Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Annyi, hogy nézettségi okokból a Revivalt tették meg évadnyitónak. Az Onderon-szál után játszódik Gallia miatt. Ennyi. Szerintem ez még nem kavarodás, főleg akkor, ha tartják a szavukat és az Éjnővérek után valóban lineáris marad az idővonal (ettől az egy kivételtől eltekintve). Egyébként engem baromira nem izgat a történet szempontjából, hogy mi a sorrend, főleg akkor nem, ha kapunk hivatalos kronológiát, amin Leland Chee láthatóan rajta van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi, hogy nézettségi okokból a Revivalt tették meg évadnyitónak. Az Onderon-szál után játszódik Gallia miatt. Ennyi. Szerintem ez még nem kavarodás, főleg akkor, ha tartják a szavukat és az Éjnővérek után valóban lineáris marad az idővonal (ettől az egy kivételtől eltekintve). Egyébként engem baromira nem izgat a történet szempontjából, hogy mi a sorrend, főleg akkor nem, ha kapunk hivatalos kronológiát, amin Leland Chee láthatóan rajta van.

 

 

 

Én értettem félre valamit akkor, hogy Hondo-ék történetének az előzménye is lesz?

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Múlt hónapban elkezdték a starwars.com blogján összefoglalni a sorozat kronolóiai sorrendjét, magyarázatokkal, mindennel. Úgy tűnik kb fél havonta jön új bejegyzés, és 4-5 részt taglalnak posztonként. Akit érdekel, itt megtalálja: http://starwarsblog.starwars.com/index.php/tag/chronicling-the-clone-wars/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, már figyeljük egy ideje. Úgy tűnik az első évadban nem nagyon volt ugrálás.

Ezeket mindig felírom magamnak, hogy egyszer sorba nézhessem végig. :) Mert állítólag valahol kronológiai sorrendben adják a sorozatot.

 

Viszont úgy tűnik, hogy az ötödik évad megint durván megbontotta a sorrendet.

 

A Revivalban már romokban van Hondo erődje, a Tipping Pointsban még épen van, ami oké, mert a Revival később játszódik. Csak hogy a Darth Maul szál az évad közepén lesz lezárva, és az évad végén jön csak egy Hondós duológia, ahol megtudjuk, mi történt az erőddel. Ez Hondo évada! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem biztos KisKósa! Eddig már 19 cím ismert az évadból. Ha csak nem az utolsó három lesz az...

Én úgy hallottam, hogy az utolsó kettő. :)

 

Nos, tovább frissítették a kronológiai sorrendet, jelenleg így fest. (Bár szerintem Leland Chee nem erőltette meg magát túlzottan. :D)

 

2x16: Cat And Mouse

1x16: The Hidden Enemy

1x00: The Clone Wars

3x01: Clone Cadets

3x03: Supply Lines

1x01: Ambush

1x02: Rising Malevolence

1x03: Shadow Of Malevolence

1x04: Destroy Malevolence

1x05: Rookies

1x06: Downfall Of A Droid

1x07: Duel Of The Droids

1x08: Bombad Jedi

1x09: Cloak Of Darkness

1x10: Lair Of Grievous

1x11: Dooku Captured

1x12: The Gungan General

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a folytatás:

 

 

2x16: Cat And Mouse

1x16: The Hidden Enemy

1x00: The Clone Wars

3x01: Clone Cadets

3x03: Supply Lines

1x01: Ambush

1x02: Rising Malevolence

1x03: Shadow Of Malevolence

1x04: Destroy Malevolence

1x05: Rookies

1x06: Downfall Of A Droid

1x07: Duel Of The Droids

1x08: Bombad Jedi

1x09: Cloak Of Darkness

1x10: Lair Of Grievous

1x11: Dooku Captured

1x12: The Gungan General

1x13: Jedi Crash

1x14: Defenders of Peace

1x15: Trespass

1x17: Blue Shadow Virus

 

Ez alapján elmondhatjuk, hogy az első évad majdnem teljes egészében kronológiai sorrendben ment végig. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, köszi. :) Mindig nagyon örülök, amikor tovább írják ezt a kronológiát! :)

 

Szerk.: Tudom, hogy ezek a bejegyzések szigorúan 4 részenként haladnak, de tényleg olyan nagy fáradtság lett volna beszúrni az S118-at a végére, ami nagy valószínűséggel érkezik? Mondjuk az S108-nál is félbehagyták. Fuh, amint kész lesz és lefut az ötödik évad én ledarálom az egész Sagát, filmestül, sorozatostul. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyjából kronológia sorrend van itt, csak egy két rész lett megcserélve.

Legközelebb biztosan érkezik a Ryloth trilógia, de utána talán már variálások lesznek, hiszen a Hostage Crisis az egyik legkésőbbi rész a "timeskip" előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azért gondoltam arra, hogy várok az ötödik évad végéig, mert elvileg idén egy csomó szálat elvarrnak. :)

Én is megvárom az évad végét, majd nyáron újranézem a sorozatot. Remélem, Leland folytatja a hivatalos kronológia kiadását, elég rég nem olvastam felőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh. És milyen volt? Gondolom, így gyors egymásutánban szépen látszódik a sorozat fejlődése :) Napi hány részt néztél?

Minden nap egyet-egyet plusz hétvégéken kettőt vagy hármat naponta, így jött ki szeptember elejétől nézve :)

Nos hát igen, a sorozat fejlődése minden szempontból így a leglátványosabb, jó kis élmény volt, találkozni minden TCW-s "ismerősünkkel" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Szerintem nem tartalmaz sok meglepetést, de megérkezett a kronológia 6. része is:

 

- “Cat and Mouse” (2x16)

- “Hidden Enemy” (1x16)

- Star Wars: The Clone Wars

- “Clone Cadets” (3x01)

- “Supply Lines” (3x03)

- “Ambush” (1x01)

- “Rising Malevolence” (1x02)

- “Shadow of Malevolence” (1x03)

- “Destroy Malevolence” (1x04)

- “Rookies” (1x05)

- “Downfall of a Droid” (1x06)

- “Duel of the Droids” (1x07)

- “Bombad Jedi” (1x08)

- “Cloak of Darkness” (1x09)

- “Lair of Grievous” (1x10)

- “Dooku Captured” (1x11)

- “The Gungan General” (1x12)

- “Jedi Crash” (1x13)

- “Defenders of Peace” (1x14)

- “Trespass” (1x15)

- “Blue Shadow Virus” (1x17)

- “Mystery of a Thousand Moons (1x18)

- “Storm over Ryloth” (1x19)

- “Innocents of Ryloth” (1x20)

- “Liberty on Ryloth” (1x21)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nohát akkor végére értek az első évadnak. Mostantól lesz majd igazán érdekes a dolog. :yeah: Remélem azért időközben felfedezték, hogy a Holocron-trilógia-Bounty Hunters meg a Grivous duo-Lightsaber Lost sorrendek mennyire illogikusak, és kijavították.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nohát akkor végére értek az első évadnak. Mostantól lesz majd igazán érdekes a dolog. :yeah: Remélem azért időközben felfedezték, hogy a Holocron-trilógia-Bounty Hunters meg a Grivous duo-Lightsaber Lost sorrendek mennyire illogikusak, és kijavították.

Szerintem azok sosem voltak hivatalos sorrendek, csak fan teóriák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azok sosem voltak hivatalos sorrendek, csak fan teóriák.

Igen fanteória de komolyan hogy nézne az ki, hogy a Köztársaság elveszti Feluciát egy csatában, aztán hetekkel később elcsodálkoznak és azt mondják, hogy "jéé megszakadt a kapcsolat a Felucia feletti kórház állomással. Nem valószínű, hogy a szepik pár héttel ezelőtti ottani győzelmének bármi köze van hozzá küldjünk néhány Jedit egy fegyvertelen hajóval, hogy kivizsgálják mi történt!" Egy ekkora logikai buktát azért illene elkerülni, pláne mivel csak annyit kell mondani, hogy a Bounty Hunters volt előbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Igen fanteória de komolyan hogy nézne az ki, hogy a Köztársaság elveszti Feluciát egy csatában, aztán hetekkel később elcsodálkoznak és azt mondják, hogy "jéé megszakadt a kapcsolat a Felucia feletti kórház állomással. Nem valószínű, hogy a szepik pár héttel ezelőtti ottani győzelmének bármi köze van hozzá küldjünk néhány Jedit egy fegyvertelen hajóval, hogy kivizsgálják mi történt!" Egy ekkora logikai buktát azért illene elkerülni, pláne mivel csak annyit kell mondani, hogy a Bounty Hunters volt előbb.

Akkor úgy tűnik, hogy most fogsz agyf*szt kapni, Werebazs. Nemrég került fel a blogra a további sorrend, miszerint a Holocron-trilógiát közvetlenül követi a Bounty Hunters.

 

Szerk.: De úgy látom, a blogon már magad is kioktattad Mr. Chee-t. :D Módosítani ugyan nem fogja, de hátha megmagyarázza.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.