Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Sikerült párszor kipörgetnem a TFU-t, igaz, csak PS2-n. A grafika lényegesen gyengébb a PS3-as és PC-s verziókhoz képes, ami nem meglepő. Ennek ellenére, élvezhető játék, számomra egyáltalán nem volt csalódás. A látványvilág, a helyszínek, a karakterek, a mozgások, az Erő-használat és a történetvezetés is már-már profi, nekem bejött. :)

 

Egy-két dolgot természetesen itt sem értettem, talán valaki tudja a válaszokat...

- Hogy lehet, hogy Bail Organa ugyanúgy néz ki 1-2 évvel a yavini csata előtt, mint az EP3 idején?

- Hogy lehet, hogy fénykarddal átdöfik Starkiller mellkasát, majd kihajítják az űrbe, ennek ellenére túléli?

- Hogy lehet, hogy a záró ütközetben, a maszk nélküli Vader túléli a detonációt, míg a jobb bőrben lévő Starkiller nem?

- Hogy bukkanhatott fel Darth Desolus és Darth Phobos a Jedi Templomban, ha egyszerre csak 2 Sith létezhet?

- Hogy lehet, hogy egyetlen ember képes lerántani az égről egy csillagrombolót, amikor 2 Jedi mester kellett egy kisebb hajó megmozdításához is? (TCW 2x19)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült párszor kipörgetnem a TFU-t, igaz, csak PS2-n. A grafika lényegesen gyengébb a PS3-as és PC-s verziókhoz képes, ami nem meglepő. Ennek ellenére, élvezhető játék, számomra egyáltalán nem volt csalódás. A látványvilág, a helyszínek, a karakterek, a mozgások, az Erő-használat és a történetvezetés is már-már profi, nekem bejött. :)

 

Egy-két dolgot természetesen itt sem értettem, talán valaki tudja a válaszokat...

- Hogy lehet, hogy Bail Organa ugyanúgy néz ki 1-2 évvel a yavini csata előtt, mint az EP3 idején?

- Hogy lehet, hogy fénykarddal átdöfik Starkiller mellkasát, majd kihajítják az űrbe, ennek ellenére túléli?

- Hogy lehet, hogy a záró ütközetben, a maszk nélküli Vader túléli a detonációt, míg a jobb bőrben lévő Starkiller nem?

- Hogy bukkanhatott fel Darth Desolus és Darth Phobos a Jedi Templomban, ha egyszerre csak 2 Sith létezhet?

- Hogy lehet, hogy egyetlen ember képes lerántani az égről egy csillagrombolót, amikor 2 Jedi mester kellett egy kisebb hajó megmozdításához is? (TCW 2x19)

Az utolsóra két válasz van:

-A sötét oldal pusztító ereje!!!

-"Nem, nem más!" "A nagyság nem számít. Bízd csak rám. Engem kicsinek látsz..." Yoda

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Hogy bukkanhatott fel Darth Desolus és Darth Phobos a Jedi Templomban, ha egyszerre csak 2 Sith létezhet?
Hát én mindehol feltűnök, hol itt látnak, hol a Jedi Templomban. Kiszámíthatatlan vagyok :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Hogy lehet, hogy Bail Organa ugyanúgy néz ki 1-2 évvel a yavini csata előtt, mint az EP3 idején?

Mert nem más színész játszotta :D Ez egy videójáték animált szereplője, kár ilyenen fennakadni.

 

- Hogy lehet, hogy fénykarddal átdöfik Starkiller mellkasát, majd kihajítják az űrbe, ennek ellenére túléli?

Erre lehet magyarázat a TFU2.

Spoiler:

Lehet, hogy nem élte túl, hanem akkor készült el az első klónja.

 

- Hogy lehet, hogy a záró ütközetben, a maszk nélküli Vader túléli a detonációt, míg a jobb bőrben lévő Starkiller nem?

Mert Darth Vader szerepel az ep4-5-6-ban, Galen Marek viszont nem :yeah: Vader a kiválasztott, a leghatalmasabb Erőhasználó, még jó, hogy túléli (és igen, Galennél is erősebb, kétszer is elkente a játék alatt a kis tanítvány száját).

 

- Hogy bukkanhatott fel Darth Desolus és Darth Phobos a Jedi Templomban, ha egyszerre csak 2 Sith létezhet?

Úgy, hogy te a PS2-vel játszottál, annak sztorija pedig tartalmaz néhány extra momentumot, aminek semmi köze az igazi történethez. A TFU igaz története XBox 360-as és PC-s verzióban érhető el (meg képregényben és könyvben), és azokban nincs Darth Mütymürüty és Darth Iszákos :D

 

- Hogy lehet, hogy egyetlen ember képes lerántani az égről egy csillagrombolót, amikor 2 Jedi mester kellett egy kisebb hajó megmozdításához is? (TCW 2x19)

Jinx jól írta: "A nagyság nem számít.", meg aztán van Vadertől is egy: "Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett, amire a mindenható Erő képes."

Galen Marekben sok volt a midichlorian, és jól bánt az Erővel. Plusz segítségére volt a gravitáció, hiszen azt a hajót nem ő rántotta le a földre, már eleve zuhant. Csak kicsit lassított rajta, hogy ne robbanjon fel, és előbb a földbe küldte, hogy ne lapítsa ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bail-es magyarázattól eltekintve a többi tetszik és érthető. Furcsálltam is, hogy a játék folyamán 3-szor látogattunk el a Jedi Templomba.

Az Erő kapcsán nekem is eszembe jutottak Yoda szavai, sokszor mégis úgy vannak beállítva a dolgok, hogy az szűrődjön le, minél nagyobb egy tárgy, annál jobban meg kell idézni az Erőt, ergo annál jobban kell erőlködni. Az AT-ST méretű tárgyak még oké, de a csillagrombolón nagyot néztem. Túlzásnak éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd adok én neked Mütymürüty-nek nevezni engem :D

Nem téged neveztelek Mütymürütynek, hanem a másikat :P:yeah:

 

Az Erő kapcsán nekem is eszembe jutottak Yoda szavai, sokszor mégis úgy vannak beállítva a dolgok, hogy az szűrődjön le, minél nagyobb egy tárgy, annál jobban meg kell idézni az Erőt, ergo annál jobban kell erőlködni. Az AT-ST méretű tárgyak még oké, de a csillagrombolón nagyot néztem. Túlzásnak éreztem.

Ahogy én látom az Erő használatát: attól függ, hogy a használóban mennyi a midichlorian, és mennyire korlátolt a tudata. Kicsit olyan Mátrixos a dolog. Ha elfogadja, hogy "nincs kanál", bármire képes lehet. Ebben az esetben, ha elfogadja, hogy az Erőben nem számítanak a méretek, a súlyok, vagyis a fizikai dolgok, bármire képes lehet. Luke képtelen volt megszabadítani magát attól a tudattól, hogy az X-Szárnyú egy űrhajó, ilyenformán nagy és nehéz. Yoda ilyesmivel nem törődik, lazán ki is kapta. Vagy az ep3-ban ő és Sidious harc közben is könnyedén dobáltak akár több podot is. Tehát, ha magas a midi számod, és sikerül felszabadítani a tudatodat, akkor az Erő által majdnem korlátlan hatalomra tehetsz szert. Galennek nyilván magas midi szintje volt, és szerintem ezt a tudatdolgot is jól elsajátította :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne egy pár önjelölt Erőhasználó, akik önhatalmúlag kinevezik magukat Sith-eknek?

Lehetnek, de az említett Sith-ek az ősi időkben éltek, ami a játékban ki is derül, ha elolvasod az adataikat. A templomban pedig már valamiféle jelenésként vannak csak ott, ahogy Marek apja is, mert a jedivé válás próbájának a részei. (ez is ott van az adatoknál)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetnek, de az említett Sith-ek az ősi időkben éltek, ami a játékban ki is derül, ha elolvasod az adataikat. A templomban pedig már valamiféle jelenésként vannak csak ott, ahogy Marek apja is, mert a jedivé válás próbájának a részei. (ez is ott van az adatoknál)

Valójában egy ilyesmi magyarázatra voltam kíváncsi, mert a gyér angol tudásomnak köszönhetően, nem sokat értettem meg a játékban szereplő leírásokból. :yeah:

 

Még egy észrevétel, bár ez már inkább csak szőrszálhasogatás. :D

A végső összecsapásnál, Vader szép számmal kapja a Sith-villámokat, holott tudjuk, hogy ha akár egyszer is megcsapja egy ilyen energia, tönkre megy a létfenntartó öltözéke. Gondolom a játék kedvéért tették bele ezt az elemet, de ezeken a pontokon a TFU nagyon elrugaszkodik a filmekben lefektetett alapoktól, pedig alap járaton passzol a játék története a filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Milyen kártyátok van? Ati vagy Nvidia? Ha Ati akkor innen tudjátok leszedni a Download Drivers szöveg alatt beállítva a megfeleő paramétereket kiad egy Catalyst-ot. Ezt kell leszedni és telepíteni. Ha pedig Nvidia akkor innen. A leszedés menete ugyanaz mint az Atinál. Nem árt Directx-et sem frissíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok srácok! lenne egy problémám. remélem tudtok segíteni. feltelepítettem a Force Unleashed játékot, meg crack-eltem, de nem akar elindulni. rámegyek exére, elindul, bejön a menü, elindítok egy new game-t, elindul az intro, és egyszer csak kilép magától. semmi hibaüzenet, se semmi. remélem van rá megoldás, jólenne játszani a játékkal. előre is kösz a segítséget ;)

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok srácok! lenne egy problémám. remélem tudtok segíteni. feltelepítettem a Force Unleashed játékot, meg crack-eltem, de nem akar elindulni. rámegyek exére, elindul, bejön a menü, elindítok egy new game-t, elindul az intro, és egyszer csak kilép magától. semmi hibaüzenet, se semmi. remélem van rá megoldás, jólenne játszani a játékkal. előre is kösz a segítséget ;)
Kérdezd azt a diszkontárust akitől beszerezted. Általánosan bevett gyakorlat, hogy nála reklamálunk ha valami nem működik az árujával kapcsolatosan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen kártyátok van? Ati vagy Nvidia? Ha Ati akkor innen tudjátok leszedni a Download Drivers szöveg alatt beállítva a megfeleő paramétereket kiad egy Catalyst-ot. Ezt kell leszedni és telepíteni. Ha pedig Nvidia akkor innen. A leszedés menete ugyanaz mint az Atinál. Nem árt Directx-et sem frissíteni.

köszi,a segítséget, de a nvidia catalyst leszedésénél kiirja h nem talált olyan illesztőprogramot ami kompatibilis :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ati driverének a neve Catalyst, az nvidiának nincs neve(régen forceware volt, de már nem használják). Szerintem csináljuk azt, hogy írd be ide milyen a kártyád tipusa pontosan és én adok közvetlen linket a driverhez. Addig próbáld meg a Directx 9.0c-t felrakni melyet innen letöllthetszt. Hátha ez is megoldja a problémát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónozgatás még belefér (ha már egyszer szerves része az SW univerzumnak), de az ok. Mi oka van Vadernek klónozni egy olyan embert, aki kis híján kinyírta őt és szeretett mesterét? És pláne mi oka van ennyi klónt készíteni? Nem igazán kóser ez a sztori, de legalább már ennek kiderítésére is érdemes lesz végigjátszani. Ki tudja, nekem elsőre az első rész sztorija is baromságnak tűnt :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.