Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok!

Én elkészítettem az általam elképzelt sorrendet. Én ilyen apró utalásokat (pl Anakin Ahsoka repülésére) nem vettem figyelembe, csupán a hivatalosakat, ezért jött ki így, ahogy. Szerintem nem tökéletes, sőt biztos, és kritikát is elfogadok :Đ Amúgy szinte mindent figyelembe vettem, asszem :D

 

Néhány jövőbeli rész címét tartalmazza. Először a számokat nézzétek meg, és aztán a címeket :D

 

Az egész a christophsisi csatával kezdődik...

 

216;116;mozifilm;(303;101;119;120;121)?(115;304);(204;205;206;207;208)?(212;213;214;305;306);(220;221;222;307)?(108;109;110;311)?(201;202;203);308;122;309;(215)

 

 

 

Ahol ? van, ott nem tudtam eldönteni, hogy melyik van előbb (a ? jobb oldalára, vagy bal oldalára eső). Ez csak arra a kettőre vonatkozik, semmi másra.

 

Ami "()"-ben van, oda még beférkőzhet egyéb rész. Pl 108;109;110;311 sorozat előtt és után akár lehet a 117;118 is, meg minden más is az alsó sorok közül.

 

 

 

Most olyan sorozatok jönnek, amiket nem tudtam sehogysem elhelyezni időben, mivel nem utal semmi sem arra, hogy melyik melyik mögött játszódna. Így a sorok nem biztos, hogy így jönnek egymás után, sőt, biztos, hogy nem így jönnek időben egymás után, ugyanis véletlenszerűen helyeztem el őket.

 

102;103;104 után pár résszel 209;210

 

301;105 után pár résszel 302

 

106;107

 

111;112 után 217

 

113;114

 

117;118

 

211

 

218;219

 

310

 

 

 

Ha valaki nem nagyon vágja a számokat (tehát azt, hogy a részek melyik évadban hányadik rész :yeah:), akkor ide leírtam normálisan is :Đ

 

Cat and Mouse;Hidden enemy;mozifilm; (Supply lines;Ambush;Storm over Ryloth;Inconnects of Ryloth; Liberty on Ryloth)?(Tresspass;Sphere of influence);(Senate Spy;Landing at Point Rain;Weapons Factory;Legacy of Terror;Brains Invaders)?(The Mandalore Plot;Voyage of Temptation;Duchess of Mandalore;Corruption;The Academy);(Death Trap;R2 Come Home;Lethal Trackdown;Assassin)?(Bombad Jedi;Cloak of Darkness;Lair of Grievous;Pursuit of Peace)?(Holocron Heist;Cargo of Doom;Children of the Force);Evil Plans;Hostage Crisis;Hunt for Ziro;(Senate Murders)

 

A Malevolence trilógia után pár résszel (kis idővel) a Grievous intrigue és The deserter

 

Clone cadets;Rookies után kis idővel az ARC troopers

 

Downfall of a droid;Duel of droids

 

Dooku captured;Gungan General (itt kis idő is eltelhet, de lehet, hogy azután);Bounty hunters

 

Jedi crash;Defenders of Peace

 

Blue Shadow Virus;Mystery of Thousand Moons

 

Lightsaber Lost

 

Zillo Beast;The Zillo Beast Strickes Back

 

Heroes on both sides

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Amúgy aki nem olvas ep.guide-ot (nem magamról beszélek, természetesen én kötelességtudóan elolvasom minden epizód után :D ) annak tényleg lehet itt némi képzavar, hiszen alapból arra gondolna az ember, hogy a HH a HC után játszódik, mivel Todo felrobbant, nem arra, hogy Anakin újjáépítette. Kíváncsi vagyok, azok, akik majd szinkronosan látják először a 3. évad részeit, mit fognak szólni ehhez az időkavaráshoz. Én imádom, szerintem tök jó poén sorrendbe rakosgatni a részeket, de már nem egy fórumon olvastam azt, nem egy embertől, hogy "tényleg nagy fan vagyok, de ez már nekem is sok" és társai...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy aki nem olvas ep.guide-ot (nem magamról beszélek, természetesen én kötelességtudóan elolvasom minden epizód után :D ) annak tényleg lehet itt némi képzavar, hiszen alapból arra gondolna az ember, hogy a HH a HC után játszódik, mivel Todo felrobbant, nem arra, hogy Anakin újjáépítette. Kíváncsi vagyok, azok, akik majd szinkronosan látják először a 3. évad részeit, mit fognak szólni ehhez az időkavaráshoz. Én imádom, szerintem tök jó poén sorrendbe rakosgatni a részeket, de már nem egy fórumon olvastam azt, nem egy embertől, hogy "tényleg nagy fan vagyok, de ez már nekem is sok" és társai...

Akik szinkronosan látják először szerintem biztosra fogják venni, hogy az egész a a holokron történet előtt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig csak szinkronosan nézem a részeket, de olvasom a fórumot így valamenyire tudom miről szólnak a részek.
Épp ez a lényeg, hogy aki figyeli a sorozatot a neten is, vagyis a híreket követi, az képben van. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Mivel az utóbbi néhány napban nem nagyon működött a számítógépem, unalmamban megpróbáltam összeállítani egy időrendi sorrendet. Megpróbáltam a narráció alatt látható képeket alapul venni. Többnyire más epizódokból szokták őket összeollózni, és úgy gondolkodtam, hogy ami a narrációban megjelenő képkockák, események az adott epizód előtt játszódnak. Azt hiszem régebben Dzséjt gondolta úgy, hogy a Corruption és a The Academy az Assassin előtt játszódik, mert a narrációban is ollóztak át belőle képeket. (Nem vagyok benne biztos, hogy Dzséjt mondta, szóval előre is elnézést a tévedésért.) Egész jól haladtam, de aztán rájöttem, hogy ezekre nem lehet építeni. A The Mandalore Plot narrációja alatt láthatunk képeket a Hostage Crisisből, az Assassin narrációjáról pedig már tettem említést. Tehát ellentmondás, a bemutatott jelenetek teljesen véletlenszerűek, ezért erre nem nagyon lehet építeni. Várom továbbra is a hivatalos időrendet, amiről Filoni azt mondta, hogy hamarosan megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem régebben Dzséjt gondolta úgy, hogy a Corruption és a The Academy az Assassin előtt játszódik, mert a narrációban is ollóztak át belőle képeket.

Valóban én mondtam valami ilyet, de az úgy hangzott, hogy:

És először hihetünk a felvezető képeknek is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Tegnap éjjel nem bírtam aludni, úgyhogy lefárasztandó az agyamat, én is összeállítottam egy sorrendet:

 

 

 

01: 3x01 „Clone Cadets”

02: 2x16 „Cat and mouse”

03: 1x16 „Hidden Enemy”

04: A Film

05: 1x02 „Rising Malevoulence”

06- 1x03 „Shadow of Malevoulence”

07- 1x04 „Destroy Malevoulence”

08- 1x08 „Bombad Jedi”

09- 1x09 „Cloak of Darkness”

10- 1x10 „Lair of Grievous”

11- 1x15 „Trespass”

12- 1x11 „Dooku Captured”

13- 1x12 „Gungan General”

14- 1x13 „Jedi Crash”

15- 1x14 „Defenders of Peace”

16- 1x17 „Blue Shadow Virus”

17- 1x18 „Mystery of a Thousand Moons”

18- 3x03 „Supply Lines”

19- 1x01 „Ambush”

20- 1x19 „Storm over Ryloth”

21- 1x20 „Innocents of Ryloth”

22- 1x21 „Freedom on Ryloth”

23- 2x04 „Senate Spy”

24- 2x05 „Landing at a point rain”

25- 2x06 „Weapons Factory”

26- 2x07 „Legacy of Terror”

27- 2x08 „Brain Invaders”

28- 2x11 „Lightsaber Lost”

29- 2x09 „Grievous Intrigue”

30- 2x10 „The Deserter”

31- 1x05 „Rookies”

32- 2x17 „Bounty Hunters”

33- 2x01 „Holocron Heist”

34- 2x02 „Cargo of Doom”

35- 2x03 „Children of the Force”

36- 2x12 „Mandalore Plot”

37- 2x13 „Voyage of Temptation”

38- 2x14 „Duchess of Mandalore”

39- 3x02 „ARC Troopers”

40- 3x04 „Sphere of Influence”

41- 3x05 „Corruption”

42- 3x06 „The Academy”

43- 2x18 „The Zillo Beast”

44- 2x19 „The Zillo Beast Strikes Back”

45- 2x20 „Death Trap”

46- 2x21 „R2D2 come home”

47- 2x22 „Leathal Trackdown”

48- 3x07 „Assasin”

49- 3x08 „Evil Plans”

50- 1x22 „Hostage Crisis”

51- 3x09 „Hunt for Ziro”

52- 1x06 „Fall of a Droid”

53- 1x07 „Duel of droids”

54: 3x10 „Heroes on Both Sides”

55: 3x11 „Pursuit of Peace”

56: 2x15 „Senate Murders”

 

Innentől van a 3. évad második fele, azaz a kronológia sorrendben leadott részek listája

 

 

57: 3x12 „Nightsisters”

58: 3x13 „Monster”

59: 3x14 „Witches of the Mist”

60: 3x15 „Overlords”

61: 3x16 „Altar of Mortis”

62: 3x17 „Ghosts of Mortis”

63: 3x18 „The Citadel”

64: 3x19 „Counter Attack”

65: 3x20 „Escape from the Citadel”

66: 3x21 „Padawan Lost”

67: 3x22 „Wookie Hunt”

68: 4x01 „Water War”

69: 4x02 „Gungan Attack”

70: 4x03 „Prisoners”

71: 4x04 „Shadow Warrior”

72: 4x05 „Mercy Mission”

73: 4x06 „Nomad Droids”

74: 4x07 „Darkness on Umbara”

75: 4x08 „The General”

76: 4x09 „Plan of Dissent”

77: 4x10 „Carnage of Krell”

78: 4x11 „Kidnapped”

79: 4x12 „Slaves of the Republic”

80: 4x13 „Escape from Kadavo”

 

 

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó lett, bár én a Rookies-t nem tenném ennyire előre. A készítők állítása szerint, a christophsisi szál a legkorábbi esemény a sorozatban.

 

Úgy érted a Clone Cadets-ot, igaz? :)

Igen, én is olvastam valahol -lehet, hogy éppen itt-, hogy a készítők a christophsist tették az első helyre, de nekem valahogy az az érzésem, hogy a Clone Cadets sokkal jobb felvezető. Ha a mozifilm nem kapott volna két előzmény epizódot is, akkor csont nélkül elfogadnám, így viszont a Domino Squad, és különösen Fives kezdetei, mintha valahogy erősebb felütése lenne a történetnek. Már az epizód bevezető szövege is ezt sugallja azzal a sorral, hogy "...It all starts at planet Kamino...".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a fall of droids,és a duel of droids is szerintem korábban játszódik,mert Denal ott még él,és a Cargo of Doomban hal meg :)

 

B*szus tartottam tőle, hogy lesz egy klón halál, amit elnéztem és bekavarhat...

Egyébként akárhogy is nézem, a "Cargo of Dooms" nem játszódhat a "Fall of a Droid" után. Még pedig azért nem, mert a bothawuy-i csatában Anakin bevetette a lépegetőket egy űrcsatában, Yularen és Ahsoka reakciói a Cargo of Doomsban viszont egyértelművé teszik, hogy korábban sosem használták a lépegetőket az űrben. Továbbá a bothawuyi csata előtt Obi-Wan megpróbálta rábeszélni Anakin-t, hogy vonuljon vissza, és Ahsoka is próbált ráhatni, amire Anakin azzal válaszolt, hogy már van egy kész terve, és megnyitott egy hologram felvételt egy lépegetőről. Na mármost, ha az a lépegető egyike lett volna azoknak, amiket kirakott a meteorokra, akkor Ahsoka tudott volna a tervéről és nem próbálta volna rávenni a visszavonulásra. Tehát nagyon valószínű, hogy az a felvétel a Cargo of Dooms-os űrcsatáé volt.

Szerintem ehhez képest, az, hogy egy harmadlagos klónszereplőnek mi volt a neve, jelentéktelen. Inkább veszem Denal-t bakinak, mint Ahsoka viselkedését.

Az meg már csak így utólag merült fel bennem, hogy tök logikus az is, hogy a "Duel of Droids" közvetlenül a "Heroes on Both Sides" előtt játszódjon, elvégre Anakin halálra rémült, mikor megtudta, hogy Ahsoka szembeszállt Grievoussel, így nyilvánvalóvá válik, hogy miért kezdte el Jar'Kai-ra (két fénykardos vívásra) tanítani a lányt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két eset teljesen más volt. Bothawui csatánál Anakin az aszteroidákra helyezte a lépegetőket és így lesből támadtak kedvenc tábornokunk hajóira.

 

Cad Bane üldözése közbe viszont az ellenség hajójára akarták átdobni a csapatokat. Yularen ezen húzta a szemöldökét, mivel a lépegetők nem űrutazásra vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két eset teljesen más volt. Bothawui csatánál Anakin az aszteroidákra helyezte a lépegetőket és így lesből támadtak kedvenc tábornokunk hajóira.

 

Cad Bane üldözése közbe viszont az ellenség hajójára akarták átdobni a csapatokat. Yularen ezen húzta a szemöldökét, mivel a lépegetők nem űrutazásra vannak.

 

Egyáltalán nem más, mert attól még, hogy aszteroidákra rakta őket, ugyanúgy űrben voltak, Ahsoka pedig azt mondta a Cargo of Dooms-ban, hogy "Well, they are pressurised...("Van bennük nyomásfenntartó")/Elméletileg használhatók az űrben", egyértelművé téve, hogy korábban nem használták őket az űr vákuumjában.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem más, mert attól még, hogy aszteroidákra rakta őket, ugyanúgy űrben voltak, Ahsoka pedig azt mondta a Cargo of Dooms-ban, hogy "Well, they are pressurised...("Van bennük nyomásfenntartó")/Elméletileg használhatók az űrben", egyértelművé téve, hogy korábban nem használták őket űrben.

Abba egyezik a kettő, hogy űrbe vannak a lépegetők. Itt nem azon problémáztak, hogy nem lehet űrben használni. A probléma forrása a manőverezés, ha netán Cad Bane ráküld a lépegetőkre 3 osztag keselyű droidot akkor nekik szevasz.

"Van bennük nyomásfenntartó"/Ténymegállapítás :D Ebből a mondatból semmi nem utal arra, hogy ne használták volna őket korábban.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.