Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És jól értem, hogy akkor máris 3! különböző "hivatalos" lista lesz(van)?

Ha nem történt változás, akkor továbbra is Leland Chee a Lucasfilm hivatalos munkatársa kronológia kapcsán, a "Holokron folytonossági adatbázis" fejese.

 

Ezt a Leland Chee féle sorrendet fel tudnád tenni?

Eddig a 2x13-ig van meg a Leland-féle lista, bár nem tiszta, mire várnak ennyit. :hmm:

 

2x16 – Cat and Mouse

1x16 - The Hidden Enemy

1x00 - The Clone Wars

3x01 - Clone Cadets

3x03 - Supply Lines

1x01 – Ambush

1x02 - Rising Malevolence

1x03 - Shadow Malevolence

1x04 - Destroy Malevolence

1x05 – Rookies

1x06 - Downfall of a Droid

1x07 - Duel of the Droids

1x08 - Bombad Jedi

1x09 - Cloak of Darkness

1x10 - Lair of Grievous

1x11 - Dooku Captured

1x12 - The Gungan General

1x13 - Jedi Crash

1x14 - Defenders of Peace

1x15 – Trespass

1x17 - Blue Shadow Virus

1x18 - Mystery of a Thousand Moons

1x19 - Storm Over Ryloth

1x20 - Innocents of Ryloth

1x21 - Liberty on Ryloth

2x01 - Holocron Heist

2x02 - Cargo of Doom

2x03 - Children of th Force

2x17 - Bounty Hunters

2x18 - The Zillo Beast

2x19 - The Zillo Beast Strikes Back

2x04 - Senate Spy

2x05 - Landing at Point Rain

2x06 – Weapons Factory

2x07 – Legacy of Terror

2x08 – Brain Invaders

2x09 – Grievous Intrigue

2x10 – The Deserter

2x11 – Lightsaber Lost

2x12 – The Mandalore Plot

2x13 – Voyage of Temptation

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chee sorrendjét most valamiért nem látom a blogon csak a képes magyarázatos frissítéseket.

Egyébként én meg elkezdtem az általad korábban írt lista szerint nézni..

És mot olvasok erről a Fry féléről, ami mikor is jön?

És jól értem, hogy akkor máris 3! különböző "hivatalos" lista lesz(van)?

Az anyját! Ennek a szónak azért más értelmezést tulajdonítottam.. :pfff::facepalm:

Fry féle lista alatt arra gondoltam, amit korábban kiadtak, bár ezzel lehet, hogy nagy hülyeséget mondtam. Mert júniusban ki fognak adni egy TCW-s Episode Guide kötetet, amit ő ír majd. Talán abban lesz benne? Nem tudom. Mindenesetre akkor is bosszantó már...

 

Szerk.: Megnéztem, az Ultime Visual Guide-ban írták a korábbi teljes sorrendet, amit nem Fry írt, szóval tényleg hülyeséget mondtak... Ennek ellenére röhej, amit művelnek...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a válaszokat. Én most nem a Chee félét nézem, mert mindenki köpködött rá, hanem a végigírtat amit Ody tett be korábban.

Vannak eltérések.

Szerintetek jól választottam?

Werebazs-ét is nézegettem, de szerintem túltekerte..

Egyébként most nagyon furcsállottam, hogy ennyire a történet elején máris Phase II-es páncélban tolják a kiképző-klónok.

Ez okés dolog vagy valami csacskaság csúszott be a nagy kavarásban.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindegy, melyik lista szerint nézed, amíg a főbb sztorik (amiknek elhelyezkedése evidens) a helyükön vannak. Annyira nem függnek össze szorosan egymással a részek, hogy zavaró legyen az esetenként eltérő sorrend, bár az apróságokat tekintve más értelmezést tud nyerni egy-egy momentum. Én szerdán vágok neki a sorozat újranézésének a két christophsi előzménnyel és a mozifilmmel indítva. Bár nekem is van egy saját kis listám, a Chee-féle sorrendet fogom követni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most nagyon furcsállottam, hogy ennyire a történet elején máris Phase II-es páncélban tolják a kiképző-klónok.

Ami azt illeti, az ARC osztagosok már a kezdetektől azt a páncélt használják. Nem is annyira Phase II, mert ha megnézed a taréj a Phase I-ről még rajta van, szóval ez egy hibrid a két típus között. Viszont az érdekes, hogy időrendben jó idővel előbb láthattuk hologramképen a Phase II-t, és csak a negyedik évadra nyúltak hozzá.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, az ARC osztagosok már a kezdetektől azt a páncélt használják. Nem is annyira Phase II, mert ha megnézed a taréj a Phase I-ről még rajta van, szóval ez egy hibrid a két típus között. Viszont az érdekes, hogy időrendben jó idővel előbb láthattuk hologramképen a Phase II-t, és csak a negyedik évadra nyúltak hozzá.

 

Igen korán láttuk, de az a rész a Senate Murders (2.15) kb a történet közepén foglal helyet a kronológiában, így már nem olyen gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen korán láttuk, de az a rész a Senate Murders (2.15) kb a történet közepén foglal helyet a kronológiában, így már nem olyen gáz.

Nem is az, hogy gáz, hanem könnyen összezavarhatja azt, aki nem olyan tájékozódott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is az, hogy gáz, hanem könnyen összezavarhatja azt, aki nem olyan tájékozódott. :)

 

Ez pontosan így van, a mai napig el vagyok képedve, hogy egy -utálom kimondani- de elsősorban gyereksorozatot így adtak le, hogy még a felnőttek is vért izzadnak, hogy felállíthassanak egy kronológiát.

Tudom, hogy a prequelek és spin-offok korszakát éljük, amit ha jól érzem pont a star wars kezdett el, de akkor is. Sokaknak sok lehet ez, ez biztos!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van, akit még nem hagy hidegen, annak itt a Chee-féle lista legújabb frissítése:

 

2x16 – Cat and Mouse

1x16 - The Hidden Enemy

1x00 - The Clone Wars

3x01 - Clone Cadets

3x03 - Supply Lines

1x01 – Ambush

1x02 - Rising Malevolence

1x03 - Shadow Malevolence

1x04 - Destroy Malevolence

1x05 – Rookies

1x06 - Downfall of a Droid

1x07 - Duel of the Droids

1x08 - Bombad Jedi

1x09 - Cloak of Darkness

1x10 - Lair of Grievous

1x11 - Dooku Captured

1x12 - The Gungan General

1x13 - Jedi Crash

1x14 - Defenders of Peace

1x15 – Trespass

1x17 - Blue Shadow Virus

1x18 - Mystery of a Thousand Moons

1x19 - Storm Over Ryloth

1x20 - Innocents of Ryloth

1x21 - Liberty on Ryloth

2x01 - Holocron Heist

2x02 - Cargo of Doom

2x03 - Children of th Force

2x17 - Bounty Hunters

2x18 - The Zillo Beast

2x19 - The Zillo Beast Strikes Back

2x04 - Senate Spy

2x05 - Landing at Point Rain

2x06 – Weapons Factory

2x07 – Legacy of Terror

2x08 – Brain Invaders

2x09 – Grievous Intrigue

2x10 – The Deserter

2x11 – Lightsaber Lost

2x12 – The Mandalore Plot

2x13 – Voyage of Temptation

 

2x14 - Duchess of Mandalore

2x20 - Death Trap

2x21 - R2 Come Home

2x22 - Lethal Trackdown

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem egy olyan lista érdekelne, amibe az összes évad, összes része benne van (a mozifilmmel együtt) - már ha létezik egyáltalán ilyen összeállítás... Még a Rebels előtt tervezek egy újranézést, amiben tényleg mindent átvennék ami a sorozattal kapcsolatos (az összes rész + könyvek, videojáték is).

Egyébként ebben az Episod Guide-os könyvben megjelenő lista tekintendő majd a hivatalosnak, vagy az ugyanaz lesz, mint amit eddig annak tekintettek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem egy olyan lista érdekelne, amibe az összes évad, összes része benne van (a mozifilmmel együtt) - már ha létezik egyáltalán ilyen összeállítás... Még a Rebels előtt tervezek egy újranézést, amiben tényleg mindent átvennék ami a sorozattal kapcsolatos (az összes rész + könyvek, videojáték is).

Egyébként ebben az Episod Guide-os könyvben megjelenő lista tekintendő majd a hivatalosnak, vagy az ugyanaz lesz, mint amit eddig annak tekintettek?

Amit Ody megosztott, az egy teljes lista. A Sky-féle pedig amit Chee csinál és elvileg hivatalos. Az Episode Guide-os könyvről semmit nem tudok, de szerintem ugyanaz lesz, mint a Chee-féle verzió. (Legalábbis remélem, mert ha az egy harmadik fajta lista lesz, akkor idegbajt kapok most már.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit Ody megosztott, az egy teljes lista. A Sky-féle pedig amit Chee csinál és elvileg hivatalos. Az Episode Guide-os könyvről semmit nem tudok, de szerintem ugyanaz lesz, mint a Chee-féle verzió. (Legalábbis remélem, mert ha az egy harmadik fajta lista lesz, akkor idegbajt kapok most már.)

 

Köszönöm, valószínű ez alapján fogom majd újranézni. Ezt a listát egyébként ki csinálta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a TCW episode guide könyv! Meg kellene venni... az alábbit írják róla.

 

"Richly illustrated with hundreds of photos, the Episode Guide is the most comprehensive guide to the series yet, and, for the first time, presents them in the definite authorized story order."

 

9781465408730H.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fun Fact: A Heroes On Both Sidesban szereplő Raxus bolygónak, a C.I.S. központjának a teljes neve Raxus Secundus. Így egy rendszerbe került a korábban ismert Raxus Prime-al. Szerintem ez egy zseniális, EU-s húzás. :) Ez is ebből a kötetből van, aminek jelenleg is próbálok a tartalmához valamiképpen hozzájutni.

 

Szerk.: Meg is találtam a sorrendet, amely ebből a kötetből van. Leellenőriztem, eddig megegyezik azzal, amit Leland Chee állított fel, nemsokára közlöm nektek. :) (Remélhetőleg ezúttal nem az lesz, hogy Leland Chee megint megy a saját feje után és ez is le van sz*rva. :))

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos tehát, íme a Jason Fry-féle kronológiai sorrend:

 

2x16: Cat And Mouse

1x16: The Hidden Enemy

1x00: The Clone Wars (The New Padawan, Castle Of Deception, Castle Of Doom & Castle Of Salvation)

3x01: Clone Cadets

3x03: Supply Lines

1x01: Ambush

1x02: Rising Malevolence

1x03: Shadow Of Malevolence

1x04: Destroy Malevolence

1x05: Rookies

1x06: Downfall Of A Droid

1x07: Duel Of The Droids

1x08: Bombad Jedi

1x09: Cloak Of Darkness

1x10: Lair Of Grievous

1x11: Dooku Captured

1x12: The Gungan General

1x13: Jedi Crash

1x14: Defenders Of Peace

1x15: Trespass

1x17: Blue Shadow Virus

1x18: Mystery Of A Thousand Moons

1x19: Storm Over Ryloth

1x20: Innocents Of Ryloth

1x21: Liberty On Ryloth

2x01: Holocron Heist

2x02: Cargo Of Doom

2x03: Children Of The Force

2x17: Bounty Hunters

2x18: The Zillo Beast

2x19: The Zillo Beast Strikes Back

2x04: Senate Spy

2x05: Landing At Point Rain

2x06: Weapons Factory

2x07: Legacy Of Terror

2x08: Brain Invaders

2x09: Grievous Intrigue

2x10: The Deserter

2x11: Lightsaber Lost

2x12: The Mandalore Plot

2x13: Voyage Of Temptation

2x14: Duchess Of Mandalore

2x20: Death Trap

2x21: R2 Come Home

2x22: Lethal Trackdown

3x05: Corruption

3x06: The Academy

3x07: Assassin

3x02: ARC Troopers

3x04: Sphere Of Influence

3x08: Evil Plans

1x22: Hostage Crisis

3x09: Hunt For Ziro

 

- - 1-2 Év Időugrás - -

 

3x10: Heroes On Both SIdes

3x11: Pursuit Of Peace

2x15: Senate Murders

3x12: Nightsisters

3x13: Monster

3x14: Witches Of The Mist

3x15: Overlords

3x16: Altar Of Mortis

3x17: Ghosts Of Mortis

3x18: The Citadel

3x19: Counterattack

3x20: Citadel Rescue

3x21: Padawan Lost

3x22: Wookiee Hunt

4x01: Water War

4x02: Gungan Attack

4x03: Prisoners

4x04: Shadow Warrior

4x05: Mercy Mission

4x06: Nomad Droids

4x07: Darkness On Umbara

4x08: The General

4x09: Plan Of Dissent

4x10: Carnage Of Krell

4x11: Kidnapped

4x12: Slaves Of The Republic

4x13: Escape From Kadavo

4x14: A Friend In Need

4x15: Deception

4x16: Friends And Enemies

4x17: The Box

4x18: Crisis On Naboo

4x19: Massacre

4x20: Bounty

4x21: Brothers

4x22: Revenge

5x02: A War On Two Fronts

5x03: Front Runners

5x04: The Soft War

5x05: Tipping Pointss

5x06: The Gathering

5x07: A Test Of Strength

5x08: Bound For Rescue

5x09: A Necessary Bond

5x10: Secret Weapons

5x11: A Sunny Day In The Void

5x12: Missing In Action

5x13: Point Of No Return

5x01: Revival

5x14: Eminence

5x15: Shades Of Reason

5x16: The Lawless

5x17: Sabotage

5x18: The Jedi Who Knew Too Much

5x19: To Catch A Jedi

5x20: The Wrong Jedi

 

Mindenesetre azt javaslom, hogy azért továbbra is kövessük nyomon a Leland Chee-féle listát, hogy tényleg egyezik-e a kettő a további blog bejegyzésekben is!

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre azt javaslom, hogy azért továbbra is kövessük nyomon a Leland Chee-féle listát, hogy tényleg egyezik-e a kettő a további blog bejegyzésekben is!

 

Lesz még bejegyzése? A portálon azt olvastam, hogy nem..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor végre megszületett a hivatalos sorrend. Azaz 1-2 év időugrás tök jó. Bár rögtön felmerül a kérdés, az idő alatt mit történt?

Obi-Wan végre rájött, hogyan kell levenni a mellvértet és a páncélcsizmát, Ahsoka pedig először szervált magának egy új, kis fénykardot, majd elment shoppingolni Coruscant kínai negyedébe némi új ruháért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért elég bátor dolog 1-2 évet írni arra a kihagyásra. Ha figyelembe vesszük Padme terhességét, akkor a Wrong Jedi és az EP3 között legalább 7-8 hónap telhetett el, így a klónháborúk három éves időtartamából következően a TCW 108 epizódját akár 4-5 hónapba sűríthetik be, azaz akár egy szál per két-három nap sebességgel is folyhattak az események. Magyarul az időugrásnak nem szabadna egy évnél többet magában foglalnia. De inkább annál is kevesebbet. Vagy a klónháborúk három évnél tovább tarthattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem világos, hogy azt az "1-2 évet" miért nem lehetett jobban konkretizálni. Nem mindegy, hogy 1 vagy 2 év telik el a modellváltás közt. Főleg akkor nem, ha összesen 3 évig zajlik a Klónok háborúja, amiről tudjuk, hogy így van. Én az 1 éves verzióra tippelek, a 2 év nem is igen jön ki...

 

Szerintem legalább fél évnek el kellett telnie a geonosisi csata óta ahhoz, hogy megkapjuk a TCW korai részeiben látott felállást: Anakin és Obi-Wan külseje is arra utal, hogy hónapok vannak a hátuk mögött az említett ütközet óta. De az, hogy Anakin ekkora padawanból lovag lett, szintén arra utal, hogy hónapokat töltött a háborúban, győztes csatákat kiharcolva, mely által elérte, hogy Yoda (illetve a Tanács) Jedi-lovaggá üsse helytállásáért, sőt, saját padawant merjen a gondjaira bízni, igaz, ez főleg azért történt, hogy a lány iránti felelősségérzet óvatosságra és hideg fejre intse a srácot. A lényeg, hogy szerintem legalább fél évnek el kellett telnie a geonosisi csata után a TCW legkorábbi részeinek kezdetéig. Azaz, ekkor van még 2 és fél évünk az Ep3-ig... mondjuk, újabb fél év alatt játszódnak a régi modelles részek (páncélos Obi és Ani, fiatalabb Ahsoka), így már csak 2 év van az Ep3-ig (ez alapján máris kiesik az, hogy 2 éves a szünet). Eltelik 1 év, (így csak 1 év van az Ep3-ig) megjelennek az idősebb karakterek, és a hozzájuk tartozó részek... ennek az 56 résznek Padmé terhessége miatt nagyjából 3-4 hónap alatt kell lezajlania, mert a The Wrong Jedi-ban még találkoznak Anakinnal, és mint az Ep3-ból kiderül, a várandósság alatt Anakin a Peremvidéken volt, távol feleségétől.

 

Remélem, nagyjából világos voltam, és nem zavartam össze senkit. ;) Szerintem így jön ki leglogikusabban. A lényeg, hogy ami a modellek közti időugrást illeti, szinte biztos, hogy nem lehet 2 év, ellenkező esetben baromi logikátlanná, és zavarossá válik az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell túlbonyolítani. Annyit bőven elég tudnunk, hogy eltelt egy kis idő. Így az EU szempontjából is rugalmasak az időpontok. De remélhetőleg a Rebels már időrendben lesz! :D Vicces, annak idején pont én mondtam, milyen jó lenne egy The Galactic Civil War sorozat a kedvenceink főszereplésével, erre most itt van és nem várom annyira. >.< Na mindegy! :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint, úgy értem, hogy szerintem szükségtelen ennyire komolyan belegondolni ebbe. Tény és való, hogy az az "1-2 év időugrás" kicsit összezavaró, de érződik is rajta, hogy nem számít konkrét időintervallumnak, elvégre maguk sem döntötték el igazán, hogy mennyi idő telik el. Mert joggal merülhet fel a kérdés, hogy most 1, vagy 2? Mert egyáltalán nem mindegy! Ezért is nincs igazán konkretizálva. Most az a két szám teljesen mindegy, a lényeg, hogy eltelt némi idő, ami logikus, tekintve, hogy ekkor volt a karaktermodell váltás, Ahsoka érettebben néz ki, stb. (Kétségtelen, hogy inkább az 1 év a nyerőbb.)

 

Ebből a szempontból kétségtelenül jobban tetszett az előző kronológiai sorrend, hiszen ott legalább konkrétan meg volt adva, hogy melyik epizódok melyik évben játszódnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.