Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszi! Aki jobban benne van mint én, azoktól kérdezném, hogy feloldja az előző sorrendek helytelenségét?

Nem, mert az első fele ugyanaz. :)

 

Szerk.: Jajjj, de szépen mutat a falamon a teljes sorozat időrendje igényesen megszerkesztve... Csak sajnálom, hogy nem nyomtathatok majd belőle még egy oldalt... :(

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nekem alapvetően nincs bajom az időben ugrálós történet meséléssel, de nem kizárt, hogy TCW esetében a hivatalos évadra osztást saját részemről kivágom a kukába és mostantól így fogom újra és újra (ja és újra) megnézni a sorozatot :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.: Jajjj, de szépen mutat a falamon a teljes sorozat időrendje igényesen megszerkesztve... Csak sajnálom, hogy nem nyomtathatok majd belőle még egy oldalt... :(

Én is nagyon szeretném látni azt a szerkesztett változatot. :)

 

Egyébként nálam is esedékes lesz egy újranézés ebben a sorrendben. Jól látható, hogy a Senate Murders -től valóban időrendben haladtak, ahogy ígérték is. Csak egy esetben tértek el tőle, mégpedig a Revival előre hozatalakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon szeretném látni azt a szerkesztett változatot. :)

 

Egyébként nálam is esedékes lesz egy újranézés ebben a sorrendben. Jól látható, hogy a Senate Murders -től valóban időrendben haladtak, ahogy ígérték is. Csak egy esetben tértek el tőle, mégpedig a Revival előre hozatalakor.

Riddicknek elküldtem Facebookon, ő átküldheti neked, ha megkéred rá. (Vagy akár Sky is. :)) Igazából semmi extra, csak egy Word doksi, de szerintem jól fest. :) (Vagy ha küldesz nekem privátban egy e-mai címet, akkor akár személyesen is. :D Vaaagy... Küldhetem arra, amire a szavazást? :))

 

Szerk.: Tudod mit, elküldöm oda, ahová a szavazataimat, remélem megfelel neked úgy. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelentem, elkezdtem nézni a cuccost (a mozifilmek kivételével, csak a TCW-re koncentrálva) KisKósától kapott kronológiai sorrend alapján. Tervezek írni is róla néhány felvonásban és az 5. évados írásomat is ekkorra iktatom be. Remélem összejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is reméljük, mert nagy bejelentésekből eddig nem volt hiány (Dzséjt is írni akart egy keveset a negyedik évadról ugyebár). :P:D

Hé, a negyedik évadról elfelejtettem írni akkor. Szó szerint, hihetetlen, de igaz, hosszú ideig éltem abban a tévhitben, hogy én írtam róla. Azóta meg csak lusta vagyok, meg újra is kéne néznem. Valószínűleg majd letudom a sorozatnézés után , vagy közben, vagy előtt. De meglesz, akárcsak az ötödik évadé. Meg amúgy is, a blogomra lesz egy komplett sorozatajánló. Csak hozzák ki az ötödik évadot BR-en. :clap2:

 

Jó ez a sorrend, személy szerint egyedül a Bounty Hunterst és a Lightsaber Lostot tenném előbbre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nos mivel volt néhány pont, amin nem értek egyet a hivatalos sorrenddel bátorkodtam itt-ott belejavítani, és jelenleg ezen sorrend alapján haladok. Az eltéréseket vastagba szedem és megszámozom, és a hsz végén megmagyarázom. (A filmeket azért vettem bele listába, mert úgy voltam vele, hogy ha már a teljes TCW sorozatot újranézem, akkor miért ne nézzem a teljes Sagát is újra, egy füst alatt? A régi sorozatot meg részben "miért ne?" alapon, részben pedig átvezetőnek vettem be.)

 

32 BBY:

Star Wars Episode I.: The Phantom Menace

 

22 BBY:

Star Wars Episode II.: Attack of the Clones

Star Wars: Clone Wars Volume 1+ chapter 21

TCW:

2.16: Cat and Mouse

1.16: The Hidden Enemy

Star Wars: The Clone Wars

3.01: Clone Cadets

3.03: Supply Lines

1.01: Ambush

1.02: Rising Malevolence

1.03: Shadow of Malevolence

1.04: Destroy Malevolence

1.05: Rookies

1.06: Downfall of a Droid

1.07: Duel of the Droids

1.08: Bombad Jedi

1.09: Cloak of Darkness

1.10: Lair of Grievous

1.11: Dooku Captured

1.12: The Gungan General

1.13: Jedi Crash

1.14: Defenders of Peace

1.15: Trespass

1.17: Blue Shadow Virus

1.18: Mystery of a Thousand Moons

1.19: Storm Over Ryloth

1.20: Innocents of Ryloth

1.21: Liberty on Ryloth

2.04: Senate Spy

2.05: Landing at Point Rain

2.06: Weapons Factory

2.07: Legacy of Terror

2.08: Brain Invaders1

 

21 BBY

2.17: Bounty Hunters

2.01: Holocron Heist

2.02: Cargo of Doom

2.03: Children of the Force2

2.18: The Zillo Beast

2.19: The Zillo Beast Strikes Back

2.11: Lightsaber Lost

2.09: Grievous Intrigue

2.10: The Deserter3

2.20: Death Trap

2.21: R2 Come Home

2.22: Lethal Trackdown

3.04: Sphere of Influence

3.02: ARC Troopers

2.12: The Mandalore Plot

2.13: Voyage of Temptation

2.14: Duchess of Mandalore

3.05: Corruption

3.06: The Academy

3.07: Assassin

3.08: Evil Plans

1.22: Hostage Crisis

3.09: Hunt for Ziro

3.10: Heroes on Both Sides

3.11: Pursuit of Peace

2.15: Senate Murders

3.12: Nightsisters

3.13: Monster

3.14: Witches of the Mist

3.15: Overlords

3.16: Altar of Mortis

3.17: Ghosts of Mortis

3.18: The Citadel

3.19: Counterattack

3.20: Citadel Rescue

3.21: Padawan Lost

3.22: Wookiee Hunt

4.04: Shadow Warrior

4.01: Water War4

4.02: Gungan Attack

4.03: Prisoners

4.05: Mercy Mission

4.06: Nomad Droids

4.07: Darkness on Umbara

4.08: The General

4.09: Plan of Dissent

4.10: Carnage of Krell

4.11: Kidnapped

4.12: Slaves of the Republic

4.13: Escape from Kadavo

4.14: A Friend in Need

4.15: Deception

4.16: Friends and Enemies

4.17: The Box

4.18: Crisis on Naboo

4.19: Massacre

4.20: Bounty

5.02: A War on Two Fronts

5.03: Front Runners

5.04: The Soft War

5.05: Tipping Points

20 BBY

5.06: The Gathering

5.07: A Test of Strength

5.08: Bound for Rescue

5.09: A Necessary Bond5

4.21: Brothers

4.22: Revenge

5.01: Revival

5.10: Secret Weapons

5.11: A Sunny Day in the Void

5.12: Missing in Action

5.13: Point of No Return

5.17: Sabotage

5.18: The Jedi Who Knew Too Much

5.19: To Catch a Jedi

5.20: The Wrong Jedi6

Star Wars Clone Wars Chapter 22 02:20-02:527

5.14: Eminence

5.15: Shades of Reason

5.16: The Lawless6

 

19 BBY

Star Wars: Clone Wars Volume 2 chapter 22 02:53-tól

Star Wars Episode III. Revenge of the Sith

 

0 BBY

Star Wars Episode IV. A New Hope

 

3 ABY

Star Wars Episode V. The Empire Strikes Back

 

4 ABY

Star Wars Episode VI. Return of The Jedi

 

1 Geonosis:

Mikor Anakin és Ahsoka megérkeznek Obi-Wan hajójára Anakin említi, hogy Balith-nél csatáztak. Ha a Geonosis-i csata a Holocron Heist után játszódna, akkor Ahsokának elvileg a Templomban kellett volna még lennie. És mivel a többi második évados epizódban mindig Anakin-tól külön a Templomban volt sokkal valószínűbb, hogy Geonosis-i szál a legkorábbi a második évadban. Ezt erősíti az is, hogy Ahsoka egyáltalán nem úgy viselkedett a "Landing at Point Rain"-ben és a "Weapons Factory" elején, mint akit nem rég büntettek meg engedetlenségért.

2 Bounty Hunters-Holocron-trilógia:

Gondolom egyértelmű miért. A kórház állomás ügyét továbbra is erősebb bizonyítéknak tartom, mint Leeland szavát, tehát előrébb toltam a részt. Tegnap jutottam el eddig a szálig, és az epizódok nagyon jól illeszkednek ebben a sorrendben.

3 Lightsaber Lost-Grievous duológia:

A Bounty Hunters ügyéhez hasonlóan, erről is volt már szó: a Grievous Intrigue elején Ahsoka együtt szerepel Tera Sinube-vel és a Jedi ifjakkal, akiket a Lightsaber Lost végén láttunk, és ennek sokkal több értelme van, ha az LL játszódott a legelőször a három rész közül.

4 Shadow Warrior-Mon Calamari-trilógia:

Tudom, hogy Rish Lu és Tarpals tábornok ott voltak a "Gungan Attack"-es gungan tanács jelenetben, de ezek felett a háttér cameo-k felett szerintem sokkal könnyebb elsiklani, mint a felett a szöges ellentét felett, ami Jar Jar és a gunganek viselkésében fenáll a két epizód közt. Egyszerűen nehéz elhinni, hogy Jar Jar egyik nap még bátran felszólal és simán meggyőzi Lyonnie főnököt, hogy segítsenek Padmé-éknak, másnap meg már meg van róla győződve, hogy a gungan sereg nem fog hallgatni rá. Fordított sorrendben ellenben nagyon jól összeillenek.

5 Ventress-duo-Onderon-Ifjú Jedik-Brothers-trilógia

Azért toldottam a Bounty és a Brothers közé ezt a két szálat, mert:

A: így Ventress fejlődése egy kicsit több időt kapott. Gondolok itt a Lattz Razzi-val való, a "Brothers"-ben látható "barátságára", valamint arra, ahogy a "Revenge"-ben hogy elkussolt az összes fejvadász, mikor jelezte, hogy Savage-t ő akarja levadászni. Ez utóbbi egyértelmű utalás arra, hogy eltelt némi idő a „Bounty” óta, és bizony komoly hírnévre tett szert eme díszestársaságban.

B: A „Revival” sokkal jobban működik, ha közvetlenül a Revenge után játszódik. Egyrészt nehéz elhinni, hogy a Jedik és különösen Obi-Wan olyan jelentéktelen dolgokkal foglalkoznának, mint az Onderon-i lázadók, vagy egyetlen Padawan-ra bíznák hat Jedi ifjonc őrzését, miközben tudják, hogy egy közveszélyes őrült Sith Nagyúr és a testvére szabadon lófrálnak a Galaxisban. Az, hogy Palpatine a Revival végén szinte szemrehányást tesz a Tanácsnak, amiért Maul-t üldözték, ahelyett, hogy a háborúra koncentráltak volna, szintén ezt erősíti. Azonban mivel az Onderon és az Ifjú Jedi szál (a Shadow Warrior-ral ellentétben) nagyon nyilvánvalóan a Revival előtt játszódnak, ez csak akkor jöhet össze, ha a Brothers-Revenge kettős is később helyezkedik el az idővonalon.

6: A „Revival” és az „Eminence” közt nyilvánvalóan el kellett telnie némi időnek, és ebbe az intervallumba a D-Squad és Sabotage-szálak bőven beleférnek. A Sabotage-szál már csak azért is jobb, ha a Maul-Death Watch szál előtt játszódik, mert nehezen elképzelhető, hogy a Tanács ne tenne semmit, annak a tudatában, hogy a Galaxis leghírhedtebb harcos-kultúrája egy Sith Nagyúr irányítása alatt készült újjászületni. Ezenkívül ott van még a Twilight állapota a „The Lawless”-ben. Amikor utoljára láttuk a hajót, relatíve jó állapotban volt, mivel Anakin egyfolytában bütykölt vele. Mégis mi történhetett, hogy ilyen ramaty állapotba került? Két dolgot tudok elképzelni, még pedig vagy a Templom hangárban történt robbantásban sérült meg, vagy maga Anakin verte szét, miután Ahsoka elment. Esetleg mindkettő. Igaz, hogy a "The Lawless"-ben Obi-Wan "Padawan Tano"-ként utalt Ahsokára, de ez felfogható sima nyelvbotlásként, mivel még nem szokta meg, hogy a lány elment, Yodának és Ki-Adi-nak meg (nagyon helyesen) nem volt pofájuk, egy a helyzetre amúgy is irreleváns elszólást kijavítani.

7: Ez az a jelenet, amiben Anakin, a hőstetteinek montázsa után leverten találkozik Padméval. Tudom, hogy önmagában olyan mintha a sebhelyről szólna, de az a seb TCW-ben végig meg volt, tehát a jelenetnek csak úgy van értelme, ha valami egyéb oka van Anakin levertségének és Padmé döbbenetének. Tehát könnyen vehetjük Ahsoka távozásának „epilógusának.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megkavartad. :) Én maradok a hivatalos listánál, az nekem tökéletesen megfelel. Szerintem felesleges ennyire túlbonyolítani, és a jövőben azért lenne jó az OFFICAL lista, mert az ad egy támpontot a beszélgetéshez. Ha most mindenki saját listát állít és aszerint nézi akkor csak a káosz marad, és átfogóan nem is lehet róla beszélni, mert mindenkinél másképp lenne a sorrend. Persze érdekességnek jók ezek a sorrendek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megkavartad. :)

Finoman fogalmazva... Ennek a listának se füle, se farka, értelmetlenebb (és most én is finoman fogalmaztam :evil: ), mint a hivatalos. Eleve ott borul az egész, hogy a CW bele van sorolva, ami csak az elejétől a végééig ellentétben áll mindennel, ami a TCW-ben van. A magyarázatok is elég gyenge lábakon állnak, ráadásul úgy működik, hogy ami nem tetszett, azt lényegében figyelmen kívül lehet hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finoman fogalmazva... Ennek a listának se füle, se farka, értelmetlenebb (és most én is finoman fogalmaztam :evil: ), mint a hivatalos. Eleve ott borul az egész, hogy a CW bele van sorolva, ami csak az elejétől a végééig ellentétben áll mindennel, ami a TCW-ben van. A magyarázatok is elég gyenge lábakon állnak, ráadásul úgy működik, hogy ami nem tetszett, azt lényegében figyelmen kívül lehet hagyni.

Ránézésre lehet kuszának tűnik, de így a negyedik évad végéig minden nagyon jól összepasszolt. Ha a Maul-szál és a közte lévő részek alatt ellentmondásba botlok, akkor természetesen javítani fogom őket. A CW-t egyébként külön kiemeltem, hogy csak úgy poénból vettem be. A hivatalos sorrenddel meg úgy vagyok, hogy ahol nincs nyilvánvaló ellentmondás, ott elfogadom, de mivel Leland konkrétan azzal indokolta, a "Bounty Hunters"-Holocron-trió fiaskót, hogy "bizonyos szempontokat nem vett figyelembe a felállításakor" (azaz beismerte, hogy nem figyelt a részletekre!), ha nem értek egyet vele, akkor a saját verziómnál maradok. Ami a magyarázatokat illeti kíváncsian várom a te verziódat arra, hogy pl miért nem esik egyetlen szó sem mandalore-ról és Maul-ról a Sabotage-szálban? És ne olyanokat, hogy mert nem arról szólt a történet! Akármilyen gyengén is voltak összekötve a különálló sztori szálak, ez azért túlságosan súlyos ahhoz, hogy ilyen látványosan másra figyeljenek a Jedik. Ez már akkor is zavart, amikor mentek a részek, és részben pont azért raktam őket így, mert kíváncsi vagyok hogy így vajon jobban illeszkednek-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nincs róla szó, mert így vannak megcsinálva a részek. Most akkor az ep4 előbb játszódik, mert abban nincs szó az ep1 eseményeiről? De a mozifilm eseményeiről sincs szó az Ambushban, akkor mégis hogyan játszódhat az később? Hát nem előbb kéne akkor lennie, hiszen a huttok mégis csak jelentősebb banda, mint az egyetlen bolygót uraló toydarik. Ez elég gyenge érv, hogy Y azért jön előbb X-nél, mert Y-ban nem volt szó X-ről.

Az egész sorozatban baromi ritka, hogy visszautalnak korábbi sztorikra. Miért? Mert mindenféle koncepció és összefüggés nélkül gyártották az első két és fél évadot, utána meg már nem sikerült teljesen (egyáltalán nem) átállniuk a high concept mesélési stílusra. Így eshetett meg, hogy Krell vígan lemészárolja a klónokat, köztük Waxert, majd egy résszel később minden klón, köztük Waxer puszipajtása, Boil, fütyürészve mennek hadba a Jedik oldalán, egy szót sem szólva Krellről. Pedig azért szerintem elég bizalommegrendítő eseménysorról szólt az az umbarai csata. És innét nézve az Umbara sztori még nálad is előbb van a Kidnapped-sztorivonalhoz képest.

Ilyen téren nonszensz sorrendet meghatározni, mivel összefüggés ezen a szinten nincs sok az egyes epizódok/sztoriszálak között, a legtöbb esetben kereken nulla a kapcsolódási pont. Merthogy a TCW még akkor is antológia módjára mesél, amikor már - és ezt nem Leland, hanem Filoni mondta, tehát tökéletesen értelmetlen Lelandra hivatkozni, amikor a 3x10-től induló, kezdetektől fogva hivatalos sorrendjét abajgatod meg (kivétel persze a Revival) - időrendben adták a részeket. Hibás koncepció, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nem tudom, hogy volt-e már, de itt van a TCW részeinek a hivatalos kronológiai sorrendje:

Ez a hivatalos verzió? Mert a Leland Chee-félét eddig csak a Landing at Point Rain-ig láttam a blogon. Azt nem ártana végre megjegyezni, hogy a Lightsaber Lostnak a Grievous Intrigue előtt kellene játszódnia...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hivatalos verzió? Mert a Leland Chee-félét eddig csak a Landing at Point Rain-ig láttam a blogon. Azt nem ártana végre megjegyezni, hogy a Lightsaber Lostnak a Grievous Intrigue előtt kellene játszódnia...

Nézd meg az oldal alján amit posztoltam korábban. Az a hivatalos sorrend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hivatalos verzió? Mert a Leland Chee-félét eddig csak a Landing at Point Rain-ig láttam a blogon. Azt nem ártana végre megjegyezni, hogy a Lightsaber Lostnak a Grievous Intrigue előtt kellene játszódnia...

 

Hát itt azt írják, hogy hivatalos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se vettem észre eddig, köszi Ody!

Nekem is meg fog felelni, ki is nyomtattam.

Werebazs próbálkozása meg dícséretes, de sok volt nekem (is). :)

Ja és ugye abban mindenki egyetért, hogy a TCW-Mozifilm az 1.16 Hidden Enemy után nézendő meg a 3.01 Clone Cadets előtt?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nemsokára kiadják a Star Wars: The Clone Wars: Episode Guide könyvet, amiben kapunk minden egyes részről leírást, és lesz egy kronológiai sorrend is, kíváncsi vagyok, hogy ugyan az-e ami most megy a starwars blogon. 108 részről írnak, úgyhogy valószínű, hogy a DVD extra kimaradt részek nem kerülnek bele, na nem baj, azokat már mi is el tudjuk helyezni :D Kíváncsi vagyok erre a könyvre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leland Chee folytatja a kronológia sorrendet, és nem egyezik azzal amit alább írtam... Én már nem értem, de kezd is hidegen hagyni ez az egész.

Ezt a Leland Chee féle sorrendet fel tudnád tenni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leland Chee folytatja a kronológia sorrendet, és nem egyezik azzal amit alább írtam... Én már nem értem, de kezd is hidegen hagyni ez az egész.

Mármint, a honlapján folytatja? És különbözik attól, amit hivatalosan kiadtak? Ennek így semmi értelme...

 

Szerk.: Áh, a franc egye meg az egészet, nem igaz már, miért kell szétb*szniuk ezt az egész franchise-t? George Lucas és a cége több, mint harminc évig egyben tartott egy konzisztens univerzumot, ahol minden film, sorozat és bármilyen más EU mű szépen elfért egymás mellett. Mióta a Disney megvette a Star Wars jogokat, kész káosz van. Tudják, hogy az új filmek átírnak mindent majd és ezáltal elérték, hogy mindenki sz*rjon az egészre. Kiadtak egy Jason Fry-féle kronológiai sorrendet, de Leland Chee tesz rá magasról. Ez jellemez mostanság mindent. Mindenki csak meg akar gazdagodni a Star Warsból, de kiölik belőle mindazt a szellemiséget, ami oly sokáig érdekesnek tartotta. Ennek köszönhető az, hogy újonnan már teljesen hidegen hagy a Star Wars. Szóval ezúton is köszönöm mindazoknak, akik ilyen szépen, egybehangolt mozdulatokkal tönkretették ezt...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leland Chee folytatja a kronológia sorrendet, és nem egyezik azzal amit alább írtam... Én már nem értem, de kezd is hidegen hagyni ez az egész.

 

Chee sorrendjét most valamiért nem látom a blogon csak a képes magyarázatos frissítéseket.

Egyébként én meg elkezdtem az általad korábban írt lista szerint nézni..

És mot olvasok erről a Fry féléről, ami mikor is jön?

És jól értem, hogy akkor máris 3! különböző "hivatalos" lista lesz(van)?

Az anyját! Ennek a szónak azért más értelmezést tulajdonítottam.. :pfff::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.