Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Megvan! Győzelemmel kezdtük az EB-selejtezőt! Magyarország - Nagy-Britannia 96-77! :clap: Szép volt fiúk!Szombaton folytatás Luxemburg ellen!

http://www.nemzetisport.hu/kosarlabda/ferfi-kosar-eb-sel-hanga-parade-es-remek-siker-a-britek-ellen-2523425

 

92456_magyarorszag_nagy_britannia_eb_selejtezo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval érdemes lesz nézni, mert sok év után végre kosárlabdában is ott lehetünk az Európa-bajnokságon, ahogyan fociban is történt. :D

Hát igen, jó lenne. Sajnos most az olimpia is megmutatta, hogy a csapatsportágakban sehol sem vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsétek:ma 18:30-tól ismét láthatjuk a magyar férfi kosárlabda-válogatottat az M4 Sport csatornán. A selejtező tovább folytatódik, az ellenfél ezúttal Luxemburg csapata lesz.A briteknél valamivel gyengébb ellenféllel lesz dolgunk,de még így is remélem,hogy sokan odakapcsoltok, és szurkoltok a magyaroknak. Eddig nagyon úgy néz ki,hogy kijutunk, persze ehhez hozni kell a kötelezőt Luxemburg ellen oda-vissza,a briteket le kéne győzni Londonban, a csoportunk legerősebbikét,Macedóniát pedig legalább egyszer két vállra kéne fektetni.

 

14238281_1219490188090585_6120915156232221675_n.jpg?oh=f396daf2a2ee3b2e41d90e98e328f4d8&oe=584E6B5C

 

A csoportunk jelenlegi állása:

 

ghtd_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Az EB-n egyébként 24 csapat vesz részt.Ebből 13 már kijutott, a következőképpen:az előző Európa-bajnokság első kilenc helyezettje,plusz a négy rendező ország szabadkártyát kapott, így már csak 11 hely kiadó. A selejtezőből a 7 csoportnak a győztese, ill. a 4 legjobb második helyezett jut ki.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A makedónokról mit lehet tudni? Annyira nem vagyok otthonos a kosárlabda világában (én nem is nagyon szeretem :D ), de a hazai vonatkozás miatt érdekelne az ellenfél "veszélyessége" a fiúkra :)

Tavalyi EB-n eléggé leszerepeltek, 1-4-es mérleggel rögtön ki is estek az első csoportkörből. De nekik legalább meglett a kijutás.Nem egy legyőzhetetlen, extra csapat, de a csoportunkból egyértelműen ők emelkednek ki. Szerencsére, a legjobb játékosuk, az NBA-t is megjárt Pero Antic idén nem tagja a keretnek, és még sok alapemberük is lemondta a válogatottságot.Úgyhogy idén egy kissé gyengécske kerettel érkezik a jugoszláv utódállam,akiket ha idegenben nem is, de itthon illene megverni.Ellenük hazai pályán szeptember 17-én játszunk Szolnokon,az egy elég kemény derbi lesz, várhatóan azt is közvetíti az M4.

Egyébként elég kevés ponttal verték a csoportunk s egyben a selejtezőben induló egyik leggyengébb válogatottat,Luxemburgot (89-75),de szerintem csak pihentették a jobb játékosaikat,hogy ellenünk valamint Nagy-Britannia ellen készek legyenek.

Amúgy alig több mint 20 éves fennállásuk ellenére elég komolyak, többször is szerepeltek az EB-n,2011-ben a legjobb négybe is bejutottak!!!! Azóta viszont rendesen meggyengültek,és ha úgy játszunk ellenük,mint szerdán Nagy-Britannia ellen, akár egy 10-12 pontos győzelmet is tudunk aratni.

Itt egy kis ismertető róluk: http://kosarsport.hu/hirek/mkosz/48160/visszaszamlalas__meg_1_nap_a_nyitanyig

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NAGY-BRITANNIA UTÁN LUXEMBURGOT IS LEGYŐZTE A MAGYAR VÁLOGATOTT AZ EB-SELEJTEZŐBEN!

Magyarország - Luxemburg 89-64

 

http://www.nemzetisport.hu/kosarlabda/ferfi-kosar-eb-sel-ujabb-siker-luxemburgot-is-legyoztuk-2523873

 

1000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szép volt, fiúk! :clap: Eddig nagyon úgy néz ki, hogy kijutunk. :) Közben a csoport másik meccsén, a brit-macedónon 54-47-re vezetnek a szigetországiak. Ha győzünk Londonban,és legalább egyszer megverjük a macedónokat,akkor nagyon jól jöhet nekünk a britek mostani győzelme (feltéve, ha a macedónok nem fordítják meg a meccset).

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam ismétlésben a magyar-angolt, az szép mérkőzés volt. Pedig a kosárlabdáért én sem vagyok nagyon oda.

 

Egyébként a magyar válogatott valaha kijutott az eb-re egyáltalán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenzációs, és még ütőt elejteni is volt idő. :D

 

Ezek a láb közötti visszaadások mindig látványosak, de itt talán technikailag a behelyezett emelés volt a legnehezebb. Azért sajnálom, hogy nincs itt Federer, így kissé érdektelen számomra a US Open.

 

Egyébként a magyar válogatott valaha kijutott az eb-re egyáltalán?

 

99-ben igen, az 50-es években meg is nyerték a tornát, vb-n viszont még sohasem voltak. Ettől függetlenül, ha most kijutnának az szerintem nagyobb szenzáció lenne, mint az, hogy a nyáron labdarúgásban ott voltunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a magyar válogatott valaha kijutott az eb-re egyáltalán?

Persze! Legutóbb 1999-ben, abban az időben, amikor Dávid Kornél kinn játszott az NBA-ben (azóta is ő az egyetlen magyar NBA-játékos).Azelőtt 1969-ben szerepeltünk.Az 50-es években még EB-t is rendeztünk,sőt még az első Európa-bajnokságon is ott voltunk 1935-ben, Svájcban.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hungary_national_basketball_team#Competitive_record

 

Szerdán egyébként Macedónia ellen játszunk idegenben,TV-közvetítés eddig egyelőre még nincs lezsírozva.20:30-kor kezdünk magyar idő szerint. Egyébként tegnap a csoport másik mérkőzésén a britek meglepetésünkre simán nyertek a macedónok ellen. Hogy ez jó-e nekünk, nem tudom. Ha mi tudunk győzni Londonban, emellett megverjük Luxemburgot és a macedónokat legalább egyszer két vállra fektetjük, akkor jól jöhet a britek mostani győzelme.

 

A csoport állása két kör után:

 

ttre_www.kepfeltoltes.hu_.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max Verstappen-ről

 

"A versenyzés isteneitől nagy ajándékot kapott, de kicsit olyan, mint Anakin Skywalker. Ő a kiválasztott, aki képtelen ellenállni az Erő sötét oldalának."

 

/Leo Turrini, olasz szakíró/

Ez de jó! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajrá fiúk! Ez egy nagyon nehéz meccs lesz, elsősorban az elemekkel kell megküzdenünk, a Feröeriek szerintem azt fogják hozni, mint az izlandiak, csak kevesebb tudással, kontra gyorsasággal. Ki kellene valahogy brusztolni a győzelmet! HAJRÁ!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brusztolós meccs lesz, ahogy Donát írja, de szerintem behúzzuk. Ha mégsem, kár tovább számolgatni, mert a kötelezőket mindenképp hozni kell a kijutáshoz.

 

A kezdő: Gulácsi - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Nagy - Dzsudzsák, Elek, Kleinheisler, Németh - Priskin

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Borzalmas lehet tétmeccset ilyen környezetben játszani, még ha mindkét fél számára is ugyanaz a pálya.

Feröer valószínűleg jobban hozzá van szokva ezekhez a körülményekhez. Persze ez nem mentség, nem játszunk jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne legyünk már ennyire negatívak, ennyire az elején... Ma szarok voltunk és kész, de felesleges messzemenő következtetéseket levonni. Mindannyian láthattuk, mire vagyunk képesek az EB-n :) Keep calm, ott leszünk a VB-n ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem néztem végig a tegnapi meccset, mivel közben elaludtam (elsősorban azért, mert nagyon fáradt voltam), így nem tudom érdemben megítélni a magyar válogatott játékát, de azt az eredménytől függetlenül, már a torna előtt aláírtam volna, hogy számunkra nem realitás az, hogy innen ki kell jutnunk Oroszországba. Ha megnézzük az előző selejtezősorozatot, akkor a szakmai előrelépés mellett a hideg tények azért mégis azt mutatják, hogy a kijutás nagyban függött olyan tőlünk független körülményektől is, mint a csoportellenfeleink erőssége, illetve Michel Platini politikai érzéke - aki meglátta a lehetséges szavazatokat egy európai bővítésben. Ha csak ez utóbbi hiányzik, akkor a harmadik hellyel sajnos nem jutottunk volna ki sehová. A csoportellenfelek pedig taktikailag, játéktudásban talán közelebb voltak egymáshoz, ami lehetőséget adott olyan keresztbeverésekre, amivel pontokat vettek el egymástól. Itt most viszont van két olyan csapat Svájc és az Európa-bajnok Portugália személyében, akik kiemelkednek ebből a mezőnyből, még ha a Feröer - Andorra - Lettország triumvirátus nem is olyan acélos és ezeket az ellenfeleket elfogadtuk volna az Eb-selejtezőben is (ugye Feröer ott is megvolt). Ráadásul itt csak az első hely jelent automatikus kijutást, ami a második helyhez mérten még annyira sem reális, ha teszem azt a két nagyból meg valakit megelőzünk, akkor még mindig ott a pótselejtező, ahol viszont az Eb-vel ellentétben potenciálisan sokkal nehezebb ellenfelek várnának ránk (ugye az Eb-selejtezőn csoport 3.-ként mi is más 3. helyen végzett csapatokat kaphattunk, itt viszont a 8 legjobb 2.(!) egyike lenne az ellenfél egy esetleges pótselejtezőben). Én nem várok kijutást, csak azt szeretném látni, hogy az a lendület és az a szeretet és bizalom, ami a közvélemény felől megvolt az Európa-bajnokság után, azt ne veszítse el a válogatott, erre most nagyon nagy szüksége lenne a magyar focinak az utánpótlás szempontjából. Ha ehhez fel tudnak nőni és egy 3. helyet behúznak a csoportban tisztes helytállással, akkor én már elégedett leszek, ha meg valami csoda folytán mégis ott lennénk 2018-ban Oroszországban az már csak extra lenne.

 

Egy világbajnoki szereplés, ahol 13 hely van (szemben az Eb 23 kiadó helyével) úgy gondolom akkor jöhetne össze, ha vagy nagyon jó csoportot kapunk, mint a legutóbbi Eb-selejtezőben, és/vagy egy teljes selejtezősorozaton keresztül életük formájában tudnának teljesíteni a játékosaink, mint tették az a csoportmérkőzések során Franciaországban. Ez utóbbinak csak az a hátulütője, hogy a Bajnokok Ligája csoportkörében sem szoktak olyan nagy gyakorisággal előfordulni ilyenek, pedig ott "mindössze" 4 hónapon és 6 csoportmeccsen kellene a kisebb csapatoknak csodát csinálniuk (ezért sírják sokan vissza a néhai BEK-et, ahol ugyan oda-visszavágós, de egyeneskieséses rendszer volt az elejétől a végéig és azért két meccsen nagyobb volt a siker reménye, mint a haton), pláne egy több, mint egy éven át tartó 10 mérkőzésből álló sorozatban, ahol ráadásul a válogatott nincs is annyira együtt, mint a BL-ben egy klubcsapat (még ha most úgy tudom a bajnokságot két hétre le is állították a válogatott szünet miatti felkészülésre hivatkozva).

Ezek mellett a legnagyobb sanszt talán itt is a bővítés jelentené jelenlegi helyzetünkben, tanulva Platini példájából, Gianni Infantino a FIFA jelenlegi elnöke is azzal jött elő a választási kampányában, hogy tervezik a 40 csapatos világbajnokságot, valamint a 2020-as Európa-bajnokság után szabadon, egy egész régióra kiterjedő rendezési jogot. Az pont egy tegnapi hír volt az ESPN-en, hogy Infantino arról beszélt, hogy mivel 2018 és 2022 után az UEFA és az AFC is kiesik a kandidálási folyamatból, továbbá azt is tekintetbe véve, hogy a 2010-es években már Afrika és Dél-Amerika is rendezett vb-t, könnyen elképzelhető, hogy Észak-Amerika nyeri majd el a rendezési jogot és egy Mexikó - Egyesült Államok - Kanada hármas szövetség is megkaphatná a rendezést. Ezen a tornán pedig akár már 40 csapat is szerepelhetne (persze ez egyelőre mind teoretikus), talán ebben látnám a legnagyobb sanszot egy magyar vb szereplésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.