Ugrás a kommentre

Obi-Wan Kenobi


Obi1

Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?  

66 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyenre értékeled Obi-Wan jellemét?

    • Béna
      2
    • Jellemtelen
      0
    • Elmegy
      3
    • Jófej
      32
    • A kedvenc karakterem
      29


Ajánlott hozzászólás

Nyilván ha Yoda ott lett volna Coruscanton a letartóztatás nem zajlott volna ilyen zökkenőmentesen (legalábbis nem hiszem, hogy Sidious csak játszott volna Winduval), meg úgy az egész végjáték másképp alakult volna. Simán kinézem Palpatine-ból, hogy szándékosan támadtatta meg Kashyyykot, hogy ezzel is elcsalja Yodát - politikusként valószínűleg nem esett nehezére kiderítenie, hogy melyek azok a bolygók, amelyek Yodához közel állnak. Az meg már csak hab a tortán, hogy így szinte egyedül van körül véve klónokkal, hátha még közben el is patkol az öreg zöld barátja.

 

És ki mondta, hogy ha Yoda és/vagy Obi-Wan ott marad, Palpatine ugyanezeket a körülményeket választja a találkozóra. Azt kinézed belőle, hogy a két Jedi szánt szándékkal és akarattal eltüntette Coruscantról, de azt már nem, hogy ha mégis a helyszínen maradnak, akkor úgy rendezi a dolgokat, hogy neki előnye származzon belőle? Holott Sidipapa pont ebben zseniális, hogy gyorsan és jól keveri a kártyát: ha nem sikerül így, hát átrendezi a dolgokat és sikerül neki úgy. Hadd ne kelljen felsorolnom azt a sok-sok példát, ami ezt alátámasztja.

 

Szerintem mindkettőtök állítása igaz lehet egyszerre. Nekem is mindig az volt az érzésem, hogy Yoda és Obi-Wan nem véletlenül volt távol a döntő pillanatban. Bár az is lehet, hogy fordított az összefüggés: mivel így történt, Sidious jónak találta az időzítést önmaga felfedésére, meggyújtotta a kanócot a bombához.

 

Viszont függetlenül attól, hogy melyik verzió történt, az is biztos, hogy bármilyen körülmények között tudta volna úgy forgatni az eseményeket ebben a stádiumban már, hogy neki jó legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze Sidious zseniális rohadék, de nagyon megérdemelte volna, ha egy jó "póker" áll fel vele szemben, ehelyett zsenge "két-pár" helyett.

Obi-wan komoly ütőkártya azért; Anakin jobbik énje. A párbajig, -melyről immár 3 topicban megy a diskurzus :D- az utolsó beszélgetésük még igaz barátokként zajlott.

Ott nagyon jó fejek. Anakinban sincs semmi negatív. Obi rosszkor vált el tőle.

Szerintem ha ott van Obi, Mace, Yoda és Mundi vagy Plo, az egy nagyon komoly matt lett volna a sötét oldalnak!

Kártyás és sakkos hasonlatok ide vagy oda, ez persze álom marad, egy nagy nulla, egy nyilvánvaló "ha", szóval kár is vele foglalkozni! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye a dolgok akkor érnek el a végjàték fázisba, amikor kiderül Grievous búvóhelye. Ami nyilván Palpatine közbenjárásával történik meg. Azután, hogy Yoda Kashyykra megy. Valóban történhetett úgy, hogy ez volt eleve a terv: Kashyyk megtámadása--Yoda eltávolítása--Utapau kiszivárogtatása, de lehetett úgy is, hogy mivel Yoda lelépett, Sidi mozgásba hozta az eseményeket.

 

Obi félig várható esemény volt, félig szerencse. Palpatine joggal remélhette, hogy grivis múltja miatt Obit küldik - abban biztos lehetett, hogy nem Anakint. Kérdés, ha nem Obit küldték volna, akkor odaszólt volna-e Grivinek Palpi, hogy pucoljon, mert a nyomára bukkantak? Vagy mindenképpen likvdálni akarta a tábornokot, mert Padmé szülése közeledett? Ne feledjük, hogy Anakin álma miatt ez is egy fontos faktor volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nagyon jó fejek. Anakinban sincs semmi negatív. Obi rosszkor vált el tőle.

Az egy nagyon jó jelenet, hisz akkor búcsúzik el egymástól örökre a két jó barát. Obi legközelebb már Vaderrel találkozik a Mustafaron.

 

Ugye a dolgok akkor érnek el a végjàték fázisba, amikor kiderül Grievous búvóhelye. Ami nyilván Palpatine közbenjárásával történik meg. Azután, hogy Yoda Kashyykra megy. Valóban történhetett úgy, hogy ez volt eleve a terv: Kashyyk megtámadása--Yoda eltávolítása--Utapau kiszivárogtatása, de lehetett úgy is, hogy mivel Yoda lelépett, Sidi mozgásba hozta az eseményeket.

 

Obi félig várható esemény volt, félig szerencse. Palpatine joggal remélhette, hogy grivis múltja miatt Obit küldik - abban biztos lehetett, hogy nem Anakint. Kérdés, ha nem Obit küldték volna, akkor odaszólt volna-e Grivinek Palpi, hogy pucoljon, mert a nyomára bukkantak? Vagy mindenképpen likvdálni akarta a tábornokot, mert Padmé szülése közeledett? Ne feledjük, hogy Anakin álma miatt ez is egy fontos faktor volt.

Érdekes ez, mert egyszer már tesztelte Anakint még a film elején, amikor arra kérte hagyják ott a hajón Obi -t. Anakin reakciója elárulhatta Palpinak, hogy a fiúnak sokat jelent az egykori mestere. Ezért bazírozhatott arra, hogy végül őt is eltávolítsa Coruscantról.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez, mert egyszer már tesztelte Anakint még a film elején, amikor arra kérte hagyják ott a hajón Obi -t. Anakin reakciója elárulhatta Palpinak, hogy a fiúnak sokat jelent az egykori mestere. Ezért bazírozhatott arra, hogy végül őt is eltávolítsa Coruscantról.

Én is erre gondoltam. Tuti, hogy átlátta, mennyire fontos lesz a döntő pillanatban, hogy Obi-Wan ne legyen elérhető.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nagyon jó fejek. Anakinban sincs semmi negatív.

 

Ebben nem vagyok annyira biztos. Mikor Kenobi elindul és Anakin utánanéz nekem ebben a nézésben benne van az is hogy azért a hátába dobná a kardot. Azért vádolja a mesterét sok mindennel. Nem véletlenül nem fordul hozzá a bajjal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem vagyok annyira biztos. Mikor Kenobi elindul és Anakin utánanéz nekem ebben a nézésben benne van az is hogy azért a hátába dobná a kardot. Azért vádolja a mesterét sok mindennel. Nem véletlenül nem fordul hozzá a bajjal

Az egy bájvigyor. Szerintem abban nincs gonoszsàg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem arról a pillantásról inkább bánat és kétségbeesés jut eszembe. Egyrészt azért, mert neki ott kell maradnia két tűz között, másrészt azért, mert elment az egyetlen ember, aki barátja volt a Jedi Rendben, vagy úgy eleve a bolygón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is olyasmi érzéseim voltak mint Frenkie -nek. Amint elment mellőle Obi máris lefagyott az arcáról a mosoly és inkább gyanakvás lépett a helyébe. Főleg ahogy utánanéz akkor lehet látni. Nem véletlen a következő jelenet, amikor Obi kerül a képbe Padménál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a jövő ama verzióját nem indukálhatta az, hogy Obi-Wan elhagyta a bolygót? Ez egy elég nagy elmozdulás ahhoz, hogy a jövő már abba az irányba haladjon, ahol Obi-Wan ott van Padmé halálakor, és ezért jelenik meg Anakinnak. És a fiú aggodalmai, hogy egyetlen barátja hátrahagyta, indukálhatták azt, hogy újra belelátott a jövőbe. Bár az is lehet, hogy szánt szándékkal fürkészte ekkor már. Nem úgy tűnik, hogy hirtelen tört rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt nyilván nem azért csinálja, mert Obi-Wan távozott. Anakin fejében ekkor már elég nagy a zűrzavar. Éppen árulásra utasították a Jedik, Palpatine teszi alá a lovat, hogy a Jedik árulásra készülnek, a felesége a "halálán" van, még jó, hogy ha hirtelen Obi-Wan és nem ő bukkan fel a felesége halálát jelző látomásban, kitör belőle némi féltékenykedés. Bár én nem is féltékenynek mondanám, hanem gyanakvónak. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy fél órával azelőtt minden vágya az volt, hogy Obi-Wan hátába állítsa a kardját.

Arról nem is beszélve, hogy miután Amidala elmondja, miért járt ott Anakin, az elő is áll a farbával, ezzel kimondatlanul egyetért azzal, hogy Obi-Wan jogosan aggódik iránta. Nem is feszegeti a témát, nem rendez féltékenységi rohamot, semmi ilyesmi. Pedig Anakinból elég gyorsan ki tudnak törni az indulatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért mondja persze, nem is ezt mondom. Csak azt, hogy van benne egy kettősség. Amikor Obival van akkor jópofiznak egymással, de ha nincs ott akkor meg ahogy Te is írod, elég gyanakvó és kételkedik Obi-Wan -ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Igen, tény és való, hogy a kép és az idézett szöveg szépen összefoglalja miről is van szó. Mondjuk nekem az mindig is magától értetődő volt, hogy a Mustafar-on nemcsak Anakin halt meg "bizonyos szemszögből nézve", hanem Obi-Wan is. Aligha csak azért kellett Ben-ként tevékenykednie, hogy a nagy remeteségében ne bukjon le a Birodalom előtt, illetve az se csak a Rend megszűnésére reflektáló ténymegállapítás volt a részéről, hogy már nem jedi lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem teljesen értem, hogy mire gondolsz. De biztos. :D

Akkor kicsit segítek. Hátha sikerül túráztatni az agyadat:

Igen, tény és való, hogy a kép és az idézett szöveg szépen összefoglalja miről is van szó. Mondjuk nekem az mindig is magától értetődő volt,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, azthittem értem..

Nem neked írtam. Reméltem tudja ő is értelmezni. Nem kell beleszólni ha nem muszáj. :)

 

Ody! Ne idd tombold ki magad. Köszi.

Nem iszom ki. Sose akartam. Főleg itt. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kicsit segítek. Hátha sikerül túráztatni az agyadat:

Köszi, de ez nem sokat segített. Tudok szöveget értelmezni, pláne ha azt történetesen én írtam. ;)

 

Az adott két kép és az alattuk lévő szöveg tényleg nagyon személetesen és szépen összefoglalja ezt a motívumot. Pusztán arra akartam utalni, hogy ettől még maga a motívum már eddig is ismert lehetett, és nemcsak számomra, hiszen többször többekkel beszéltünk is már róla itt a fórumon.

Obi-Wan-t durva lelki traumák érték a 3 végén, pláne a Mustafar-on és azután már soha nem lehet az, aki előtte volt. Az OT-ban eléggé más Obi is kerül elő Ben-ként, ami nemcsak a remeteségben töltött évek és a korosodásnak köszönhető. Ettől függetlenül tök jó a kép és a leírás, mert ennyire konkrétan és szabatosan még nem szedte össze senki a témát.

 

Ennyire vonatkozott, amit írtam, nem tudom ki mit gondolt tovább ebből. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.