Ugrás a kommentre

3x09 - Hunt for Ziro


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gondolom, eszük ágában sem volt aktívan bármelyik félhez csatlakozni, mert akkor vége lett volna a kényelmes életüknek. Viszont kész csoda, hogy nem kényszerítették őket bele a háborúba. Ennek vajon mi lehet az oka? Annyira nem fontosak, hogy döntő legyen a jelenlétük, viszont annál befolyásosabbak, hogy csak úgy egyszerűen be lehessen őket kebelezni? Egyébként a Jedik mindig úgy emlegetik őket a TCW-ben, hogy a Huttok a barátaik. De gondolom, ezt úgy értik, hogy nem az ellenségeik. :)
A Huttoknak a befolyásukon kívül nincs semmijük. Ráadásul ez a befolyás is csak alvilági. A mozifilmben szépen ki lett fejtve miért érdekesek a szepik és a Köztársaság számára. :) A külső rim területeken ők tartják ellenőrzésük alatt a fontosabb hipertérfolyosókat. Rotta kiszabadításával a Köztársaság engedélyt kapott arra, hogy használja ezeket az útvonalakat. Gondolom ez egyfajta szövetség is volt köztük.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A való életben, általában a vagyona és a tekintélye miatt lesz valaki gengsztervezér. Egy hutt viszont miként tud hatalmas vagyonra szert tenni? Számomra jelenleg ez a fő kérdés, az ugyanis nyilvánvaló, ahogy már korábban is írtam, hogy a huttok önmagukban abszolút nem egy félelmet keltő faj.
Ők az SW Keresztapái. Csak ők alkohol helyet fűszerekkel kereskednek főleg...és egyéb ilegális dolgokkal, mely kimeríti a csempészés fogalmát. Ehhez párosul az, hogy ők amolyan árja fajként tekintenek magukra, ergó lenéznek minden más fajt a galaxisban. Akikkel szóbaállnak azokból legtöbbször lekötelezettek lesznek....vagy abrak a bantháknak :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Beldorion-t már nem is veszed ember hutt számba? :)

Ez már több, mint bizarr. :)

Kizárt, hogy a köztudottan lassú hutt faj egy tagja olyan fürgén tudna mozogni (Erő ide vagy oda), hogy felvegye a harcot akár egy humanoiddal. Azon kívül a fénykard maximum hátvakarónak jó neki, de hogy nem tudja vele védeni az egész testét az is biztos. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők az SW Keresztapái. Csak ők alkohol helyet fűszerekkel kereskednek főleg...és egyéb ilegális dolgokkal, mely kimeríti a csempészés fogalmát. Ehhez párosul az, hogy ők amolyan árja fajként tekintenek magukra, ergó lenéznek minden más fajt a galaxisban. Akikkel szóbaállnak azokból legtöbbször lekötelezettek lesznek....vagy abrak a bantháknak :)

Na ja, a pénzt termelő fűszer-kereskedelemre már én is gondoltam, viszont itt megint az a gond, hogy ahhoz valamilyen munkaerő kell nekik, hogy kibányásszák az árut, amihez ugye megint money kell, így ugyanott vagyunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként jó kis rész volt. Az, hogy behozták Nal Huttát az nagy ötlet volt, de az egészben mamma hutt volt a legjobb. A férfihangjával, az élősködöivel, azzal hogy ott tesped a házban és valszeg mozdulni sem tud... ez annyira huttos és annyira jól hozza ezt az elborult vonalát a SW világnak, amit a filmekben Jabba hozott be, hogy azelött le a kalappal.
Milyen volt már az a moslék ami folyt ki azon a vastag nyíláson? Biztos azt kajálta. :) Vos is jól beszólt, hogy inkább valaki meghalt ott. :) De mondjuk azt is nehéz elképzelni, hogy mit csinál mámmá egész nap? Eszik? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, a pénzt termelő fűszer-kereskedelemre már én is gondoltam, viszont itt megint az a gond, hogy ahhoz valamilyen munkaerő kell nekik, hogy kibányásszák az árut, amihez ugye megint money kell, így ugyanott vagyunk. :)

 

Gondolom az SW világában se csak kétkezi munkával lehet pénzt szerezni. Mondom nemtom mit mond az EU, de a filmek alapján ők remekül tudnak kitúrni másokat és átcseszni a palánkon és ennyi bőven elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, a pénzt termelő fűszer-kereskedelemre már én is gondoltam, viszont itt megint az a gond, hogy ahhoz valamilyen munkaerő kell nekik, hogy kibányásszák az árut, amihez ugye megint money kell, így ugyanott vagyunk. :)
Lehet, hogy az őseik vékonyabbak, ezáltal fürgébbek és dolgosabbak is voltak. Aztán a jólétben eltunyultak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen volt már az a moslék ami folyt ki azon a vastag nyíláson? Biztos azt kajálta. :) Vos is jól beszólt, hogy inkább valaki meghalt ott. :) De mondjuk azt is nehéz elképzelni, hogy mit csinál mámmá egész nap? Eszik? :D

 

Az is tetszett, hogy utaltak rá, hogy mennyire büdös. Pedig a jedik járkálnak pár helyen, de ez úgy tünik galaktikus mércével mérve is valami nagyon ütős lehetett :D Egyébként valszeg igen: olyan mint azok akiket a hiradókban mutatnak néha, hogy emelőgéppel meg falbontással hozzák ki őket a házukból/lakásukból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is tetszett, hogy utaltak rá, hogy mennyire büdös. Pedig a jedik járkálnak pár helyen, de ez úgy tünik galaktikus mércével mérve is valami nagyon ütős lehetett :) Egyébként valszeg igen: olyan mint azok akiket a hiradókban mutatnak néha, hogy emelőgéppel meg falbontással hozzák ki őket a házukból/lakásukból.
Erről Cartman jutott eszembe: FASÍRT!!! :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont erről a jelenetről jutott eszembe az, hogy egy hutt önmagában (főleg ha Mamma méreteivel rendelkezik) mennyire kiszolgáltatott. Ha nem adja oda Ziro-nak a hajóját, az sem kizárt, hogy egyszerűen csak lenyúlja... Bane-ék is simán kivallatták és hát a Jedik ellen se lett volna sok esélye. Az élősködők hajigálásán kívül mást nem nagyon tud tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont erről a jelenetről jutott eszembe az, hogy egy hutt önmagában (főleg ha Mamma méreteivel rendelkezik) mennyire kiszolgáltatott. Ha nem adja oda Ziro-nak a hajóját, az sem kizárt, hogy egyszerűen csak lenyúlja... Bane-ék is simán kivallatták és hát a Jedik ellen se lett volna sok esélye. Az élősködők hajigálásán kívül mást nem nagyon tud tenni.
Lehet, hogy a robotjait uszítja rá a betolakodókra. :) Azonban az igazság az, hogy még sosem láttunk akcióban egy Hutt-ot sem. Mamma itt is fenyegette Vost, hogy elintézi. :) Bár elég lenne ráfeküdnie az ellenfélre, és annak annyi. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Huttoknak a befolyásukon kívül nincs semmijük. Ráadásul ez a befolyás is csak alvilági. A mozifilmben szépen ki lett fejtve miért érdekesek a szepik és a Köztársaság számára. :) A külső rim területeken ők tartják ellenőrzésük alatt a fontosabb hipertérfolyosókat. Rotta kiszabadításával a Köztársaság engedélyt kapott arra, hogy használja ezeket az útvonalakat. Gondolom ez egyfajta szövetség is volt köztük.
Igen, ezt tudom, de gondoltam, hátha többről van szó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A való életben, általában a vagyona és a tekintélye miatt lesz valaki gengsztervezér. Egy hutt viszont miként tud hatalmas vagyonra szert tenni? Számomra jelenleg ez a fő kérdés, az ugyanis nyilvánvaló, ahogy már korábban is írtam, hogy a huttok önmagukban abszolút nem egy félelmet keltő faj.

Pedig a hutt faj annyira magasan van, hogy egy időben ők uralták a fél Galaxist, és még mindig jelentős részét teszi ki az úgynevezett Hutt Űr nevű terület, ami a Középső Perem és a Külső Perem között húzódik. Huszonötezer évvel korábban, a Rakaták birodalmának bukása után és a Galaktikus Köztársaság megszületése előtt viszont létezett egy Hutt Birodalom. Aztán persze ez a birodalom is összeomlott és mára csak a Hutt Űr maradt belőle.

Azért is tudnak ők még így is ilyen nagy befolyásra szert tenni, mert igen kevés faj él olyan sokáig, mint ők. Egy hutt ugyanis az ezer éves kort is megélheti (Jabba is hatszáz évesen lehelte ki a lelkét), így sok ideje van a birodalma építgetésére és annak megőrzésére. És bár külsőre nem tűnnek túl fenyegetőnek, jaj annak, aki feldühít egy huttot. Lehet, hogy nem ő fogja kinyírni, de esélyes, hogy valamilyen szörny gyomrában végzi néhány marcona zsoldos közreműködésével.

A huttok ereje ugyanis ebben rejlik. Bár vannak belviszályok, a klánok elég összetartóak, ha külső fenyegetés éri őket. Egy klán nem tudná felvenni a harcot a Konföderáció vagy a Köztársasággal ellen, de ha az összes klán összefog, bizony meg tudnák védeni magukat egy galaktikus hatalommal szemben is. Ugyanis a huttok hatalmas hadsereget tartanak fenn fejvadászokból, zsoldosokból, bérgyilkosokból, kalózokból, és a klánoknak együtt több pénze van, mint a Konföderációban lévő kereskedelmi szervezeteknek összesen. Így lazán meg tudnának fizetni egy háborút és elég sokáig sakkban tudnák tartani az ellenfeleiket. És természetesen, egy huttokkal vívott háború nem lenne olyan szép nyílt, mint a Konföderációval való összetűzés. A huttok módszere a terrorizmus és a gerillaharcmodor lenne. És elég kínos lenne mindkét félnek, ha a hadtáphajókat kirámolják, ha a Szenátusban protonbomba robbanna, és a többi. Persze, valószínűleg előbb-utóbb elbuknának a huttok is, de se a Köztársaságnak, se a Konföderációnak, sőt, később még a Birodalomnak sem kellett a háta közepére egy nyílt háború mellé még egy ilyen háború is. Hiszen nem jó kétfrontos harcot vívni, azt meg pláne nem akarhatja egyik fél sem, hogy a huttok a másikat támogassák (képzeljük el, mivel nézett volna szembe a Birodalom, ha a huttok a Lázadók Szövetsége mellé állnak). És persze a huttok is tudják, hogy csak azért nem támadja meg őket senki, mert nincs kedvük még egy frontvonalat nyitni, ezzel megosztva az erőforrásokat. Szóval, szövetséget kötnek, de nyíltan nem támadnak semmilyen politikai hatalomra, ha nem muszáj. Persze a huttok valószínűleg szép hasznot húznak a klón háborúkból, és bár a Köztársasággal állnak szövetségben, valószínűleg sutyiban bizniszelnek a Konföderációval is.

Mert hatalmas vagyonuk és fegyver nélkül is fenntartható hatalmuk forrása, hogy 1000 év alatt baromi jó üzletemberek lesznek, és gátlástalanságuknak hála - mely felsőbbrendű tudatukból jön (aminek oka, hogy a Galaxis legtöbb faja még a fán lógott, vízben úszkált, levegőben röpködött, mikor nekik már galaktikus birodalmuk volt) - bizony mindenből, szó szerint mindenből pénzt csinálnak. Az, hogy mindenkit kihasználnak, az még a legcsekélyebb dolog. Játszanak fegyverneppert, bérgyilkos közvetítőt, fejvadász irodáik vannak, komoly csempészhálózatuk, lefizetések (minden téren), prostitúció, rabszolga kereskedelem, sőt, még űrhajók adás-vételével is foglalkoznak. És mondanom se kell, nincs sok rosszabb dolog tartozni valakinek, aki 1000 évig él (kérdezzétek csak Han Solot). :)

 

Biztos tudnak durvulni is. :) Nekem az volt fura, hogy mintha Gardulla lett volna a főnök. Viszont ha Gardulla csak helyettesíti Jabbát, akkor Jabba a Hutt tanács feje?

Szerintem Jabba tett valamit Gardulláért. Pénzt adott neki, menedéket, vagy valami, amivel a markába kaparinthatta, és ezért szolgálja Gardulla Jabbát. Amúgy nincs feje a hutt tanácsnak.

 

Ez már több, mint bizarr. :D

Kizárt, hogy a köztudottan lassú hutt faj egy tagja olyan fürgén tudna mozogni (Erő ide vagy oda), hogy felvegye a harcot akár egy humanoiddal. Azon kívül a fénykard maximum hátvakarónak jó neki, de hogy nem tudja vele védeni az egész testét az is biztos. :D

Miért, az mennyivel lehetségesebb, hogy egy harminc centis, kilencszáz éves törpe, ami bottal is alig képes járni, felveszi a harcot egy kisebb harci droid csapattal, vagy mindent eldöntő párbajt vív a Galaxis legnagyobb Sith nagyurával? Na ugye!

 

Az is érdekes kérdés, hogy a Hutt-ok mindegyike gazember? Tehát az egész faj? Vagy van mondjuk mérnök is?

Nem, hutt Jedi is létezett. Nem sok, de a Jedik tízezer éves történelme alatt akadt azért olyan is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes kérdés, hogy a Hutt-ok mindegyike gazember? Tehát az egész faj? Vagy van mondjuk mérnök is?

 

Attól függ, hogy EU vagy SW filmek. Az SW filmeknél egyértelmű koncepció volt, hogy a legtöbb faj egy-egy emberi tulajdonságot testesitsen meg. Általában Lucas nem is azt mondta a látványtervezőknek, hogy milye hol van az adott lénynek/fajnak, hanem hogy milyen tulajdonságok jellemzik és ehhez igazitották a kinézetet. Vannak ritka kivételek, de a huttok egyértelmüen a kapzsi, korrupt szemétládaság megtestesitői.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze a huttok valószínűleg szép hasznot húznak a klón háborúkból, és bár a Köztársasággal állnak szövetségben, valószínűleg sutyiban bizniszelnek a Konföderációval is.

Igen, például Boorka. :) Egyébként nagyon szép kis írás, Dzséjt. :)

 

Erről Cartman jutott eszembe: FASÍRT!!! :D

Formában kell maradniuk. :D :D

 

Nemtom az EU válaszát erre. Pénzt azonban úgy gondolom elég sok mindenből lehet csinálni. Ami a huttoknál adottság az a példátlanul nagy gátlástalanság és a lelkiismeret totális hiánya.

Hát igen, teljesen más értékrend szerint élnek. Ők úgy viselkednek, ahogy a hutt törvények diktálják, nem foglalkoznak ők a "kétlábúak" törvényeivel. :D

 

Érdekes, hogy Sy aprópénzért elvállalta Ziro kinyírását, lehet, hogy nem is a pénzért csinálta mindezt, hanem bosszúból, amiért Ziro korábban elhagyta.

Szóról-szóra ugyanezt írtam lentebb én is. :D Látszik, hogy nagyon egy húron pendül az agyunk. :D

 

Talán ezért sincs Hutt Jedi. :D

Az EU-ban volt egy. :D De Lok Durd látom már megelőzött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, az mennyivel lehetségesebb, hogy egy harminc centis, kilencszáz éves törpe, ami bottal is alig képes járni, felveszi a harcot egy kisebb harci droid csapattal, vagy mindent eldöntő párbajt vív a Galaxis legnagyobb Sith nagyurával? Na ugye!

Azért ezen a téren szerintem nem összehasonlítható Yoda faja és a huttok. Yoda apró, ebből kifolyólag könnyebben megvédi a testét, jóval fürgébben tud mozogni, mint a huttok, akik lomhák és egy fénykardal nem sokra mennek, az is biztos. Ez a hutt Jedi-dolog pedig EU, szóval megint az van, hogy valaki elfogadja, valaki nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a huttok ugyanúgy evolválódtak a testükhöz, mint minden élőlény, szóval Jabbának éppen olyan nehéz megmozdítania magát, mint Yodának a saját testét :) Nem mellesleg, a testméret hogy jön ahhoz, hogy valaki a kora miatt járni is alig tud, mégis ugrál, mint a bakkecske? Ez olyan, hogy a 90 éves emberből sem nézzük ki, hogy lenyom egy capuera menetet. Az Erővel egy hutt akár repülhet is. A fénykard mérete meg növelhető (mint ahogy Yoda kardja is arányos a méreteihez képest).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a hutt jedi egy elég rossz viccnek tünik. A wookieepedia ábrázolásán is látszik hogy kicsit meg is kellett erőszakolni a hutt megjelenést és ennek a Beldorionnak nagy karokat csináltak hogy tudjon normálisan kardot fogni, de mondjuk ettől sokkal kevésbé röhejes nem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Jabba tett valamit Gardulláért. Pénzt adott neki, menedéket, vagy valami, amivel a markába kaparinthatta, és ezért szolgálja Gardulla Jabbát. Amúgy nincs feje a hutt tanácsnak.
Akkor Gardulla volt a szóvivő? :D Fura volt, hogy csak ő beszélt.

 

 

Szerintem az, hogy Sy bosszúból ölte meg Zirot, nem a pénzért, az remekül lejön a részből. Már csak azért is, mert Sy mondja is :)
De pont akkor ölte meg, amikor megint egymásra találhattak volna? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont akkor ölte meg, amikor megint egymásra találhattak volna? :D

Nem egy megbocsátó lélek, na :) Bár szerintem Synak is elég nyilvánvaló volt, hogy Ziro megint otthagyná (felteszem nem vette be azt a dumát, hogy Jabba küldte el :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egy megbocsátó lélek, na :) Bár szerintem Synak is elég nyilvánvaló volt, hogy Ziro megint otthagyná (felteszem nem vette be azt a dumát, hogy Jabba küldte el :D).
Igen, nekem úgy tűnt, hogy Ziro a cellában csak azért löki a szerelmes szöveget, hogy Sy kiszabadítsa. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harcmodorukat ne tessék lenézni :| Vaskos farkaikkal küzdenek. Valamelyik Jabbával foglalkozó regény le is írta eme küzdelmet. Iszonyú erejük van.
Egy ilyen akciót megnéznék. :D

 

 

Attól függ, hogy EU vagy SW filmek. Az SW filmeknél egyértelmű koncepció volt, hogy a legtöbb faj egy-egy emberi tulajdonságot testesitsen meg. Általában Lucas nem is azt mondta a látványtervezőknek, hogy milye hol van az adott lénynek/fajnak, hanem hogy milyen tulajdonságok jellemzik és ehhez igazitották a kinézetet. Vannak ritka kivételek, de a huttok egyértelmüen a kapzsi, korrupt szemétládaság megtestesitői.
Jó kis fantázia kellhetett hozzá, hogy épp ilyennek képzeljék a fenti tulajdonságok megtestesítőjét. :D De Jabba valóban jól sikerült, igazi ikonná vált. :)

 

 

De pont akkor ölte meg, amikor megint egymásra találhattak volna? :|
Nem találtak volna egymásra, mert addigra Sy biztosan tudta már, hogy mennyire bízhat meg egy huttban. :| Ziro olyan sunyin somolyogva reagált Sy őszintének látszó rajongására, hogy a nőnek nem volt nehéz kitalálnia, mennyire "szerethette" anno. Még az is lehet, hogy akkor döntötte el véglegesen Sy, hogy lépre csalja. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem találtak volna egymásra, mert addigra Sy biztosan tudta már, hogy mennyire bízhat meg egy huttban. :) Ziro olyan sunyin somolyogva reagált Sy őszintének látszó rajongására, hogy a nőnek nem volt nehéz kitalálnia, mennyire "szerethette" anno. Még az is lehet, hogy akkor döntötte el véglegesen Sy, hogy lépre csalja. :D
Én jóhiszemű vagyok Ziroval kapcsolatban. :D Talán megtért... De az utolsó szavai ütöttek: "milyen világ ez?" :| Hát ilyen...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jóhiszemű vagyok Ziroval kapcsolatban. :D Talán megtért... De az utolsó szavai ütöttek: "milyen világ ez?" :| Hát ilyen...

Szép utalás az Ozra :) A poén nekem az volt, hogy pont előtte néztem meg a Szörnyecskék 2-t, és abban egy boszinak öltözött Gremli is pont ezt nyögdécselte, miközben olvadt el :D Alig fél óra leforgása alatt kétszer futottam bele ugyanabba az utalásba :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű epizód volt.

Vos és Obi-van párosa remek. Nem is kell szóba hozni Vos titkos ügynök múltját, így is tökéletes. Habár Quilan viselkedése meglehetősen lezser volt. Annak kifejezetten örültem, hogy beletették a képességét.

Nal Hutta oltári hely, pont ilyennek képzeltem el. Gardulla és az EU. Nagyszerű magyarázat, hogy Krayt sárkány kiköpte és nem tudta megemészteni. Végül is ki tudna megemészteni egy ilyen nyálkás dögöt? A huttok hímnőssége koránt sincs áthúzva szerintem. Inkább az lehet a helyzet, hogy a huttok hermafroditák és meg tudják változtatni a nemüket bármikor, szaporodásnál pedig meg tudják termékenyíteni önmagukat, de ketten is szaporodhatnak.

Cad Bane megint remekelt, már féltem,hogy meghal, de ez még ráér később is.

Zirót nem sajnálom, megérdemelte.

Összességében véve 10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.