Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Abba egyezik a kettő, hogy űrbe vannak a lépegetők. Itt nem azon problémáztak, hogy nem lehet űrben használni. A probléma forrása a manőverezés, ha netán Cad Bane ráküld a lépegetőkre 3 osztag keselyű droidot akkor nekik szevasz.

"Van bennük nyomásfenntartó"/Ténymegállapítás :D Ebből a mondatból semmi nem utal arra, hogy ne használták volna őket korábban.

Nem igazán jól fordítottam. Pontosabb úgy fordítani, amit Ahsoka mondott, hogy "Hát elméletileg ellenállnak a nyomásnak". Az űrben ugyanis vákuum uralkodik, és ha valami nem képes a vákuum nyomásának ellenállni, akkor az szétrobban, mint láthattuk a Malevoulence-trilógiában a megsérült mentőkabinokkal. Na már most, ha már korábban bevetették volna űrben a lépegetőket, akkor Ahsoka nem így állapította volna meg, hogy azok ellenállnak a nyomásnak. Ha valamiről, akkor manőverezésről nem volt szó, mert mint láthattuk, hiába küldték a keselyű droidokat, azok nem támadhattak úgy a lépegetőkre mint máskor, mert azt kockáztatták volna, hogy a saját hajójukat lövik szitává.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ehhez képest, az, hogy egy harmadlagos klónszereplőnek mi volt a neve, jelentéktelen. Inkább veszem Denal-t bakinak, mint Ahsoka viselkedését.

Az meg már csak így utólag merült fel bennem, hogy tök logikus az is, hogy a "Duel of Droids" közvetlenül a "Heroes on Both Sides" előtt játszódjon, elvégre Anakin halálra rémült, mikor megtudta, hogy Ahsoka szembeszállt Grievoussel, így nyilvánvalóvá válik, hogy miért kezdte el Jar'Kai-ra (két fénykardos vívásra) tanítani a lányt.

Szerintem a Droid-duológia egyike a legkorábbi epizódoknak. Ahsoka viselkedése eléggé alátámasztja ezt, így nem hiszem, hogy közvetlen a karaktermodell csere előtt játszódna. A jelleme még nagyon hasonló a mozifilmben látott csipkelődős, feleselős, forrófejű és meggondolatlan lányéhoz. Az egyik kedvenc epizódomban, az Assassinben már rengeteg fejlődés eredményét láthatjuk, sokkal higgadtabb, józanabbul gondolkodó, komolyabb, egyszóval Jedisebb, mint korábban. Ezért úgy gondolom, a szóban forgó duológia mindenképp egy korai sztoriszál. A lépegetős dolog számomra kevésbé mérvadó, mint Ahsoka jelleme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán jól fordítottam. Pontosabb úgy fordítani, amit Ahsoka mondott, hogy "Elméletileg ellenállnak a nyomásnak". Az űrben ugyanis vákuum uralkodik, és ha valami nem képes a vákuum nyomásának ellenállni, akkor az szétrobban, mint láthattuk a Malevoulence-trilógiában a megsérült mentőkabinokkal. Na már most, ha már korábban bevetették volna űrben a lépegetőket, akkor Ahsoka nem így állapította volna meg, hogy azok ellenállnak a nyomásnak. Ha valamiről, akkor manőverezésről nem volt szó, mert mint láthattuk, hiába küldték a keselyű droidokat, azok nem támadhattak úgy a lépegetőkre mint máskor, mert azt kockáztatták volna, hogy a saját hajójukat lövik szitává.

 

Manőverezés alatt azt értettem, amíg Bane hajója felé közelednek. Ha ott kapják el őket akkor nekik végük. Persze manőverezést senki nem említett, de ha végiggondolja az ember akkor pont a manőverezés hiánya a legnagyobb veszély az akcióban.

Az AT-TE meg úgy lett tervezve, hogy a nyomásnak ellenálljon. Elég gáz lenne, ha egy sérült hajóból menteni kéne a járműveket, de nem bírnák átvinni a legjobb gépezetüket a szomszédos gépre :D

 

Amúgy számomra se a lépegetők használata dönti el, hogy melyik játszódik először. Nálam Denal a mérvadó. :)

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Droid-duológia egyike a legkorábbi epizódoknak. Ahsoka viselkedése eléggé alátámasztja ezt, így nem hiszem, hogy közvetlen a karaktermodell csere előtt játszódna. A jelleme még nagyon hasonló a mozifilmben látott csipkelődős, feleselős, forrófejű és meggondolatlan lányéhoz. Az egyik kedvenc epizódomban, az Assassinben már rengeteg fejlődés eredményét láthatjuk, sokkal higgadtabb, józanabbul gondolkodó, komolyabb, egyszóval Jedisebb, mint korábban. Ezért úgy gondolom, a szóban forgó duológia mindenképp egy korai sztoriszál. A lépegetős dolog számomra kevésbé mérvadó, mint Ahsoka jelleme.

Igazad van, amíg a Slaves of the Republic csorgott le, belenéztem a Fall of the Droid-ba, és most esett le, hogy az "Assasin"-ban Ahsoka erre a részre utalt vissza, amikor felidézte, hogy Anakin mit mondott neki a tanulás, meg a tapasztalat szerzés közti különbségről. Már pedig a Holocron Heist előbb játszódik, mint a Ziro-szál, tehát ennek még régebbinek kell lennie. A korai szálak eseményei közé viszont sehova sem illik be igazán az R2 duológia. :hmm:

 

Manőverezés alatt azt értettem, amíg Bane hajója felé közelednek. Ha ott kapják el őket akkor nekik végük. Persze manőverezést senki nem említett, de ha végiggondolja az ember akkor pont a manőverezés hiánya a legnagyobb veszély az akcióban.

Az AT-TE meg úgy lett tervezve, hogy a nyomásnak ellenálljon. Elég gáz lenne, ha egy sérült hajóból menteni kéne a járműveket, de nem bírnák átvinni a legjobb gépezetüket a szomszédos gépre :D

 

Tudom, hogy a manőverezés hiányára gondoltál, de a lépegetők bevetésére senki sem számított, tehát a keselyűk nem jelenthettek volna veszélyt, azalatt a pár másodperc alatt amíg a lépegetők elérték a fregattot.

Bocs, belezavarodtam a nyomásos részbe. Nem úgy értettem hogy nem voltak tisztában azzal, hogy a lépegetők ellenállnak a vákuumnak, hanem, hogy senki nem gondolt rá, hogy ily módon is ki lehetne használni ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, belezavarodtam a nyomásos részbe. Nem úgy értettem hogy nem voltak tisztában azzal, hogy a lépegetők ellenállnak a vákuumnak, hanem, hogy senki nem gondolt rá, hogy ily módon is ki lehetne használni ezt.

Bocsi, akkor félreértelmeztem a dolgot.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos lesz még x kiadás Lucast ismerve. :hmm: Nekem jobban tetszene időrendi sorrendben. :oops:

 

Én is gondolkoztam azon, hogy vajon lesz-e időrendi sorrendes kiadás, és Nekem is jobban tetszene.

 

George Lucas már egyszer készített egy antológia szerkezetű sorozatot, ez volt az ifjú Indiana Jones kalandjai. A széria epizódjai teljesen véletlenszerű sorrendben követték egymást; egyik héten kamasz, következő héten gyermek volt Indy, és az epizódok 45 percesek voltak. Majd pár évvel később az egész sorozatot teljesen újravágták, időrendbe, általában 2 részből lett egy 90 perces epizód, így lett 22 részes.

 

Akkoriban még teljesen más cipőben járt a TV-zés, a sorozatkészítés meg pláne. Ma már ilyen teljesen biztos, hogy nem fog történni. Arról nem is beszélve, hogy ez a bizonyos hivatalos sorrend már nem is tudom mióta készül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sky, Frenkie, itt az általam talált kronológiai sorrend:

 

01- 216 Cat and Mouse

02- 116 The Hidden Enemy

03- The Clone Wars film

04- 303 Supply Lines

05- 101 Ambush

06- 106 Downfall of a Droid

07- 107 Duel of the Droids

08- 102 Rising Malevolance

09- 103 Shadow of Malevolance

10- 104 Destroy Malevolance

11- 301 Clone Cadets

12- 105 Rookies

13- 108 Bombad Jedi

14- 109 Cloak of Darkness

15- 110 Lair of Grievous

16- 111 Dooku Captured

17- 112 The Gungan General

18- 201 Holocron Heist

19- 202 Cargo of Doom

20- 203 Children of the Force

21- 119 Storm over Ryloth

22- 120 Innocents of Ryloth

23- 121 Liberty on Ryloth

24- 113 Jedi Crash

25- 114 Defenders of Peace

26- 115 Tresspass

27- 220 Death Trap

28- 221 R2 Come Home

29- 222 Lethal Trackdown

30- 117 Blue Shadow Virus

31- 118 Mystery of a Thousand Moons

32- 307 Assassin

33- 308 Evil Plans

34- 122 Hostage Crisis

35- 309 Hunt for Ziro

36- 204 Senate Spy

37- 205 Landing at Point Rain

38- 206 Weapons Factory

39- 207 Legacy of Terror

40- 208 Brain Invaders

41- 209 Grievous Intrigue

42- 210 The Deserter

43- 211 Lightsaber Lost

44- 304 Sphere of Influence

45- 212 The Mandalore Plot

46- 213 Voyage of Temptation

47- 214 Duchess of Mandalore

48- 217 Bounty Hunters

49- 218 The Zillo Beast

50- 219 The Zillo Beast Strikes Back

51- 302 ARC Troopers

52- 305 Corruption

53- 306 The Academy

54- 310 Heroes on Both Sides

55- 311 Pursuit of Peace

56- 215 Senate Murders

57- 312 Nightsisters -->Innen már a leadási sorrendben folytatódik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Nem találok benne különösebben kivetnivalót, bár emlékeim szerint a Supply Lines, az Ambush, a Storm Over Ryloth, az Innocents Of Ryloth és a Liberty On Ryloth egybetartozik, kicsit furcsállnám, hogy a Köztársaság ennyit várt volna a Ryloth felszabadításával, mielőtt végre odaküldte volna a csapatokat. Már az első évad elején tudni lehetett, hogy a sorozat nem időrendben játszódik és ha jól emlékszem, Dave Filoni azt mondta, hogy Ahsoka Tano lesz az indikátora annak, hogy épp hol tartunk az idővonalban. Ezt valamilyen szinten bölcsen meg is oldotta ez az idővonal. Továbbá az is mérvadó, hogy Ahsoka melyik részben nincs ott, elvégre kapott egy elég komoly büntetést a Felucián történtek után, ebből a szempontból talán egy kicsit véletlenszerű, de még mindig a legjobb, amit eddig láttam. Kezdem azt hinni, hogy a Lucaséknak eszük ágában sincs idővonalat felállítani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes sorrend, de van néhány dolog, ami nagyon nem illik itt össze:

 

18- 201 Holocron Heist

19- 202 Cargo of Doom

20- 203 Children of the Force

21- 119 Storm over Ryloth

22- 120 Innocents of Ryloth

23- 121 Liberty on Ryloth

Ez a sorrend kizárható, mert sokkal valószínűbb, hogy Ahsoka azért kapott büntetést a Holocron Heist-os engedetlenségéért, mert már másodszor fordult elő.

 

41- 209 Grievous Intrigue

42- 210 The Deserter

43- 211 Lightsaber Lost

A Lightsaber Lost 100%, hogy a Grivoues Intrigue előtt van, mert Sinube mester is ott volt a Jedik közt, akik megnézték Griveous üzenetét Koth mester elfogásáról, arról nem beszélve, hogy Ahsoka ugyanazokat az ifjakat pátyolgatta ugyanebben a jelenetben, akiknek a Lightsaber Lost végén tovább adta a leckét, amit tanult.

 

48- 217 Bounty Hunters

Ez tutidugó, hogy a Holocron Heist előzménye, mert még az epizód guide is azt írta, és tök logikátlan is volna ha Köztársaság azután telepített volna egy kórház állomást a Felucia fölé, hogy elvesztették egy csatában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lightsaber Lost 100%, hogy a Grivoues Intrigue előtt van, mert Sinube mester is ott volt a Jedik közt, akik megnézték Griveous üzenetét Koth mester elfogásáról, arról nem beszélve, hogy Ahsoka ugyanazokat az ifjakat pátyolgatta ugyanebben a jelenetben, akiknek a Lightsaber Lost végén tovább adta a leckét, amit tanult.

Őszinte leszek, Werebazs, de ez egyáltalán nem érv. Mi az, hogy a Lightsaber Lost azért játszódik a Grievous Intrigue előtt, mert Tera Sinube is ott van? Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de szerintem ez hülyeség. Tera Sinube jelenléte egyáltalán nem zárja ki azt, hogy a Grievous Intrigue után járunk, már csak azért is, mert például Halsey is ott volt az üzenet átadásánál és ennyi erővel a Monster is játszódhatna előtte. (Amiről nyilván tudjuk, hogy nem igaz.) A mondat második felének azonban több értelmet adok és akár lehetne is, de hogy tényleg ugyanazokról az ifjakról beszélünk, hát, nem is tudom. Tekintettel arra, hogy jóformán kizárólag mon calamari ifjakat láthattunk a sorozatban, akár mások is lehetnének. Elnézést, ha a hozzászólásom egy kicsit támadó jellegű volt, de az állításodnak vagy nem volt, vagy nagyon kevés alapja volt. Sajnos a Grievous Intrigue pont egy olyan rész, amelyről nehéz meghatározni, hogy mikor játszódik. Valamikor a Holocron Heist után játszódhat, ugyanis Ahsoka nem tart Anakinnal és Obi-Wannal, valószínűleg azért, mert még mindig büntetésben van, ennyi az összes támpontunk.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért több, mint valószínű, hogy Ahsoka nem a véletlen műveként terelget egy padawan közösséget Tera Sinube oldalán. Nagyobb a valószínűsége, hogy azért teszi ezt, mert nemrég - vagy pont eme események előtt órákkal - mutatta be őket Yoda.

A példád hülyeség, hiszen Halsey meghalt, így nyilvánvaló, hogy a Monster nem játszódhat előbb. Ellenben Sinube életben van a Lightsaber Lost végén. Az előbbi kizáró tényező, az utóbbi távolról sem az. Inkább akkor Anakinnal, Obi-Wannal vagy Ahsokával gyere, úgy már jó lenne a példa. Viszont, mivel azelőtt Yoda, a padawanok és Ahsoka társaságában volt Sinube, szintén az következik, hogy ugyanez a "hármas" fogat a bemutatkozás után került a holo elé, nem előtte. Ha a Lightsaber Lost csak ezután jönne, akkor elég hülyén venné ki magát, hogy akikkel együtt távozik Ahsoka, mi több, akiket maga kísér ki, azoknak csak napokkal később mutatkozik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszinte leszek, Werebazs, de ez egyáltalán nem érv. Mi az, hogy a Lightsaber Lost azért játszódik a Grievous Intrigue előtt, mert Tera Sinube is ott van? Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de szerintem ez hülyeség. Tera Sinube jelenléte egyáltalán nem zárja ki azt, hogy a Grievous Intrigue után járunk, már csak azért is, mert például Halsey is ott volt az üzenet átadásánál és ennyi erővel a Monster is játszódhatna előtte. (Amiről nyilván tudjuk, hogy nem igaz.) A mondat második felének azonban több értelmet adok és akár lehetne is, de hogy tényleg ugyanazokról az ifjakról beszélünk, hát, nem is tudom. Tekintettel arra, hogy jóformán kizárólag mon calamari ifjakat láthattunk a sorozatban, akár mások is lehetnének. Elnézést, ha a hozzászólásom egy kicsit támadó jellegű volt, de az állításodnak vagy nem volt, vagy nagyon kevés alapja volt. Sajnos a Grievous Intrigue pont egy olyan rész, amelyről nehéz meghatározni, hogy mikor játszódik. Valamikor a Holocron Heist után játszódhat, ugyanis Ahsoka nem tart Anakinnal és Obi-Wannal, valószínűleg azért, mert még mindig büntetésben van, ennyi az összes támpontunk.

Annak viszont semmi értelme, hogy Ahsokát olyan karakterekkel szerepeltessék, akiket még nem is ismer. Te magad írtad, hogy azt olvastad, hogy Filoni szerint Ahsoka jelzi, hogy hol tartunk az időrendben, és az a jelenet sokkal több mélységet kap, ha már ismeri Sinube-t és az ifjakat. Abban viszont igazad van, hogy hülyén fogalmaztam az előbb, amiatt bocsi.

A Halsey-s ellenpéldádat nem egészen értem. Ha Halsey ott volt Grievous üzeneténél, akkor hogy játszódhatna a "Monster", amiben Halsey meghalt a "Lightsaber lost" előtt? Értem, hogy szándékosan túlzó példát akartál, de ennek semmi értelme, amit én mondtam az meg tényleg csak spekuláció, de nem totál hülyeség (az volt hülyeség, hogy tényként kezeltem).

Egyébként van még egy indikátor a Grievous intrigue-ban, arra vonatkozólag, hogy hol járunk: Ahsoka Barriss-el közösen ment megnézni Grievous üzenetét, már pedig az holtbiztos, hogy a két lány a "Weapons Factory"-ban találkozott először, tehát Koth-t a geonosis-i csata után fogták el. Ha pedig Ahsoka még mindig büntetésben lenne a Grivous-duológia alatt, akkor a Geonosis-ra sem mehetett volna el, ÉS már oda is egy másik csatából érkeztek Anakinnal! Tehát a Holokron Heist-nek vagy a kettő közt kellene lennie, vagy Ahsoka ekkor már nem volt büntetésben.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen, igazatok van. >.< A Halsey-s példa tényleg nagyon nagy ostobaság volt, valamiért teljesen megfeledkeztem róla, hogy meghalt. >.< Kicsit elhamarkodtam a hozzászólásom és Dzséjt kiegészítésével van értelme a dolognak, bár Barriss Offee kapcsán is voltak kételyeim, megnéztem az említett jelenetet. Tényleg együtt jönnek be a vetítőterembe és mindketten az ifjakat keresték. Bár amikor be és kimentek elég függetlenül tették. :) Az a baj, hogy ilyen spekulációkra kell hagyatkoznunk, mert nem elég, hogy a Lucasfilm összekutyult időrendben adta ki az epizódjait, még egy idővonalat sem kaptunk. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz, Lok!

 

Ja, nagyjából nekem is ezek az ellenvetéseim, amiket lentebb írtatok. Elképzelhető, hogy Filoniék nem adnak ki semmi hivatalosat. Talán úgy gondolják, hogy a 3x12 előtti események láncolata nem olyan összefüggő, hogy (az egyértelműeket leszámítva) feltétlenül sorba rendezzük. Sokféleképp lehet hiteles az idővonal, mindenki választ magának egyet és kész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a koncepcióváltás érdekelne. Miért van az, hogy a 3x12-ig összevissza adták le a részeket, most meg időrendi sorrendbe? Nem lett volna ésszerűbb és értelmesebb, ha már eleve sorrendben haladunk? Vagy ha már antikronisztikusan kezdtünk bele, nem lett volna konzekvensebb kitartani mellette?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a koncepcióváltás érdekelne. Miért van az, hogy a 3x12-ig összevissza adták le a részeket, most meg időrendi sorrendbe? Nem lett volna ésszerűbb és értelmesebb, ha már eleve sorrendben haladunk? Vagy ha már antikronisztikusan kezdtünk bele, nem lett volna konzekvensebb kitartani mellette?

Gondolom a karaktermodellek hiánya miatt döntöttek így, szinte félkészen kezdték el a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg meg nem jön végre a hivatalos sorrend - miért van olyan érzésem hogy erre már hiába várunk? :para: -, ez is bőven megteszi.

Megteszi de amint az ábra is mutatja egyéni ízlés kérdése. :) Ezen vitázni olyan, mintha valami fan munkán vitatkoznánk, hogy az mennyire fedi a valóságot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megteszi de amint az ábra is mutatja egyéni ízlés kérdése. :) Ezen vitázni olyan, mintha valami fan munkán vitatkoznánk, hogy az mennyire fedi a valóságot.

Inkább ebben találjunk megvitatásra szolgáló ellentmondásokat mint a hivatalosban :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Most esett le, hogy a Clone Cadets-ban már Phase II-es páncélban feszítenek a vizsgáztató ARC-ok, viszont a Senate Murders-ben (ami elméletileg az utolsó rész mielőtt átállt a sorozat a kronológiai sorrendben haladásra) még csak terven szerepelt a páncél. Akkor ez most hogy van? :hehe:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így ahogy írod. A Senate Murders UTÁN állt át lineáris vezetésre a történet. Ebből az következik, hogy a Clone Cadets minden bizonnyal a Szenátusi szál után játszódik.

Bocs rosszul fogalmaztam. A Heroes on Both Sides epguidja szerint a Senate Murders játszódott az addig bemutatott 54 epizód közül a legkésőbb, tehát a Clone Cadets-Rookies-Arc-troopers trilógia előtte kell, hogy legyen kronológiailag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva milyen katonát láttál a Senate Murdersben a hologramon? Egyszerű bakát... Na az ő idejük jött el ezután. Némelyik ARC -nak már volt olyan sisakja amit később a bakák is megkaptak. Az érdekességeknél valahol meg lett említve ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.