Ugrás a kommentre

Obi-Wan Kenobi


Obi1

Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?  

66 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?

    • Béna
      2
    • Jellemtelen
      0
    • Elmegy
      3
    • Jófej
      32
    • A kedvenc karakterem
      29


Ajánlott hozzászólás

... amikor Obi-wan magát okolja Anakin átállásáért (Azt hittem én is lehetek olyan jó tanítómestere, mint Yoda... tévedtem.), elsősorban talán mindig azt veti a saját szemére, hogy ott hagyta a fiút Coruscant-on.

Igen, Donát, én is ezt érzem, hogy ez volt az a lépés, amit Obi-wan végzetesen elhibázott, és utólag ő is rájött erre.

Anakin azért is akart vele menni, mert már úgy érezte, hogy megfojtja valami (a Sötét Oldal), amitől nem tud tisztán látni, és ha kikerülhetett volna Palpi bűvköréből és az egész helyzetből, hogy ugyan tanácstag, de rosszabb lett a helyzete a Renden belül, mint addig bármikor, kiszellőztethette volna a fejét egy jó kis küldetésben, akkor nincs átállás.

 

Palpi nagyon jól tudta ezt, nem véletlenül izzította be Anakint, hogy neki kellene mennie az Utapaura, mert tudta, hogyha Anakin ezt előadja direktben a tanácsülésen (sose volt egy politikus alkat), akkor holtbiztos, hogy itthon marad és csak Obi-wan fog menni egyedül - és épp ez volt a cél: akárhol legyen, csak ne Coruscant-on! Vagy így, vagy úgy: ha Obi-wan nem megy el, vagy elmegy, de magával viszi Anakint, akkor nem biztos, hogy sikerül a Palpi terve. Az csak a bónusz volt számára Obi-wan eltávolításánál, hogy remélhetőleg Grievous megöli - de itt alaposan alábecsülte kedvenc Jedi lovagunk képességeit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Egyébként szerintem Palpatine számára teljesen mindegy volt a Grievous - Obi-wan harc kimenetele, hiszen mindkettőtől meg akart szabadulni. Úgy volt vele, hogy nem baj, ha Obi-wan megöli Grievoust, legalább egy gonddal kevesebb, a Jedit meg majd úgy is elintézi az Order 66.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még visszatérnék ehhez a részhez, Dzséjt, szerintem nem tudott volna megküzdeni vele, ha nem adagolja magának, hogy az ellenfele "csak egy Sith", és nem a legjobb barátja. Amikor levágja, ott már egy kicsit más a helyzet, mert az a parton fekvő emberi roncs már nem az az arrogáns Sith, aki még arról oktatta ki, hogy ő hozta el a békét és az igazságot a birodalmába, hanem egy szenvedő ember, a haláltusáját vivó egykori tanítványa, akit testvéreként szeretett.

Egyrészt, az a parton fekvő emberi roncs teli torokkal üvölti, hogy gyűlöli, és az érzés olyan erős, hogy a szemét - Obi-Wan láttára - újra besárgítja. Elég nehéz lehet így nem annak a Sithnek látni Anakint, amivé vállt.

Azon túl, amit írtál, az éppen alátámasztja azt, amit én írtam. Vagyos Obi-Wan nem tudta megölni a barátját, éppen ahogy mondta azt Yodának. Harcolni vele teljesen más dolog, mint megölni. Két külön tett, amihez külön lelkiállapot kell. Pláne, ha az áldozat a barátja, és mindezt még szándékos gyilkosságként prezentálja (megölni, miközben harcol vele, vagy megölni, mikor már magatehetlenül, megcsonkítva fekszik, szintén két külön lelkiállapotot igényel, mert két különböző tett). Ha képes lett volna elfogadni, hogy az ellenfele valóban csak egy Sith, és már semmi köze a barátjához, akkor meg is ölte volna, ahogy Darth Mault. És ez benne van a karakterében, hiszen maga mondta ki: "Csak szólj, és végzet az Uralkodóval, de Anakint nem tudom megölni. [...] Az a fiú olyan, mintha a testvérem lenne."

 

Palpi nagyon jól tudta ezt, nem véletlenül izzította be Anakint, hogy neki kellene mennie az Utapaura, mert tudta, hogyha Anakin ezt előadja direktben a tanácsülésen (sose volt egy politikus alkat), akkor holtbiztos, hogy itthon marad és csak Obi-wan fog menni egyedül - és épp ez volt a cél: akárhol legyen, csak ne Coruscant-on!

Szerintem ez ügyben Palpatine-nak csak két céja volt:

1. Mélyíteni az árkot Anakin és a Jedik között.

2. Megindítani a lavinát, ami elvezeti a győzelemhez.

Obi-Wan egy kellemes bónusz volt. Mert ő honnan tudhatta, hogy a Tanács majd biztos őt küldi? Sehonnan. Mehetett volna mag Windu is, de akár Pablo Jill vagy Shak Ti is. Vagy bárki, aki éppen Coruscanton tartózkodott. Egyedül azt tudta, hogy nem Anakint küldik, mivel rá a Coruscanton volt szükség a kémkedési ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(megölni, miközben harcol vele, vagy megölni, mikor már magatehetlenül, megcsonkítva fekszik, szintén két külön lelkiállapotot igényel, mert két különböző tett). Ha képes lett volna elfogadni, hogy az ellenfele valóban csak egy Sith, és már semmi köze a barátjához, akkor meg is ölte volna, ahogy Darth Mault.

 

Hát éppen ez az, amit nem értek: ha Sith-nek nézi, akkor azért kellett volna megölnie. Ha meg nem nézi Sith-nek, hanem elfogadja akkor is egykori barátjának, akkor meg könyörületességből kellett volna megölnie. Azok szép szavak, hogy egy magatehetetlen embert nem illik meggyilkolni, de mást nem gondolhatott, minthogy Anakin ott fog elpusztulni több órás szenvedés után, vagyis úgyis meghal - az csak önáltatás, hogy ő nem ölte meg.

De összességében - minden érvem ellenére - végül is azt hiszem, hogy a helyében én sem tudtam volna megtenni...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan egy kellemes bónusz volt. Mert ő honnan tudhatta, hogy a Tanács majd biztos őt küldi? Sehonnan. Mehetett volna mag Windu is, de akár Pablo Jill vagy Shak Ti is. Vagy bárki, aki éppen Coruscanton tartózkodott. Egyedül azt tudta, hogy nem Anakint küldik, mivel rá a Coruscanton volt szükség a kémkedési ügyben.

Szerintem pedig nagyon nem volt mindegy, hogy Obi-wan hol van akkor, amikor a válság kicsúcsosodik. Palpi tudhatta, hogy a Tanács tagjai közül ki nincs már Coruscanton, és elég jó esélye volt annak, hogy Obi-wan fog menni Utapaura - különben minek árulta volna el ő maga, hogy hol van Grievous? Jó, a tábornokot is el kellett intéznie valakinek, de erre elég lett volna parancsot adni a droidoknak, hogy forduljanak a vezérük ellen.

Fontos volt, hogy Anakin egyedül érezze magát, amikor Palpi rávezeti, hogy ő a Sith Lord, hogy ne legyen ott senki, akihez fordulhat a kétségeivel - szerintem Anakin először Obi-wannal osztotta volna meg a hírt, és csak azután mentek volna Winduhoz. A regényben van is erre utalás (bár tudom, nem illik erre hivatkozni), mert bármennyire is titkolózott Anakin a barátjával és került távolabb tőle a Tanács akciói miatt, ezért ebben a kérdésben nem hagyta volna ki, ha ott van.

És ha ott van, akkor még bezavarhat - és ezt Palpatine nem engedhette meg magának. Több évtizede szövögette a hálóját, nem kockáztathatta meg, hogy valami félremenjen. Biztosra ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát éppen ez az, amit nem értek: ha Sith-nek nézi, akkor azért kellett volna megölnie. Ha meg nem nézi Sith-nek, hanem elfogadja akkor is egykori barátjának, akkor meg könyörületességből kellett volna megölnie.

De valószínűleg nem ezek a szép szavak vezérelték, hanem egy egyszerű érzés, amit kétszer ki is mond a filmben: szeretet. Testvéreként szerette Anakint, nem Darth Vadert látta, és könyörületesség ide, Jedi erény oda, Galaxis sorsa amoda, ez olyan erős érzés, ami miatt nem tudja végrehajtani az eutanáziát. Attól, hogy Jedi lovag, még ember, és jó esetben az emberek nem szeretik megölni a szeretteiket. Igen, van olyan, aki képes aláírni a papírt, hogy kapcsolják le szerettüket a gépekről, de van olyan is, aki nem képes erre, bármennyire is szenved a szerette. Obi-Wan is ilyen volt, csak ő még ennél is rosszabb helyzetbe került, mert nem egy orvos végezte volna el helyette a munkát, hanem neki oda kellett volna állnia Anakin fölé. A pengét rá kellett volna állítania a szívére, majd beledöfni. Kétlem, hogy akkor a fejében univerzális gondolatok vagy etikai kérdések jártak. Nem merült fel benne a Galaxis sorsa, nem agyalt azon, hogy ez most Darth Vader vagy Anakin Skywalker. Akkor ott egyértelműen kimondta a gondolatait: "You were my brother, Anakin. I loved you." És Obi-Wan minden egyes Anakin elleni tette ebből fakad a Mustafartól a Halálcsillagon elszenvedett haláláig.

 

Szerintem pedig nagyon nem volt mindegy, hogy Obi-wan hol van akkor, amikor a válság kicsúcsosodik. Palpi tudhatta, hogy a Tanács tagjai közül ki nincs már Coruscanton, és elég jó esélye volt annak, hogy Obi-wan fog menni Utapaura - különben minek árulta volna el ő maga, hogy hol van Grievous?

Hogy mozgásba lendítse a dolgokat. Mert miért volt biztos, hogy Obi-Want küldik? Semmi olyat nem tett senki, ami azt feltételezné, hogy csak és kizárólag Obi-Wan mehet Grievous után. Akkor hogyan mehetne Palpatine biztosra? Mi van, ha Yoda azt mondja, hogy Luminara Undulira hagyja Kashyyykot, ő maga pedig megy Utapaura. Mi van, ha Windu Obi-Wanra bízza Corsucantot, és maga megy Utapaura. 11 az egyhez volt az esélye, hogy nem Obi-Wan megy (és még annak is megvolt az esélye, hogy nem a Tanácsból küldenek Jediket). Semmi jele nincs annak, hogy Obi-Wan csak és kizárólag az az egyetlen egy Jedi, akit Grievous után küldhetnek.

Másfelől, Palpatine a kavarás nagymestere, ez azóta látszik, hogy az ep1-ben Amidala elhagyta a Naboot a szerződés aláírása helyett. Azóta szinte semmi sem úgy alakult, ahogy ő az aktuális rész elején eltervezhette. Viszont ez adja a nagyságát, mert a rögtönző képessége zseniális. Padmé eljutott Coruscantra? Sebaj, váltassuk le vele Valorumot. Obi-Wan megtalálta a klónokat? Na és, törjük ki a klón háborút. Azt sem érdemes elfeledni, hogy eredendően Palpatine tervei szerint Obi-Want már Dookunak meg kellett volna ölnie. Szóval az eredeti terveiben Kenobi tényleg nem volt Coruscanton, hanem a túlvilágon. De őt ez sem érdekelte. Biztos ki tudott volna okoskodni valamit, ha Kenobi Coruscanton marad. Elég csak egy olyan eshetőségre gondolni, hogy Obi-Wan is tagja a kommandónak, aki ellene megy. Akkor valszeg ő lett volna az első, akit levág. De az is lehet, hogy úgy megkavarta volna a dolgokat a szavaival, hogy végül Obi-Want állította volna be bűnbaknak Anakin előtt. Nagy májer volt az öreg, és pillanatok alatt rögtönzött olyan dolgokat, amik számára kedvezőre formálják a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig nagyon nem volt mindegy, hogy Obi-wan hol van akkor, amikor a válság kicsúcsosodik. Palpi tudhatta, hogy a Tanács tagjai közül ki nincs már Coruscanton, és elég jó esélye volt annak, hogy Obi-wan fog menni Utapaura - különben minek árulta volna el ő maga, hogy hol van Grievous?

Teljes mértékben egyetértek. Én is mindig úgy gondoltam, hogy a fontosabb Jedik el lettek távolítva Coruscantról. Yoda, akinek legjobb barátait, a Vukikat hirtelen megtámadják, majd Obi, aki a legnagyobb hatással lehetne a fiúra. Maradt Windu, aki nem állt éppen jó kapcsolatban Anakinnal, és akkor még finom voltam....

 

Visszatérve Obira. Grivi hajóján egyszer már megpróbálta Sidious rávenni Anakint hogy hagyja ott barátját, de az megalkuvást nem tűrűen kijelentette, hogy nem fogja ezt megtenni (egyébként az a "az lesz a sorsa, mint a miénk" mondat fenomenális :o ). Ott is láthatta Palpi, hogy a fiút nagyon erős szálak kötik Obi-hoz. Belegondolni is szörnyű - persze csak Palpi szempontjából - , hogy mi lett volna akkor, ha pl. Windu helyett Obi megy letartóztatni a Sithet. Akkor lehet, hogy nincs EPIV-V-VI. :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mozgásba lendítse a dolgokat. Mert miért volt biztos, hogy Obi-Want küldik? Semmi olyat nem tett senki, ami azt feltételezné, hogy csak és kizárólag Obi-Wan mehet Grievous után. Akkor hogyan mehetne Palpatine biztosra? Mi van, ha Yoda azt mondja, hogy Luminara Undulira hagyja Kashyyykot, ő maga pedig megy Utapaura.

Obi-Wan a klónháborúk egyik hőse, az egyik legjobb lovag. Szerinted miért őt és Anakint küldték kiszabadítani Palpit a film elején? Mehetett volna Windu is, meg a többiek. Egyszerűen ők voltak a legjobbak. Ezért szerintem egyértelmű, hogy Grivi ellen is a legjobbat küldik. Yoda amúgy is kiesett a jelöltek közül, hisz ő akkor már az Utapaun volt. Obi-Wan egyértelmű választásnak tűnt. A tanács se sokat elmélkedik ezen, szinte azonnal neki adják a fajsúlyos munkát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan a klónháborúk egyik hőse, az egyik legjobb lovag. Szerinted miért őt és Anakint küldték kiszabadítani Palpit a film elején? Mehetett volna Windu is, meg a többiek. Egyszerűen ők voltak a legjobbak. Ezért szerintem egyértelmű, hogy Grivi ellen is a legjobbat küldik. Yoda amúgy is kiesett a jelöltek közül, hisz ő akkor már az Utapaun volt. Obi-Wan egyértelmű választásnak tűnt. A tanács se sokat elmélkedik ezen, szinte azonnal neki adják a fajsúlyos munkát.

Fogalmam sincs, miért ők mentek. Még EU szerint sem tudom, mert a Labirinth of evilnek csak az elején járok. Lehet azért, mert éppen arra jártak. De lehet azért, mert Anakin meghallotta, hogy a mentorát elrabolták, és csapot-papot otthagyva loholt megmenteni.

A hősiesség nem kritérium a Jediknél a feladatkiosztásnál. A Jediknél nincsenek hősök. Más tarthatja őket annak, de ők egymást biztos nem. De a filmben amúgy sem beszélnek semmiféle hőstettről, semmi olyasmiről, hogy ők a legjobbak (szvsz ilyen rangsorolás sincs a lovagoknál, mivel ez már verseny lenne, ami a dicsőség hajszolása). A háborúból pedig más is kivette a részét, és lehettek náluk sokkal jobbak is. Azon túl, Obi-Wan és Anakin együtt voltak a legjobbak, külön-külön fele annyit értek.

De nem azt állítom, hogy Palpatine-nak nem volt jó, hogy Anakin eltűnt, csak azt, hogy egyrészt - mivel nem mindenható - nem tudhatta, hogy őt küldik. Persze, valószínű volt, de egyáltalán nem biztos. És ha véletlen Obi-Wan mégis Coruscanton maradt volna, akkor sem esett volna kétségbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kénytelen vagyok én is egy regényre hivatkozni, mégpedig a ROTS regényváltozatára. Ott az elején leírják mekkora hősök voltak a nép szemében. A Jedik meg annyira csak nem hülyék, hogy ha valaki valamit nagyon jól csinál, akkor abban jobban megbíznak. Ehhez nem kell isteníteni, és hőssé avatni. Obi és Anakin remekül végezték a dolgukat, a nagy feladatok sem jelentettek nekik akadályt. Ezért ők mentek Palpit kiszabadítani. Nekik volt a legtöbb esélyük, hogy sikerrel járnak. Grievous is fontos személy volt, így hát olyasvalaki ment, aki "idősebb és tapasztaltabb". Persze Palpi nem tudhatta 100%-ra biztosan, hogy Obit küldik, de erre látatlanba is nagy esély mutatkozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze Palpi nem tudhatta 100%-ra biztosan, hogy Obit küldik, de erre látatlanba is nagy esély mutatkozott.

Ez a lényeg, ezt mondom én is. Nem volt biztos, csak nagyon valószínű. Egy olyan tényező, ami ha bejön jó, ha nem, megoldja máshogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúban Anakin volt a legjobb Jedi-lovag.Olyat megtett, amit más Jedi nem tudott.Ő volt a kiválasztott.Obi-Wan jött utána.Ketten együtt meg legyözhetetlenek voltak.Grevious mondja is, hogy Anakin fiatal kora ellenére már népszerű.Azonkívűl Papi láthatott a jövőbe, a sötét oldal ekkor volt a legerősebb.Szerintem 100 %-ra tudta, hogy Obi-want küldik.Nem küldhettek mást.Anakin után ő volt a legjobb.Gondold el ha a Tanácsteremben Obi-wan is ott van.Anakin nem ment volna aJedik után.Palpi nem engedhette meg, hogy Obi Coruscanton legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hősiesség nem kritérium a Jediknél a feladatkiosztásnál. A Jediknél nincsenek hősök. Más tarthatja őket annak, de ők egymást biztos nem. De a filmben amúgy sem beszélnek semmiféle hőstettről, semmi olyasmiről, hogy ők a legjobbak (szvsz ilyen rangsorolás sincs a lovagoknál, mivel ez már verseny lenne, ami a dicsőség hajszolása). .

Azért, mert a Rend nem az egyént állítja középpontba a filozófiájában, hanem a közösséget, még dönthet a Tanács ésszerűen, hogy ki lehet a legalkalmasabb egy feladat megvalósítására. Ennek nincs köze a dicsőséghez, egyszerűen célravezető. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúban Anakin volt a legjobb Jedi-lovag.Olyat megtett, amit más Jedi nem tudott.Ő volt a kiválasztott.Obi-Wan jött utána.

De ha Obi-Wan olyan tip-top, hogy a Jedi lovagok között tudásban lendületből a második, akkor miért nem őt küldték Sidious ellen lendületből? Mert ezek szerint akkor ment a negyedik a ranglistán, meg három noname, aki a top 10-be sem került be.

Mert akkor a Jedik egy újabb frenetikus hülyeséget követtek el. Hiszen ha Obi-Wan a második best of figurájuk, akkor naná, hogy beveszem abba a team-be, amelyik a főkolompost megy letartóztatni.

Szóval ezzel szerintem kezd kicsit felülértékelődni Kenobi. Nem volt ő második, de Anakin sem volt az első. Már csak azért sem, mert az elsőt Dooku és Obi-Wan is legyőzte, Dooku viszont kétszer is legyőzte Obi-Want. Ezek szerint akkor inkább Dooku az első, Obi-Wan a második, Anakin meg csak a harmadik. Persze lehet kavarni, hogy Anakin legyőzte Dookut, Dooku Obit, Obi Anit, majd aztán Ani Obit... szóval ez hülyeség.

Kenobi szvsz nem volt több, mint egy átlagos Jedi mester, akár csak a többiek a Tanácsban. Max Yoda az, aki megkaphatná a best of jelzőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha Obi-Wan olyan tip-top, hogy a Jedi lovagok között tudásban lendületből a második, akkor miért nem őt küldték Sidious ellen lendületből?

Mert éppen az Utapaun harcolt! Ezért kellett kivenni a kártyából, hogy mikor kiderül ki is valójában Palpatine, ő ne legyen ott. Nyilván ha ott tartózkodik, akkor bérelt helye van a csapatban.

 

Egyébként sem volt biztos benne Windu, hogy Anakin igazat mond...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értettem, hogy már eleve miért őt küldték az Utapaura. Tudták, hogy Sidious lassan felfedi magát, és gyanították, hogy Palpatine körül kell keresni, ezért is ment négy Jedi. Csak azt nem tudták, hogy maga Palpatine az. De mivel már számoltak Sidious felbukkanásával, én eleve nem küldtem volna el a legjobbakat. Küldök helyette valaki mást, nem igaz, hogy tízezer Jediből csak és kizárólag Obi-Wan volt az egyetlen, aki Grievoussal elbánhatott volna. Hiszen csak egy kiborg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszen csak egy kiborg.

Ez erős lekicsinylése a dolgoknak. Ha Grivi a roncstelepre kerül, vége a háborúnak. Ez szerintem elég ok, hogy ne bízzák a véletlenre a dolgokat, és a már sikerekben gazdag tábornokot küldjék ellene. Sokkal inkább érthetetlen Yoda lelépése. Megtámadták a barátait, ezért elhúzott Coruscantról. Ha valakinke, hát neki maradnia kellett volna, és koordinálni az eseményket. Mindent Windura hagytak, és ez óriási hiba volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez erős lekicsinylése a dolgoknak. Ha Grivi a roncstelepre kerül, vége a háborúnak. Ez szerintem elég ok, hogy ne bízzák a véletlenre a dolgokat, és a már sikerekben gazdag tábornokot küldjék ellene. Sokkal inkább érthetetlen Yoda lelépése. Megtámadták a barátait, ezért elhúzott Coruscantról. Ha valakinke, hát neki maradnia kellett volna, és koordinálni az eseményket. Mindent Windura hagytak, és ez óriási hiba volt.

Nem Grievous szerepét kicsinyeltem le, hanem a lényét.

Éppen ezért mehetett volna, illetve szerintem kellett volna Windunak mennie Grievous után. A CW szerint eleve ő sebesítette meg, de ha ezt nem is vesszük, neki is volt pár érdeme azért (Jango Fett). A könyv és egy kivágott jelenet szerint Yoda azért húzott el, mert így akarták hamis biztonságérzetbe ringatni Sidioust, de szerintem ez nagyon nagyfokú felelőtlenség volt. A Sith már így is olyan biztonságérzetben élt, hogy ihaj. Szóval a Jediknagy bakot lőttek.

Elküldték Obi-Want, aki valamiért nagymenő szerepben tündökölt, illetve Yodát, aki vitathatatlanul a legjobbjuk volt.

 

Na, még valami Obi szuperságáról: ez a fickó semmit nem csinált jól. Leszámítva Darth Maul megölését, de ha Qui-Gon kardja és az a kiugró nincs, azt is elbénázza. Geonosisra beszivárgott, de lebukott. Jango Fettet nem tudta elfogni. Dooku mindkétszer legyőzte. Grievoust is csak másodikra tudta elcsípni, de ha nincs a pisztoly illetve nem tud megkapaszkodni a platform szélében, ezt is elszúrja. A kardját - kioktatásai ellenére - mind a három részben elhagyta. Vadert egyszer sem tudta megölni. Azért szép teljesítmény :o És még van pofája azt mondani, hogy az ő szótárában nincsen szerencse szó, pedig hát anélkül már rég halott lenne :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Ha tudták volna, hogy Sidivel hamarosan konfrontációra kerül a sor, Yodát se küldték volna el!!! Nem tudtak ők semmit sem... Obi-wan átlagon felüli Jedi volt, ő és Anakin együtt a lehető legerősebb párosítás voltak. Ezért rendelték őket vissza, hogy mentség meg a Főkancellárt. Mert ők voltak a legjobbak, ha harcról volt szó.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sok a mi lett volna ha....erről az az aranyos kis mondóka jut eszembe.

 

Nézőpont mit nevezünk szerencsének. Jól tudta hasznosítani a körülmények adta lehetőséget. Százból kilencvenkilen Jedi elbukik Maul és Grivi ellen olyan helyzetből, amiben Obi volt. A győzelemhez kellet a tudása is, ugyanis nem a szellő fújta a kezébe a dolgokat. Ráadásul mind a kétszer úgy kellett harcolnia, hogy esélytelenebb volt ellenfelénél. Főleg Grivi esetében nem kell magyaráznom ezt, hisz kézitusát vívni egy fémtömeggel nem éppen egy leányálom. Szegény Obit úgy dobálta az a pléh doboz, mint valami rongybabát. Szóval én ezeket a dolgokat is figyelembe venném a helyedben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelembe van véve, tény, hogy Erő nélkül se a fénykard, se a pisztoly nem repül a kezébe. De Windut is láttam már fénykardot röptetni, és noname Jedit droidokat szórni. Természetesen azt sem vitatom, hogy nagyon jó kardforgató, hiszen lazán felvette a harciot 1-1-ben Maul ellen, ami nem kis teljesítmény. Az más kérdés, hogy Tyranus ellen elbukott, ami furcsa is kicsit, mert szerintem Maul jobb vívó volt. Bár, Maul is legyőzte, csak ő elcseszte ezután, míg Dooku nem. Az pedig külön jó pont, hogy még fegyvertelenül sem hátrált meg Grievous elől, hanem ököllel is neki ment, bele is sajdult a lába :o

Viszont a tehetségéhez semmi köze az olyanoknak, hogy lebucskázik egy tök sima üregbe, aminek van egy kiszögelése. Persze, elkapni ahhoz kell tehetség, viszont, hogy ott legyen egyáltalán, ahhoz már nincs köze. Hogy Grievous ne röptesse két méterrel tovább, ahhoz megint nem az ő tehetsége kellett - max a súlya.

 

Donát, ha nem tudtak semmit, akkor miért mondta Windu, hogy Palpatine-t körüljárja a Sötét Oldal? Meg miért figyeltették Anakinnal? Ha csak nem cuzammen hülye az egész banda, ebből már gyanították, hogy ha Palpatine nem Sith, tuti Sidious hálójában van (amire Dooku utalt az ep2-ben) és rajta keresztül irányítja a Szenátust. Ebből már következik, hogy ha a bábuját el akarják mozdítani, akkor nagy valószínűséggel közbe fog avatkozni a Sith. Csak azt nem tudták, hogy Palpatine maga a Sith, mivel a nagy egójuk miatt azt hitték, hogy ha valaki 13 évig az orruk előtt van, az nem lehet az, akit keresnek. De már ezt is gyanították, ahogy Windu mondta is Anakinnak. Ezért is ment a Tanács négy tagja. Ami persze mit sem ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelembe van véve, tény, hogy Erő nélkül se a fénykard, se a pisztoly nem repül a kezébe. De Windut is láttam már fénykardot röptetni, és noname Jedit droidokat szórni.

Droidokat osztani nem nagy kunszt, szerintem ez gyenge érv. Nyilván Grivi és egy snassz rohamdroid között óriási a különbség.

 

Maul meg nme volt jobb vívó mint Dooku, csak látványosabban pörgette a fénykardját, meg ugrált össze-vissza mint egy bak kecske. Dooku kicsiket mozogva, halál pontosan talált célba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Droidokat osztani nem nagy kunszt, szerintem ez gyenge érv. Nyilván Grivi és egy snassz rohamdroid között óriási a különbség.

 

Maul meg nme volt jobb vívó mint Dooku, csak látványosabban pörgette a fénykardját, meg ugrált össze-vissza mint egy bak kecske. Dooku kicsiket mozogva, halál pontosan talált célba...

Megint félreértettél. A droidröptetést a fénykardröptetéshez hasonlítottam, nem Grievoushoz.

 

Maul szerintem jobb vívó volt, mivel kétpengéjű kardot kezelni nehezebb, mint egypengéjűt. Ez tény. Avalóságban sem könnyű kezelni egy olyat, viszont egy fénykard, aminek a pengéjének súlya sincs, még nehezebb lehet. Nem véletlen nem használt senki más kettős kardot. Természetesen Dooku is baromi jó volt, hiszen ugyan úgy lazán felvette két képzett Jedi lovaggal a harcot, akik hát alapból nem voltak mezei vívók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben Obi ellen fellehet hozni, hogy "csak mázlija volt, hisz az aknában pont volt egy kiálló akármi" akkor akár Maul ellen is felhozható az, hogy Qui-Gon csúnyán lerugja az egyik korlát nélküli hidról és "ha éppen nincs alatta egy másik hid" akkor ő is meghalna. Nem ugy tünt mintha Maul tudatosan esne oda. Jó kardforgató volt, de önmagában a tény, hogy kétélű kardot használt nem huzza alá számomra a tényt, hogy például Dookunál jobb lett volna... szerintem legalábbis két emberrel egypengéjü karddal harcolni nehezebb, mint egy kétélüvel (szintén Dooku javára szoljon, hogy vele csak a Kiválasztott birt el... még Yodával is sikerült felvennie a tempót).

 

És, hogy ON is legyek: Anakin az ep.3 elején elmondja, hogy a Külső gyűrűről jöttek vissza és még mindig ott lennének, ha nem rabolják el a Kancellárt. Önmagában a tény, hogy a galaxis túlvégéről hivtak segitséget a jedik, azért valoszinüsiti, hogy Obi és Anakin tudnak valamit (és már nincsenek mester-tanitvány viszonyban, szal ha Obi tényleg balfék lenne Anakinhoz képest akkor csak őt hivták volna). Ráadásul Tanácsatag is volt Obi szal valamit elég jól csinálhatott. Azt én se gondolom, hogy ő volt a legjobb, de hogy az egyik legjobb az szinte biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben Obi ellen fellehet hozni, hogy "csak mázlija volt, hisz az aknában pont volt egy kiálló akármi" akkor akár Maul ellen is felhozható az, hogy Qui-Gon csúnyán lerugja az egyik korlát nélküli hidról és "ha éppen nincs alatta egy másik hid" akkor ő is meghalna. Nem ugy tünt mintha Maul tudatosan esne oda.

Nem is vitatom. Sőt, egyik szerencsét sem vitatom el senkitől, mert azért sokaknak "csak" szerencséje volt bizonyos esetekben.

Azt sem vitatom, hogy Obi-Wan frenetikus harcos, és - ahogy oly pontosan megfogalmaztad - az egyik legjobb. De, hogy nem a második, vagy akárhányadik, az fix, mivel őt is éppen elégszer legyőzték, illetve baltázott el dolgokat. Csak úgy, mint a többiek a Tanácsban - kár, hogy a filmekben csak Tanácstagokat ismerhettünk meg igazán, mert azért kíváncsi vagyok, milyen lehet egy full átlagos Jedi. Oké, ott volt Qui-Gon, de azért ő is kirít a sorból, és hát Obi-Wan beszámolója alapján akár Tanácstag is lehetett volna.

Azt meg aztán pláne nem vitatom, hogy Anakinnal ketten legyőzhetetlenek.

Csak azt mondom, hogy nincs olyan tulajdonsága, amely 100%-ra, teljesen biztosan, kizárásos alapon, minden megdönthetetlen tény szerint őt tette csak és kizárólag az egyetlen alkalmas személlyé arra, hogy Grievous után menjen. Ezért Sidious csak nagyon valószínűnek tarthatta, de még így is 11 az 1-hez volt erre az esély. Oké, ha elfelejtjük, hogy a többi Tanácstagnak szava sem lehetett egy fontos szavazásban (ez a jelenet még mindig nem tetszik), még akkor is számolnia kellett Szidinek azzal, hogy vagy magára vállalja Windu, aki a Tanács egyik fejeként legalább olyan jó, ha nem jobb, mint Kenobi. Vagy még Yoda is átadhatta volna a kashyyyki csata levezetését Luminara Undulinak, aki szintén elég fontos Jedi lehet (hiszen ott volt az ep2-ben mindkét kancellári megbeszélésen). És mondván, hogy Grievous elfogása fontosabb, Yoda mehetett volna a tábornok után. És Yoda aztán tényleg jobb Kenobinál. Éppen ezért Sidious véleményem szerint nem tudhatta biztosra, hogy Obi-Want küldik majd. Megvolt a terve a további eshetőségekre is. Kenobit küldték, ez nagyban megkönnyítette Anakinnal a dolgát. Szerencséje volt. De nem esett volna kétségbe, ha nem Obi-Wan megy. De ő ment, Sidious meg tapsikolhatott örömében, hogy számára a lehető legjobban alakulnak a dolgok. Sőt, Kenobi kinyírása így még könnyebb lehetett, hiszen a piszkos munkák így a klónok végezhették el. Ez pedig megint szép példa volt Kenobi szerencsefaktorának, mert a képességeinek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy az AT-TE mellé lőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda sem mehetett, hisz akkor már rég a Kashyyyk-on volt! Az ismert szereplők közül Obi volt a megoldás. Főleg azért is, mert pl. ha plo-koon -t küldik, a mezei nézők biztos összenéztek volna, hogy ez meg ki a franc?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda sem mehetett, hisz akkor már rég a Kashyyyk-on volt! Az ismert szereplők közül Obi volt a megoldás. Főleg azért is, mert pl. ha plo-koon -t küldik, a mezei nézők biztos összenéztek volna, hogy ez meg ki a franc?

Na, azért ugye a mezei nézők nincsenek érvnek állítva Palpatine bizonyosságai mellett, mert azt biztos nem vette az öreg mókamester számításba, hogy a mezei néző mit tud és mit nem :D A film keretein kívül nyílvánvalóan azért van mindig Obi-Wan, Anakin és Amidala az események középpontjában, mert ők a főszereplők. De tudtommal eddig a film keretein belül elemeztük a dolgokat.

Yoda mehetett volna, mint írtam, otthagyhatott volna csapot-papot, mondván, hogy Grievou fontosabb, és az egészet Luminarára hagyhatta volna. Gondolom Yodának is volt saját hajója, amivel átugorhatott volna Kashyyykról Utapaura. Persze, nem ment, tényszerű, valószínűleg soha nem is akart. De mivel Palpatine nem volt 200 000 fényévről gondolatolvasó, ezt nem tudhatta biztosra. Ezt mondom, hogy nem tudott ilyesmit biztosra, és azt állítom, hogy volt terve egyéb eshetőségekre is. Ezt semmi sem zárja ki, pláne a rögtönzőképességeit ismerve. Az egyetlen, ami tutira biztos volt, hogy nem Anakin fog menni. Ebben biztos lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem értettem sosem, miért kellett Yodának a Kashyyyk-ra mennie - válsághelyzetben, amilyen kialakulni látszott, éppen neki a Coruscanton kellett volna maradnia. De ennek ellenére Grivi ellen biztos nem ő ment volna, mert lehet, hogy ő a legjobb, de a kétszemélyes párbaj azért már nem az ő világa (tudom, az Ep2-ben harcba száll Dooku-val, de ő mégis egy Sith Lord volt, nem egy kiborg, ráadásul Yoda nem éppen azért ment a Geonozisra, hogy megküzdjön vele, hanem a klóncsapatokat vitte oda, szóval éppen ott volt). Yodának Coruscanton kellett volna maradnia, és neki kellett volna vezetnie a csapatot Palpi letartóztatására.

 

És hogy Obi-wan ne lett volna az utapaui küldetés eldöntésekor a legjobb? Ha már szorosan a film mentén haladunk, akkor láthattuk, milyen szerencsétlenek voltak - Windu kivételével - a különítmény tagjai, hiszen Palpi 1 perc alatt mindet levágta különösebb harc nélkül. Én erre nem mondanám, hogy na, nekik meg nem volt szerencséjük, mert teljes inkompetenciáról tettek tanulságot, amikor készületlenül érte őket a támadás - végtére is tudták, hogy ki ellen mennek! Ilyen balfogást Obi-wantól sosem láthattunk.

Szóval lehet, hogy Obi-wannak sokszor szerencséje volt, de én nem találok példát arra, hogy a többi Jedi - Yoda kivételével - jobb lett volna nála, Yoda meg túl értékes volt ahhoz, hogy Grivit hajkurássza ( a csatákban általában nem a főparancsnok hajtja végre a veszélyes egyéni küldetéseket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tudom, az Ep2-ben harcba száll Dooku-val, de ő mégis egy Sith Lord volt, nem egy kiborg, ráadásul Yoda nem éppen azért ment a Geonozisra, hogy megküzdjön vele, hanem a klóncsapatokat vitte oda, szóval éppen ott volt

Csak ott volt, egy bolygón, de az messze nem azonos hely. Dookuhoz viszont már szánt szándékkal ment. Ahogy az ep3-ban Sidioushoz is. Yoda két film alatt négyszer bizonyította, hogy harcban sem kismiska.

 

Szóval lehet, hogy Obi-wannak sokszor szerencséje volt, de én nem találok példát arra, hogy a többi Jedi - Yoda kivételével - jobb lett volna nála

Mace Windu, Ki-Adi-Mundi, Plo Koon, Aayla Secura, Luminara Unduli, Barriss Offee, Stass Allie, Shaak Ti, Bultar Swan, és még páran, akik túlélték a geonosisi csatát. Akik az arénában történt mészárlás után még klónokat vezettek a csatatérre, és onnét is visszajöttek. Akik az utolsó pillanatig harcoltak a klón háborúban. Szerintem ők sem mezei kis akrobaták.

És szerintem Obi-Wan is benne lett volna az egy percen belül lemészárolt Jedik listájában, ha Sidious ellen megy. Windu is csak azért maradt talpon, mert kellett Sidinek valaki, akit aljas gyilkosnak állíthat be Anakin előtt, máskülönben ha nem is egy percen, de kettőn belül ziher, hogy kinyírta volna (hiszen egyszer olyan tisztán mellbe döfhette volna, hogy azt kihagyni vétek volt).

Azt meg azért meredek nekem, hogy azért, mert három Jedit megölt Sidious, akivel csak Yoda tudta felvenni a versenyt, aki a többiekkel ellentétben puszta kézzel hárította Sidious villámait, amitől Windu szépen átsült, akkor már mind a 10 000(!!!!) Jedi bénaharcos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.