Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Nem zárja ki? A videó ezen részében konkrétan szóba se kerül Snoke ahhoz képest hogy teljesen világosan ő az új trilógia főgonosza. Sőt konkrétan azt mondja, hogy jelenleg a sötét oldali szereplők "vivódnak, nyüglödnek, gyötrödnek". Ez csak Kylo-ra igaz. Egész egyszerüen direkt elfeledkezett arról hogy nem csak Kylo létezik, és így persze arról is hogy Kylo a főgonosz jobb keze. Felróni azt hogy a gonosz csatlósa nem a nagy betűs mastermind nem túl erős kritikai érv.

A többes szám ellenére azt csak Kylo-ra érti. Mivel nem említi Snoke-t így nem is zárjak ki. :D Csak elmondta hogy mit szeretne látni és felhozta Kylo-t ellenpéldának. Nem tudom ezen mit kell úgy fen akadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval úgy értsük, ahogy más szerint gondolja, ne úgy, ahogy ő mondja. Hát világos...

Mivel végig Kylo-ról beszél és mutatja ezen a részen és ezek a dolgok csak rá jellemzőek, Snoke-t se előtte, se utána se említi vagy mutatná. És az elég egy értelmű hogy Snoke nem vívódik vagy nyűglődik.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon igényes és érdekes videó, nekem alapvetően tetszett, még ha voltak is benne olyan kiszólások, vagy olyan pontok, amikkel személy szerint nem értek egyet. De amikkel igen, azokkal nagyon. Nagyon tetszett, hogy a srác már az elején hangsúlyozta, hogy a saját véleményét és a saját szájízét reprezentálja, nem pedig egy egyetemes véleményt, amit rá akart húzni másokra - ilyen szempontból már értem Ody reakcióját, hiszen ez "csak" egy vélemény, amit bárki megfogalmazhat, de én továbbmegyek: ilyen stílusban, ilyen igényességgel fogalmazza is meg! Ezekről lehet érdemben beszélni. Nézzük a listát:

 

1. A kettő szabályának az eltörlése. Támogatom. a Renekkel talán már megtörtént egy erre irányuló lépés, de nem tudjuk, hogy mi a viszony a Ren lovagok -- Kylo -- Snoke hármasában. Igazából a szabállyal és a szabály nélkül is lehet jó filmet csinálni, de az új felállás kipróbálása miatt szerintem simán jöhet. Ezt akár össze lehet kapcsolni a kettes ponttal, ami...

 

2. Az időugrás. Támogatom, amint ez a trilógia lezárul, ideje lenne valami újba belekezdeni, ahol teljesen tiszta lappal indulhat a sztori. Valóban kvázi 60-70 év ölelésében egy családi SAGA-ban mozgunk. Talán tekinthetjük úgy, hogy az epizód számozású részek a Skywalker Családra épülnek, utána viszont szabad a vásár. Mivel a Galaxisban valószínűleg ezer és egy történet vár elmesélésre, valóban fura lenne, ha minden érdemleges abban a néhány évtizedben és azzal a néhány tucat karakterrel zajlik, amelyeket látunk a számozott részekben.

 

3. Többpólusú galaxis. Támogatom. Többen is boncolgattuk, hogy a Birodalom széthullása után nem lett volna meglepő, ha egy olyan társadalmi változás indul be a galaxisban, ami a nagy, összefogó galaktikus berendezkedésekkel szembemegy, és kihúzza magát alóla. Ez végül nem történt meg (illetve részben, az ÚK egyik frakcióján végül is érezni), visszatért a Köztársaság és kvázi visszatért a Birodalmi pólus is. Rajtuk kívül azonban volt egy Alvilági pólus is az eddigi részek idején, amely bár nem kapott akkora szerepet eddig a filmekben mint a másik két résztvevő, azért érezhetően részt vett az események alakításában. Papíron amúgy az EpVII is 3 pólusú volt, de a Köztársaság / Ellenállás elkülönölés kizárólag a filmre koncentrálva annyira halovány, hogy ez nem igazán volt érezhető. Most mondanám, hogy a trilógia közben ez változhat, ami igaz is, de a Köztársaság épp most vesztette el a flottáját egy háborús időszakban, szóval sanszosnak érzem, hogy jön egyfajta egyesülés az Ellenállással a közös gonosz ellen. Ami a jövőt illeti, nyugodtan jöhetnek komplex felállások, máskérdés, hogy az 1 vs. 1-nél egyszerűbb és szájbarágósabb felállás nem nagyon van, tehát ha bonyolítják a viszonyokat, akkor azt tisztázni érdemes a nagyközönség előtt, és az EpVII-hez képest érdemes erre több hangsúlyt fektetni.

4. Nem emberközpontú galaxis. Semleges. Igazából jöhet bármilyen fajú főszereplő, csak legyen érdekes karakter. Egy nagy időugrás esélyt adhat erre is akár. Talán egy idegenlény főszereplővel a mozinézők nehezebben tudnak azonosulni, ezért lehetnek mellékszereplő státuszban.

 

5. Ikonikus űrhajók. Ellentétes vélemény. Szerintem bőven volt eddig is ikonikus űrhajó, e tekintetben abszolút nincs mit szégyenkeznie a Star Warsnak.

 

6. Űrtaktika. Támogatom. A Rogue One ilyen szempontból mindenképpen előrelépés volt, mondtam is magamnak a film alatt, hogy wow, micsoda újítás pl. a pöröly alkalmazása, egyértelműen tetszett. Mondjuk könnyvel összevetni a filmet itt szerintem nem fair, ott jóval könnyebb kifejteni ilyesmit, de a filmben is meg lehet oldani, ha rá szánják az időt. Igazából legyünk őszinték, az űrcsaták az EpIV óta inkább csak színesítő elemek voltak egészen a RO-ig a sztori szempontjából, tehát ezért sem kapott nagy súlyt vélhetően a taktika. A jövőben én ezt mindenképpen támogatnám, jó lenne látni ilyet is.

 

7. Mastermind. Ellentétes vélemény. Mármint annyiban, hogy eddig hiányt szenvedtünk volna ilyenekből. Az EpIV-V-VI-os gonoszok valóban pusztán a hatalomért gonoszkodtak és főleg Palpatine nem volt valami komplex, na de az új filmek ezt abszolút átírták. Ha valaki mastermind az ő. Ezt elvárom a jövőben is, hogy Snoke vagy akárki legyen hasonlóan körmönfont. Oké, hogy a gonoszsághoz csak egy eszköz a sötét oldal hatalma, de Palpatine az EpVI-ra majdnem mindent elért, hatalma csúcsán volt, nehéz lett volna a lázadás leverésén túl komoly célokat kitűzni elé (leszámítva a másik topicban taglalt Erő - halhatatlanság témát).

 

8. Színesebb helyszínek. Semleges. Pro és kontra is tudnék mondani. Egyrészről egyetértek, jöjjön több csilivili, kreatív bolygó, másrészről nálam elsősorban a hangulat számít. Coruscant is amellett, hogy nyüzsgő, építészeti remekművek vannak benne, és kreatív, elsősorban azért szeretem, mert sajátos hangulata van, amit a filmekkel teremtettek meg. De ugyanúgy sajátos hangulata van a Jakkunak vagy a Jeddhának is, ami szintén nem egy kopár fennsík.

 

9. Szörnyek. Ellentétes vélemény. Szerintem a szörnyek színes kiegészítői a történeteknek, eddig szerintem megfelelően voltak kezelve az SW galaxisában, nem voltak túl- és alulreprezentálva sem. A jövőben ha ezt tartják, elégedett leszek.

 

10. Harci droidok. Semleges. Számomra nem több harci droidtól lenne jobb a film, viszont a többpólusú világba beleférhet. Igazából kiegészítésként jöhetnek, de nem örülnék neki, ha harci droidokra lenne felhúzva egy jövőbeni nagy konfliktus.

 

+1 mert kimaradt: Ne legyen több OP fegyver. Támogatom, bár nem az a lényeg, hogy vannak-e nagy fegyverek, hanem hogy milyen szerepet kapnak a sztoriban. Ha újra és újra ezek megsemmisítése köré íródik a sztori, az valóban önismétlés, és dejavu érzetet adhat. A HCS-vel, HCS II-vel és a Starkillerrel elég messzire mentek már ezen a téren, nyugodtan hanyagolhatjuk most ezeket egy jó darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megleptél Donát, hogy neked ennyire bejött ez a videó. Ismered esetleg a Star Wars Explained című Youtube csatornát? Ennél milliószor összeszedettebben és érdekesebben beszél egy srác a Star Warsról ráadásul elég komoly rendszerességgel készít videókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+1 mert kimaradt: Ne legyen több OP fegyver. Támogatom, bár nem az a lényeg, hogy vannak-e nagy fegyverek, hanem hogy milyen szerepet kapnak a sztoriban. Ha újra és újra ezek megsemmisítése köré íródik a sztori, az valóban önismétlés, és dejavu érzetet adhat. A HCS-vel, HCS II-vel és a Starkillerrel elég messzire mentek már ezen a téren, nyugodtan hanyagolhatjuk most ezeket egy jó darabig.

Ezt a TFA kritika videójában nagyszerűen kifigurázta. :D

Beidőzítettem ezt a részt.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többes szám ellenére azt csak Kylo-ra érti. Mivel nem említi Snoke-t így nem is zárjak ki. :D Csak elmondta hogy mit szeretne látni és felhozta Kylo-t ellenpéldának. Nem tudom ezen mit kell úgy fen akadni.

Mert nincs értelme annak amiről beszél. Azt mondja nincs mastermind közben tudjuk hogy van. Snoke kiépítette az Első Rendet a Köztársaság háta mögött és átállította Luke tanitványát, illetve minden bizonnyal oroszlánrésze volt abban hogy a Jedi Rend még mindig a kihalás szélén áll. Mindezt úgy zavarta le, hogy közben bújdokol a galaxis szélén. Ő egy tipikus mastermind figura. Igen keveset láttunk belőle, nem látjuk át még a tervét, de ettől még a figura létezik. És mivel ő a főgonosz nyilván később jobban előtérbe kerül.

Persze nem véletlen hogy Snoke nincs megemlitve. Hisz láthatóan szeret csúsztatásokkal érvelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megleptél Donát, hogy neked ennyire bejött ez a videó. Ismered esetleg a Star Wars Explained című Youtube csatornát? Ennél milliószor összeszedettebben és érdekesebben beszél egy srác a Star Warsról ráadásul elég komoly rendszerességgel készít videókat.

Na, még mindig meg tudlak akkor lepni. :)

 

Nem, nem ismerem, kevés Youtube csatornát nézek, az igazat megvallva. De majd teszek vele egy próbát.

A belinkelt videónak tetszett a stílusa és az igényessége, még ha bizonyos pontokban abszolút nem is értek vele egyet. Volt egy prequelt beszólása és egy politika ellenző véleménye is, ezekkel meg végképp nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nincs értelme annak amiről beszél. Azt mondja nincs mastermind közben tudjuk hogy van. Snoke kiépítette az Első Rendet a Köztársaság háta mögött és átállította Luke tanitványát, illetve minden bizonnyal oroszlánrésze volt abban hogy a Jedi Rend még mindig a kihalás szélén áll.

Ezek csak mind feltételezések. Semmit nem tudunk ezekről hogy mennyire volt mastermind ha egyáltalán az-e. Az Első Rendet kiépíteni (ha egyáltalán valóban ő épített ki, ezt se tudjuk) az Ismeretlen Régióban úgy hogy a Köztársaság ne vegye észre nem biztos hogy akkora mastermind kell hozzá. Én még várnék ezzel Snoke mastermind dologgal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bob Iger, a Disney vezérigazgatója az alábbi nyilatkozatot tette:

 

"Most kezdtünk el arról beszélgetni, hogy mi történik majd a Star Warsszal a 9. epizód után. Még nagyon korai bármit is mondani, de van egy kreatív csapatunk, ami azon agyal, hogy milyen Star Wars-történeteket mesélhetnénk el a következő másfél évtizedben. Eléggé hihetetlen belegondolni, hogy ilyen megbeszélésekkel telik az ember délutánja. Merre mehetünk tovább, merre kéne tovább mennünk?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ti milyen új sorozatot tudtok elképzelni a Rebels után?

Hogyha tényleg az EpVI-VII között lesz, akkor én egy olyat szívesen látnék, ami elmesélné Ben Solo bukását. A sorozat kezdődne akkor, amikor megérkezik Luke akadémiájába, és a sorozat véget érne akkor, amikor Ben "megszűnik", és megszületik Kylo és a segédeivel megölné Luke tanoncait.

 

De akár e esemény és az EpVII közötti kb. 6 évet ( hogyha az idővonalat nézzük ) is felölelhetné, de ott nem tudom, hogy mi lehetne annyira izgalmas. Meg amúgy is, a Poe Dameron képregény alapból felvezeti az EpVII -et, mivel gondolom én úgy fog az záródni, hogy Poe elmegy a Jakkura, és találkozik Lor San Tekkával. Meg hát na, azért egy olyan sorozat, amelyben Luke oktatja a tanítványokat + Bent és még Snoke is megjelenne, látnánk azt, ahogyan megfertőzi folyamatosan Bent, és ahogy Ben megtudja az igazat a származásáról ( mondjuk ez nem tudom, hogy a kánonban tiszta-e, vagy még nem ) már ezek a dolgokért érdekes lehetne az új sorozat. Itt is rengeteg lehetőség állna a rendelkezésükre.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindenképpen Ep6-Ep7 közti sorozatot szeretnék.

Leginkább TCW felépítésnek örülnék, azaz 2-4 részes történeteknek különböző karakterekkel. Leia és Mothma vihetné a politikai vonalat, Luke nyilván az akadémiát, Han a Birodalom maradékának felszámolásáért harcolna, Poe szülei, Luke tanítványai, C3PO és R2D2 stb. A lényeg hogy minden területen foltozna egy kicsit, hogy aztán az Ep7 idején ne érezzük azt hogy másik univerzumba csöppentünk.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg én is egy Ep6-7 között játszódó sorozatra lennék leginkább vevő. Olyanra, ami a TCW-hez hasonlóan antológia felépítésű, egy-egy karakterre, helyszínre vagy eseményre koncentrálva. A Rebels-féle lineáris sztorivezetésnek is megvannak az előnyei, de az előbb említettet ideálisabbnak tartom erre az érára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg hogy minden területen foltozna egy kicsit, hogy aztán az Ep7 idején ne érezzük azt hogy másik univerzumba csöppentünk.

Miért is? Eltelt 32 év. Ráadásul a film egyik nagy erőssége, hogy teljesen jól adja a star wars érzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt én sem érzem, hogy az ep7-ben másik univerzumban járnánk (elég nehéz elhinni azt, hogy bárki így érezne, pláne a sok "régi trilógia koppintás" nyifogás után), de én is egy ep6-7 közti időszakot átölelő, vagy legalábbis azon időszakban játszódó sztorinak örülnék. Főleg azért, mert rengeteg karakter sorsát tovább lehetne oda vinni. Tudjuk, hogy egy évvel az endori csata után a Birodalom megadta magát, és tudjuk, hat évvel az a Hosnian Prime szétdurrantása előtt már volt Első Rend. De mi a helyzet a két rész között?

 

Sok mindent el lehetne itt még mesélni, és talán itt lehetnének a legszabadabbak az alkotók, hiszen egy hatalmas terület áll kötöttségek nélkül, és csak pár dolgot kell észben tartani. Pl.: a Birodalom ne kezdjen háborút az új Köztársaság ellen és az Első Rendet ne fedezzék fel. Aztán nagyjából ennyi. Független birodalmi frakciók, kalózok, bűnszervezetek, más politikai nézeteket valló frakciók és ki tudja még min jöhetne elő.

 

És mindezt a Rebels mintájára, azaz viszonylag összefüggő történetszálon haladva új hősök szemén át mesélik el a sztorit, és a film főhősei legfeljebb egy-két epizódban tűnnek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen sorozatra szerintem mindenki vevő lenne. Ami elég komoly koordinációs feladatot ró majd a Story Groupra, hiszen az eddig megjelenő könyveket nem kéne, hogy felülírják az elkövetkező könyveknek meg illeszkedni kell majd az új sorozat által elmesélt történetekhez. Ami persze megoldható, csak elég sok odafigyelést igényel majd a Story Grouptól, remélem készen állnak a feladatra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen sorozatra szerintem mindenki vevő lenne. Ami elég komoly koordinációs feladatot ró majd a Story Groupra, hiszen az eddig megjelenő könyveket nem kéne, hogy felülírják az elkövetkező könyveknek meg illeszkedni kell majd az új sorozat által elmesélt történetekhez. Ami persze megoldható, csak elég sok odafigyelést igényel majd a Story Grouptól, remélem készen állnak a feladatra. :)

Eddig mindössze négy könyv játszódik ebben az időszakban (bár mivel az ep6 utáni egy évet az Utóhatás-trilógia elég jól lefedi, egy ilyen sorozat szerintem csak utána venné kezdetét), meg mire ez a sorozat tévébe kerülhetne, elvileg lesz egy Phasma című regény, de ennyi, ezt nem lenne nehéz számon követni (a Rey, Poe és Finn előéletével foglalkozó rövid művek szerintem felejtősek, mert ezzel a három karakterrel nem valószínű, hogy találkoznánk - esetleg Poe kaphatna komolyabb szerepet, de ő még a Vérvonalban sincs benne, eddig nagyon úgy tűnik, hogy fontos szerepet csak az ep7-hez közeli időkben kapott). Utána meg, a jövőbeli könyvekkel kapcsolatban, nos ez a dolguk. :) Bár látványosan nem készülnek regények ebben az időszakban, ami valószínűleg nem véletlen, a filmeken túl egy sorozat számára is védetté tehették.

Amúgy egy ilyen sorozat azért sem lenne rossz, mert teret engedne olyan cameóknak, mint a Rogue One-ban a Ghost és Chopper megjelenése, vagy mondjuk olyan masszív átkapcsolásnak, mint Saw Garrera volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon meglepődnék, ha nem így lenne. :)

Mintha az olvastam volna valahol a Celebration alatt, hogy a következő sorozat már nem ilyen "lyuk-kitöltő" lesz :hmm:

 

Kicsit sajnálnám is, mert ha van egy korszak, ami ordít a feldolgozásért, az az epVI és TFA közötti 30 év

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is? Eltelt 32 év. Ráadásul a film egyik nagy erőssége, hogy teljesen jól adja a star wars érzést.

 

Az SW érzés valóban megvan nem is arról beszélek, hanem hogy mindig az az érzésem hogy az Ep6-7 között kimaradt egy trilógia. Értem hogy eltelt sok sok év, de épp ezért kellett volna kicsivel több időt áldozni az alapozásra. És alapozás alatt nem Rey szüleire gondolok, mert az olyan titok ami előre viszi a cselekményt, hanem a Galaxis megalapozására. Számomra túlságosan is lóg a levegőben.

 

Egy új sorozat viszont szépen kibonthatná eszt a részt. 30 év rohadt hosszú idő, olyan dolgok is történhetnek benne amik az Ep7 idejére már teljesen a feledésbe merülnek, mert annyira elévülnek. Ráadásul a középső 20 évről semmit sem tudunk. Rengeteg érdekes dolgot ki lehetne találni ebben az időszakban. A főszereplők persze lehetnének újak, de szerintem fontos lenne hogy az ismert szereplők sorsát is követhessük. Vagy a másik ötletem hogy esetleg lehetne Poe és családja köré írni a történetet, hiszen ők benne voltak a történésekbe nyakig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha az olvastam volna valahol a Celebration alatt, hogy a következő sorozat már nem ilyen "lyuk-kitöltő" lesz :hmm:

 

Kicsit sajnálnám is, mert ha van egy korszak, ami ordít a feldolgozásért, az az epVI és TFA közötti 30 év

Itt lehetett olvasni: https://www.starwarsnewsnet.com/2017/03/do-not-post-lucasfilms-post-star-wars-episode-ix-plans.html

"The new series might be more in-tune with the existing story arcs of the Star Wars saga instead of “filling in gaps” like The Clone Wars and Rebels have."

 

Ez egy szivárgás volt nem pedig egy hivatalos info. De igazából a kettő nem üti egy mást. A 6-7 között sokkal nagyobb az űr és jóval kevesebb a kapcsolódási pont mint mondjuk a 2-3 és 3-4 közötti időszakban. Így egy jóval szabadabb és kötettelenebb tér van mint ahogy a Rebels és a TCW esetében volt.

 

Én amúgy kimerem jelenteni 90%-ban hogy 6-7 közötti időszakban lesz az új sorozat ha továbbra is egy Rebels és a TCW-hez hasonló nagyszabású sorozat jön. Mert ha számba vesszük a lehetőségeket nem igazán van más érdemi opció.

 


     
  • Régi Köztársasság: Egyenlőre semmilyen jel nincs rá hogy a Disney szándékozna bármilyen formában is visszanyúlni ide. De ha itt lenne az új sorozta akkor nagyobbat szólna mint egy 6-7 közötti. Esély: 1%
  • EP I. előtti időszak: Ez egy békésebb nyugisabb időszak. Talán egy Jedik világára, kultúrájukra koncentráló sorozatban lenne lehetőség. Egyik szereplő lehetne Qui-Gon Jinn. Esély: 1%
  • EP I.- EP II.: Ugyan ez a helyzet mint az előzőnél csak itt lehetne már egy fiatal Anakin és Obi-Wan is. Esély 1%
  • EP III. - EP IV: A korai Birodalmi évek és a Jedik utáni hajsza. amit egy Ahsoka sorozaton keresztül lehetne bemutatni illetve a Fulcrum álnéven való kalandjait is megismerhetnénk. Esély: 5%
  • EP IV. - EP VI: Ez a képregények terepe. Esély: 1%
  • EP VI - EP VII: 30 év, Kylo, Luke ,Új Jedi rend, Első rend, Snoke, Ren lovagok, Han, Leia, Új Köztársaság. Renget lehetőség. Esély: 90%
  • EP VII - : Itt szintén hatalmas az űr és a lehetőségek de ez egyenlőre a filmek terepe. Esély: 1%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP VII - : Itt szintén hatalmas az űr és a lehetőségek de ez egyenlőre a filmek terepe. Esély: 1%

 

Attól függ lesz-e időugrás 8. részben, vagy a 8-9 részek között. Ha lesz akkor egy sorozat amolyan kiegészítőként szépen be tudna kapcsolódni a történetbe. Az új sorozat csak az Ep8 után érkezik, lehetséges hogy nem véletlen az időzítés. Lehet hogy az Ep8 kapcsán adódik egy olyan lehetőség ami miatt az új sorozat könnyedén be tud majd oda illeszkedni.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ lesz-e időugrás 8. részben, vagy a 8-9 részek között. Ha lesz akkor egy sorozat amolyan kiegészítőként szépen be tudna kapcsolódni a történetbe. Az új sorozat csak az Ep8 után érkezik, lehetséges hogy nem véletlen az időzítés. Lehet hogy az Ep8 kapcsán adódik egy olyan lehetőség ami miatt az új sorozat könnyedén be tud majd oda illeszkedni.

Igen ez is egy opció, de én meglepődnék ha most egy 7-8-9 közötti sorozat jönnek mikor a 6-7 között ott a hatalmas űr. A 7-8-9 érával még ráérnek később is foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egy olyan sorozat lesz majd, ami az EpVI-VII között foglal majd helyet. És bár azt a kb. 20 évet ( ha azt az egy évet, ahol még létezett birodalom egészen a jakkuig, meg Luke akadémiájának bukásától egészen az EpVII -ig tartó időszakot nem nézzük ) bárhogyan felhasználhatják, azért szerintem ne várjunk olyan nagy időintervallumot. A TCW 3 év történetét mutatta be, és kb. 8 évadot akartak erre, míg a Rebels 4 évad alatt kb. 3( 4, esetleg 5 ha időt ugrunk ) évet ölelt csak fel. Szóval ha ezt figyelembe vesszük, akkor az új sorozat simán megélhet kb. annyi évadot, mint a TCW, és én olyan min. 5 maximum 7-8 évet képzelek el, amit lefedhet az új sorozat ( hogyha neadjisten arról szólna a sorozat, hogy Ben elkezdi tanulmányait Luke akadémiájánál, és végül azzal zárulna, hogy Kylo szétzilálja az akadémiát ). Hiszen azért na, ez a sorozat se fog megélni 10 évadot( ahhoz nagyon - nagyon jónak kell lennie, és a számoknak is nagyon jónak kell lennie :) ) és ha netán olyan 5 évet kb. kihagynak majd az EpIX-X között ( persze a spin-offok jönnek majd ) ezek után szerintem ők is befejezik a sorozatot. Vagyis hát szerintem a 10. rész környékén már nem fog menni. Persze ez csak egyéni vélemény. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ha megnézem az eddig megteremtett kánont, akkor egy szép, egységes kánont látok. VISZONT!

Amit én megfigyeltem, az az, hogy kb. sok történet az EpIV körül játszódik. A Rebels sorozatot most nem akarom idekeverni, bár az is most már vészesen közel játszódik a RO-EpIV kettőshöz, bár a 4. évad nem tudom, hogy ugrik -e megint 1 évet vagy sem. :hmm:

Viszont a Zsiványtól a most futó Marvel képregényekig kb. majdnem mindent tudunk. A 4. rész előzménye a RO, a 4. rész közvetlen következményei a Leia & Csubi képregények, ott van még a Jedi örököse, illetve a Jedi fegyvere, Han Solo képregény stb. Az ehónapban megjelenő Inferno Squad -ról nem is beszélek, ami ha jól tudom, a 4. rész közvetlen folytatása lesz megint, ám ezúttal a gonoszok szemszögéből --> ez mondjuk várós. ;)

 

Ez mind szép, és jó, de lassan itt az ideje másfelé is kacsintgatni. :) Persze vannak sorik, könyvek a PT érában is, meg a 6-7 között is egy kicsi, de szerintem eljutottunk egy olyan pontra, ahol nyugodtan fel lehetne tölteni a 6-7 közti űrt egyre több művel. Nem azért, de ha mondjuk egy ongoing sorozatot elindítanának a Jakkui csata utáni eseményektől, az szerintem nem lehetne annyira rossz. Meg azért, a 8. részt biztos megakarják várni, de kérdem én: az Új köztársaság megalakulása és kezdeti működéseire nem lehetne egy jó ongoing szériát, sőt könyveket építeni? Akkora nagy spoilereket nem árulnának el. :D

A PT érából pedig úgy érzem, hogy a 2-3 között bőven van sztori, oda nem kell - csak a TCW kimaradt epizódjaival kell kezdeniük vmit. Pl.: a fejvadászos szálat mostmár úgy ahogy halogatják, pedig már 4-5 videó kijött belőle. Képregény, regény?

Ebből az érából ami kidolgozatlan, az az első és második rész közti 10 éves űr. Miért nem jönnek itt művek, legyen az képregény, vagy novella? Lehetne mesélni itt bőven.

 

Persze még nagyon az elején vagyunk mindennek, de azért örülnék, ha a közeljövőben - mondjuk jövő évtől - bátrabban merülnének el az alkotók egyéb időszakokban is, nem kell a 4. rész szűk időszakát A -tól Z -ig megismernünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem főleg azért fekszenek rá az említett érára (ep3-4 között), mert egyrészt, ez közelebb áll a harmadik trilógia időszakához, másrészt mert amikor átvette a Disney a Star Warsot, a söprés után a már a filmek által bemutatott két érából a birodalmi időszakból semmi sem maradt, csak a három film. A köztársasági időszakot a három film eleve jobban bemutatja, mint a birodalmi szakaszt az ep4-6, de ott még ott a TCW is pluszban. Szóval szerintem logikus, hogy az ep7-9-nek "közvetlenebb" előzményül szolgáló érára gyúrnak rá (nem mellesleg, ezzel sok az ep1-3 miatt elpártolt rajongó szívét is megnyerhették). És bizony ráfért.

 

A 7-9 szakaszát szerintem legjobb esetben is csak az ep8 után kezdik el feltölteni, de még valószínűbb, hogy az ep9 után. Esélyes ugye, hogy a következő animációs sorozat már az ep6 után jön, szerintem az lesz az a mű, ami utat enged majd abban az érában a komolyabb történet áradatnak. A kérdés az, hogy ez mikor jön (meg, hogy tényleg az ep6 után játszódik-e :) ), és 2018-ra tippelek. Azt, hogy kerülik az érát, inkább abban látom, hogy ezek a filmek még formálódnak, így nem akarnak "előzményt" írni nekik, nehogy aztán egy átírt forgatókönyv vagy a vágás során ellentmondásba kerüljenek.

 

Az ep1-2 között viszont szerintem igazán nincs miről mesélni. Persze Obi-Wan és Anakin kalandozhatnak, de abban az időszakban tudomásunk szerint nem sok izgalmas dolog történt. Úgy értem, nem sok globális dolog, ami árdeles lehetne a későbbiekben. Mondjuk ennek ellenére tetszene egy könyv, ami Obi-Wan és Anakin kezdeti kapcsolatáról szól. Az ep1-ben nagyjából két mondatot beszélgettek, meg láttuk a végét, a köztes időt még el lehetne mesélni, de ahhoz egy jó téma is kéne. Ennek ellenére szerintem az ep1-2 közé nem férne be sok olyan sztori, ami változatos is lenne, újat is mutatna. Mert az önismétlésnek meg nincs sok értelme (a régi EU-ban pont ezt nem csíptem, hogy folyton ismételte magát). Szerintem inkább az ep1 előtti részek lehetnének izgalmasak, és én itt most a régi-régi Köztársaságra gondolok. Az most egy nagyon-nagyon új terület lenne, hiszen a régi Köztársaságot alaposan ismerjük, most már hála az égnek a Birodalmat is, az új Köztársaság megismerése folyamatban, de a régi EU eltörlésével a legelső Köztársaságról, a Sith-ek ősi birodalmáról csak néhány kósza infónk van. Erre egy teljesen új Star Wars világot is rá lehetne húzni akár - pláne, ha mondjuk a Jedik és Sith-ek születéséről, az Erőről még az ep8 néhány újdonságot is elárul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi problémám sincsen az EpIII-EpIV közti érával. Szerintem ezt a majdnem 20 évet bőven el lehet mesélni sok-sok érdekes történettel. Ott van a most futó Darth Vader sorozat, ami közvetlen a 3. rész folytatása. Ott van a Rebels, aminek feladata nem más volt, mint hogy bemutassa, hogy hogyan alakul meg a Lázadók Szövetsége. Ez szép és jó. Ezeken kívül van még lehetőség bőven eme éra megismerésére.

 

Viszont amit én megjegyeztem alább az az, hogy sok történet van a 4. rész közelében. A RO az előzményét meséli el, és ez nem is probléma, a film maga fantasztikus, remekül bemutatja, hogy a lázadók sem mesehősök, hanem valódi emberek. Ami engemet igazán zavar, az az, hogy vannak képregények, és novellák, amik a 4. rész közvetlen következményeivel foglalkozik, neadjisten picivel később játszódik. Tudom, hogy 2014 előtt nem nagyon ismertük meg a birodalmat, ez teljesen rendben is van, de azért ne akarják velünk megismertetni a 4. rész és rövidke időszakát A -tól Z -ig. Szerintem nem jó az, ha leragadnak 1 rész (ezesetben az EpIV) időszakánál.

 

Jó, látom hogy alapozás van, és ezzel semmi probléma. Az Új köztársaság még alakulóban, de szerintem nyugodtan lehetne a Jakkui csata után egy kicsit elmélyülni az akkori helyzetben. Már nem azért, de nem hinném, hogy az új sorozat majd közvetlen a Jakkui incidenst követően fog elstartolni. Nekem vannak tippjeim, ezesetben egyelőre 3:

a, kb. el fog telni egy kis idő a 6. rész és az új sorozat között. Ugye Pablo azt mondta, hogy az új animációs sorozat sokkal fontosabb lesz majd, mint a TCW, és a Rebels valaha is volt. Lehet, hogy Luke útját követjük végig, ahogy megalapítja az Új jedi rendet, és elkezdi annak működtetését. Ki tudja, hogy mennyi időt akarnak felölelni, esetleg, hogy meddig menne a sorozat.

b, amit reálisabbnak látom, és ezt már sokszor hangoztattam, az egy olyan sorozat, ami közelebb lenne a 3. trilógiához, és bemutatná Ben Solo pálfordulását. Ha jól tudom, akkor Ben is elszigetelten élt Luke -al és tanítványaival elég sokáig. Így belehetne mutatni a Luke által működtetett rendet, Ben társakra is lelhetne, sőt amin sokszor elgondolkodtam az azok a Ren lovagok: biztos, hogy ők is Luke tanítványai voltak? Snoke ugye hatott Ben -re, aki elárulta bácsikáját, és lehet hogy voltak olyan tanítványai is Luke -nak, akikre meg Ben - vagyis ekkor már Kylo - hatott. :) Ez szerintem egy jó kis sorozat lenne, néha-néha felbukkanhatna Leia és Han, és így Snoke -ról is sokkal többet megtudhatnánk ahogy menne előre a sztori. --> viszont akkor egy ilyen sorozatnál meg lehetne oldani, hogy Snoke csak később bukkanna fel, mondjuk a 2-3. évadban, így nyugodtan elindulhatna a sorozat '18 -ban.

c, ezt tartom a legkevésbé megvalósulónak: egy olyan animációs sorozat, amely bemutatja azt a 6 évet, ami Luke akadémiájának pusztulása és az EpVII között játszódik. Ezt is meglehetne oldani jól, viszont akkor nem lesz fénykardpárbaj (jó ez nem erős érv :P ), az Első Rend se nagyon támadna stb.

 

Az EpI-II között lenne történet, igaz nem olyan sok, mert tényleg egy kicsit nyugisabb időszak volt ez. Viszont pont ezért nem nagyon tudjuk, hogy mi történt itt, csak annyit, hogy Obi-wan képezte Anakint, meg Dooku megalapította a Szakadár szövetséget. Ezeken kívül lehetne egyéb jedi-missziókat, diplomáciai küldetéseket látni. Nekem bejönne. Viszont a régi EU -ban sem boncolgatták annyira ezt az Obi-Anakin párost, különösen az EpI-II között, így jó lenne egy kis változás e téren.

 

Az első rész előtti kor pedig valóban sok izgalmat hozna, ám ugye még mindig információkat kapunk erről a korszakról, és nekem van egy olyan érzésem, hogy 2020 előtt nemigen fogunk ide elmenni, 2020 után is csak ritkán, mivel még nagyon kezdetleges az egész. Ugye Darth Bane -től kezdve az EpI -ig nem igen tudnának mesélni, hiszen a Jedik őrzik a békét, a sithek meg titokban tevékenykednek. Persze meglehetne ismerni az egyes sitheket - így át is hozhatnak embereket a Legendsből - de ahhoz még túl kicsi az SW kánon, hogy valóban elmerüljünk a régi köztársaság idejében. Legalábbis én így érzem.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok igazság van abban, amit írsz, de szerintem azért arányaiban több az olyan sorozat és könyv, ami mással foglalkozik - jóllehet sok érinti az ep4-et. Pl. egyik újkeletű kedvenc SW könyvem, az Elveszett csillagok foglalkozik az ep4-gyel is, de a jóóóval az előtti és az utáni eseményekkel is. A Poe Dameron képregény-sorozat az ep7 előtt játszódik nem sokkal, az ősszel érkező Battlefront 2 közvetlen az ep6 után veszi fel a fonalat, a Phasma-könyv is az ep6-7 között játszódik.

 

Az biztos, hogy az ep4 idejére fókuszáló sztorik erőteljesebbek, hála a Rogue One-nak és a Rebelsnek. A két mozgóképes alkotás élénkebben marad meg az emberben, mint mondjuk a Darth Maul képregény, ami meg ugye az ep1 előtt játszódik, vagy a Shattered Empire, ami az ep6 utáni közvetlen eseményeket meséli el.

 

Én amúgy pont a C-t látom a legesélyesebbnek. Pont azért, mert abban a hat évben kezdte megmutatni magát az Első Rend, akkor már létezett az Ellenállás, Ben is abban az időben fordult szembe Luke-kal. Pont az a hat év a legizgalmasabb és legfontosabb az ep6 és 7 közötti harmincból, ráadásul annak a Vérvonal már meg is ágyazott.

 

Ne is a Bane és az ep1 előtti időszakot meséljék el, inkább a Bane előtti időszakot. Azt a kort, amire csak úgy hivatkoznak: Százéves Sötétség. Amikor még a Morabandon Sith-ek százai éltek, amikor a Coruscanton nekik volt templomuk, amikor felépítették a malachori fegyvert, és amikor a Jedik szétrúgták a hátsójukat. A Csillagok háborújában ne a békés korszakokat boncolgassák, tartson az 1000, 24 vagy 10 éven át, hanem amikor bolygók vagy egész csillagrendszerek háborúznak egymással. Én mindig ezt mondom: szép, hogy kíváncsiak vagyunk, mi történt az ep6 és 7 között, de legjobb tudomásunk szerint a jakkui csata és a Vérvonal között semmi sem történt. Semmi izgalmas. Most szavazásokra és politikai vitákra járó Leiáról, meg holokronok fölött görnyedő Luke-ról írjanak történetet? Vagy uncsi tárgyalásokról? Mert azért a Jediknek eredetileg ez volt a dolga, beszéltek, nem fénykarddal hadonásztak. Meg néha ugorjon elő a bokorból egy főkalóz vagy hadúr, akit az aktuális Jedi leverhet? Ezek elég unalmas témák, és nem véletlen, ha vannak időszakok, amikről nem szól sok történet, mert egyszerűen ott nincs miről szólni. Persze megcsinálhatjuk azt is, ami a régi EU-ban volt, hogy az ep6 után Luke, Leia és Han lassan már minden héten lepofozott egy újabb Sith-et, birodalmi lángelmét vagy egy semmiből a hatalomra törő idegen fajt, de kérdem én, ezzel jól járnánk? Eleve hitelesebb úgy a Galaxis, ha vannak olyan szakaszai, amiben semmi sem történt. A mi történelmünk is ilyen.

 

Szóval szerintem nem kell minden időszakot történetekkel feltölteni. Az ep1-2 közé max egy-két olyan sztorit, amiben Obi-Wan és Anakin belekerül egy húzósabb helyzetbe, de olyan ne legyen, mint a TCW-ben, ahol ez a páros másfél-két év alatt több kalandot élt meg, mint az azt megelőzően és az után az egész Skywalker-klán együtt véve. :) Az ep6-7 között ugyanez, úgy vélem, jó így. Ott is lehet egy-két húzósabb dolog (ebből ugye majd látunk is a Battlefront 2-ben), de azért oda se jusson minden napra egy krízis. Mert a mennyiség könnyen a minőség rovására mehet, és azért így is be-beficcen egy-egy gyengus mű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.