Ugrás a kommentre

Szükség van-e élőszereplős Tv-sorozatra?


lipi

Szeretnéd-e,hogy legyen élőszereplős Tv-sorozat  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Szeretnéd-e,hogy legyen él?szerepl?s Tv-sorozat

    • igen
      36
    • nem
      5


Ajánlott hozzászólás

  • 4 évvel később...
2005. 07. 21. - 21:52, Dzséjt írta:

Úgy néz ki, én vagyok az egyetlen, aki a nemre zavazott.

:lol:

 

Az eddigi sorozatok sorrendje az IMDB pontok alaoján.

 

1. The Mandalorian 8.7

2. Andor  8.4

3. The Book of Boba Fett  7.3

4. Obi-Wan Kenobi  7.1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

:lol:

 

Az eddigi sorozatok sorrendje az IMDB pontok alaoján.

 

1. The Mandalorian 8.7

2. Andor  8.4

3. The Book of Boba Fett  7.3

4. Obi-Wan Kenobi  7.1

Ez nagyjából tükrözi azt, amit eddig más ismerősöktől hallottam. Az Obi megítélése az ismerőseim között meglehetősen vegyes. A végére összeállt, de ami hozzám eljutott, az alapján sok embert addigra elvesztett a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy én mikre nem gondoltam réges régen. :) 

 

A 7.1 az még tényleg bőven jó, és szerintem a sorrend is reális, nem mintha az imdb pontokra bármilyen téren is lehetne adni, hiszen mind a tulajdonos (Amazon), mind a felhasználók agyonmanipulálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Téma indítónak se rossz, szóval felteszem. A sorozatokat elnézve nektek nincs olyan érzésetek, hogy a sequel érát a mennyországgá lehetne változtatni egy ilyen Andor stílusú sorozattal? A Mandi lényegében már egy sequel sorozat, de kellene mellé egy Andor stílusú is. Téma lenne rendesen amit ki lehetne dolgozni, mert gyakorlatilag szűz terep. Több, mint harminc év!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt pártolnám, ha az élőszereplős szériák közül egyre több lenne, ami elhagyja a Skywalker saga kb. 70 évét. Az Acolyte kezdésnek jó. Viszont egyre több ilyet szeretnék látni. Akár három olyat is egyszerre, mely több száz, több ezer évvel eltér a saga filmektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs ellenemre, hogy kibontsák az Új Köztársaság korát, csak jó lenne már elmenni a Régi Köztársaság idejébe, vagy látni a restaurált Jedi Rendet, vagy mi a helyébe lép. A Régi Köztársaságban látom a legnagyobb lehetőséget. Tengernyi új szereplővel és időszakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Téma indítónak se rossz, szóval felteszem. A sorozatokat elnézve nektek nincs olyan érzésetek, hogy a sequel érát a mennyországgá lehetne változtatni egy ilyen Andor stílusú sorozattal? A Mandi lényegében már egy sequel sorozat, de kellene mellé egy Andor stílusú is. Téma lenne rendesen amit ki lehetne dolgozni, mert gyakorlatilag szűz terep. Több, mint harminc év!

Igen, a hidegháborús téma nagyon jól állna egy Andor-jellegű sorozatnak. Annyi, hogy én ilyet igazán csak az ep7-et megelőző hat évben tudnék elképzelni, mert akkor fedte fel magát nyíltan az Első Rend, álltak be a soraikba köztársasági világok, és szervezte meg Leia az ellenállást. Azt megelőzően a Köztársaságnak, így a történet szereplőinek sincs ellenfele. A Birodalom maradványai és az alvilági fenyegetések egy politikai thrillerhez szerintem kevés lenne, meg ezt elkezdte lefedni a The Mandalorian és a The Book of Boba Fett, sőt tuti, hogy az Ahsoka is ezt a témát viszi tovább.

Viszont egy Köztársaság-Első Rend-Ellenállás remek táptalajt adna egy hasonló sorozatnak, mint az Andor.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Igen, a hidegháborús téma nagyon jól állna egy Andor-jellegű sorozatnak. Annyi, hogy én ilyet igazán csak az ep7-et megelőző hat évben tudnék elképzelni, mert akkor fedte fel magát nyíltan az Első Rend, álltak be a soraikba köztársasági világok, és szervezte meg Leia az ellenállást. Azt megelőzően a Köztársaságnak, így a történet szereplőinek sincs ellenfele. A Birodalom maradványai és az alvilági fenyegetések egy politikai thrillerhez szerintem kevés lenne, meg ezt elkezdte lefedni a The Mandalorian és a The Book of Boba Fett, sőt tuti, hogy az Ahsoka is ezt a témát viszi tovább.

Viszont egy Köztársaság-Első Rend-Ellenállás remek táptalajt adna egy hasonló sorozatnak, mint az Andor.

Na egy ilyet megnéznék. Jó volna látni az ÚK katonai vezetésének a reakcióját az Első Rend felbukkanására, ténykedésére. Annak is örülnék, ha lenne egy olyan sorozat, ami bemutatja, hogy milyen volt az Első Rend inváziója, és hogy hogyan reagáltak a megmaradt köztársaságiak erre és a Hosnian kataklizmára. 

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Nincs ellenemre, hogy kibontsák az Új Köztársaság korát, csak jó lenne már elmenni a Régi Köztársaság idejébe, vagy látni a restaurált Jedi Rendet, vagy mi a helyébe lép. A Régi Köztársaságban látom a legnagyobb lehetőséget. Tengernyi új szereplővel és időszakkal.

Ilyen akkor lesz sok, ha nagy siker lesz az Acolyte. De reménykedem benne. Érdekes volna egy olyan sorozat is, ami bemutatná az ep9 utáni galaxist az anarchia korában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Ody Mandrell said:

Miből gondolod, hogy anarchia volt?

Abból, hogy mind az új Köztársaság, az Első és a Végső Rend megsemmisült, illetve, hogy az ER inváziója letarolta a galaxist, jóformán csak a belső gyűrű és a magvilágok maradtak érintetlenek. A megmaradt államok pedig, ha maradtak, olyanok lehettek mint az Új Szeparatista Unió, a Vállalati Világok Konföderációja, tehát ilyen kis szövetségek. Nem hiszem, hogy bármelyiknek lett volna katonai, gazdasági és politikai ereje ahhoz, hogy egy újabb galaktikus háború után egyesítse a teljes galaxist, vagy egy nagy részét. Emellett azt is tudjuk, hogy az ÚK-nak volt a legnagyobb hadserege, de az is egyrészt technológiailag fejletlen volt, másrészt nagy veszteségeket szenvedett a Hosnian rendszerben és az azt követő invázióban. Ezért tippelek én anarchiára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 minutes ago, Ody Mandrell said:

Nem rossz ötlet, így a feldarabolt galaxisban hatalmas sztori lehetőségek rejlenek. 

Igen, és ebbe bele lehetne rakni több sorozatot is. El tudnék képzelni egy olyat, ami Reyt követi nyomon, ahogy próbálja újra létrehozni a Jedi Rendet, de egy olyat is ami a hétköznapi kis emberekről szól, pilótákról, csempészekről, kalózokról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Iqvi írta:

Na egy ilyet megnéznék. Jó volna látni az ÚK katonai vezetésének a reakcióját az Első Rend felbukkanására, ténykedésére. Annak is örülnék, ha lenne egy olyan sorozat, ami bemutatja, hogy milyen volt az Első Rend inváziója, és hogy hogyan reagáltak a megmaradt köztársaságiak erre és a Hosnian kataklizmára. 

 

Ilyen akkor lesz sok, ha nagy siker lesz az Acolyte. De reménykedem benne. Érdekes volna egy olyan sorozat is, ami bemutatná az ep9 utáni galaxist az anarchia korában. 

Nem hiszem, hogy csak és kizárólag az Acolyte sikerén múlik az, hogy más korokban is elmerészkedjenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 minutes ago, Darth Revan9 said:

Nem hiszem, hogy csak és kizárólag az Acolyte sikerén múlik az, hogy más korokban is elmerészkedjenek.

Az Acolyte lesz az első olyan mozgóképes Star Wars tartalom ami elrugaszkodik a Sagatól. Mivel az élőszereplős sorozatok több emberhez jutnak el mint a THR regények így igenis hatása van az Acolyte sikerének vagy kudarcának arra, hogy mennyire és milyen formátumokban fog a Lucasfilm elmozdulni a Skywalker korszaktól. 

 

54 minutes ago, Ody Mandrell said:

Szólhatna arról is, miként hoznak létre egy új allamformát.

Ez is egy jó téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Az Acolyte lesz az első olyan mozgóképes Star Wars tartalom ami elrugaszkodik a Sagatól. Mivel az élőszereplős sorozatok több emberhez jutnak el mint a THR regények így igenis hatása van az Acolyte sikerének vagy kudarcának arra, hogy mennyire és milyen formátumokban fog a Lucasfilm elmozdulni a Skywalker korszaktól. 

 

Ez is egy jó téma.

Igen, az Acolyte az első mozgóképes Star Wars tartalom, ami elrugaszkodik a Sagatól. Viszont, ahhoz hogy az Acolyte megszülessen, kellett egy bátor döntés olyan Lusasfilmes emberek részéről, akik nem csak a Skywalker Sagát felölelő 60-70 évben látják a Star Warst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Darth Revan9 said:

Igen, az Acolyte az első mozgóképes Star Wars tartalom, ami elrugaszkodik a Sagatól. Viszont, ahhoz hogy az Acolyte megszülessen, kellett egy bátor döntés olyan Lusasfilmes emberek részéről, akik nem csak a Skywalker Sagát felölelő 60-70 évben látják a Star Warst.

Nyilvánvalóan kell ehhez ez a döntés, de ez olyan mint ha az ember egyszer csak kitalálná, hogy elkezd paradicsomot árulni. A cél jó, de ha nem veszik elegen, akkor nem fog belőle sikeres termék lenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Nyilvánvalóan kell ehhez ez a döntés, de ez olyan mint ha az ember egyszer csak kitalálná, hogy elkezd paradicsomot árulni. A cél jó, de ha nem veszik elegen, akkor nem fog belőle sikeres termék lenni. 

Talán pont ez a baj. Sok ember számára sajnos a Skywalker saga 60-70 éve jelenti csak és kizárólag a Star Warst. Külön alcsoport, akik számára csak a Birodalom kora az igazi Star Wars. Azért merem remélni, hogy egyre kevesebb az ilyen begyepesedett agyú idióta a világon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Darth Revan9 said:

Talán pont ez a baj. Sok ember számára sajnos a Skywalker saga 60-70 éve jelenti csak és kizárólag a Star Warst. Külön alcsoport, akik számára csak a Birodalom kora az igazi Star Wars. Azért merem remélni, hogy egyre kevesebb az ilyen begyepesedett agyú idióta a világon.

Szerintem ahogy halad előre az idő, és jelennek meg olyan tartalmak amik eltávolodnak a megszokott korszaktól, így sokkal több lesz az olyan rajongó aki nem egy egy korszakot fog tekinteni Star Warsnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem ahogy halad előre az idő, és jelennek meg olyan tartalmak amik eltávolodnak a megszokott korszaktól, így sokkal több lesz az olyan rajongó aki nem egy egy korszakot fog tekinteni Star Warsnak. 

Nagyon remélem. Már az is lehangoló, hogy az Acolyte sikerén múlik, hogy elmenjenek a Réig Köztársaságba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A valaha megjelent Star Wars TV-sorozatok TOP10 epizódjai az IMDB szavazatok alapján.

 

1. Victory and Death 9.9 (14666) The Clone Wars 7. évad

2. The Phantom Apprentice 9.9 (14054) The Clone Wars 7. évad

3. Shattered 9.9 (12737) The Clone Wars 7. évad

4. The Rescue 9.8 (55425) The Mandalorian 2. évad

5. Twilight of the Apprentice Part II 9.8 (5753) Rebels 2. évad

6. Old Friends Not Forgotten 9.7 (10588) The Clone Wars 7. évad

7. The Lawless 9.7 (5591) The Clone Wars 5. évad

8. The Wrong Jedi 9.6 (5280) The Clone Wars 5. évad

9. One Way Out 9.5 (13221) Andor 1. évad

10. Jedi Kingiht 9.4 (2645) Rebels 4. évad

 

 

1. The Clone Wars 6 epizód

2. Rebels 2 epizód

3. Andor 1 epizód

    The Mandalorian 1 epizód

 

 

Meg lehet lepődni. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban érdekes eredmény.

Látszik, hogy mennyire szükség volt a TCW 7. évadára, a rendes lezárásra, mennyire várták ezt sokan, valamint hogy Ahsoka mennyire a nézők szívéhez nőtt. :) Szerintem erről van szó leginkább, és nem arról, hogy jobban tetszene a nézőknek egy animációs sorozat, mint egy élőszereplős.

 

Az említett Andor és Mando epizódok is nagyszerűek, tán még jobbak is, szóval ez nem annyira a minőségről szól. Vagy talán egy élőszereplős sorozattól még többet várnak, emiatt nehezebb ennyire tökéletesnek látni. Vagy nem tudom.

 

Én is szeretem nagyon a fenti animációs sorozatok említett részeit, de azért egy élőszereplős sorozat egészen más kategória, ha jó, akkor meg pláne. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.