Ugrás a kommentre

3x09 - Hunt for Ziro


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha már szegény Todo-t majd képes úgy feláldozni, ahogy, miközben most is láthattuk, mennyi mindent köszönhet neki.

Ez a rész a Holocron heist után játszódik, úgyhogy Todot már feláldozta Bane, csak utána(mint ahogy az epguideból kiderült) újraépítette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Aurra Sing sztorija erősen hiányzik innen. Ha ezek után akarják megjátszani a kiszabadítását a készítők az már inkább erőltetett lenne mintsem adalék a jó sztorivezetéshez. Kár érte, meg úgy általában az időkavarásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Aurra Sing sztorija erősen hiányzik innen. Ha ezek után akarják megjátszani a kiszabadítását a készítők az már inkább erőltetett lenne mintsem adalék a jó sztorivezetéshez. Kár érte, meg úgy általában az időkavarásnak.
Nekem nem hiányzik innen Aurra Sing szöktetése. Ámbár később lehet, hogy elő fog kerülni. Az "időkavarást" már vártam mikor hozod elő megint. :) Ez hozzátartozik a heti műsorhoz. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vos mestert én csak az Ep3 beli hivatkozásból ismerem, miszerint épp most vonult Boz Pity-re, és végre testet öltött, és mondhatom, nagyon jó fickóra sikerült. Vagány volt és laza. :) És mintha kissé lenézné a kevésbé laza Jediket? Ahogy Obi-want húzta, azt öröm volt hallani (?Befejezted a játszadozást?? :)). Nagyon tetszik a figura.
Néha olyan érzésem volt, mintha a régi Obit és Anakint láttam volna. :D

 

A másik érdekes, mondhatni ellentétes páros, Sy és Ziro. Számomra úgy tűnt az elején, amikor még a börtönben beszéltek, hogy Ziro-t már rég nem érdekli a nő, csak a börtönből akarja kihozatni magát valahogy, míg Sy teljesen odaadónak és szerelmesnek tűnt. Tetszett, hogy utána megfordult a helyzet: mintha Ziro abbéli meghatottságában, hogy Sy-nak köszönheti a szabadságát, tényleg megbízott volna benne és összekötötte volna vele az életét, mire a nőről derült ki, hogy az egész csak színjáték volt, a bosszú eszköze. Ziro itt volt a legszimpatikusabb, ahogy szinte csodálkozott, hogy így átverhették - ami azért is egy fricska, hiszen ő maga is eféle eszközökkel élhetett korábbi aktív élete és működése során.
Elég bizarr páros, és sokadjára megnézve az epizódot, a végén már valóban úgy nézett ki, hogy Ziro bízik a csajban.

 

Bane-t pedig megleckéztethetné végre valaki, mert mindig ép bőrrel megússza, és már egészségtelenül nagy az önbizalma. Nem a halálát kívánom, csak egy kis igazi bonyodalmat a számára. Ha már szegény Todo-t majd képes úgy feláldozni, ahogy, miközben most is láthattuk, mennyi mindent köszönhet neki.
Szerintem is elférne már egy lézersugár a fejében. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem rég jutott az eszembe... Gardulla volt Anakin és Shmi előző gazdája, mielőtt még Wattohoz kerültek volna. Érdekes találkozás lett volna, ha Anakin is velük tartott volna ezen a küldetésen. Bár... Már Vosszal önmagában is nehezen boldogult Kenobi, hát még két ilyen szabadelvű Jedivel... :D

 

De Gardulla megjelenése a Hutt Tanácsban számomra továbbra is furcsa. Hiszen ő nem is a Desilijic klán tagja, hanem a Besadii kláné... Bár lehet, hogy ezt is csak az EU találta ki, nem tudom. És ha jól tudom, ez a két klán pont egymás ellensége. De már az EPI. idején is nyugodtan megfértek egymás mellett az erkélyen, amikor a fogatversenyt nézték. Áhhh... Tuti az EU a hibás. :nana: De amúgy érdekes megfigyelni, amikor a gamorri őrök bevezetik Obi-Want és Vost a tanácsterembe. Látni az ajtón a Desilijic klán szimbólumát.

 

desilijicclan.jpg

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időkavarás miatt én is sírtam egy sort korábban. :nana:

 

Azt egyébként áruljátok már el, hogy mitől lett a szemetekben hirtelen Ziro "jófiú"? Egy kis dög volt, aki nyerészkedni akart, aztán a fagyi visszanyalt. Meglátogatta a szüleit? Ettől még ugyanúgy bűnöző maradt... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időkavarás miatt én is sírtam egy sort korábban. :nana:
Ez igaz, de Te nem hozod fel minden rész után ezt. :D

 

Azt egyébként áruljátok már el, hogy mitől lett a szemetekben hirtelen Ziro "jófiú"? Egy kis dög volt, aki nyerészkedni akart, aztán a fagyi visszanyalt. Meglátogatta a szüleit? Ettől még ugyanúgy bűnöző maradt... :P
A szememben nem lett jófiú, én is úgy látom, hogy ráfaragott a sompolygásra. Sy-t is kihasználta volna, ebben biztos vagyok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"De Gardulla megjelenése a Hutt Tanácsban számomra továbbra is furcsa. Hiszen ő nem is a Desilijic klán tagja, hanem a Besadii kláné... Bár lehet, hogy ezt is csak az EU találta ki, nem tudom. És ha jól tudom, ez a két klán pont egymás ellensége. De már az EPI. idején is nyugodtan megfértek egymás mellett az erkélyen, amikor a fogatversenyt nézték. Áhhh... Tuti az EU a hibás. De amúgy érdekes megfigyelni, amikor a gamorri őrök bevezetik Obi-Want és Vost a tanácsterembe. Látni az ajtón a Desilijic klán szimbólumát."

 

EU bullshit....viszon miért is ne lehetne Gardulla a hutt tanács tagja? 5 családról van szó...az én értelmezésemben a család szó különálló közösség. Tehát 5 család lehet Varga család, Szabó család, Takács család, Kovács család és Besadii család. 5 családról van szó, nem egy család 5 tagjáról!

 

A TCW-ben Ziron a Black Sun jele van...még mámmá HUTT ajtajára is fel van festve. Ez mindenképpen különös. :nana:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nal Hutta, hutt tanács, Mama hutt :nana: Ziro szegény, pórul járt, de itt volt az ideje, hogy végleg kiiktassanak egy negatív karaktert. Szegény nem tanulta meg az örök igazságot: nem bízz nőben, főleg, ha nagy a szája :P

Quinlan Vost jó volt végre látni (jó, képregényben már láttam). Szerintem sikerült elkapni a karakterét, bár szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a képregénybeli kettősügynök-SötétJedi szerepet nem kapja meg a TCW-ben is (legalábbis nagyon remélem). Ahogy elnéztem, itt inkább afféle hírszerző-magánakciózó Jedi, de nem Dooku csatlósa. Akárhogy is, igazán szerepe itt nem volt, de akkor is, legalább új szereplő. Remélem valamikor lesz majd egy olyan rész, amiben Aaylával szerepel együtt (aki nem tudná: Aayla Secura volt Vos padawanja). Mellesleg nagyon bírtam, ahogy Obi-Wan viszonyult hozzá. "Csak egyszerűen őrült." :D

Érdekes, hogy ebben az epizódban már voltak gamorreaiak, amiket Jabba palotájából már a mozifilmben is hiányoltam. A magyarázat erre persze univerzumon kívül valószínűleg az, hogy csak most lettek készek a modellek. A Galaxison belül meg lehet az, hogy Jabba csak később bérelt fel malackákat. Amúgy, az intelligencia hányadosuk továbbra sem változott, nem csoda, hogy Jabba nem igazán alkalmazza még őket házőrzésre :P

Gardulla jelenlétén meglepődtem, mert eddig úgy volt, hogy meghalt az ep1 után. De ezek szerint már jobban van. Mama baromi jó karakter volt, hát valahogy így képzeltem el egy ős huttot. Ziro, Zorba és a többi tesó mamája, Jabba nagyija, Rotta dédije, nagyon kész van. És tök jó, hogy lassan Jabba egész családját ismerjük.

Aztán itt van Sy Snootles, akinek megjelenésén behaltam :D Imádom, mikor ilyen tök jelentéktelen karaktereket halásznak elő és adnak nekik jelentős szerepet. Ez az, amiért szeretem a TCW-t!

És akkor még itt van Nal Hutta. Na, hát ezt is valahogy így képzeltem el. A bolygó olyan szépen undorító, mint maga a hutt faj. Reméltem, hogy feltűnik, és így is lett. Imádom! Most aztán már tényleg csak Nar Shadda hiányzik, de ziher, hogy oda is elkalauzol majd minket a sorozat.

Egy hutt színházba (vagy diszkó? :P) meg szívesen ellátogatnék. Azok a twi'lek táncosok :P De a DJ is ott van a szeren.

És végül itt van Cad Bane is, aki ezúttal is alaposan megizzasztotta Jedi komáinkat. Kezd kicsit olyan lenni, mint Asajj és Grievous. Állandóan meglép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Gardulla megjelenése a Hutt Tanácsban számomra továbbra is furcsa. Hiszen ő nem is a Desilijic klán tagja, hanem a Besadii kláné... Bár lehet, hogy ezt is csak az EU találta ki, nem tudom. És ha jól tudom, ez a két klán pont egymás ellensége. De már az EPI. idején is nyugodtan megfértek egymás mellett az erkélyen, amikor a fogatversenyt nézték. Áhhh... Tuti az EU a hibás. :nana: De amúgy érdekes megfigyelni, amikor a gamorri őrök bevezetik Obi-Want és Vost a tanácsterembe. Látni az ajtón a Desilijic klán szimbólumát.

A hutt klánokat úgy képzeld el, mint a maffia családokat. Nézd meg a Keresztapa című filmet, tökéletes a hasonlóság (még Marlo hutt nevében és arcával utalnak is Marlon Brandora és az általa játszott Vito Corleonéra). Abban is van egy jelenet, amikor összeült az öt nagy család. És mindegyik ellensége a másiknak. Itt lehetnek rokonok is, lehetnek kívülről jöttek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszon miért is ne lehetne Gardulla a hutt tanács tagja? 5 családról van szó...az én értelmezésemben a család szó különálló közösség. Tehát 5 család lehet Varga család, Szabó család, Takács család, Kovács család és Besadii család. 5 családról van szó, nem egy család 5 tagjáról!

 

A TCW-ben Ziron a Black Sun jele van...még mámmá HUTT ajtajára is fel van festve. Ez mindenképpen különös. :nana:

Tisztázni kellene pár dolgot, mert én se látom át jelenpillanatban. :D Most akkor Gardulla kije is Jabbának? Ezek a hovatartozások se tiszták Mámmmá is tagja a fekete napnak? :P

 

Dzséjt! Tényleg nagyon ott van az öreglány. Borzasztó kövér és végtelenül undorító. :D Bomarr kajálni fogja ezt a részt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész lett. Vosról Winnetou jutott eszembe. :nana: Nagyon örülök hogy Anakin mellet szintén van még ilyen laza a szabályokat nem túl komolyan vevő Jedi. Ahogy bement az ajtón az hatalmas lol volt, meg Kenobi felháborodása is(Itt laknak!! :D). Ami még tetszett hogy Vos nem tökölt volna a Hutt-tanács elött ha nincs ott Kenobi. Nyiltan hazugnak nevezte volna őket. Ziro nekem sosem volt szimpatikus egy ravasz minde hájjal megkent gazembernek tartottam, így nem sirattam meg sőt elég szánalmas véget ért, hogy egy bárénekesnő lőtte le. A kiscaj valami nagyon durván nyomta a szerelmes süketelést. :P Különben ez ugyanaz az énekesnő akit a Jedi Visszatérben látunk? Mert ha az akkor hatalmas gratula a készítőknek hogy egy ilyen háttérkarakternek árnyalták a jellemét.

Bane-t egyre jobban kedvelem, jó látni hogy mindenre felkészült, pl hogy van rakétacsizmája ,nameg a fegyverek a két stukkeren kivül. A harc nagyon tetszett egyik felet sem lehetett kihozni győztesnek.

Vos különben valami rossz Jedi volt? Én nem olvastam a képregényt annyit tudok róla hogy az EP3-ban említették a nevét. De ha rossz volt miért hagyták a Rendben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vos különben valami rossz Jedi volt? Én nem olvastam a képregényt annyit tudok róla hogy az EP3-ban említették a nevét. De ha rossz volt miért hagyták a Rendben?

Amennyit én tudok róla: Quinlan Vos a háború során kettős ügynökként működött, beépült az ellenség soraiba, átállt Dooku gróf oldalára, hogy kiderítse a másik Sith kilétét. De ahhoz, hogy Dooku bizalmát elérje sok szörnyűséget kellett megtennie, és emiatt vészesen közel került a Sötét Oldalhoz. Nem sokkal a Rendilin történt események után újra visszatért a Jedik közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz rész, meg volt a sajátos feeling-je, viszont az Assassin színvonalát nálam nem éri el. Jó, hogy ennyire belemerültünk a huttok életébe, jobban megismerhettük a szokásaikat, világaikat és persze jobbnál jobb szereplők kerültek a terítékre.

Kezdeném is Quinlan Vos-al, aki hatalmasat dobott a rész élvezhetőségén, nagy piros pont a behozataláért. :D Az EU-ban sem nevezhető egy hétköznapi karakternek, örülök, hogy számos tulajdonságát sikerült átültetni a TCW-be is. A lazasága, illetve a sajátos Anakint megszégyenítő világszemlélete sok helyen megmosolyogtató volt a rész folyamán. Kenobi-val alkotott párosa pedig legalább annyira találó, mint az Ahsoka - Barriss, vagy a Padmé - Satine duó. A közös jeleneteik mind bejöttek, talán legjobban az egész epizódban. Vos lazasága ott teljesedett ki, amikor Obi-Wan az életéért harcolt azzal a bájos Nal Hutta-i fenevaddal, Vos pedig összefont karral megszólal: "Befejezted a játszadozást?" :) Hatalmas figura, bár a képregényekből közel sem ez a fajta énje mutatkozott meg. Ennek ellenére, ez a Vos sokkal inkább bejövős, remélem még viszont látjuk.

A Bane-el produkált akciójuk a vége felé pedig látványos, még ha nem is a leghitelesebb jelenet volt. Remélem, az akciót hiányoló nézők most kicsit lecsillapodtak. :D

Bane tovább növelte tekintélyét, valamint hírnevét azzal, hogy két nem akármilyen Jedivel élte túl a találkozást egy nem éppen kiegyenlítettnek mondható harcot követően. Todo is hozta a formáját, félelmetes, mennyire hűséges a gazdájához, de nyilván nem azért mert "szereti" (csak hogy kicsit továbbvigyem az előző rész-beli témát), hanem mert így programozták. Ezért sem kell különösebben nagy lélektelenség ahhoz, amit a 2x01-ben tett Bane a droiddal.

Jó, hogy végre megismerhettük Nal Hutta-t, nekem eddig igazából semmi elképzelésem nem volt a bolygóról, persze nem egy Alderaan vagy egy Naboo-féle idilli helyszínt vártam. Pontosan egy ilyesféle világ illik leginkább a hutt fajhoz; koszos, büdös, sötét és a legkevésbé sem barátságos, viszont legalább annyira látványos. A Hutt Tanács székhelye hangulatos helyszínre sikerült, leginkább - meglepő módon - Jabba palotájához hasonlatos. Ehhez a gamorrai őrök és Sy Snootles járult hozzá leginkább. Az őrök mellesleg jól sikerültek, viszont ami durva velük kapcsolatban, hogy mennyire ostobák. Ennyi erővel, ha Luke esetleg egy elmetrükkel próbálkozik az EP6-ban, biztos hogy ugyanolyan sikeresen bejut Jabba-hoz.

Az Indy-utalás is tetszett, elsősorban látvány szempontjából. Akármennyire is undorító lények a huttok, tudnak szórakozni, azt meg kell hagyni. Egyébként a huttok kapcsán már többzör is felmerült bennem a kérdés, - nem csak most, már a filmek során is - hogy egy ilyen, lassú, önmagában védtelennek és kiszolgáltatottnak tűnő faj tagjai hogy kerülhetnek uralkodói pozícióba? Ziro halálát látva, egy mezei sugárnyaláb is végezni tud velük, így nem világos, hogy sokan miért is rettegnek annyira tőlük? A fejvadászok, testőrök és szolgálók nélkül egy abszolút kiszolgáltatott faj lennének (lásd: Mamma). Nyilván a vagyonuk áll a háttérben, melynek révén fel tudják bérelni az említett személyeket, így viszont jön az újabb kérdés, hogy ez a vagyon honnan származik?

A fajok közti szerelem engem korábban sem zavart, ahogy most sem, az viszont kétségtelen, hogy Ziro és Sy párosa meglehetősen bizarr volt. A másik érdekes dolog, a huttok hímnőssége. Ha egyszer nem nélküliek, hogy lehet köztük Mamma, férfi, vagy női beállítottságú hutt? Valamint a szaporodásuk kérdése sem igazán tisztázott.

Ziro halála pozitívum, jó látni, hogy akár egy már jobban megismert szereplőt is ki mernek írni. Bane életben maradása számomra egyértelmű volt, ahogy már korábban is írtam. Érdekes, hogy Sy aprópénzért elvállalta Ziro kinyírását, lehet, hogy nem is a pénzért csinálta mindezt, hanem bosszúból, amiért Ziro korábban elhagyta.

Összességében jó rész volt, remélem a következővel sem lesz ez másként. Már csak az új Ahsoka miatt sem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra valahogy háttérbe szorult Obi és Vos párosa a Ziro/Sy kettős mellett. :) Szerintem ők voltak a középpontban (amit talán a rész elején látható idézet is alátámaszt). A Huttok befolyásának kérdése pedig nagyon jó. Látszólag semmi olyan tulajdonságuk nincs, amitől félni kellene. Talán ezért sincs Hutt Jedi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis a való életben se azért lesz valaki gengsztervezér mert neki van a legnagyobb muszklija vagy mert akkorát tud rugni/ütni vagy különösen jól bánik a pengével/pisztollyal.

 

Egyébként jó kis rész volt. Az, hogy behozták Nal Huttát az nagy ötlet volt, de az egészben mamma hutt volt a legjobb. A férfihangjával, az élősködöivel, azzal hogy ott tesped a házban és valszeg mozdulni sem tud... ez annyira huttos és annyira jól hozza ezt az elborult vonalát a SW világnak, amit a filmekben Jabba hozott be, hogy azelött le a kalappal.

 

A táncolós betét is jó volt. Viszont Pildinek van igaza: a Hutt tanácsban túl sok erő nem mutatkozik. Elbuliznak, de nem tünnek olyannak, mint akiktől be kéne tojni. Mondjuk nyilván ha nagyon bekéne tojni tőlük akkor valamelyik a két nagyhatalomból már megprobálta volna bevenni őket.

 

Ziro szál kapcsán: csak azért mert valaki szemétláda még lehet szerelmes. Én szeretem azt hinni, hogy az SW világában csak Palpatine a koromfekete. Mindenki más csak úgy gonosz hogy azért lehet árnyalni benne valamit. Ziro szemét volt, de itt nem gondolom hogy számitó volt.

 

Bane üldözés: nekem a sorozat egyik nehezen emészthető eleme az hogy a nem-Erő-használók milyen jól felveszik a versenyt az erőhasználókkal. Szép és látványos jelenet, de az ilyeneknél azért mindig nyelek egyet.

De ezzel együtt is jó volt ez a rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis a való életben se azért lesz valaki gengsztervezér mert neki van a legnagyobb muszklija vagy mert akkorát tud rugni/ütni vagy különösen jól bánik a pengével/pisztollyal.

A való életben, általában a vagyona és a tekintélye miatt lesz valaki gengsztervezér. Egy hutt viszont miként tud hatalmas vagyonra szert tenni? Számomra jelenleg ez a fő kérdés, az ugyanis nyilvánvaló, ahogy már korábban is írtam, hogy a huttok önmagukban abszolút nem egy félelmet keltő faj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A táncolós betét is jó volt. Viszont Pildinek van igaza: a Hutt tanácsban túl sok erő nem mutatkozik. Elbuliznak, de nem tünnek olyannak, mint akiktől be kéne tojni. Mondjuk nyilván ha nagyon bekéne tojni tőlük akkor valamelyik a két nagyhatalomból már megprobálta volna bevenni őket.
Biztos tudnak durvulni is. :) Nekem az volt fura, hogy mintha Gardulla lett volna a főnök. Viszont ha Gardulla csak helyettesíti Jabbát, akkor Jabba a Hutt tanács feje?

 

Ziro szál kapcsán: csak azért mert valaki szemétláda még lehet szerelmes. Én szeretem azt hinni, hogy az SW világában csak Palpatine a koromfekete. Mindenki más csak úgy gonosz hogy azért lehet árnyalni benne valamit. Ziro szemét volt, de itt nem gondolom hogy számitó volt.
Többszöri megnézés után kezdek egyetérteni ezzel.

 

Bane üldözés: nekem a sorozat egyik nehezen emészthető eleme az hogy a nem-Erő-használók milyen jól felveszik a versenyt az erőhasználókkal. Szép és látványos jelenet, de az ilyeneknél azért mindig nyelek egyet.

De ezzel együtt is jó volt ez a rész.

Pedig muszáj kicsit árnyalni a Jedik erejét ha nem akarjuk, hogy unalmassá váljon az akció (tegyük hozzá, még így is mindig nyernek, maximum az ellenfél megizzasztja őket és elmenekül). Egyébként ez kimondott dolog a készítők részéről. Filoni nyilatkozta, hogy a Jedik nem legyőzhetetlen harcosok, és ha jobban belegondol az ember, akkor a filmekből is ez világlik ki (Pl. amikor egy bizonyos fejvadász lelő egy tanácstagot az EPII aréna jelenetében, vagy megizzasztja Obit a Kaminon...). Ennyi erővel pl. Bane is lehet ravasz róka, és talán jobb fejvadász is, mint Jango volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A való életben, általában a vagyona és a tekintélye miatt lesz valaki gengsztervezér. Egy hutt viszont miként tud hatalmas vagyonra szert tenni? Számomra jelenleg ez a fő kérdés, az ugyanis nyilvánvaló, ahogy már korábban is írtam, hogy a huttok önmagukban abszolút nem egy félelmet keltő faj.

 

Nemtom az EU válaszát erre. Pénzt azonban úgy gondolom elég sok mindenből lehet csinálni. Ami a huttoknál adottság az a példátlanul nagy gátlástalanság és a lelkiismeret totális hiánya. Gondolom ezen képességeiket vetették be a gazdasági életben és aztán magasra kerültek. Azt viszont nem nézném ki belülük hogy mondjuk saját erőből jöttek rá az űrutazásra vagy ilyesmi: tipikus élösködőnek tünnek: Jabba is a Bomarr szerzetesek palotájában lakik és ez szerintem jó példa. Ilyennek tudom elképzelni őket általában: amit más felépitik és feltalál azt ők használják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig muszáj kicsit árnyalni a Jedik erejét ha nem akarjuk, hogy unalmassá váljon az akció (tegyük hozzá, még így is mindig nyernek, maximum az ellenfél megizzasztja őket és elmenekül). Egyébként ez kimondott dolog a készítők részéről. Filoni nyilatkozta, hogy a Jedik nem legyőzhetetlen harcosok, és ha jobban belegondol az ember, akkor a filmekből is ez világlik ki (Pl. amikor egy bizonyos fejvadász lelő egy tanácstagot az EPII aréna jelenetében, vagy megizzasztja Obit a Kaminon...). Ennyi erővel pl. Bane is lehet ravasz róka, és talán jobb fejvadász is, mint Jango volt.

 

Azt én is aláirom, hogy az akciók sokkal unalmasabbak lennének ha a jedik mindig a maximumon pörögnének. Viszont szerintem fontos, hogy a jedik az SW univerzum félistenei legyenek olyan szempontból, hogy meg legyen adva a jedi-sith harc sava borsa. Ha a jediket letudja pattintani egy ügyesebb nem-erőhasználó is, akkor maga a sith-jedi szembenállás is kicsit leredukálodik. De nem akarom túlreagálni: végülis meg tudtam emészteni. Nem a kedvenc jelenetem az epizódban, de akkorát nem rontott rajta, hogy ezért ne tetszen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, bocsánat, nem Bane, hanem Anakin építette újra.
Ezek után viszont nem értem, miért ment vissza Bane-hez. Talán bele van programozva a hűség?

 

 

Azt egyébként áruljátok már el, hogy mitől lett a szemetekben hirtelen Ziro "jófiú"? Egy kis dög volt, aki nyerészkedni akart, aztán a fagyi visszanyalt. Meglátogatta a szüleit? Ettől még ugyanúgy bűnöző maradt... :D
a Hutt tanácsban túl sok erő nem mutatkozik. Elbuliznak, de nem tünnek olyannak, mint akiktől be kéne tojni. Mondjuk nyilván ha nagyon bekéne tojni tőlük akkor valamelyik a két nagyhatalomból már megprobálta volna bevenni őket.

 

Ziro szál kapcsán: csak azért mert valaki szemétláda még lehet szerelmes. Én szeretem azt hinni, hogy az SW világában csak Palpatine a koromfekete. Mindenki más csak úgy gonosz hogy azért lehet árnyalni benne valamit. Ziro szemét volt, de itt nem gondolom hogy számitó volt.

Szerintem Ziro, és az összes többi Hutt is csak amolyan "gazdasági" bűnöző, nem velejéig gonosz. A maguk területén legyen meg a befolyásuk és a gazdagságuk, a többi nem érdekli őket. Ez tulajdonképpen pozitívumnak is felfogható, hiszen nem telhetetlenek. :) Gondolom, eszük ágában sem volt aktívan bármelyik félhez csatlakozni, mert akkor vége lett volna a kényelmes életüknek. Viszont kész csoda, hogy nem kényszerítették őket bele a háborúba. Ennek vajon mi lehet az oka? Annyira nem fontosak, hogy döntő legyen a jelenlétük, viszont annál befolyásosabbak, hogy csak úgy egyszerűen be lehessen őket kebelezni? Egyébként a Jedik mindig úgy emlegetik őket a TCW-ben, hogy a Huttok a barátaik. De gondolom, ezt úgy értik, hogy nem az ellenségeik. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is aláirom, hogy az akciók sokkal unalmasabbak lennének ha a jedik mindig a maximumon pörögnének. Viszont szerintem fontos, hogy a jedik az SW univerzum félistenei legyenek olyan szempontból, hogy meg legyen adva a jedi-sith harc sava borsa. Ha a jediket letudja pattintani egy ügyesebb nem-erőhasználó is, akkor maga a sith-jedi szembenállás is kicsit leredukálodik. De nem akarom túlreagálni: végülis meg tudtam emészteni. Nem a kedvenc jelenetem az epizódban, de akkorát nem rontott rajta, hogy ezért ne tetszen.
Jól láthatóan vannak főbb gonosz karakterek, akik a Jedikkel party-ban vannak. Bane elég idegesítő, mert sose győz, hanem elmenekül. Grievous 2. :) A Sith vs. Jedi harc pedig eleve egyesélyes. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.