Ugrás a kommentre

Szavazás - az első évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, nagy hivő voltam mig a TV Spotokat meg az elözeteseket láttam... aztán bemutatták és picit megváltozott a dolog. Nálam erős közepes.

Magasan a legjobb. :) Persze szvsz. Stílusában mindenképp az első. Nagyon kellett egy ilyen rész a sorozatba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon is elképedtem, hogy a Naboo nyert...

Pedig a TCW tele van jobbnál jobb planétákkal: Christophsis, Teth, Rugosa, Rodia... De nem is igazán Naboo győzelmén akadtam fenn, hanem azon, hogy a Ryloth három ponttal maradt le mögötte. Nektek miért jött be a Ryloth? Nem tudom felfogni...

 

Egy valami van, aminek nem örültem, az hogy Lessu város bevétele lett a nyertes. Pláne úgy, hogy nekem egyáltalán nem jött be a Liberty On Ryloth... Nah, mind1.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a teljes sorrend. Lehet csemegézni. ;)

 

LEGJOBB EPIZÓD

1x10 Lair of Grievous (153)

1x13 Jedi Crash (152)

1x21 Liberty on Ryloth (138)

1x05 Rookies (134)

1x15 Tresspass (132)

1x19 Storm over Ryloth (131)

 

 

LEGJOBB FŐSZEREPLŐ

Ahsoka Tano (160)

Obi-Wan Kenobi (156)

Rex százados (151)

Anakin Skywalker (146)

Grievous tábornok (120)

Asajj Ventress (107)

 

 

LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

Cad Bane (185)

Aayla Secura (175)

Hondo Ohnaka (142)

Riyo Chuchi szenátor (121)

Mar Tuuk kapitány (118)

Cham Syndulla ( 99)

 

 

LEGJOBB IDEGEN KARAKTER

Cad Bane (197)

Tee Watt Kaa (142)

Hondo Ohnaka (139)

Numa (138)

Cham Syndulla (113)

Mar Tuuk kapitány (111)

 

 

LEGJOBB SZÖRNY

Roggwart - Gor (1x10 Lair of Grievous) (166)

Mastif Phalone (1x13 Jedi Crash) (143)

Gundark (1x11 Dooku Captured) (139)

Narglatch (1x15 Trespass) (136)

Gutkurr (1x20 Innocents of Ryloth) (128-4)

Neebray (1x01 Ambush, 1x03 Shadow of Malevolence, 1x05 Rookies) (128-3)

 

 

LEGJOBB BOLYGÓ

Naboo (156)

Ryloth (153)

Maridun (146-10)

Orto Plutonia (146-7)

Rodia (131)

Rugosa (108)

 

 

LEGJOBB FÉNYKARDPÁRBAJ

Kit Fisto vs Grievous (187)

Luminara Unduli & Ashoka Tano vs Asajj Ventress (164)

Obi-Wan Kenobi & Anakin Skywalker vs Asajj Ventress (158)

Ahsoka Tano vs Grievous (123)

Ahsoka Tano vs Asajj Ventress (106)

Obi-Wan Kenobi vs Grievous (102)

 

 

LEGJOBB FELSZÍNI CSATA

Lessu főváros bevétele (1x21 Liberty on Ryloth) (172)

Nabat város bevétele (1x20 Innocents of Ryloth) (157)

Orto Plutoniai csata (1x15 Trespass) (152)

Maridun védelme (1x14 Defenders of Peace) (141)

Rajtaütés a Köztársasági csapatokon (1x16 Hidden Enemy) (114)

Rugosai misszió (1x01 Ambush) (104)

 

LEGJOBB FELSZÍNI JÁRMŰ

AT-TE (176)

CK-6 Freeco robogó (1x15 Trespass) (165)

AT-RT (161)

AAT tank (141)

Kalózok tankja (1x12 The Gungan General) (113)

STAP ( 84)

 

 

LEGJOBB ŰRCSATA

A blokád áttörése (1x19 Storm over Ryloth) (186)

A quelli csata (1x13 Jedi Crash) (161)

Csata az orvosi állomásért (1x03 Shadow of Malevolence) (151)

A köztársasági flotta tőrbecsalása (1x19 Storm over Ryloth) (141)

A Bothawui védelme (1x06 Downfall of a Droid) (103)

Az abregadoi csata (1x02 Rising Malevolence) ( 98)

 

 

LEGJOBB ŰRJÁRMŰ

Venator osztályú csillagromboló (171-14)

Subjugator típusú nehéz cirkáló /Malevolence/ (171-7)

G9 Rigger /Twilight/ (132)

BTL-B Y-Szárnyú vadász (131)

V-19 Torrent vadász (118)

Delta-7B Aethersprite Jedivadász (117)

 

 

LEGJOBB ANGOL SZINKRONHANG

Ashley Eckstein - Ahsoka Tano (166)

James Arnold Taylor - Plo Koon, Obi-wan Kenobi (159)

Corey Burton - Cad Bane, Ziro, Dooku, Mar Tuuk, TX-20 Taktikai droid (153)

Matthew Wood - Grievous, B1-es harci droidok, Taktika droid (147)

Dee Bradely Baker - Klónok, Robonino, Onaconda Farr, Pilf Mukmuk (114)

Matt Lanter - Anakin Skywalker (101)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos jelen, mintegy 17 órával elkésve. Sajnos tegnap közbejött egy előre nem tervezett esemény. Jóbarátommal kihoztuk robogóinkat a garázsokból, és nekiduráltuk magunkat Mérpzsev bolygó utcáinak, völgyeinek, hegyeinek, dombjainak. Robogótúránk végeztével aztán valahogy kikötöttünk a jóbarátomnál, és fáradalmaink kipihenését beszélgetéssel és kezdetben egy borzalmas sörrel, majd kisüvegnyi Sutrebuh itókával, végül pedig Noelopan konyakkal zártuk, hogy aztán hónunk alá csapva éltető nedünket újra nekivágjunk - ezúttal már gyalog - Mérpzsev utcáinak, belevetvén magunkat az éjszakai életbe. Arra már magam sem emlékszem, hogyan értem haza, se arra, hogy mikor. Nos, ez egyáltalán nem így volt tervezve, de mikor már ráeszméltem, hogy mennyi az idő és hol kéne lennem, javában késő volt, és túljutottam már azon a ponton, hogy gépelhessek (tudjátok, milyen az ;) ). Így erről úgy lemaradtam, mint a pinty, és most a másnap bűntet ezzel (bár nem oly mértékben, mint számítottam).

 

Nos, ami az eredményeket illeti. Nem voltam olyan rossz helyzetben, mint Karrde, sőt, így utólag nézve, egész jól teljesítettem, öt jelöltem kapott díjat.

Legelégedettebb a Legjobb Angol Szinkornhag kategória győztesével, Ashley Eckstein díjával vagyok, abszolúte megérdemelte, és ha Donát nem előz be, én vittem volna el. Sajnos nem jött össze, előnybe volt, ő tudott még egyenesen és gyorsan járni.

Legjobb Űrjármű kategóriában pofára estem, én bárki életére megesküdtem volna, hogy a Twilight fogja vinni a prímet. A Venator nagy meglepetés volt, mert bár szép hajó, és én is harmadiknak jelöltem a listán, de nem annyira egyedi, mint a Twilight. Minden esetre szorgalmazom az Uralkodónál a Venatorok bosszúból történő leváltását. Ha körülnézük a Kuat háza táján, tuti találunk valami nagyobbat és szürkébbet.

A Legjobb Űrcsata kategória győztese ugyanaz volt, mint az én jelöltem. A blokád áttörése minden téren ütős volt és az évad alatt a közelébe szerintem csak a qelli csata ért.

A Legjobb Felszíni Csata győztese már nem okozott meglepetést, a kategóriák összeharácsolásakor már feltűnt a túlzott rajogás az óriás mechanikuscsótányok iránt. Én minden esetre ezt a masinát csak az utolsó helyre jelöltem, mert szvsz böszmeranda, éppen ezért mikor benyújtom a kérelmemet a Venatorok leváltására, kérelmet nyújtok be az AT-TE-k eltakarítására is. Tuti van a Galaxisban valami még rondább lépegető, amit a helyére állíthatnánk.

A Legjobb Felszíni Csata majdnem úgy alakult, ahogy én képzeltem. Ám mivel ez nem így történt, maridun népét fellázítottam a twi'lekek ellen, szóval Lessu lakói számíthat arra, hogy a kis begolyózot makik lerohanják a várost. És eme békés népek vasvillás haragjától semmiféle tarfejű duracell-Jedi sem fogja megvédeni őket, az biztos.

A Legjobb Fénykardpárbaj kategória győztese abszolúte megérdemelte a sorsát. Kit Fisto egyedi stílusával hamar megruházta a tábornoki kora előtt ipari ventilátorként dolgozó Grievoust. Már csak azt nem értem, hogy aki így fénykardcapuérázik, azt hogy a fenébe tudta egy vénségesen vén cséphadaró lecsapni, mint a taxiórát. Bár lehet, hogy azért, mert a már említett duracell-Jedi az útjában volt, meg a lába alatt heverő bénajanik hulláját is kerülgetnie kellett... mindegy, halála előtt legalább büszkén mutogathatja a többi Jedinek az itt bezsebelt díját. Azok meg méltán sárgulhatnak, zöldülhetnek, kékülhetnek, vagy vehetnek fel bármilyen színt az irigységtől.

Legjobb Bolygó Kategória... Naboo... Naboo?... NABOO??? Nabum. Már az is fura volt, hogy bekerült a ketegóriák közé. Na de a győzelme? Csak azt tudom mondani, amit KisKósa is: a TCW telis-tele volt jobbnál-jobb új bolygókkal, erre pont egy olyan győz, ami benne van hatból négy filmben? Jobbat érdemeltek volna az új bolygók, szóval itt a csalódottságom teljes, pláne, mert Naboo a szépségén kívül túl sok mást nem tud felmutatni. Szépnek meg Maridun is szép, sőt, még szebb is, én azt is jelöltem első helyre. Na de ilyen az élet, és hál' istennek már készül a Halálcsillag, s bár még nem kéne kikotyognom, de ezért csak nem leszek meglincselve, elvégre mi baj történhetne. Szóval rögvest kettő épül ám, mert van rá pénz. Hé! Az a bothan ott a hátsó sorban miért szaladt el? Na mindegy, javaslom, valaki evakuálja Naboo lakosságát, kivéve Panaka moffot.

Legjobb Szörny kategóriában szintén nem ért meglepetés, bár Gor nálam csak az 5. helyet foglalta el. A gutkurrok vesztét nem siratom, mert nem igazán érzem erősnek a TCW szörny felhozatalát. Ennek ellenére, ha valami csoda folytán a neebray lett volna a befutó, tuti vadászidényt hírdetek rájuk. Gort viszont így nem bántom, neki úgyis elég baja lehet. A rehabilitációja amúgy jól halad, voltam bent nála a kórházban. Már megkapta az új kezeit (sajnos roggwart mancs nem volt raktáron, ezért egyik keze helyére egy aaklay lába került, amit valami felbőszült szakállas Jedi szabott le a Geonosison, míg a másik mancsa helyére egy wampa keze került, amit meg egy másik, suhanc Jedi csapott le, mikor az állat teljesen jogosan integrálni akarta a táplálékláncba). A farka is újra kinőtt (ez ugyani visszanő ám, mindenki nagy meglepetésére), és a nyaka is javul.

Legjobb Idegen Karakter. Cad Bane itt van velem, és éppen ünnepeljük a győzelmét.

Legjobb Mellékszereplő. Cad Bane már nincs itt velem, éppen menekül. Donát - fogalmam sincs hogyan, vagy látnok, vagy gondolatolvasó - ráérzett, kinek drukkolok. Secura kisasszony most itt van az ágyamban, békésen csicsikál, bár nem értettem még este, hogyan és miért került ide, de azt mondta, hogy fantasztikus voltam. Ha ő mondja, én nem emlékszem, de majd csinálunk még ma pár emlékezetes dolgot, hogy én se maradjak ki. A lényeg, hogy már értem, miért jelent meg itt zokogva, és Bane miért is úgy jött ünnepelni, hogy nem szállt ki a légisiklójából. Kompániája halott, az eredményt látva pusztán a pillantásommal dezintegráltam őket, Bane-re pedig ráusztítottam a Don legjobb fejvadászait, behajtóit, verőlegényeit, és már ment egy postaneebray Jabbának, melyben tájékoztatom, ki is szabadította ki Zirot a dutyiból (ha visszaküldi, hogy ő volt a megbízó, rálépek a farkára). Szóval, Cad most aztán féltheti a kalapját.

Legjobb Főszereplő... taps-taps-taps! Ahsoka kisasszony fogadja gratulációm, győzelme teljesen megérdemelt, mindenki más csak "futottak még" kategória mellette.

És végül Legjobb Epizód kategória, ezen meglepődtem, én sem a Lairt jelöltem, hanem a Jedi Crasht (a Lair nálam csak negyedik volt), de nem mondom, hogy nem érdemli meg a győzelmet, mert szerintem is nagyon jó epizód volt. Szóval nem bánom a győzelmét, pláne, hogy a Jedi így megszorongatta. Minden setre, maridun lakói, akik úgyis belejöttek a városfoglalásba, tervbe vették Grievous fészkének elfoglalását is. Úgyis új lakóhelyet kell találniuk, mióta egy dagadt szeparatista tönkrevágta a termőföldjeiket.

 

Szóval, sajna erről lemaradtam, pedig végigolvasva az egészet, jó kis móka volt ez is. Sebaj, nem csüggedek, jövőre majd megpróbálok nem elmenni bringázni (vagy ha elmegyek, nem állok meg a havernál az élet nagy dolgairól beszélgetni egy sör mellett :P ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.