Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Elkezdtem nézni és eddig csak jókat mondhatok a kronológiáról. Szépen bevezeti a karaktereket és helyzeteket, igazán jól van összerakva ez a sorrend. Ahsoka milyen kis pimasz volt meg gyerekes az első részekben, aztán hova jutott. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka milyen kis pimasz volt meg gyerekes az első részekben, aztán hova jutott. :clap:

Ebben teljesen egyetértek, ha az 5X20 végén a kis gyerekes, pimasz (ahogy te fogalmaztál :D ) Ahsoka lett volna, szerintem szó nélül vissza lépett volna a rendbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig a 2X03 -ig néztem meg és azt kell mondjam nagyon jó ez a sorrend így. Szépen elindítottak egy csomó karaktert, sztorit. Pl. kifejezetten tetszett ahogy a Christophsis körüli csata volt a kezdet, így kapott felvezetést a mozifilm, ráadásul így láttunk részleteket abból az időből is amikor még Anakin és Ahsoka nem voltak egymás mellett. Érdekesség, hogy maga a Ryloth -i eseménysor volt az első nagyobb ívű sztori ami viszonylag hamar le is zárult. Remélem akkorra az ötödik évadhoz érek amikorra kijön BD -n. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben teljesen egyetértek, ha az 5X20 végén a kis gyerekes, pimasz (ahogy te fogalmaztál :D ) Ahsoka lett volna, szerintem szó nélül vissza lépett volna a rendbe.

Hohó, ha nincs az a fejlődés, amit az időrend produkált nála, még Cato Neimoidiáig se jut el. Elég a kalandjaira mint egy egészként gondolni, rájövünk, hogy a fejlődése az életét is megmentette. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Van olyan aki megnézte már sorrendben? Én most értem az időugráshoz.

 

Bevallom nem értem a végére. kb 30 résznél abbamaradt. furcsállom is..Most már úgy érzem megint elölről kéne kezdenem.

Olyan már volt, hogy beraktam egy történetszálat, innen onnan, mikor "megkívántam". pl.: Maul vagy Hardeen.. Inkább így megyeget nálam most a TCW.

Valahol azthiszem, hogy a kiadatlanokat nézném. A fenébe is, hisz az jönne kronológiában! :angry:

Affelé hajlok, hogy feledésre vagyunk ítélve, mármint, hogy elfelejtsük az ígéretet is. A kronológiát meg itt le is zárhatjuk az 520-as résszel. :45:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég hamar abbahagytad... :) Pedig érdemes lenne sorban nézni mert úgy lehetne beszélni milyen így megtekinteni. Szerintem nagyon jó. Én eddig 53 részt láttam és továbbra is meg vagyok elégedve a kronológiával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tervezem elkezdeni, már csak azért is, mert egyes részeket a megjelenésük óta nem is láttam (ami már 4-5 év is lehet). De egyelőre szeretném megvárni a bónusz tartalmat, és aztán ledarálni egybe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nyáron néztem újra a sorozatot kronológiai sorrendben, abban a reményben, hogy ősszel már a Bonus Contentet vesézhetjük ki. Egész más hatást nyújtanak az események időrendben, ráadásul a helyenként hirtelen váltakozó animációminőség sem szembeötlően zavaró. Bár akad néhány epizód, melyek sorrendje kavarodást okozhat, némi fantáziával kimagyarázható, ahogy csaknem bármi. Összességében elégedett vagyok a sorrenddel, aki még nem tette meg, annak mindenképp javaslom a sorozat ilyen formában való újranézését. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Befejeződött.... mit is mondhatnék. Gyönyörű volt, megannyi mondanivalóval és karakterfejlődéssel. A végén még meg is sirattam kicsit. Nagyon fog hiányozni! Sőt már most is nagyon hiányzik. Az egyik legjobb SW matéria volt amit valaha készítettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeződött.... mit is mondhatnék. Gyönyörű volt, megannyi mondanivalóval és karakterfejlődéssel. A végén még meg is sirattam kicsit. Nagyon fog hiányozni! Sőt már most is nagyon hiányzik. Az egyik legjobb SW matéria volt amit valaha készítettek.

 

 

Hát igen nagyon a szívéhez nőtt az embernek ez a sorozat. Melyik sorrendet követted?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 5 héttel később...

Hát vége lett. Ez volt (és lesz is) a legjobb sorozat a világon. Nem is tudok szóhoz jutni. Fantasztikus. Ha meghallom azt, hogy The Clone Wars, egyből adatok, nevek, csaták, események, karakterek, helyszínek százai öntik el az agyamat, és ez bizony nem kis teljesítmény. Öt évad alatt ennyi érzelmet, karakterfejlődést, változatosságot vinni egy sorozatba nagyszerű munka :clap: Le a kalappal Lucas, Filoni és csapatuk előtt.

 

Nagyon sajnálom, hogy vége a sorozatnak, nehéz lesz nélküle. Bár a The Lost Missions részek picit kárpótolnak, még mindig nehezen tudom elfogadni a valóságot. Sajnos nem hiszem, hogy a Rebels, vagy akár az új trilógia részei tudják majd ugyanezt a színvonalat hozni.

 

Ha valaki (mint én) a TLM után TCW hiányban szenvedne, melegen ajánlom neki a TCW képregényeit és regényeit. Tudom, tudom, nem ugyanaz a színvonal, de mégis a legtöbb mű vissza tudja adni a TCW egyedi hangulatát. Már nagyon várom a Son Of Dathomirt, és remélem hogy még sok regény és képregény fog foglalkozni ezzel a csodás témával. Szívesen olvasnék még történeteket nagy csatákról, Ahsoka további életéről, Lux Bonteri Coruscanti pályafutásáról, Hondo kalózkodásairól, a Zillo Sárkány páncéljának jövőjéről, Cad Bane, Ventress, Boba, Aurra SIng, Embo és a többi király fejvadász tevékenykedéseiről és még sorolhatnám. Egyszóval mindenről, ami TCW.

 

A TCW rengeteg örömteli, izgalmas és meghökkentő pillanatot adott, igazán örülök, hogy a SW nagy univerzuma egy ilyen mesterművel bővült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Leland Chee a twitteren tette közzé a frissített sorrendet. Sok meglepetés nincs benne. Az új évad részei az ötödik utolsójától kezdve szépen kronológiailag jönnek.

 

És ebbe a Clovis-szál beli Yoda-modell sem kavart be?

Érdekes..Egyébként is mákjuk van, hogy ahsoka nem cameozik vagy éppen szerepel a Clovis-szálban..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karakterek külsejének semmi köze a kronológiához, abba meg valószínűleg a készítők belegondoltak, hogy semmi értelme egy Ahsokát padawanként szerepeltető történetet Ahsoka távozása utánra tenni. Ez nem szerencse kérdése volt, vicces is lenne, ha a sorozattal kapcsolatos döntéseket lutrira hoznák meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karakterek külsejének semmi köze a kronológiához, abba meg valószínűleg a készítők belegondoltak, hogy semmi értelme egy Ahsokát padawanként szerepeltető történetet Ahsoka távozása utánra tenni. Ez nem szerencse kérdése volt, vicces is lenne, ha a sorozattal kapcsolatos döntéseket lutrira hoznák meg.

 

Kétszer is félreértettél, pontosítok;

Yoda külseje elárulja a Clovis szálról, hogy korábban készült, ami a nem fanatikus néző számára adhat okot a gondolkodásra,

mert felteszem van olyan néző aki nem tudja, hogy a Clovis szál az 5. évad elejére volt tehető egy darabig.

A másik meg: akkor inkább úgy fogalmazok, hogy nekünk van szerencsénk, hogy Ahsoka nem szerepel a Clovis trilógiában,

mert akkor valószínüleg nem kaptuk volna meg. Eszemben sem volt olyat feltételzni az alkotókról hogy nem tudnák mit csinálnak..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.