Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Hihetetlen, amit a Leicester művel idén az angol bajnokságban. Remélem Vardy átmenti a formáját az EB-re, akárcsak Kane. Ma is elképesztő higgadtsággal oldotta meg a helyzeteit. Már vagy 20 éve nézek focit, de ilyen meglepetés menetelést talán csak egyszer láttam, amikor a spanyol bajnokságban a Nihat és Kovacsevics vezette Real Sociedad 2. lett a spanyol bajnokság 2002-03-as szezonjában... de ott nem sikerült végigvinniük, végül a Real Madrid 2 ponttal beelőzte őket. Kíváncsi vagyok, hogy a Leicesternek elég lesz idén a 7 pont előny öt meccsel a vége előtt.

 

Ja, és már csak 2 hónap az EB-ig! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Iniesta még lapot sem kapott nevetséges :roll: Teljesen megérdemelt Atletico továbbjutás :clap:

 

Az hogy a végén elmaradt egy Barca tizenegyes az is nevetséges :roll: így teljes a kép ;)

 

Amúgy grat az Atletinek, jobban akarták ezt a győzelmet.

 

A Barca meg majd nyer jövőre :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy a végén elmaradt egy Barca tizenegyes az is nevetséges :roll: így teljes a kép ;)

1) Senki nem volt vonalban - ugye a spori már nem akart a sűrűjében lenni, mert a meccs alatt 2x is megakadt benne egy barca támadás, a partjelzőnek meg eleve az 5-ös vonalában kellett lennie, hogy a lest figyelje. Nyilván bírói hiba, de szerintem ezért senki sem hibáztathatja őket (legalábbis épeszű ember nem)

2) Pont az az Iniesta lőtte be azt a labdát, amiről kéz lett, akinek egy normális meccsen már keresnivalója se lett volna a pályán

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencse, hogy nem szeretem a focit :P

Engem úgy hidegen hagy.

Ez így "bizonyos szemszögből nézve" nem igaz, mert tippmixelni viszont szoktam. :D de csak akkor szokott érdekelni, hogy ki nyer. :D

Már többször nyertem 200-ból 10ezret szal vagy szerencsés vagyok, vagy okosan használom az eredmenyek.com tabelláját. :D a max az 14 ezer volt 200-ból. Még most is nálam a szelvény. Egyszer viszont (még a régi tippmixen) véletlen nyertem 10ezret (200-ból) mert félreikszeltem. :D

Szóval úgy natur állásban nem szeretem a focit. Akkor szokott "érdekelni" ha ezen múlik a mixem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második sárgánál tény, hogy szabálytalan volt és elkésett, de semmi kirívó durvaságot nem követett el - csak hát utána jött a spanyol focira jellemző "nagyhalál" (többek között ez a legfőbb ok, amiért nem nézek spanyol focit). A spori ott teljesen feleslegesen belenyúlt a meccsbe

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második sárgánál tény, hogy szabálytalan volt és elkésett, de semmi kirívó durvaságot nem követett el - csak hát utána jött a spanyol focira jellemző "nagyhalál" (többek között ez a legfőbb ok, amiért nem nézek spanyol focit). A spori ott teljesen feleslegesen belenyúlt a meccsbe

 

Sárga lapos szabálytalanság volt a második is. Egy hülye volt, tök feleslegesen csinálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikusan az az eset volt, mikor egyenként lehet érte sárgát adni, de egy közös pirosat nem érnek. Ne feledd, hogy a bírónak nemcsak az eseteket egyessével kell megítélnie, de a meccset magát is kézben kell tartania. Torres nem akart sérülést okozni, egyszerűen túl pörgött. Egy jó bíró ilyenkor szokta a jó öreg "ez volt az utolsó" kártyát elővenni, mert egy ilyen nem kirívó szabálytalanság miatti piros csak felhergeli a játékosokat. Meg lehet nézni, milyen lett a meccs hangulata és a játékosok lelkiállapota a piros után.

 

A spori magának tette nehézzé a meccset. A második összecsapáson ezzel szemben Iniesta nem kiállítása védhetetlen. Mondjuk nálam a meccs végi tizi is ez a kategoria. Azért nem milimétereken múlt ez. Szerintem a spori egyszerűen gyáva volt befújni ezt a 90. Percben a Vicente Calderónban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a bírónak nem azt kell nézni, hogy "egy ilyen meccsen ilyenért nem szabad kiállítani", mint ahogy az M4-es "szakértők" mondták. Ami sárga az sárga. Ha a második, akkor piros is.

 

Amúgy Puhl Sanyi mondott valamit ezzel kapcsolatban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a bírónak nem azt kell nézni, hogy "egy ilyen meccsen ilyenért nem szabad kiállítani", mint ahogy az M4-es "szakértők" mondták. Ami sárga az sárga. Ha a második, akkor piros is.

 

Amúgy Puhl Sanyi mondott valamit ezzel kapcsolatban?

Valóban, egy játékvezető nem mérlegelhet. De egy igazán jó játékvezető szerintem ráteszi a mutatóujját a játék ütőerére, és megérti, hogy mikor kell egy piros lappal fegyelmet teremteni a pályán, és mikor csak olaj a tűzre. Itt egyértelműen utóbbi volt. Pl. ha Torres páros lábbal beleszállt volna az ellenfelébe, akkor az egyből piros az a fegyelmezési metódus, amit EGYÉRTELMŰEN a meccs érdekében alkalmazni kell. Ha gólhelyzetben kilépve faultolja az emberét, akkor szintén. Ha teljes erőből egy sárgával lerántja az ellenfelét, és nincs mód arra, hogy megússza a második sárgát, akkor is az a jó döntés, ha nem marad következmények nélkül a tette. De ez egy "meg lehetett adni" sárga volt, nem pedig egy kötelezően meg kell adni, és pirossal kiszórni a játékost, ami aztán alapjában véve sodorja a játékot egy másik mederbe. Megadható sárga ide vagy oda, ez itt túl drasztikus lépés volt a meccs szempontjából, egy jó bíró továbblát a szabályoknál, és pedagógusként alkalmazza azt a pályán. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit művelt a Liverpool te jó ég! Életem meghatározó sportélményei között van a 2001-es UEFA Kupa döntő, vagy a 2005-ös BL döntő, de azért ez sem volt semmi, amit most prezentáltak a Dortmund ellen. Bónuszként pedig gyerekkorom egyik nagy kedvence, Michael Owen volt a kommentátor az angol közvetítésben. YNWA :love:

 

Egyébként akkora öröm volt az Anfielden, hogy még az egyik tolószékes néző is felugrott Lovren 91. percben szerzett győztes góljánál. :lol: -

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.