Ugrás a kommentre

Box Office


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Oni1: egyet értek minden szavaddal.

A BO eddig sem érdekelt, ezután sem fog, felőlem HP leverheti. Pillanatnyi győzelem a kasszánál, aztán mindenki elfelejti szerintem. Az SW-t 30 éve nem lehet elfelejteni és legalább még 30-t ki is fog bírni, de valószínűleg még annál is tovább húzza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor is: itt az Ep3 2005-ös elsősége a tét! :) Presztízs! Eddig a Klónok kivéltelével valamennyi SW-film az év legnagyobb kasszasikere lett az USA-ban és azon kívül is. Szóval hajrá Sithek! :57:

 

Ez igaz. WW-ben sztem a HP tuti előzni fog, már csak Japán miatt is. Viszont az államokban szinte biztos, hogy nem lehet megverni a ROTS-t, és ez jó. Szerencsére az évvégi kínálat megoszthatja majd az erőket, így ez is bevételcsökkenthető tényező lehet. Narnia, HP, Kong....erős mezőny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyé má, Mandrell apó! Azé még ne temesd az ifjúságod még közel sincs vége  :) . A most cseperedőkből sosem fogja azt kiváltani, amit azokból akik együtt nőttek a sagával.

Valamikor ugyis megdől a lista, ez  aBO így különben is baromság szerintem darabszámot és nem bevételet kéne nézni, hisz a mozijegyek drágulnak, bár a digitális forradalom elvileg vissza fogja tartani ezt és ha bejön az, amit Lucasék a sorozattal terveznek, hogy leszorítsák a költségeket.

 

Mindjárt fiatalabbnak érzem magam. :? Sajnos nem tudni mit jelent a mai ifjúságnak az sw. Bár akik ma itt fórumoznak, azok közül sokan elég kicsik lehettek '99 táján, szal azért talán mégis csak jelentett nekik valami életre szólót dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

másfél hónap alatt be tudna hozni többet mint a ROTS 5 hónap alatt?Ezt kétlem.

 

Sajnos nem így nézik. A premiertől számítják a kifutásig. Tehát ha dec. 28.-án mutatják be, akkor az összes bevétele a 2005-ös évbe számít be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb HP piszok jó kritikákat kap. A legtöbben egyetértenek benne, hogy ez a legjobb és legizgalmasabb rész. Remek! Kicsit magam is féltem az elözetes után...

 

A BO-ban tuti alulmarad, de szerintem a WW-ben se fog nyerni a Sithek ellen, hisz az elöző film is 800 alatt hozott. Ráadásul ez már korhatáros, igy lehet, hogy páran nem merik majd rá elvinni a csemetéiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb HP piszok jó kritikákat kap. A legtöbben egyetértenek benne, hogy ez a legjobb és legizgalmasabb rész. Remek! Kicsit magam is féltem az elözetes után...  

 

A BO-ban tuti alulmarad, de szerintem a WW-ben se fog nyerni a Sithek ellen, hisz az elöző film is 800 alatt hozott. Ráadásul ez már korhatáros, igy lehet, hogy páran nem merik majd rá elvinni a csemetéiket.

 

Mint ahogy Ody is írta, nézd meg a ROTS bevételeit mennyit hoztak.Pedig az is korhatáros.De mint mondom, a SW körében általában 13 éven felüliek vannak, a HP rajongói pedig alatta.Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy Ody is írta, nézd meg a ROTS bevételeit mennyit hoztak.Pedig az is korhatáros.De mint mondom, a SW körében általában 13 éven felüliek vannak, a HP rajongói pedig alatta.Szerintem.

 

Szerintem a kettő erősen más tészta, mert az SW célközönsége eleve sokkal vegyesebb, mig a Harry Potter filmek föleg a kissebb korosztályra pályáztak, akiket most könnyen elveszthetnek a PG-13-as besorolással. Sokak szerint egyébként a HP 3 bevétele is azért csökkent akkorát, mert túl sötét és ijesztő volt. A kritikák alapján az új film pedig már kész horror lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit átrendeződik majd a HP nézőközönség.

Csak nagy általánosságban 13 év alatti a rajongói kör, nem kizárólagosan, mert idősebbek is nézik. Mikor néztem a moziban, elég sok nem gyereket láttam, akikkel még gyerek "kísérő" sem volt.

A bevételek azért biztos alatta maradnak az epIII-nak, de ez jó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokak szerint egyébként a HP 3 bevétele is azért csökkent akkorát, mert túl sötét és ijesztő volt.

 

Szerintem a HP3 bevétele első sorban azért lett annyi, amennyi, mert az első két rész vacak volt. Épp ezért vagyok kíváncsi rá, hogy egy jól sikerült 3. rész megfordítja-e a tendenciát.

Azt is szokták emlegetni, hogy a HP3 nyáron került mozikba, a sorozatnak pedig jobban fekszik a tél, a téli szünet és a karácsony.

 

A HP4 melett szól tehát, hogy...

- ismét téli film,

- jó volt a HP3,

- a HP3 már inkább a tinédzser közönséget célozta.

 

Ellene szól, hogy...

- a három hiába volt jó, ha úgymond kevesen látták,

- a Narnia és a King Kong biztosan rossz hatással lesz rá.

 

Az ellendrukker ( :lol: ) nem túl elegáns szerepébe bújva, szerintem leginkább az utóbbi dologban bízhatunk. Sajnos a HP4-nek lesz három tiszta hétvégéje, hogy megszedje magát, utána viszont kőkeményen érkezik a konkurencia, és WW-ben valószínűleg erősen megoszlik majd a bevétel az évvégi három szuperprodukció közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gondolatmenet: USA-n kívül nagyon valószínűtlen, hogy 500M-nál kevesebbet hozzon a HP4. Ezért ha Amerikában 300M-t csinál, akkor szinte biztos, hogy WW-ben előz. Tehát az a kérdés, hogy Amerikában a 250 vagy a 300 millióhoz lesz-e közelebb. Ezt nagy mértékben meghatározza majd a mostani hétvége.

A Narnia nyitása után nem hiszem, hogy 40M-nál több maradna a HP számára. Ha tehát netán 100M-t hoz az első hétvégén, akkor a következő két és fél hétben nem szabad, hogy 130M-nál többet gyűjtsön. :lol: :34:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenlegi becslések szerint sikerült elérni a 100 milliót.

Az első hétvége bevétele az USA-ban 101,5M, további 22 országban pedig 80M. USA-ban lehet, hogy a stúdió szándékosan fölülbecsüli a számokat, hogy a hétfői lapok ne 99M-t írjanak. :o Hamarosan okosabbak leszünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És talán a többi is. Nem mindenhol mutatták még be, nem?

 

Pl. még nálunk sem. :lol:

 

Nálunk sem mutatták még be...

De nem is fog elérni 3M-t nálunk ebben biztos vagyok....

 

Na meg a Potter már kint van neten sokan el se mennek megnézni majd, tűrhető a minősége a filmnek!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egy blockbuster filmnek így kell nyitnia szerintem.

 

Ha arra gondolok, hogy a 80-as években még azt nevezték blockbuster filmnek, ami elérte a 100 millió dolláros bevételt... :lol:

 

A következő hétvége valóban nagyon sokat fog számítani. Sajnos hosszú hétvége lesz, mert hálaadást ünnepelnek odaát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha arra gondolok, hogy a 80-as években még azt nevezték blockbuster filmnek, ami elérte a 100 millió dolláros bevételt... :(

 

De az a '80-as évek. :lol:

 

Egyébként még nincs végleges BO adat, ezért még semmi sem biztos. Persze azért valószínűsíthető, hogy meghaladta a 100 milliót.

 

OFF

Plok!!!!!! EP3 Kritika!!!! Now it's the time!

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.