Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Esetleg dobna valaki egy linket?

 

Szerk.: Mondjuk a Bounty Hunters eleje amúgy is sántított egy kicsit (2 tábornok + 1 parancsnok megy egy ilyen felderítő küldetésre egy fegyvertelen hajóval :facepalm: )

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg dobna valaki egy linket?

 

Szerk.: Mondjuk a Bounty Hunters eleje amúgy is sántított egy kicsit (2 tábornok + 1 parancsnok megy egy ilyen felderítő küldetésre egy fegyvertelen hajóval :facepalm: )

http://starwarsblog.starwars.com/index.php/tag/chronicling-the-clone-wars/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez így tényleg nem kerek. Mintha Lengyelország megszállása után a Szövetségesek meglepődnének azon, hogy németek vannak Lengyelországban. :facepalm: De láthatóan többen is rájöttek erre, Mr. Cheenek is leeshetne a tantusz. :roll:

 

Szerk.: Mondjuk a Bounty Hunters eleje amúgy is sántított egy kicsit (2 tábornok + 1 parancsnok megy egy ilyen felderítő küldetésre egy fegyvertelen hajóval :facepalm: )

Azért négy és fél évad után már rájöhettél volna, hogy a Jedik nem hagyományos tábornokként üzemelnek, pláne nem az Anakin-Obi-Wan duó. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.: De úgy látom, a blogon már magad is kioktattad Mr. Chee-t. :D Módosítani ugyan nem fogja, de hátha megmagyarázza.

Ahogy elnézem nem én vagyok az egyetlen, 8 commentből 7 ezt taglalja. Közületek valaki? :D Valami magyarázat minimum tényleg jó lenne. És lehetőleg nem a "Hogyan szökött meg Aurra Sing?" verzió :facepalm::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik Leland Chee nem hajlandó válaszolni, ergó be kell érnünk azzal, hogy a Feluciát offscreen visszafoglalta a Köztársaság, méghozzá olyan masszívan, hogy még egy méregdrága kórházállomást is létesített a pályája körül. Életbe lépett az Aurra Sing effektus. (Ha csak nem javítja ki magát a következő blogbejegyzésében, bár erre nem sok esélyt látok.)

 

De nem csak katonai szempontból helytelen ez az egész. A sorozat elején mondták, hogy Ahsoka jelenléte, vagy épp hiánya és jellemvonásai segítenek tájékozódni az idővonalban. Ezek alapján arra gondoltam, hogy amíg Ahsoka büntetésben volt az archívum könyvtáraiban, addig azok az epizódok jönnek, ahol csak Obi-Wan és Anakin kalandozik együtt. Ráadásul így semmi szép íve nincs a karakterének. Először engedetlenkedik, kis híján odaveszik, aztán egyből kiengedik a büntetéséből a Feluciára ismét, ahol érettebben viselkedik, mint valaha, hogy aztán a Geonosison újra előtérbe kerüljön a hisztizése, hogy a mestere nem bízik benne.

 

Meg különben is, Mr. Chee nem erőltette meg magát túlzottan az idővonalat tekintve, ha csak az eddigi részeket nézzük.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég erőltetett, hogy a szakadárok elfoglalják Feluciát, majd a Köztársaság off-screen vissza, végül az Ep3-ra a CIS szintén off-srceen vissza. Nem egyszerűbb, ha Köztársaság elveszti a bolygót, és az Ep3-ig nem sikerült visszaszereznie? Mindehhez csak annyi kell, hogy a Bounty Hunters a Holocron Heist előtt játszódjon. Nem értem, miért nem lehetett ezt összehozni. Ezek után már a Chee féle hivatalos kronológiát is kezdem fenntartásokkal kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Mr Chee csak válaszolt, de hogy mekkora ökörséget! :roll::pfff::facepalm:

 

"We consider Felucia to be a major hot spot in the war and thus control of the planet is changing constantly. As such, we do not consider the planet’s state in any given episode in determining the episode timeline order."

 

"Feluciát a háború egyik legforróbb zónájának tekintjük, tehát a bolygó feletti irányítás folyamatosan változik. Éppen ezért nem vesszük figyelembe a bolygó állapotát, egyetlen epizód időrendben elfoglalt helyének megállapításához sem."

 

Szóval azt akarja megetetni velünk, hogy a Köztársaság kórház állomást létesített egy aktív háborús zónában, ahol hetente változik hogy ki az úr, és aztán még meglepődnek, hogy egyszer csak eltűnik a térképről :roll::pfff::facepalm: Kész. Engem eddig érdekelt a hivatalos sorrend.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval azt akarja megetetni velünk, hogy a Köztársaság kórház állomást létesített egy aktív háborús zónában, ahol hetente változik hogy ki az úr, és aztán még meglepődnek, hogy egyszer csak eltűnik a térképről :roll::pfff::facepalm: Kész. Engem eddig érdekelt a hivatalos sorrend.

A Bounty Hunters értelmetlenül került került a Holocron-trió mögé, ez szerintem a legtöbb rajongó számára egyértelmű. Gondolom, Mr. Chee-nek nincs ínyére elismerni, hogy tévedett, mert utána ki hinné el 100%-ig, amit állít a sorrendek kapcsán? Így előállt egy ilyen nyakatekert verzióval... az én listámon a Holocron előtt játszódik a BH, ezzel részemről le van tudva a probléma. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy úgy lehetne ezt megmagyarázni, hogy például amíg a kórházállomás jelen volt, addig nem voltak harcok a szektorban, ezért is telepítették oda. Aztán a szepik megtudták és terrortámadást hajtottak végre, amire válaszul a Köztársaság megszállta a bolygót, és elkezdődött az EPIII-ig tartó kilátástalan harc a birtoklásáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bounty Hunters értelmetlenül került került a Holocron-trió mögé, ez szerintem a legtöbb rajongó számára egyértelmű. Gondolom, Mr. Chee-nek nincs ínyére elismerni, hogy tévedett, mert utána ki hinné el 100%-ig, amit állít a sorrendek kapcsán? Így előállt egy ilyen nyakatekert verzióval...

Hát igen, de azzal, hogy ilyen teljesen logikátlan magyarázatokkal áll elő azzal csak még inkább elhitelteleníti magát, nem?

 

az én listámon a Holocron előtt játszódik a BH, ezzel részemről le van tudva a probléma. ;)

Én is ezért mondtam, hogy eddig érdekelt a hivatalos sorrend ;) A továbbiakban csak mint érdekességet fogom figyelemmel kísérni.

 

Valahogy úgy lehetne ezt megmagyarázni, hogy például amíg a kórházállomás jelen volt, addig nem voltak harcok a szektorban, ezért is telepítették oda. Aztán a szepik megtudták és terrortámadást hajtottak végre, amire válaszul a Köztársaság megszállta a bolygót, és elkezdődött az EPIII-ig tartó kilátástalan harc a birtoklásáért.

Pontosan erről beszélünk, hogy úgy logikus, ha a "Bounty Hunters" aminek kórházállomás elpusztítása az előzménye, játszódik a legkorábban a Feluciát érintő részek közül ;) Épp csak a hivatlos sorrend felállítója ezt nem hajlandó elismerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy úgy lehetne ezt megmagyarázni, hogy például amíg a kórházállomás jelen volt, addig nem voltak harcok a szektorban, ezért is telepítették oda. Aztán a szepik megtudták és terrortámadást hajtottak végre, amire válaszul a Köztársaság megszállta a bolygót, és elkezdődött az EPIII-ig tartó kilátástalan harc a birtoklásáért.

De ha a bolygó elesik, akkor nem kellett volna utána evakuálni? Hameg utána építették, az elég nagy baki a köztársasági katonai logisztika részéről, hisz egy ilyen közvetlen fenyegetésnek kitett bolygón egy ilyen létesítményt létrehozni, eléggé rizikós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy értettem, hogy azért hozták létre ott az állomást, mert abszolút harcmentes övezet volt, mint ahogy gondolom a Kaliida Nebulánál találhatót is azért építették oda. Nem hitték volna hogy a szepik keze odáig elér, tévedtek, de nem tudták mire vélni az állomás eltűnését, Obiék rájöttek, és innen indulnak a legelső harcok a felek között. Majd a Holocron trilógiában elvesztették, és megindult a huza-vona az EPIII-ig, offscreen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, most elengedem magam:

ANNYIRA TUDTAM! :cry:

Ez a magyar mentalitás, tudom, de biztos voltam benne, hogy odafönn sem tudja a bal kéz, mit csinál a jobb.

Mi az hogy egy hivatalos sorrendben baki van és az a magyarázat, hogy; "-mi tudjuk a sorrendet és nem számít, ha logikátlan a történet szempontjából"?!

Ha jól veszem ki, ez a válasz..Agyrém!

Ezt nagyon vártam és végig kísértem. Mondom ez nem találgatás..Erre tessék! :facepalm:

És mi az hogy a hivatalos sorrendnek kell egy felállító felelős?

Most akkor van sorrend vagy nincs az alapkoncepcióban? Ha van akkor nem felelős kell -mert az ugye tévedhet. Akkor le kell közölni és kész.

De mi az annyuknak' nem kronológiában készült egy "elvileg!" gyereksorozat?(ezért külön elnézést srácok)

Erre jó ez az egész...

Páran még az original/prequel világban sem ismerik ki magukat, akkor az átlag nézőnél mennyi az ésélye hogy ezt tudja követni?

Vagy sw már csak szín-fanatikusoknak szólhat? Rossz hozzáállás! Koncepciótlanság/dilettantizmus! Az sw fészkéből. Ezt is megértük! :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy értettem, hogy azért hozták létre ott az állomást, mert abszolút harcmentes övezet volt, mint ahogy gondolom a Kaliida Nebulánál találhatót is azért építették oda. Nem hitték volna hogy a szepik keze odáig elér, tévedtek, de nem tudták mire vélni az állomás eltűnését, Obiék rájöttek, és innen indulnak a legelső harcok a felek között. Majd a Holocron trilógiában elvesztették, és megindult a huza-vona az EPIII-ig, offscreen.

Igen mi is erről beszélünk, hogy így volna logikus.

 

csoli: Egyetértek, azért az tényleg kiakasztó, hogy ezzel Leeland gyakorlatilag kerek-perec kijelentette, hogy nem törődik a részletekkel... pedig őt elvileg azért tartja a Lucasfilm, hogy szemmel tartsa a részleteket!

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.