Ugrás a kommentre

Obi-Wan Kenobi


Obi1

Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?  

66 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?

    • Béna
      2
    • Jellemtelen
      0
    • Elmegy
      3
    • Jófej
      32
    • A kedvenc karakterem
      29


Ajánlott hozzászólás

Én a látásmódodra céloztam már az első bejegyzésben is amire Te teljesen elmentél más irányba. Tényleg nem tudom ragozni tovább ha ez neked ennyiből nem egyértelmű. :(

OFF: Sajnos nem az, a találgatás meg talán inkább nem szerencsés. De nem kell ragozni, ha nem akarod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mondjuk én arra kíváncsi lennék, hogy a vén Ben miért nem kezdte el már korábban okítani az ifjú Luke-ot az Erő rejtelmeiről. Az évek során kiégett? Elhagyta a remény? El akarta kezdeni a képzést, csak indulás előtt mindig kiújult a reumája? Owen bácsi távoltartási végzést szerzett Kenobi ellen? Számomra ez mindig is egy olyan pontja volt a sagának, amivel nem tudok dűlőre jutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én arra kíváncsi lennék, hogy a vén Ben miért nem kezdte el már korábban okítani az ifjú Luke-ot az Erő rejtelmeiről.

 

Ez kiderült a Star Wars képregénysorozat 7. részéből.

 

 

Star_Wars_007-006hun_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A hercegnő, a kalandor és a párafarmer könyvben a következő mondat hangzik el melyet csak Han hall halkan: Jó újra együtt repülni barátom.

Ben mondja R2-nak a Falconon. A könyv kánon szóval Ben emlékszik rá.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hercegnő, a kalandor és a párafarmer könyvben a következő mondat hangzik el benne melyet csak Han hall halkan: Jó újra együtt repülni barátom.

Ben mondja R2-nak a Falconon. A könyv kánon szóval Ben emlékszik rá.

Nagy királyság lenne, ha ez a filmben is benne volna!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról a pillantásról nekem is az jut eszembe, hogy "áááá... szóval te vagy az, kis barátom." Persze az ep1 előtt még így szólt az a nézés: "áááá... szóval ennyire fontos cuccok vannak benned, kis barátom." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jó egy ilyen sokatmondó pillantásban, hogy mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja. :D

De ezzel együtt nagyszerű, hogy egy új kiadvány ezt a verziót megerősíti. :) Amúgy is elképzelhetetlennek tartottam, hogy Ben ne ismerte volna fel R2-t, csak nem adta ennek különösebb jelét a filmben, érthető okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

McGregor, Edgerton...prequel íze lesz én mondom. :P Persze lehet majd mosdatni ezt is, hogy akinek a prequel szitok szó annak se konyuljon le.

Félek itt már nem nagyon lesz prequel íze, se szaga az eljövendő filmeknek.

Kár, mert míg Filoniék 2 sorozaton át azzal vannak elfoglalva, hogy összedolgozzák a trilógiákat, a mozifilmek láthatóan OT hangulatúaknak ígérkeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit meg nem adnék azért, hogy újra egy minőségi Obi-Wan - McGregor produkciót láthassak. Van még pár nagy vágyam a SW kapcsán, de ezek közül ez áll a legfőbb helyen. A dobogóra még Ahsoka élőszereplős filmes feltűnése, ill. egy Luke-Anakin beszélgetés (utóbbi megjelenése nyilván Erőszellem formájában) fér fel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó lenne, hogy ha már átveszünk híreket más oldalaktól, akkor legalább azokban a hírekben nem ekéznék a prequel részeket... :whistle: Ez a hely egyike azon kevés helyeknek, ahol a PT-t pozitívan szoktuk emlegetni, eléggé ironikus, hogy a főoldalon megjelenő poszt most épp pont ennek az ellenkezőjét hirdeti.

 

Most látom, hogy Plokoom követte el. Itt tart már a csillagokhaboruja.hu is? Zseniális. :facepalm::angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó lenne, hogy ha már átveszünk híreket más oldalaktól, akkor legalább azokban a hírekben nem ekéznék a prequel részeket... :whistle: Ez a hely egyike azon kevés helyeknek, ahol a PT-t pozitívan szoktuk emlegetni, eléggé ironikus, hogy a főoldalon megjelenő poszt most épp pont ennek az ellenkezőjét hirdeti.

 

Az valami automatikus izé nem? Tehát ha a csillagokhaboruja.hu-n megjelenik egy hír, akkor automatice megjelenik itt is ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPVI folytatása milyen legyen? Ne legyünk már szemellenzősek.

Nem az ep 7-re céloztam most.

Hanem az Anthology-filmekre. Rouge One, Han Solo-film. A Kenobi film is a 3 és 4 közé tehető.

Lehet tippelni, hogy milyen íze lesz: -Szerintem OT-s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep4-hez közel megint ugyanaz a helyzet, hogy azért annak az elemeinek kell dominálnia, lásd Rebels. Akárhogy is nézzük, abban csak vannak ep1-2-3-TCW-elemek, de az ep4-5-6 "díszletei" dominálnak. Ugyanezt vállalhatja egy film is. Ha még az ep7 is képes volt vizualitásban vállalni ilyesmit, nehogy már az időben korábban játszódó filmek szerepli ne mernék meglépni.

Különben is, honnan tudod, milyen lesz a Rogue One vagy a Han Solo film? Én még egy képet, annyit nem láttam belőle. Az az egy promókép, ami kijött a Rogue One-hoz meg semelyik film jegyeit nem viselte magán, tulajdonképpen, ha nem írták volna oda, hogy miből van, eszembe sem jutott volna, hogy egy Star Wars filmhez készült képet nézek. Szóval én még várnék az ilyen messzemenő következtetésekkel, hogy milyen lesz a talán-esetleg-ha Obi-Wan film, legalább addig, amíg látunk valamit a Rogue One-ból.

 

Margóra: szerintem semmi olyan nincs a cikkben, ami miatt mindjárt kaszával-kapával kéne megindulnunk a partneroldal ellen. Ewan McGregor magabiztosan az egyik, ha nem a legjobb teljesítményt nyújtja három filmen át (csak McDiarmid van vele versenyben ezen a téren), és akár tetszik, akár nem, az ep1-2-3-nak is vannak azért hibái. Ezek néha napján felemlegetése és McGregor kiváló színészi játékának emlegetése (amivel azért tényleg elégedettek a fikázók többsége is, legalábbis személy szerint ritkán - soha - olvasok olyat, hogy McGregor sz*r volt Obi-Wan szerepében) egyáltalán nem fikázás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most látom, hogy Plokoom követte el. Itt tart már a csillagokhaboruja.hu is? Zseniális.

Igen, ott tart hogy nincs véleménydiktatúra. Ha valaki kulturáltan le tudja írni a véleményét és szereti az SW-t annyira hogy a szabadidejében ezzel foglalkozzon, akkor megteheti. A kérdéses megjegyzés nem mocskol, nem kezd el pocskondiázni, csak kiderül belőle egy vélemény. Nehogy már önmagában vállalhatatlan legyen ha valaki úgy érzi hogy valamelyik Saga filmben hiba van. Akkor most kezdjünk el mindenkit kitiltani a fórumról, aki valamelyik filmre négyesnél kevesebb pontot adott az értékelő topikokban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ott tart hogy nincs véleménydiktatúra. Ha valaki kulturáltan le tudja írni a véleményét és szereti az SW-t annyira hogy a szabadidejében ezzel foglalkozzon, akkor megteheti. A kérdéses megjegyzés nem mocskol, nem kezd el pocskondiázni, csak kiderül belőle egy vélemény. Nehogy már önmagában vállalhatatlan legyen ha valaki úgy érzi hogy valamelyik Saga filmben hiba van. Akkor most kezdjünk el mindenkit kitiltani a fórumról, aki valamelyik filmre négyesnél kevesebb pontot adott az értékelő topikokban?

Eléggé gáz szerintem, ha olyas valaki felelős a magyar főoldalért (részben), aki nem szereti a prequel trilógiát.

 

Amúgy pedig, nem, nem pártolom a véleménydiktatúrát, részemről bárki azt gondol, amit szeretne, de ha már valaki a CSILLAGOKHÁBORÚJA.hu weboldal szerkesztésére adja a fejét, szerintem jogos elvárás irányába, hogy szeresse az oldal címéül szolgáló filmeket. És valóban nem a stílussal volt baj, ezt elismerem, de amikor folyamatosan azt látni, hogy a média minden szegletéből össztűz zúdul a PT-re, akkor jó lenne, ha legalább a magyar sw oldalak tudnának lenni olyan menedékhelyek, amelyek irányából nem kell támadásra számítani. Az meg már csak hab a tortán, hogy Plok írta le, akivel anno együtt vártuk az EpIII-at jegyben-gyűrűben... az ő "tollából" ilyet olvasni felér egy arcul csapással.

 

Még egy dolog: azzal természetesen egyetértek, hogy az előzményekben van hiba, ahogy van hiba a régi részekben is. Amit viszont sugall a mondat, az nem az, hogy van egy-két hiba a prequelben, hanem az, hogy McGregor jóval zseniálisabb színész, mint amilyen filmek a PT-k, és megérdemelné, hogy egy jó filmben játssza el Kenobi szerepét. Szerintem ez egyrészt fölösleges belerúgás a PT-be, másrészt még csak nem is igaz, de ez már persze szubjektív...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a cikkben nincs semmi gyomorforgató, nagyon túl lett ez reagálva. Ennyi erővel akkor engem is le lehetne oltani, hiszen ennek a fórumnak - ami a magyar hon Star Wars rajongói közéletnek egyik központi digitális helye - a moderátora vagyok, nem egy dologban részt is vállalok a fórummal kapcsolatban, miközben nem egyszer fejtettem már ki itt is és máshol is a filmek általam vélt vagy tényszerűen valós hibáit. Azért álljanak már meg az agarak, nem kéne a preaquel-fikázók ellenpontjai lennünk, akik habzó szájjal esnek neki mindenkinek, aki csak egy rossz megjegyzést tesz imádatunk tárgyára. Azzal legfeljebb elidegenítjük az embereket.

Ráadásul egyetlen poszt egyetlen megjegyzése miatt az egész csillagokhaboruja.hu-t betámadni, mintha mindenki, aki ott ezzel foglalkozik nonstop ilyenek írna, és minden cikkük csak erről szólna, szerintem ez a gyomorfogató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.