Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A sportfogadást egy tudatosan menedzselt bankrollal (mindig pontosan meghatározott unittal fogadásonként), kellő időráfordítással (megkeresni az értéket az over-under - több/kevesebb, és a moneyline - kimenetel fogadások között) és természetesen rövid távú memóriával (ami fontos, hogy ne befolyásoljon a széria) hosszú távon bőven nyereségesnek lehet lenni (általában itt szúrják el a legtöbben és belőlük élnek a nagy fogadóoldalak, hogy rövid ideig és/vagy rendszertelenül játsszanak). A nyereség mértéke meg a tét nagyságától függ, ez a másik hiba, amit gyakran elkövetnek, hogy túlságosan megemelik a unitot.

Néhány esetben 100%-os nyereséggel is számolhatunk, kellően nagy online rendszereknél, ha nagyon figyelünk, akkor sokszor rábukkanhatunk bennmaradt oddsokra, amit élő-fogadás esetében még elfelejtettek kivenni a bukik és, ha sikerül regisztrálni még időben a fogadást, akkor már olyan kimenetelre tippelhetünk, amely eleve megvalósult. Nagyon sok olyan fogadást is kötnek, amely eleve egy későbbi keresztbe fogadás lehetőségét veti fel. Kis tétbe megjátszani hosszú távon (tehát jó előre kell fogadni) egy eseményt, majd a fináléban kiszámolni azt az összeget, amely a másik kimenetel megjátszása esetén még mindig nyereséget eredményez. Ilyeneket rengeteget raktam, ilyen esetekben csak a nyereség mértékért kell izgulni. Szerintem a sportfogadásban a legfontosabb sportágspecifikusan kiszűrni, hogy miben találni értéket és mindig meghatározott összeggel fogadni, amit eleve erre különítünk el és ezek csak hosszú távon (akár egy év múlva csak) változtatni, a nyereség függvényében. Én anno labdarúgásra csak nagyon ritkán fogadtam, a legtöbb nyereséget egyébként is az over-under fogadás adja magában, pl. baseball-ban első inning - nincs pont. Ha valaki nagyon profin akarja ezt csinálni, annak sokat kell vele foglalkozni, pl. követni a csapatok beat writereit, az odds változásokhoz viszonyított forma változásokat stb. Én már nem akartam erre anno időt szánni, úgyhogy a középiskolás időszakom után már csak nagyon felületesen foglalkoztam sportfogadással (ma már egyáltalán nem). Arról nem tudok beszámolni, hogy milliomossá vált volna közülünk bárki, de aki e szerint a rendszer szerint játszott, az hosszú távon (több éves viszonylatban) mind nyereséget abszolvált.

 

Donát, a tegnapi tippemnél a Németországban az Németország, csak telefonról véletlenül így küldte el. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nemért hozzá és hülyén csinálja az ezt mondja. Ezt nem rád értem csoli hanem általánosan. Nekem több olyan ismerősöm van aki elég komolyan űzi az ipart és elég szép összegeket szoktak nyerni. Nekem is jól jött ha az ember szánra egy kis időt statisztikára és a számisztíkára. Csak ésszel kell csinálni és akkor a nyertesek sportja.

Qui -Gon mestert hülyézted le ezzel. ;)

Nekem olyan ismerősöm is van, aki ebből él. Egzisztenciája picivel a nulla felett állandóan, mert majdnem megegyezik a plusz a minusszal, még úgy is, hogy nagyon ügyes benne.

Jövőkép nulla. Nem tart semerre.

És azt se feledd, hogy nem mindegy mennyit hiszünk el a nagy nyerők szövegeiből. Mert kit érdekel, ha héten nyert 150-et, ha a múlt hétet vesztett 170--et, de arról egy szót sem szólt.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sportfogadást egy tudatosan menedzselt bankrollal (mindig pontosan meghatározott unittal fogadásonként), kellő időráfordítással (megkeresni az értéket az over-under - több/kevesebb, és a moneyline - kimenetel fogadások között) és természetesen rövid távú memóriával (ami fontos, hogy ne befolyásoljon a széria) hosszú távon bőven nyereségesnek lehet lenni (általában itt szúrják el a legtöbben és belőlük élnek a nagy fogadóoldalak, hogy rövid ideig és/vagy rendszertelenül játsszanak). A nyereség mértéke meg a tét nagyságától függ, ez a másik hiba, amit gyakran elkövetnek, hogy túlságosan megemelik a unitot.

Néhány esetben 100%-os nyereséggel is számolhatunk, kellően nagy online rendszereknél, ha nagyon figyelünk, akkor sokszor rábukkanhatunk bennmaradt oddsokra, amit élő-fogadás esetében még elfelejtettek kivenni a bukik és, ha sikerül regisztrálni még időben a fogadást, akkor már olyan kimenetelre tippelhetünk, amely eleve megvalósult. Nagyon sok olyan fogadást is kötnek, amely eleve egy későbbi keresztbe fogadás lehetőségét veti fel. Kis tétbe megjátszani hosszú távon (tehát jó előre kell fogadni) egy eseményt, majd a fináléban kiszámolni azt az összeget, amely a másik kimenetel megjátszása esetén még mindig nyereséget eredményez. Ilyeneket rengeteget raktam, ilyen esetekben csak a nyereség mértékért kell izgulni. Szerintem a sportfogadásban a legfontosabb sportágspecifikusan kiszűrni, hogy miben találni értéket és mindig meghatározott összeggel fogadni, amit eleve erre különítünk el és ezek csak hosszú távon (akár egy év múlva csak) változtatni, a nyereség függvényében. Én anno labdarúgásra csak nagyon ritkán fogadtam, a legtöbb nyereséget egyébként is az over-under fogadás adja magában, pl. baseball-ban első inning - nincs pont. Ha valaki nagyon profin akarja ezt csinálni, annak sokat kell vele foglalkozni, pl. követni a csapatok beat writereit, az odds változásokhoz viszonyított forma változásokat stb. Én már nem akartam erre anno időt szánni, úgyhogy a középiskolás időszakom után már csak nagyon felületesen foglalkoztam sportfogadással (ma már egyáltalán nem). Arról nem tudok beszámolni, hogy milliomossá vált volna közülünk bárki, de aki e szerint a rendszer szerint játszott, az hosszú távon (több éves viszonylatban) mind nyereséget abszolvált.

Így esetleg. De a legtöbb ember nem így csinálja. Arbitrázs műveletekkel valóban lehet nyereséget realizálni, de abba meg olyan energiát kell beleölni, ami szerintem órabérben nem igazán éri meg. Akkor már inkább a pókert javaslom, azt okosan játszva, egyre magasabb szintre lépve (és képezve magunkat) tényleg lehet pozitív várható értékű játékot hosszú távon prezentálni jó órabérrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt se feledd, hogy nem mindegy mennyit hiszünk el a nagy nyerők szövegeiből. Mert kit érdekel, ha héten nyert 150-et, ha a múlt hétet vesztett 170--et, de arról egy szót sem szólt.. ;)

Nekem van olyan ismerősöm, aki a fogadásokból származó pénzből vett lakást. Szóval igenis lehet tudatosan ezt művelni, egyesek alkalmasak rá, mások nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, én mindig is nyertem tippmixen, nem sokat, mert kb 200 forintnál ritkábban merek többet feltenni, max 500-1000 forintot. Így azért nehezen lehet házat venni. :D

Meg mint említettem, több mint egy hónapja egy fillért sem nyertem tippmixen, se a kaparóson, a casinóban is buktam 3ezret pénteken. Pedig ugyan úgy elemezgetem a meccseket, 20, gyakran 30 percet cseszek el mire egy meccset kielemzek, mégis több mint egy hónapja el vagyok átkozva. Egyszerűen semmi. A ruletten is stratégiával játszottam, gyakorlatilag megtanultam az összes stratégiát black jack-en, még sem. El vagyok átkozva, lassan már az őrületbe, és lassan már tényleg elkezdek hinni az eziterikos dolgokban, mert hogy semmivel sem nyerek több mint egy hónapja, annak már lassan tényleg 0 az esélye. A Nagy Számok törvénye szerint legalább egyszer nyernem kellett volna, de semmi.

Valaki levehetné rólam az átkot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is valami hasonló a véleményem. :D

Ilyen tornáknál mindig van egy meglepi, a papírforma mindig megdől. Szerintem eddig nem volt se egy EB, se egy VB, se egy EL, se egy BL, hogy ne borult volna a papírforma.

Most is fog. Vagyis ha jobban bele gondolok, nem fog, mert az a papírforma, hogy bent vagyunk a döntőben. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sportfogadás szerintem annak éri meg aki egy hobbira akar / hajlandó pénzt áldozni, másrészt követi az adott sportot. Pl felőlem lehetnének olyan kedvező oddsok kosárlabdára hogy melléikszeléssel is minimum nullszaldósan jönnék ki, ha egyszer annyira nem érdekel a kosárlabda hogy tényleg csak vakon ikszelgetnék. De vannak emberek, akik ülnek a gép előtt és teszemazt a Farmeramát meg ilyesmi, elsőre ingyenes játékokat nyomnak kikapcsolódásként napi két órában. Aztán néhány fizetős funkciót is kipróbálnak, mert úgyis napi két órát azzal tölt, hát hadd legyen legalább egy hupilila tehenészete. És befizeti a pénzt a hupilila Farmerama tehenészetre. Na, ez a típusú ember ugyanennyi idő és pénz ráfordításával lehet, hogy meggondolja magát és inkább sportfogadásokat köt, számol, statisztikát követ. És ugyanúgy jól jár, megvan a napi néhány óra kattintgatással töltött nyugi-ideje amennyit az agy regenerálásával tölthet. Na, itt befigyelhet egy nagyobb nyeremény úgy, hogy kvázi semmit nem vesztett, mert csak annyi pénzt szánt rá amit másra is elköltött volna.

Viszont megélhetési tippelésekért feladni valami mást, az már tényleg a vesztesek sportja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van olyan ismerősöm, aki a fogadásokból származó pénzből vett lakást. Szóval igenis lehet tudatosan ezt művelni, egyesek alkalmasak rá, mások nem.

Nekem akkor meg Te vagy az ismerősöm, akinek van ilyen ismerőse.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy is, az elmúlt két hetet már nem tudja elvenni tőlem senki.

 

Kár az utolsó tíz percért és az összeomlásért, a vereség engem nem zavar, ez viszont igen. Mert 4 gólnyi különbség nem volt a kettő között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.