Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Mindezek mellett szerintem nagyon jó hangja van az SWIII DVD-nek, bárki bármit is mond. :D Főleg a hétvégén győződhettünk meg erről Wallatosnál, akinek THX mozija van otthon (ezúton is mégegyszer köszi Wallati!!!!!), és hát néha majd leszakadt a fejünk a hangorgiától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Viszont akkor, hogyan állapítható meg, hogy most EX van a korongon, vagy csak az erősítőnk ad hozzá eghy kis pluszt?

 

Hát, ha RXV 640 RDS erősítőd van, mondjuk egy optikai kábellel kell összekötnöd, így ha az erősítő dvd állásban van, automatikusan kiírja hogy EX a film, plusz világít a 6. lámpa is az erősítőn. (DTS-nél ES)

:D

 

Minden stimmel nálam, amit írtál, mégsem kapcsolódik be automatikusan. Egyedül az ep5-nél kapcsol be, ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így is van.

 

Ha egy sorba kellene összefoglalnom, ezt írnám:

 

"Elképesztően jó volt."

 

De szerencsére több sor áll a rendelkezésemre :D

 

Sajnos, házimozi híján, a hagyományos 2.0-n néztem a DVD-t, de így is majd elájultam a hangjától. Egyszerűen fantasztikus volt. LEgjobban Boga "ugatása" tetszett, viszont negatívum számomra - talán pont a tv miatt - hogy a film eleji átírt Skywalker Symphony és dob nem igazán jöttek át a hangszórón, elnyomta a robbanás, és az egyéb effekt-hang. Ez máshol is tapasztalható volt, de itt sajnáltam a leginkább, bár szerintem ez nem a DVD hibája.

A kép természetesen tű éles, nagyon nagyon ott van, öröm volt nézni.

Az extrákról viszont még nem tudok írni, azt holnapra tartogatom, hogy ne csak ma élvezhessem az újdonság varázsát (bár azért ma nem élvezhettem, elvégre láttam már a filmet :P ) hát úgy nagyjából ennyit tudnék írni róla.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, végre sort tudtam keríteni az extrák egy részére, főleg a kivágott jelenetekre.

 

Egyszerűen fantasztikusak, nagyon bejönnek! Bravó.

 

Shaak Ti halálában tulajdonképpen csak azt nem szeretem, hogy nincs megmagyarázva, miért ül ott Ti. Persze a felvezetőben mondja Lucas, de ugye az nem a film része :D Obi-wan és Anakin mutogatásai, hát valami fantasztikus. Elképesztő. Ahogy Ewan végighúzza kezét a bajszán... nem semmi :D És a végén lévő poén se rossz... Bocsánat, nekem kell még tanulnom... :D

 

Aztán. A második jelenet, a Bailes nekem nagyon bejön. Ahmed Best Jar-jar mellett is választhatna komolyabb figurát, mert jól játszik. Itt remekül kidomborodik Bail és Mon Mothma karaktere, nekem tetszik. Más kérdés,hogy a filmben hogy nézne ki. Ezért csak úgy kezelem, mint kivágott jelenetet.

 

Padmé lakosztálya az, ami a legkevésbé jön be, de azért ez is jó, érdekesség, hogy vajon - ellentétben a könnyvel - itt miért nem nevezi meg Obi-want, mint azt a Jedit? :39:

 

A petíció is jó, csak azt nem tudom, hogy ez történetileg a filmben hol helyezkedne el? Mert Anakin nem úgy áll Palpatine mellett mint egy Jedi, sokkal inkább mint egy Sith. Ez már közvetlenül az áttérése előtt zajlik? Vagy mikor?

Palpatine viszont zseniálisan próbálja Padmé ellen hangolni Anakint, más kérdés, hogy mi értelme ennek, elvégre ha Anakin bizalma megrendül Padméban, félő, hogy már nem is akarja a végén megmenteni.

EDIT: Az viszont nem tetszik, hogy a vak is láthatja, hogy Padmé terhes...

 

A Jedi hármas... hát, én odáig megyek, hogy szivesebben láttam volna ezt a filmben, mint ami bekerült. Nekem nagyon bejött. Főleg, amikor Obi-wan megkérdezi: Arrested?Nagyon tetszik.

 

És még valami: figyeltétek, hogy a DVD-re felkerült Teaserben már Hayden hangja hallható, ellentétben a 2004. novemberivel? :o

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A petíció is jó, csak azt nem tudom, hogy ez történetileg a filmben hol helyezkedne el? Mert Anakin nem úgy áll Palpatine mellett mint egy Jedi, sokkal inkább mint egy Sith. Ez már közvetlenül az áttérése előtt zajlik? Vagy mikor?

 

Az biztos, hogy még előtte, de nem olyan sokkal. A politikai szál utolsó jelenete, tehát valahol közvetlenül az áttérés előtt. A könyvből biztos kiderül, hol lenne a helye. Úgy áll Palpi mellett, mint a Jedi Tanácsba kinevezett "segédje" :P

Hogy őszinte legyek, én sem igen értem, hogy miért akar Palpi bizalmatlanságot szítani Padmé iránt Anakinben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy őszinte legyek, én sem igen értem, hogy miért akar Palpi bizalmatlanságot szítani Padmé iránt Anakinben.

Ott inkább azt akarja Anakin fülébe ültetni, hopgy Padmé titkol előle valamit, mégpedig a viszonyát Obi-val, ennek egy másik jelenettel együtt lenne értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután a fél várost felforgattam érte megvettem 4984 Ft-ét :D , ám nem volt zökkenőmentes a lejátszás. Harmadszorra olvasta csak be a lejátszó és az extra DVD ugyanezt csinálta. A trilogiás DVD-knél is tapasztaltam ilyet, de egyik másik DVD-nknél sem. Valami kódolási gyíkja lehet a lejátszónak? Ezenkívül időnként akad is. :roll::D :fear: :34: :33: :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD FAQ ezt irja ezzel a problémával kapcsolatban:

 

"A DVD-Video szabvány alapvetően nem változott az 1996-os véglegesítés óta, de sok lejátszó nem megfelelően támogatja. A lemezek a fejlesztő készletek fejlődésével egyre bonyolultabbak lesznek, ezért az újabb lemezek gyakran fedik fel a lejátszókban rejlő tervezési hibákat. Néhány lemez furcsán viselkedik, vagy néhányat egyáltalán nem lehet lejátszani. Valamikor a gyártók meg tudják oldani a problémát a lejátszó frissítésével. Más esetekben lemezt kell újra elkészíteni a fejlesztői hiba kijavításához, vagy ahhoz, hogy egy lejátszó hibáját elfedjék. A hibát okozhatnak a sérült, hibás lemezek vagy a hibás lejátszók is."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:(:(:(:( . Hát gondolom, hogy kompatibilitási gebasz.

Olyan tanácsot kaptam, hogy másoljam át egy jó minőségű dvd-lemezre és úgy nézzem. A problémán ez nem segíthet, új lejátszót kell venni a lemezhez :):) , mert valahogy monitoron nem olyan... és az sw-ket nézzük a legyakrabban. Anyu tegnap kétszer nézte meg az akadozás ellenére is. :57: A másik DVD, amit az ep3-al együtt vettem, problémamentes, igaz 2001-es film, az FF. Annak idején lesett az állam a moziban ettől a grafikától, a ROTS utáni időkben megnézve már nem is tűnik annyira realisztikusnak. A számitógépes grafika sokat fejlődött azóta, még akkor is ha figyelembe veszem hogy az FF-ben az emberek végig animáltak :39: :) :26: :). A képminőségre nincs panasz, szebb mint a moziban, élesebb, világosabb.

A tábornok pedig :o, az én szememben mérföldkő, mert nála totál nincs cgi mellékhatás, ami eddig mindig jelentkezett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.