Ugrás a kommentre

4x02 - Gungan Attack


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De komolyan mondom. Nyilván nem csak egy vizi bolygó van(ott van pl Kamino). Biztos hogy kellett lennie még sok klónosztagnak aki tudtak víz alatt harcolni. A sisakot meg nem akkor fogják legyártani mikor már harcba kell menni. Azaz tuti van raktáron búvársisak. Sőt továbbmegyek. Miért nem képeztek ki minden klónt Kaminon(ahol ugye ott a víz) víz alatti harcra? Így hogy csak speciális egységek vannak, nem tudnak rugalmasan katonákat küldeni. Lsd ezt az epizódot.

 

Oké, ez jogos. Viszont azt is szem előtt kell tartani, hogy a droid sereg százszoros létszámbeli túlerőben van a klónokkal szemben. Igazad van, biztos, hogy valamilyen szinten minden lehetséges környezetre kiképeztek minden klónt a kaminoiak. De beláthatod, van egy bizonyos határ, amit nem érdemes túllépni. Ha minden csapat scuba-kiképzést kapott volna, akkor az más kiképzőprogramoktól vonta volna el az időt, márpedig a klóncsapatok legnagyobb előnye a droidokkal szemben a kiképzésük, és hogy a kiképzés révén képesek mérlegelni egy adott szituációban (Ambush, a Domino csapat stb). A speciális csapatok, pontosan azért speciálisak, mert egy adott feladatra, vagy adott közegben való harcra lettek kiképezve, tehát a "szakterületükön" ők a legjobbak, mint pl az itteni scuba-trooperek: egyedül ők képesek víz alatt közel olyan hatékonyan harcolni, mint mások a szárazon. Hiába adnának mittudomén, egy mesterlövésznek, aki csak minimális búvároktatásban részesült búvársisakot, közel sem volna olyan hatékony, mint szárazföldön, és pláne nem volna olyan hatékony víz alatt, mint egy scuba-mesterlövész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már szinte lelki szemeim előtt látom a pillanatot, amikor Lee-Char ünnepélyesen bejelenti, hogy a bolygót mostantól nem Mon Calamarinak hívják, hanem Dacnak, mert így azt az érzést kelti, mintha kizárólag a mon calákat illetné a planéta. :)

Pedig nem ez a szándéka mert ebbe na részben mondja is, hogy újra fogja egyesíteni a népeket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már eleve legyártani a búvárfelszerelést több száz, esetleg ezer katonának beletelik egy pár napba. Ki kell választani melyik hadosztályt küldik. Aztán lehet, hogy még ki is kell őket képezni búvárkodásra, ami megint nem megy csak úgy egyik pillanatról a másikra.

Ott lőhetné t*kön magát a Köztársaság, ha a háború közepén kéne sebiben legyártani felszerelést és kiképezni embereket a csata előtt. :) Nyilvánvalóan van legalább egy komplett légiónyi SCUBA-osztagos, akik szét vannak szórva a Galaxisban, és ezért időigényes az átmozgatásuk, nem azért, mert még se felszerelésük, se emberük.

Az biztos, hogy nem kapott az összes klón búvárkiképzést, hiszen a klónok java mezei sorkatona. Mint ahogy nem is mindegyik pilóta, vagy tűzszerész, vagy felderítő, stb. Ezeket speciális egységek, vagy hadnemek látják el. A SCUBA-osztagosok speciális alakulat, mint nálunk a Navy Seal. Lehet belőlük egy légiónyi, de azt az egy légiót használják minden vízalatti akcióra szerte a Galaxisban. Itt például szerintem összesen egy század volt jelen, a többi meg más vízi bolygón harcol. Ezt abból lehet kiokoskodni, hogy egyetlen Venator volt a helyszínen. Egy ilyen csillagromboló egy ezrednyi klónt hurcol magával, de ebben benne van minden fegyvernem minden alakulata. Tehát azon a Venatoron nem lehetett egy komplett ezred SCUBA-osztagos, mert akkor nincs, ki szárazföldön harcoljon, vezesse a vadászokat, leszálló hajókat, hatástalanítsa a bombákat, stb. Szóval legfeljebb egy század kerülhetett bevetésre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
csillagozd már ki a csúnya szavakat!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem ez a szándéka mert ebbe na részben mondja is, hogy újra fogja egyesíteni a népeket. :D

Én is erre gondoltam. Mert azért ez milyen már, hogy adott egy bolygó, amelynek a neve az egyik ott élő, intelligens nép neve. A quarrenek meg gyakorlatilag le vannak sz*rva. A bolygónak ezen megnevezése azt sugallja, hogy a mon calák a.... Khm.... Hogy is mondjam... Fontosabbak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott lőhetné t*kön magát a Köztársaság, ha a háború közepén kéne sebiben legyártani felszerelést és kiképezni embereket a csata előtt. :) Nyilvánvalóan van legalább egy komplett légiónyi SCUBA-osztagos, akik szét vannak szórva a Galaxisban, és ezért időigényes az átmozgatásuk, nem azért, mert még se felszerelésük, se emberük.

Az biztos, hogy nem kapott az összes klón búvárkiképzést, hiszen a klónok java mezei sorkatona. Mint ahogy nem is mindegyik pilóta, vagy tűzszerész, vagy felderítő, stb. Ezeket speciális egységek, vagy hadnemek látják el. A SCUBA-osztagosok speciális alakulat, mint nálunk a Navy Seal. Lehet belőlük egy légiónyi, de azt az egy légiót használják minden vízalatti akcióra szerte a Galaxisban. Itt például szerintem összesen egy század volt jelen, a többi meg más vízi bolygón harcol. Ezt abból lehet kiokoskodni, hogy egyetlen Venator volt a helyszínen. Egy ilyen csillagromboló egy ezrednyi klónt hurcol magával, de ebben benne van minden fegyvernem minden alakulata. Tehát azon a Venatoron nem lehetett egy komplett ezred SCUBA-osztagos, mert akkor nincs, ki szárazföldön harcoljon, vezesse a vadászokat, leszálló hajókat, hatástalanítsa a bombákat, stb. Szóval legfeljebb egy század kerülhetett bevetésre.

Ez mind szép, de Windu felkészítést mond. Legalábbis ha pontos a fordítás. :) A komplett SCUBA alakulatokban mit kell felkészíteni? Ha elfogadjuk amit írtál akkor max. átcsoportosítani kellene.

 

Én is erre gondoltam. Mert azért ez milyen már, hogy adott egy bolygó, amelynek a neve az egyik ott élő, intelligens nép neve. A quarrenek meg gyakorlatilag le vannak sz*rva. A bolygónak ezen megnevezése azt sugallja, hogy a mon calák a.... Khm.... Hogy is mondjam... Fontosabbak. :)

Persze, de ilyenről eddig szó se volt. :D Semmi nem utal arra, hogy Char át akarná nevezni a bolygót....sőt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondoltam. Mert azért ez milyen már, hogy adott egy bolygó, amelynek a neve az egyik ott élő, intelligens nép neve. A quarrenek meg gyakorlatilag le vannak sz*rva. A bolygónak ezen megnevezése azt sugallja, hogy a mon calák a.... Khm.... Hogy is mondjam... Fontosabbak. :)

A bolygó hivatalos neve Dac. Ez elfogadott a mon calák és a quarrenek által is, és ez a hivatalos basicul is. Emellett hívják még Mon Calamarinak, Mon Calának vagy szimplán Calamarinak, de ez már csak megszokás kérdése, egyik sem hivatalos. Viszont azért a Mon Calamari az elterjedtebb megnevezés, mert a mon calok kicsit fejlettebb faj, meg népszerűbb faj. :)

 

Ez mind szép, de Windu felkészítést mond. Legalábbis ha pontos a fordítás. :) A komplett SCUBA alakulatokban mit kell felkészíteni? Ha elfogadjuk amit írtál akkor max. átcsoportosítani kellene.

Mert gondolom nincs mindig minden szakasz/ezred bevetve (valószínűleg nem harcoló alakulatokat indítanának útnak, azokat viszont riadóztatni kell). Aztán jól láthatóan nem minden bolygón ugyanazok a körülmények (Naboo, Kamino, Dac, mindhárom világnak mások a vízalatti világa). Az sem mindegy, milyen mélységekben kell bevetni a csapatokat. Ezekhez a körülményekhez össze kell állítani a felszerelést, meg a klónoknak sem árt megismerkedniük velük. Domborzat, állat és növényvilág, áramlatok, az ellenség mivolta, harci technikái, felszereltsége (ugye itt külön meg kéne ismerniük a quarrenek harci technikáit, mert nem csak droidokról van szó), a baráti erőket sem árt tanulmányozni. Ez mind olyan dolog, amit előzetesen meg kell ismerni, mert hasznuk és ártalmuk is lehet belőle. És akkor még ott a logisztika és a haditerv kidolgozása is, mert nem lehet csak úgy űrhajóra pattanni aztán ugrani egy hasast. :) Még egy egyszerű szárazföldi offenzíva is több napos/hetes/hónapos felkészítést igényel, egy vízalatti még körülményesebb lehet, pláne, ha mentésről van szó (ahol aztán számolni kell az ismeretlen tényezővel is, hiszen például a kommunikáció megszakadása miatt Anakinék nem tudtak pontos helyzetjelentést adni). Szóval a felkészítés jó szóhasználat volt Windu részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy egyszerű szárazföldi offenzíva is több napos/hetes/hónapos felkészítést igényel, egy vízalatti még körülményesebb lehet, pláne, ha mentésről van szó (ahol aztán számolni kell az ismeretlen tényezővel is, hiszen például a kommunikáció megszakadása miatt Anakinék nem tudtak pontos helyzetjelentést adni). Szóval a felkészítés jó szóhasználat volt Windu részéről.

 

Szerintem pont ide illik a D-Day. Azt is 1 évig tervezték, még is majdnem sutba dőlt az egész. Szóval nem hülyeség ami Dzséjt ír, vakon senkit nem küldenek harcba, mert az öngyilkosság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pont ide illik a D-Day. Azt is 1 évig tervezték, még is majdnem sutba dőlt az egész. Szóval nem hülyeség ami Dzséjt ír, vakon senkit nem küldenek harcba, mert az öngyilkosság.

A Market-Garden hadművelet inkább jobb példa, mert az Overlord hadművelettel ellentétben azt már háborús körülmények között kellett kidolgozniuk, és nem is tartott egy évig, csak két hétig az összehozása. Az más kérdés, hogy az baromi nagy bukás volt, több, mint 7000 katonát vesztettek, 6000-nél is több brit került fogságba, pont azért, mert így összecsapták (a brit katonákat például egy német tankezred elé dobták le). Számos buktató volt, és remek példa, hogy nem lehet csak úgy offenzívát indítani, ha nincsenek rá rendesen felkészülve.

Persze, azért ez a dolog Star Warsosítva volt ebben a részben (ami érthető, ez egy mese és csak háromszor húsz perces a sztori), hiszen az egyáltalán nem harcoló Gungan Nagy Hadsereget meg órák alatt átszállították egy másik bolygóra és bevetették. Igaz, nekik természetes közegük a víz, ez azért nagy előny egy alapvetően szárazföldi lényekkel feltöltött hadsereggel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek folytatása az első résznek. Nyomorult helyzetbe kerültek a jók, hiába az erősítés (jók a gungan-ek :D), és a két fiatalon, Ahsokán és a hercegen múlik majd a szabadulásuk, ebben biztos vagyok. Megmutathatják majd, milyen sokat jelent az ész és a szív a túlerő ellen, és ez lesz az igazi tűzkeresztség Lee-Char-nak. :) Kíváncsi vagyok, mi lesz Tamson sorsa, totális győzelem vagy csúnya vég – ez utóbbira szavazok. Jó karakter, de elég veszélyes. :D

Eddig nagyon szép ívű és epikus történet, jól eltalált zenével, remélem, a befejezése is hasonlóan jól sikerül majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iszonyat jó rész volt ez is. Ami a legjobban tetszett:

 

- Padmé beszólása a sivatagi bolygós származásáról

- amikor Jar Jar és a szenátor megöleli egymást félelmében

 

Maga a rész dinamikája kicsit furcsa volt az egymásra való egység rákontrázással, de rengeteg ötletet zsúfoltak bele ebbe a két részbe. Szuper. :)

 

szerk. Nektek nem hiányzott a pufi gungan főnök? Vele mi lett? Nem neki kellett volna dönteni a seregről?

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez is egy remek rész volt, számomra 7/10, mert az előző egy fokkal jobb volt, főleg hogy olyan dolgok voltak benne amire azért nem számítottam. Még hogy Fistot legyőzi a Tanson...na lol. Gunganeket sem szeretem annyira, de itt most pozitív volt a megjelenésük. A történet ott volt, és az akciók is, megint vittek bele egy kis kreativitást ezzel a polipdroidokkal, ahogy örvényt keltettek. KÍváncsi vagyok már nagyon, hogy mi lesz ennek a vége. :) És rem Fisto szétrúg még pár *****at! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Kedves koimbrák, egyszer a rossznak is eljön az ideje" :lol:

 

Én még nem láttam az új részt, de remélem Tamson kap a popójára. :D

Úgy volt hogy megnézem a 3.at is, de már annyira fáradt voltam, hogy nem akartam elrontani az élményt azzal, hogy "belekacsintok". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatom a véleményezést. Sok újdonságot nem tudok mondani. Először is a Jedik jelenetét emelném ki a rész elejéről. Jó ennyi Jedit együtt látni, még ha egyesek csak hologramként jelentek is meg. A gungan tárgyalás is jó volt. A főnök gyorsan változtatott az álláspontján. :)

Fisto végre nagyobb szerepet kapott. (Bár Anakin még így is többet) Volt néhány jó beszólása.

A Venator előbukkanása a felhők közül, illetve a gunganek vízbe ugrása az egyik legnagyobb jelenet az egész sorozatban. Jar Jar fülbedugulós jelenetén jót nevettem.

Tamson nem csak egy vadállat, hanem jó hadvezér is, ezt a részben többször bizonyítja. Érdekes, hogy a Tridentekben quarrenek dolgoznak és nem harci droidok. Ahsoka pörgő-forgó (rugása :D) támadása az aquadroidok ellen nagyon bejött. Így belegondolva Fisto és Tamson harca nagyon belekívánkozott a trilógia egyik részébe és meg is kaptuk. :D

A rész végére elég reménytelenné válik a helyzet hőseink számára. Jó ez, hogy a szeparatisták végre igazi győzelmet aratnak. Más kérdés, hogy ez meddig tart. :)

Werebazs nagyon jól leírta Ahsoka fejlődését, mármint amit ebben a részben láttunk tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedi tanács hologramja csak engem emlékeztetett az EPII -es mására a younglingeknél? :D Ja és én Tamson helyében csak akkor robbantottam volna fel a hajót, amikor már fenn vannak rajta a célszemélyek. :evil:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

A Jedi tanácsban a hologram asztalon pont úgy jelent meg a galaxis, mint az EPII -ben amikor Obi a Kamino felől érdeklődött Yodánál. Első nézéskor is feltűnt, de most tudatosult bennem. Jó kis utalás volt. Egyébként most nézem újra ezt a történetet, és hatalmas!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Meg volt ez is. :) A szinkron megfelelő volt, de továbbra is úgy vélem, hogy eredetiben sokkal jobb. Fisto és Tamson hangja a mélypont. A rész egyébként jó. Azt egyébként még mindig nem értem, miért nem akkor robbantott Tamson, amikor már a hajón voltak Lee-Char -ék?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.