Ugrás a kommentre

Darth Sidious


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az előttem szólóval értek egyet. Eleve, egy ilyen döntés nem egyik napról a másikra születik meg. A ravaszabbja ekkor már az Uralkodó oldalán állva nyilván szerzett agának kormányzói posztot, és tudta, mi következik. Az okosabbja ezt már évek óta tudta, és vagy rég otthagyta (Bail, Mothma), vagy még ott volt, de már ő is készült rá. Csak az ostoba fajankókat lephette meg, de azokért meg úgy is mindegy.

Palpatine meg bejelentette a dolgot az irodájából, aztán csókolom. Biztos nem volt körülötte nagy hűhó, mert a birodalmi vezérkar még csak nem is értesült róla addig, amíg Tarkin be nem jelentette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az ostoba fajankókat lephette meg, de azokért meg úgy is mindegy.

Egyetértek, gyanítom, hogy az Ep4 idejére már nem volt olyan hülye birodalmi politikus, aki elhitte volna, hogy ő most egy jól működő demokrácia résztvevője.

 

Gondolom a Birodalmi Szenátus se egészen olyan hangulatú lehetett, mint az Ep1-2-3 idején. Előbb-utóbb szerintem felfogta mindenki, hogy már nem úgy megy, hogy odalebegek és felszólalok, ha valami nem tetszik. Persze lehet ellenvéleményt nyilvánítani, csak nem érdemes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyan ülésezés nem is volt már túl sűrűn, mint a régi Köztársaság idején. Sidioust ez a dolog inkább fáraszthatta, és a kormányzáshoz tulajdonképpen a Birodalomban fölösleges is volt, hiszen, ahol nem ült kormányzója, ott a szenátorokon keresztül dirigált, ahol az sem ment, ott jött a fegyveres erő. Csak olyankor ülhetett össze a mélyen nem tisztelt testület, ha valami kirívó eset történt, például a lasani népirtás.

És ezért is fontos lehetett Sidious számára, hogy a testület minél kevesebbszer ülésezzen, mert amíg létezett, együttesen volt akkora hatalma, hogy megvétózzák az Uralkodót. Persze ez a hatalom inkább abból fakadt, hogy fenn kellett tartania bizonyos látszatot, annak látszatát, hogy ő még mindig a Szenátus alantas szolgája, a nép hangjának követője. Így, ha az egész Szenátus azt mondta, hogy ezt ne csináljuk, akkor nem csinálhatta, mert még a Szenátusban elkezdenek szimpatizálni a lázadókkal.

Palpatine-nak a Rebels-ep4 idején lehet, nehezebb dolga volt, mint a Köztársaság idején. Itt már voltak elégedetlenkedők, sokan átláttak a szitán - viszont törvényes úton senki sem tehetett ellene, a lázadáshoz meg csak a kisebbségnek volt mersze. Viszont, ha túlfeszíti a húrt, egyre többen bátorodhatnak fel. Szóval nagyon sok mindent kellett titokban végeznie. Ilyen ugye a Halálcsillag építése, vagy a Geonosis kiirtása. És ezért kellett mindig minden publicitást kapható visszás lépésre odafigyelniük, mint amilyen Tarkintown felégetése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Na, akkor hogy is van ez? Ha semmi nincs a boszik kezében, akkor miért kell el tenni őket az útból? ;)

GyK.: nincs semmi olyan tudás a boszik kezében, amit Sidious még ne tudna, de ez még nem jelenti azt, hogy ne tartaná őket fenyegetésnek, és akarná elpusztítani őket. Stimmt?

 

Savage ne kelthette volna fel az érdeklődését

Mert Savage olyan velejéig érdekes karakter volt. Talzin segedelme nélkül még az Erőt sem tudta használni, és még azzal együtt is semmi volt. Dooku és Asajj is lenyomta, Sidious meg kacarászva náspángolta el. Mi van abban a szörnyben, pláne a holttestében olyan, ami érdekelte volna csak egy icipicit is Sidioust? Pláne, hogy ott volt a kezében maga az élő testvér, Darth Maul, akiben ezen a logikai úton elindulva ugyanúgy megtalálható a csiribí-csiribá. Minek tegyen el egy jelentéktelen holttestet, amikor élő példány van a kicsi kacsójában? Tán hullarablás a hobbija? Ez az egész elmélet értelmetlen, légből kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Elég megnézni a színház jelenetet az EP3-ban, amiben Palpatine az örök életre célozgat és máris nem akkora ökörség ez a visszafiatalodás dolog. Sőt. Logikus! Ráadásul ha elhisszük, hogy Palptaine tényleg valami nagyobb tudásnak a birtokában van, akkor az így is logikus ahogy láttuk. A többi csak maszlag és humbug, én mondom.

Először: ebben a magyarázatodban eggyel több a ha, mint kellene lennie. A megcáfolhatatlan magyarázatokban egy ha sincs. Olyan meg pláne nem, hogy "ha elhisszük". Én nem is olyan régen nyilvánítottam ki ama véleményemet, hogy egyáltalán nem hiszek abban, hogy Palpatine nagyobb tudás birtokában van az örök élettel kapcsolatban, szóval ez számomra semmiféle formában nem logikus.

Másodszor: sokadszorra (először valamikor 2011-ben kérdeztem) teszem fel ugyanazt a kérdést, amire még soha, senki nem tudott válaszolni: miért nem firtatja senki egy film, 100+ TCW epizód, és ki tudja hány képregény és regény alatt, különösen a Jedik nem, hogy egy egyszerű ember varázsütésre megfiatalodott?

És harmadszor: akárhogy csűrjük-csavarjuk, akármelyik jelenetet nézzük, Palpatine kancellár nem fiatalodott vissza az ep2 és ep3 között. Ez a hivatalos, kánonilag elfogadott álláspont. Ugyanolyan tény, minthogy Darth Maul 30 évvel a nabooi csata után halt meg, vagy, hogy Leia Luke testvére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először: ebben a magyarázatodban eggyel több a ha, mint kellene lennie. A megcáfolhatatlan magyarázatokban egy ha sincs. Olyan meg pláne nem, hogy "ha elhisszük". Én nem is olyan régen nyilvánítottam ki ama véleményemet, hogy egyáltalán nem hiszek abban, hogy Palpatine nagyobb tudás birtokában van az örök élettel kapcsolatban, szóval ez számomra semmiféle formában nem logikus.

Hinni a templomba kell. Ennyit a "ha" elméletedről. ;)

 

Másodszor: sokadszorra (először valamikor 2011-ben kérdeztem) teszem fel ugyanazt a kérdést, amire még soha, senki nem tudott válaszolni: miért nem firtatja senki egy film, 100+ TCW epizód, és ki tudja hány képregény és regény alatt, különösen a Jedik nem, hogy egy egyszerű ember varázsütésre megfiatalodott?

Mert annyira nem észrevehető. Lehet, hogy túl sok niveát tolt a pofájára. Az a lényeg, hogy hihető a dolog.

 

És harmadszor: akárhogy csűrjük-csavarjuk, akármelyik jelenetet nézzük, Palpatine kancellár nem fiatalodott vissza az ep2 és ep3 között. Ez a hivatalos, kánonilag elfogadott álláspont. Ugyanolyan tény, minthogy Darth Maul 30 évvel a nabooi csata után halt meg, vagy, hogy Leia Luke testvére.

Ezt így valóban nem mondták ki, de azért ha rákérdeznénk Pabloéktól, nem lenne egyértelmű a válaszuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hinni a templomba kell. Ennyit a "ha" elméletedről. ;)

Igen, atyám, értettem. :P Csak mutasson rá, melyik templomban, hogy jó nagy ívben elkerülhessem. :evil:

 

Mert annyira nem észrevehető. Lehet, hogy túl sok niveát tolt a pofájára. Az a lényeg, hogy hihető a dolog.

Világos. :glasses: Te kiszúrod, de a Palpatine-nal talán minden nap találkozó Yoda, Anakin, Obi-Wan, Padmé, Bail és Mace Windu már nem. Logikus. :whistle:

 

Ezt így valóban nem mondták ki, de azért ha rákérdeznénk Pabloéktól, nem lenne egyértelmű a válaszuk.

Ezt könnyű kivitelezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs jelentős különbség. De ha valaki szerint van, azzal is simán magyarázható, hogy Palpatine mondjuk hiúsági okokból mennyi sminket használ... a földön is tűnhet egy ember 60 évesnek de akár 40 évesnek is attól függően, hogy mennyire figyel oda magára, hogyan sminkeli magát, stb. Egy rakat youtube videó van arról, hogy miként látszódik valaki fiatalabbnak 10-15 évvel csak sminkkel/hajvágással. Épp ezért rossz ez a példa, az hogy valaki mennyire tűnik öregnek, sok minden befolyásolja, és ezekhez még csak az Erő sem kell. Az viszont, hogy valaki bekap egy egész arcán keresztül húzódó sebhlyet, amiből egy szemöldökön átmenő heg marad - ahol ugye eredetileg meg sem sérült - na azon nem nagyon van mit vitatkozni, ha csak azt nem mondjuk, hogy ez a sebhely egy MÁSIK sebhely, miközben az eredeti begyógyult, de ez meg eléggé erőltetett magyarázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Világos. :glasses: Te kiszúrod, de a Palpatine-nal talán minden nap találkozó Yoda, Anakin, Obi-Wan, Padmé, Bail és Mace Windu már nem. Logikus. :whistle:

Ezek a személyek semmit nem vettek észre, így nem csoda ha erre is immunisak maradtak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a személyek semmit nem vettek észre, így nem csoda ha erre is immunisak maradtak. :D

Hét végül is ez jogos. :lol:

 

Szerintem nincs jelentős különbség. De ha valaki szerint van, azzal is simán magyarázható, hogy Palpatine mondjuk hiúsági okokból mennyi sminket használ... a földön is tűnhet egy ember 60 évesnek de akár 40 évesnek is attól függően, hogy mennyire figyel oda magára, hogyan sminkeli magát, stb.

Ja, a háború kedvéért elkezdte sminkelni magát, nehogy már rosszúl nézzen ki. Persze, amikor megkapta a korlátlan jogokat, akkor megelégedett a ramaty kinézettel, sőt a Birodalom megalapításakor meg a még ramatyabb ábrázattal. A hiúság mintaképe, szerintem bármilyen nő simán példát vehetne róla. :)

 

Épp ezért rossz ez a példa, az hogy valaki mennyire tűnik öregnek, sok minden befolyásolja, és ezekhez még csak az Erő sem kell. Az viszont, hogy valaki bekap egy egész arcán keresztül húzódó sebhlyet, amiből egy szemöldökön átmenő heg marad - ahol ugye eredetileg meg sem sérült - na azon nem nagyon van mit vitatkozni, ha csak azt nem mondjuk, hogy ez a sebhely egy MÁSIK sebhely, miközben az eredeti begyógyult, de ez meg eléggé erőltetett magyarázat.

Erre meg nem szólok semmit, mert biztos megint terelni fogok, azt meg nem akarom... Jujj, de hát már ez is terelés, nem? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, a háború kedvéért elkezdte sminkelni magát, nehogy már rosszúl nézzen ki. Persze, amikor megkapta a korlátlan jogokat, akkor megelégedett a ramaty kinézettel, sőt a Birodalom megalapításakor meg a még ramatyabb ábrázattal. A hiúság mintaképe, szerintem bármilyen nő simán példát vehetne róla. :)

 

Ez nagy ferdítés. A Jedik után épp hogy az volt a lényeg, hogy minél jobban látszódjanak rajta a külsérelmi nyomok, hogy lássa a nép, hogy a csúnya Jedik milyen gonoszak. Még szép, hogy nem kezdte el kozmetikázni magát ezután Sidious.

 

Erre meg nem szólok semmit, mert biztos megint terelni fogok, azt meg nem akarom... Jujj, de hát már ez is terelés, nem? :hehe:

Haha... Ebben a topikban ez nem terelés, hiszen ez Sidi topikja, azért vettük elő, hogy erről beszéljünk. Vagy nincs már rá válaszod? Az öregedés megítélése sokkal szubjektívebb, minthogy egy sebhely ott fut-e, ahol eredetileg futott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haha... Ebben a topikban ez nem terelés, hiszen ez Sidi topikja, azért vettük elő, hogy erről beszéljünk. Vagy nincs már rá válaszod? Az öregedés megítélése sokkal szubjektívebb, minthogy egy sebhely ott fut-e, ahol eredetileg futott.

Sidious topikjában Kylo Ren sebhelyéről beszélni elég nagy terelés, de úgy is fogalmazhatok, hogy off. Pláne, hogy én csak az öregedésről akartam témázni, eszembe sem jutott Kylo most már lassan unalmas sebhelyét ide citálni (komolyan, azzal, hogy ennyit rágódunk rajta, csak magunknak ártunk). Ezt te tetted meg. ;) A slusszpoén az egészben, hogy nem rád céloztam, hanem arra, hogy ha bármit válaszolnék, az lenne terelés (szerinted), és nem a te szavaidra értettem. De látom, most annyira rágyógyultál a Star Wars Saga 40 évének legnagyobb, az egész történetet alapjaiban megváltoztató és a jövőjére kardinálisan ható változtatására, hogy bármi ezzel kapcsolatban csak és kizárólag ellenséges megnyilvánulás lehet, beleértve egy ártatlan poént is. :roll:

 

Ez nagy ferdítés. A Jedik után épp hogy az volt a lényeg, hogy minél jobban látszódjanak rajta a külsérelmi nyomok, hogy lássa a nép, hogy a csúnya Jedik milyen gonoszak. Még szép, hogy nem kezdte el kozmetikázni magát ezután Sidious.

Szóval már terelek és ferdítek is. Egyre jobba! Várjál, megpróbálok lódítást is felvenni a listára: meggyőztél! :evil:

De már megbocsáss, az én ep2-m még a Jedik aljas támadása előtt játszódik, és mintha ott is lenne egy marha nagy pillanata (valami korlátlan jogokat szerzett meg, vagy mifene, meg felállított valami hadsereget, ilyesmi rémlik, de lehet, hogy tévedek), aminek bejelentése alatt talán jobban nézett volna ki, ha tényleg sminkeli magát.

Egyszerűbben megfogalmazva: Palpatine annyira hiú, hogy amikor kis túlzással Jar Jar a kezébe adja a Birodalom kulcsát, magasról tojik arra, hogy ramatyul fest (már pedig a szenátusi jelenetben ez nagyon látszódik). Pedig egy hiú ember, akinek számít a megjelenés, az bizony élete egyik legnagyobb pillanatában szeretne tip-top kinézni. És az ep2-ben akkor semmi oka nincs rá, hogy ramatyul fessen.

Persze nyilvánvalóan off-screen ez a sminkesdi is lehet egy magyarázat, meg a Sith alkímia is, meg az Erő is, meg fene tudja még mi mindent találnak ki. Csak egy a gond: ezek egyike sincs a Star Warsban, mert Palpatine külsje in-universe nem változott. Akinek ez mégis csípi a csőrét, utólagos rajongói magyarázatok tömkelegét adhatja rá, amit vagy elfogad vagy nem. Én régen magyaráztam (emlékeim szerint hasonló dologgal, mint te, csak én az Erőt vettem alapul, nem sminkkészletet), ma már konkrétan lesz*rom, nincs jelentősége. Annál jobban szeretem ezt a Sagát, minthogy ilyen semmiségeken akadjak fenn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval már terelek és ferdítek is. Egyre jobba! Várjál, megpróbálok lódítást is felvenni a listára: meggyőztél! :evil:

De már megbocsáss, az én ep2-m még a Jedik aljas támadása előtt játszódik, és mintha ott is lenne egy marha nagy pillanata (valami korlátlan jogokat szerzett meg, vagy mifene, meg felállított valami hadsereget, ilyesmi rémlik, de lehet, hogy tévedek), aminek bejelentése alatt talán jobban nézett volna ki, ha tényleg sminkeli magát.

Egyszerűbben megfogalmazva: Palpatine annyira hiú, hogy amikor kis túlzással Jar Jar a kezébe adja a Birodalom kulcsát, magasról tojik arra, hogy ramatyul fest (már pedig a szenátusi jelenetben ez nagyon látszódik). Pedig egy hiú ember, akinek számít a megjelenés, az bizony élete egyik legnagyobb pillanatában szeretne tip-top kinézni. És az ep2-ben akkor semmi oka nincs rá, hogy ramatyul fessen.

A különleges jogok birtokosának már nem szabad ramatyul kinézni. Kivéve, ha a Jedik orvul rátámadnak. Nem igaz, hogy nem érted... :P

 

Persze nyilvánvalóan off-screen ez a sminkesdi is lehet egy magyarázat, meg a Sith alkímia is, meg az Erő is, meg fene tudja még mi mindent találnak ki. Csak egy a gond: ezek egyike sincs a Star Warsban, mert Palpatine külsje in-universe nem változott. Akinek ez mégis csípi a csőrét, utólagos rajongói magyarázatok tömkelegét adhatja rá, amit vagy elfogad vagy nem. Én régen magyaráztam (emlékeim szerint hasonló dologgal, mint te, csak én az Erőt vettem alapul, nem sminkkészletet), ma már konkrétan lesz*rom, nincs jelentősége. Annál jobban szeretem ezt a Sagát, minthogy ilyen semmiségeken akadjak fenn.

Palpatine nem érdekel, mert teljesen hidegen hagy, hogy 70 évesnek néz ki, vagy csak 60-nak. Beíratta magát egy wellnessre. Vagy népszerű teória volt az is, hogy mindig is úgy nézett ki, ahogy Windu után látjuk, nem Windu sebezte meg, hanem nem tartotta fenn tovább az álcáját. Aztán nem tudta mindig konzisztensen ugyanolyannak hozni a kinézetét, a Jedik meg nem firtatták, mert nem voltak elég bunkók, hogy megkérdezzék "hé öreg, de ramatyul nézel ki, mi a sz*r van veled?" de ahhoz meg elég bunkók voltak, hogy ne vegyék észre, hogy "hé öreg, jobban nézel ki b*szod mint 3 éve, mi a fenét teszel a fejedre? Remélem nem azt, amit Yoda, mert akkor még 800 év múlva is te leszel itt a főkancellár".

 

Szóval számomra ez az öregedés téma mint mondtam, elég szubjektív, hogy éppen mennyinek néz ki valaki. Egy sebhely elhelyezkedéséről már ugyanez nem mondható el, de igazad van, off, ha csak nem Sidious okozta Kylo új sebhelyét. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
6 perccel korábban, Zééé írta:

Én sosem hittem abban, hogy a Birodalom rasszista. Ilyen szinten szerintem felesleges a Birodalmat összevetni a náci ideológiával, mivel a nácik vérségi alapon szervezték magukat, a Birodalom mögött pedig egy szekta áll, ami az erőt használja. Ha Palpatine annyira nagyon rasszista lenne, nem egy idegen fajú lényt választott volna Maul személyében tanítványául. Ez már inkább egy vélt ideológia belemagyarázása az OT emberközpontú birodalmába és galaxisába, pedig az "eredeti trilógia" a lázadók oldalán sem vonultat fel olyan hű de nagyon sok idegent. Inkább arról van szó, hogy az ember szapora faj, igen nagy számban lakta be a galaxist, nem kaptártársadalom, így létük alapja a család, nem pedig egy királynő.  Könnyen el tudnak szeparálódni. Az ember szimplán szerencsés faj, hódító faj. Amúgy nincs nagy jelentősége, mert ott vannak a mandalorok, akik emberek, de önmeghatározásukban ez nem sokat jelent. Ez EU kezdte erőltetni ezt a rasszista császár irányvonalat, miközben az OT idején még egyáltalán nem volt világos, hogy a császár milyen fajtájú lény. Sőőőt....amikor Lucas megkérdezték róla, a JEdi visszatér után nyilatkozta, hogy nem ember, hanem manifesztáció. A sötét oldal kivetülése. Csak aztán Lucas is változtatott a tervein és az el nem készült sorozatra már szerelmi szálat is szőtt a törtnetbe. (Nem ide tartozik, de az el nem készült Underworld sorozat egyik epizódja Palpatine fiatalkori szerelméről mesélt volna. Ezt maga a forgatókönyvíró nyilatkozta.) Szóval nem hiszek a rasszista mesében, mert a Star Wars világában egészen más rendezőERŐ működik. Bár az első EU matéria, amiben megjelent ez az ostoba irányvonal, a Koréliai trilógiában tűnt fel ( The Corellian Trilogy by Roger MacBride Allen, published by Bantam Spectra in October 1995. ) Ott például van valami humán liga nevű szervezet, aminek a vezetője Thrackan Sal-Solo, Han Solo unokatestvére. Ők például nyíltan rasszisták és az emberi faj felsőbbrendűségét hirdetik. 

 

Nem beszélve arról, hogy a császár jobbkeze Mas Amedda és már az EU-ban is volt ilyen funkcionáriusa Xizor személyében, aki pedig falleen. 

Én sem hiszek abban, hogy Sidious alapvetően rasszista lenne, pont az általad leírtak miatt. Egy rasszista nem választana magának utódként és a hite továbbvivőjének egy idegen lényt, és ebbe bele se próbálja nekem azt magyarázni, hogy a zabrak mégis csak emberi. Emberi, de nem ember! És ez egy rasszistánál bizony döntő tényező. De ugyanígy nem választana a legfőbb bizalmasául sem egy chagriant és egy umbarait (ugyan Sly Moorról a TCW látványosan megfeledkezett, de ő is Palpatine kevés bizalmasa közé tartozott). Ők is humanoidok, de még a zabrakoknál is látványosabban nem emberek. Egyszerűen kizárt, hogy Sidious fajgyűlölő lenne, különben a három legbizalmasabb társa nem idegen lény lenne.

Nyilván az ep4-5-6 idején könnyen belemagyarázható volt a dolog, hiszen ott költségvetési, meg gondolom részint a kor szelleme miatt is kénytelenek voltak több emberrel és kevesebb idegennel dolgozni. A maszkok ugye drágá. Az ep4 után meg az ep5-6-ban fura lett volna a váltás, noha az ep6-ban kifejezetten sok idegent vezettek be a Lázadók soraiba, sőt Ackbar révén idegen lett az egyik vezető.

Az ep1-2-3-mal meg aztán Lucas egyértelművé tette, hogy Sidious nem fajgyűlölő, a Rebels pedig ezt most tovább árnyalja, hiszen az Inkvizítorok (akiket már csak képességei miatt is láttamoznia kell az Uralkodónak) mind idegen lények, de immár a Birodalom főparancsnokainak sorában is van egy idegen.

 

Szóval Sidious nem fajgyűlölő, ugyanakkor a Birodalom már lehet valamilyen szinten az. Úgy értem, Palpatine a Birodalom élére szörnyű embereket gyűjtött, egyrészt mert ezeket az embereket a legkönnyebb manipulálni, másrészt mert a Sith lénye eleve ezeket vonzza. A gonosz megtestesítője nem fog Mon Mothmákat, Padmé Amidalákat és Bail Organákat vonzani, csak Tarkinokat, Krenniceket, és más szörnyű teremtményeket. Az ilyen erkölcsi hulladékok meg alapvetően magában hordoznak sok-sok fóbiát, amit gyűlölet formájában mutatnak ki. És Palpatine-nak aztán semmi oka arra, hogy ezeket elfojtsa. Hiszen ez a félelemből táplálkozó gyűlölet az, ami segít neki életben tartani a Birodalmat. A Birodalom vezetői emiatt a gyűlölet miatt igáznak le más fajokat, ültetnek a wookiee-kba chippet, ami felrobban, ha ellenkezik a lény. Adnak el twi'lek nőket huttoknak, vagy irtanak ki egész fajokat, ha úgy hozza a sors.

Szóval a Birodalom maga lehet fajgyűlölő. Meg gyűlölhet ezer dolgot, például a nőket, mert bár a Disney érában már megszaporodtak a női birodalmi tisztek, azért még mindig jóóóóóval több a férfi, és például Sloan is megjegyezte, hogy nőként baromi nehezen boldogult a birodalmi hadigépezetben. Persze nem csak a gyűlölet, de közben játszhat a felsőbbrendű tudat meg sok más is.

Persze valószínűleg a Birodalom törvényei vagy alkotmánya vagy akármilye sem foglal magába fajgyűlöletet, az alapelvei nem ezek - máskülönben szerintem a Palpatine-féle Birodalom utódját nem egy idegen lény vezetné -, csak Palpatine teret engedett ennek a vezetőség körében, hogy így könnyebben manipulálja őket, ezáltal könnyebben irányíthassa a Galaxist. Aztán ez az íratlan elképzelés átgyűrűzhet másra is.

 

A Lázadással más a helyzet, mert mára a Rebels, a Rogue One, a könyvek és képregények annyi idegent kevertek a soraikba, hogy nehéz lenne őket rasszizmussal vádolni, ráadásul a sejtekre bontás és a scarifi csatát megelőző részleges felbomlás arra is magyarázattal szolgál, miért nincsenek idegenek a yavini vagy a hoth-i bázison. Vagy legalábbis, miért nincs annyi, hogy a kamerák előtt sorakozzanak. Elmenekültek, más sejtekben vannak, vagy mivel bazi nagy bázisokról és egy hatalmas szervezetről van szó, ritkán császkálnak a kamera előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is abból nőtt ki ez a rasszizmus dolog, hogy nem volt pénz idegen lényekre és valamivel magyarázni kellett a dolgokat. :) Bár azért még így is feltűnő, hogy a Birodalom soraiban még az EPVI-ban is csak emberek voltak. Ráadásul ez az EPVII-re se voltozott meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó válasz, Dzséjt! Különösen tetszik az a gondolatod, hogy a beteg lelkű emberek a gyűlöletük irányával is tevőlegesen szolgálják a sötét oldal működését. 

 

Viszont (szerintem) Thrawn parancsait csak merő arroganciából utasította el a rettentően gyenge képességekkel bíró Konstantin.

 

Spoiler

Az üldöző TIE deffender esetében pedig a pilóta, Vult Skerris a csata hevében érzelmileg érthető döntést hozott. Ott volt előtte a lázadó hajó, bízott a saját és hajója képességeiben, hogy másodpercek alatt levadásza. Csak sajnos ő nem ismerhette úgy Hera képességeit, ahogy ismerte Thrawn. Egyszerűen lebecsülte az ellenfelét és ez hiba volt. Thrawn pontosan azért tudott megalapozott döntést hozni, mert már volt szerencséje Syndula kisasszonyhoz és tisztában volt vele, hogy a Star Wars világában "experience outranks everything ". :D

 

Szerkesztve: - Dzséjt
NE SPOILEREZZ!!!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hitler egyik legfőbb szövetségesei a japánok voltak akik aligha árják. De ismert azaz eset is hogy Fritz Langnak például felajánlották hogy teljesen megbocsájtják hogy zsidó ha elkezd propaganda-filmeket gyártani. Ugyanis Hitler rajongott a Die Nibelungen című filmjéért (ami egyébként tényleg baromi jó). Palpatine-ra térve: önmagában azért mert praktikus okokból maga mellé vett idegen lényeket attól még összességében lenézhette az idegen fajokat. De mivel Palpatine igazi vérbeli sith volt valószínűleg bizonyos fokig mindenkit lenézett és mindenkit utált aki nem ő maga volt.

 

A Thrawn könyvnek egyébként még az elején vagyok, de ami a birodalmi katonák általános álláspontját illeti elég rendesen állást foglal a kérdésben. Egy részlet a könyvből:

 

"Eli jól tudta milyenek a birodalmi akadémiák. Ismerte az összes gonosz viccet a falleenokról. az umbaraiakról, a neimoidikról és az összes többi idegen fajról. Az ilyen helyeken nem kedvelték azokat, akik nem embernek születtek és az összes közül a legkomiszabb valószínűleg a Coruscanti Birodalmi Akadémia volt. Thrawnnak annyi esélye lesz itt a túlélésre, mint a vérférgek közé esett kismadárnak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, az ég szerelmére, tanuld már meg használni a spoiler kapcsolót. Még nem mindenki látta a Rebels aktuális részét!!!! Ilyenért többé nem akarlak figyelmeztetni! :angry:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az általános légkörről szól, de nem doktrína! A Birodalom nem rasszista, máskülönben lennének faji törvényei...de való igaz, hogy ez a légkör a homogén környezet miatt fennáll. Nincs rá doktrínájuk, de Thrawn esetében ezt a különállást ki kell hangsúlyozni, mert Thrawn karaktere abban az időben született (1991), amikor még nagyon képlékeny volt ez a környezet. Lehetett volna egy nő is, mert nő sem volt az OT idején a Birodalomban. Akkor viszont most arról beszélgetnénk, hogy az akadémián mindenki hímsovinista, amiért is lady Thrawniának nagyon nehéz dolga lesz az érvényesüléssel. 

 

Persze, egy homogén környezet mindig elutasító a mássággal szemben. A Birodalom pedig nagyon homogén, de azért az alapjait nem a vérségi hovatartozás határozza meg, míg a náci Németország eredendően is faji kérdések mentén szervezte meg önmagát. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Hitler egyik legfőbb szövetségesei a japánok voltak akik aligha árják. De ismert azaz eset is hogy Fritz Langnak például felajánlották hogy teljesen megbocsájtják hogy zsidó ha elkezd propaganda-filmeket gyártani.

Nem rémlik, hogy a Harmadik Birodalom vezetői között lettek volna japánok vagy zsidók, amikor Hitler volt a karmester. Az sem, hogy Hitler utódjául egy fekete bőrű embert választott volna. Nem mindegy, hogy a (kényszerű) szövetségesed vagy a saját birodalmad vezetője/a saját eszméd továbbvivője és az utódod. Darth Maul nem egy holofilm-rendező volt, hanem a Sith Nagyúr első és elméletben az egyetlennek szánt tanítványa, akit a saját szövetségesét átvágva szerzett meg magának. Mass Amedda pedig nem egy másik ország lakója volt, hanem a Birodalom helyettes vezetője.

 

Szövetsége Palpatine-nak a neimoidiakkal volt, ők megfeleltethetőek a japánoknak (a japán akcentus lehet nem is annyira véletlen? :) ). Mivel szüksége volt a Kereskedelmi Szövetségre, az meg a neimoidaiak kezén volt, így ez kényszerű szövetség volt. Vagy éppen a Bankár Klán esetén a muunok. Maul viszont leginkább Sidious fogadott gyermekének tudható be. Kiválasztotta és elrabolta az anyjától, pedig kétlem, hogy nem volt más, ember Erőérzékeny, akire ráhajthatott volna. Felteszem a politikai stábját is maga válogatta össze, és bizalmat fektetett Mas Ameddába és Sly Moore-ba, oly mértékűt, hogy ők tudták a legféltettebb titkát: Sith Nagyúr és el akarja pusztítani a Köztársaságot.

7 perccel korábban, Zééé írta:

Lehetett volna egy nő is, mert nő sem volt az OT idején a Birodalomban. Akkor viszont most arról beszélgetnénk, hogy az akadémián mindenki hímsovinista, amiért is lady Thrawniának nagyon nehéz dolga lesz az érvényesüléssel. 

Ehhez nem kell Lady Thrawn, ott van Sloan főadmirális. Négy könyvben is szerepel, és mindben legalább említés szintjén felvázolta, hogy nagyon nehéz dolga volt érvényesülni, pláne, mert ő például Pryce-szal ellentétben még csak vagyonos sem volt, és Iden Versióval ellentétben az apukája sem magas rangú birodalmi tiszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.