Ugrás a kommentre

4x04 - Shadow Warrior


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

"Elmentek" egymás mellett a szürkületben. Ebbe nem kell belemagyarázni semmit.

 

Ez és a többi része is a hsz-ednek jól ízekre szedte és kisarkította apró fanyalgásaimat.

 

Talán élő beszédben meg tudnám értetni mgam, és egyet is értenénk, de pár egyszerű szóval leírom összegezve:

Ez a rész és pár másik is a tcw-ban, keresi határokat, és néha már nagyon neccesre veszi,

hogy ne ütközzenek a dolgok mozifilmekkel.

Pedig lenne lehetőség nem ilyen szituációkat filmre vinni.

Ennyi. Én szeretem továbbra is nyugi és örülök hogy van.

 

De néha igenis magyarázkodunk és nem csak egymásnak,

hanem az az érdekes amikor magunknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez és a többi része is a hsz-ednek jól ízekre szedte és kisarkította apró fanyalgásaimat.

 

Talán élő beszédben meg tudnám értetni mgam, és egyet is értenénk, de pár egyszerű szóval leírom összegezve:

Ez a rész és pár másik is a tcw-ban, keresi határokat, és néha már nagyon neccesre veszi,

hogy ne ütközzenek a dolgok mozifilmekkel.

Pedig lenne lehetőség nem ilyen szituációkat filmre vinni.

Ennyi. Én szeretem továbbra is nyugi és örülök hogy van.

 

De néha igenis magyarázkodunk és nem csak egymásnak,

hanem az az érdekes amikor magunknak.

De továbbra se értem miért kell magyarázkodni? :) A sorozat kihasználja azt, amit kilehet. Az hogy Te, vagy én mit hittünk a ROTS -ot látva nem számít. Az a lényeg, hogy konkrétan ki lett-e mondva vagy lett-e rá utalva félreérthetetlenül vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kommandós droiddal én se értettem miért pepecsel annyit, de a magnákkal nem volt semmi baj szerintem. Egyszerűen minden szitu más. Én is sok tizenegyest berúgtam már, de van amikor kihagyom. ;) Anakin gyengítése meg rendben van. Kellenek neki gyenge pillanatok, mert ha mindent megoldana akkor nem vágyna többre. Van hová fejlődnie. :)

De ne őt gyengítsék, hanem erősebb vagy vele egyenlő ellenfelet állítsanak neki. Itt nem ez történt. A magnák nem ellenfelei Anakinnak, ezt ez előtt és ez után is bizonyította. Ha nem lenne az a jelenet, amiben Dooku elsétál, hanem végig ő is támadna - mint Eath Koth esetében Grievous -, akkor nem lenne semmi bajom ezzel a jelenettel. Csak van az a nem csekély idő, amiben Dooku otthagyja őket, és ami úgy zárul, hogy Anakin kénye-kedve szerint hajigálja őket.

 

Grievous ezt mondta...persze. :) Szöveg. Ha valamit megtanulhatott a szeparatista vezérkar az eddigiekből az az, hogy hiába rohan le egy bolygót, azzal az esetek többségében nem sokat ért el. Láthatóan megváltozott a taktika. Most már belső feszültségkeltés után indítanak inváziót, akkor amikor a bolygó lakosainak egyik fele a pártjukra állt. Csak így lehet tartósan uralni egy rendszert. Enélkül nincs értelme a lerohanásnak, mert a bennszülöttek és a klónok közös erővel kiűzik a szepiket. Jó példa a Dac, ahol csak azután lett fordulat, hogy a Quarrenek Tamson ellen fordultak.

Na, ebben van valami. Ez a magyarázat tetszik!

 

Nagyrészt. :)

Nem rémlik, hogy a nagyrészt szó elhangzott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem majd a sorozat végén lesz érdemes reklamálni, ha addig minden részben együtt lesznek.

 

Nem reklamációnak szántam, csak Embo kommentjét olvasva eszembe jutott, hogy ha még kábé egy év van hátra a háborúból, akkor lassan ideje volna egy off-screen romantikus estének, és hogy kábé másnap reggel Anakin meg Padmé hosszabb időre elszakadjanak egymástól. Elvégre Padmé már a nyolcadik hónapban járt, mikor Anakin egyáltalán megtudta, hogy gyereket vár!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem reklamációnak szántam, csak Embo kommentjét olvasva eszembe jutott, hogy ha még kábé egy év van hátra a háborúból, akkor lassan ideje volna egy off-screen romantikus estének, és hogy kábé másnap reggel Anakin meg Padmé hosszabb időre elszakadjanak egymástól. Elvégre Padmé már a nyolcadik hónapban járt, mikor Anakin egyáltalán megtudta, hogy gyereket vár!

 

Szerintem amíg még lehet addig együtt lesznek, utánna már külön utakon fognak járni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem reklamációnak szántam, csak Embo kommentjét olvasva eszembe jutott, hogy ha még kábé egy év van hátra a háborúból, akkor lassan ideje volna egy off-screen romantikus estének, és hogy kábé másnap reggel Anakin meg Padmé hosszabb időre elszakadjanak egymástól. Elvégre Padmé már a nyolcadik hónapban járt, mikor Anakin egyáltalán megtudta, hogy gyereket vár!

Nem tudjuk az időrendet, de valamikor tényleg el kellene szakadniuk már. A sorozat előtt egyébként azt hittem alig lesznek majd együtt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne őt gyengítsék, hanem erősebb vagy vele egyenlő ellenfelet állítsanak neki. Itt nem ez történt. A magnák nem ellenfelei Anakinnak, ezt ez előtt és ez után is bizonyította. Ha nem lenne az a jelenet, amiben Dooku elsétál, hanem végig ő is támadna - mint Eath Koth esetében Grievous -, akkor nem lenne semmi bajom ezzel a jelenettel. Csak van az a nem csekély idő, amiben Dooku otthagyja őket, és ami úgy zárul, hogy Anakin kénye-kedve szerint hajigálja őket.

Rossz napja volt a Jedinek, nagyon úgy néz ki. :D Egyébként jó volt Anakint megint a bolygón látni, felnőtt korában. :)

 

Na, ebben van valami. Ez a magyarázat tetszik!

Ez büszkeséggel tölt el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de én azt láttam, hogy Anakin elbánna a guardokkal ha Dooku nem lenne. Az pedig bocsánatos bűn, hogy inkább a sith lordra figyelt, és nem pár robotra...

Dooku úgy sétált el mintha közértben hagyna ott egy ismerőst. Nem futott, nem menekült, mint mikor Asajj és Opress megtámadta. Ha valaki az életéért harcol (még ha tudjuk is, hogy igazából nem), akkor nincsenek bocsánatos bűnök, mert az egyik miatt esetleg otthagyja a fogát. Megint a visszafelé logika, hogy Anakint úgy sem megölni akarték, és sajnos az írók, animátorok is ennek fényében dolgoznak. Túlerő ellenében alapvető lenne minél gyorsabban elintézni a gyengébb ellenfeleket, hogy aztán a veszélyesre lehessen koncentrálni. Ezt eddig Anakin is így csinálta, ahogy pl. Dooku is mikor Ventress és a két éjnővér megtámadta.

 

A Naboo elleni támadás logikátlanságát meg akárhogy is magyarázzuk nem lehet védeni. Egy háborúban nem lehet a biztosra alapozni, Griveous nem mehet oda úgy, hogy átállítjuk a gunganeket, de ha nem jön össze akkor csendben elkullogunk. A Dacon sem számítottak igazán a klónok beavatkozására, meg a gungan erősítésre mégis simán kezelni tudták őket. Itt meg egy ismert egyszer már legyőzött, közepesen veszélyes bennszülött csapat támogatása nélkül nem mernek lépni. Na, meg a szeparatista tábor két legfontosabb vezetője két tucat rohamdroiddal indulna neki egy akciónak? Ne már.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku úgy sétált el mintha közértben hagyna ott egy ismerőst. Nem futott, nem menekült, mint mikor Asajj és Opress megtámadta. Ha valaki az életéért harcol (még ha tudjuk is, hogy igazából nem), akkor nincsenek bocsánatos bűnök, mert az egyik miatt esetleg otthagyja a fogát. Megint a visszafelé logika, hogy Anakint úgy sem megölni akarték, és a sajnos az írók, animátorok is ennek fényében dolgoznak. Túlerő ellenében alapvető lenne minél gyorsabban elintézni a gyengébb ellenfeleket, hogy aztán a veszélyesre lehessen koncentrálni. Ezt eddig Anakin is így csinálta, ahogy pl. Dooku is mikor Ventress és a két éjnővér megtámadta.

Ebben van valami, de Anakint még sose láttuk négy magna guard és egy sith ellen harcba szállni. Kicsit érdekesnek találom, hogy mi abban annyira hihetetlen, hogy ebből a helyzetből Anakin nem tud kijönni.

 

A Naboo elleni támadás logikátlanságát meg akárhogy is magyarázzuk nem lehet védeni. Egy háborúban nem lehet a biztosra alapozni, Griveous nem mehet oda úgy, hogy átállítjuk a gunganeket, de ha nem jön össze akkor csendben elkullogunk. A Dacon sem számítottak igazán a klónok beavatkozására, meg a gungan erősítésre mégis simán kezelni tudták őket. Itt meg egy ismert egyszer már legyőzött, közepesen veszélyes bennszülött csapat támogatása nélkül nem mernek lépni. Na meg a szeparatista tábor két legfontosabb vezetője két tucat rohamdroiddal indulna neki egy akciónak? Na ne már.

Lehet, hogy logikátlan, de kis belátással az se sokkal logikusabb, hogy megtámadják a bolygót de pár nap múlva meg leverik őket a klónok bennszülöttek megerősítve. A sok pénz és droid mind kárba vész. Biztos volt oka annak, hogy inkább elhúzták a csíkot. Ráadásul azt se feledjük, hogy Palpatine szülőbolygójáról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami, de Anakint még sose láttuk négy magna guard és egy sith ellen harcba szállni. Kicsit érdekesnek találom, hogy mi abban annyira hihetetlen, hogy ebből a helyzetből Anakin nem tud kijönni.

Nem az hihetetlen, hogy nem tud kijönni belőle. Az a baj, hogy az egész jelenet úgy van megírva, hogy nem is akar. Anakin nem úgy cselekszik, ahogy az eddigiek alapján várnánk tőle, hanem úgy, hogy az passzoljon a Dooku foglyul ejti végkifejlethez. Ez számomra megint az, amit már korábbi epizódokban is sérelmeztem időnként. Mintha az írók a meglévő végpontból visszafelé írnák a történetet, ami így erőltetett, hiteltelen lesz. Azzal nem lett volna gond, ha Dooku elkapja, de pl. a magnákat, vagy egy részüket legalább levághatta volna. Ehhez képest itt már a kommandós droidokkal is komoly gondja akadt.

 

Lehet, hogy logikátlan, de kis belátással az se sokkal logikusabb, hogy megtámadják a bolygót de pár nap múlva meg leverik őket a klónok bennszülöttek megerősítve. A sok pénz és droid mind kárba vész. Biztos volt oka annak, hogy inkább elhúzták a csíkot. Ráadásul azt se feledjük, hogy Palpatine szülőbolygójáról van szó.

Biztos volt, pl. az, hogy béna sztorit írtak a részhez.

Egyszerűen az egész légből kapott invázió ellentmond a sorozatban eddig látottaknak. Ennyire gyenge lábakon álló inváziót (gyakorlatilag a gungan főnök manipulációján alapul az egész) a szepik még sosem csináltak. Az nem magyarázat, hogy új taktika a belső lázadás keltése, mert egyrészt pont előtte láttuk, hogy nem jön be, másrészt meg viszonylag kevés az olyan bolygó, amin két értelmes bennszülött faj lakik (hirtelen nem is tudok másikat a Dacon és a Nabbon kívül), így elég szűk az alkalmazhatósága.

 

Megint ott tartunk, hogy a te hurrá optimizmusodat semmilyen rossz rész nem tudja megdönteni, és mindent megmagyarázva igyekszel meggyőzni azokat, akiknek nem tetszett valamiért az epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint ott tartunk, hogy a te hurrá optimizmusodat semmilyen rossz rész nem tudja megdönteni, és mindent megmagyarázva igyekszel meggyőzni azokat, akiknek nem tetszett valamiért az epizód.

Szóval csak kibújt a szög a zsákból. Az én hurráoptimizmusom miért zavar téged még mindig? Ki mondta, hogy ez a rész tökéletes? Miért zavar az, hogy próbálom meglátni a jót? Te folyton kötekedsz velem ha valami pozitívat merek írni a kritikádra vagy máséra. Még így is eltörpül az én véleményem a kritikus írások mellett, amiből alább van bőven. Szóval nem értem mi a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs a résszel semmi baj. Nekem nagyon bejött. Ahogy Ody írja pozitívan kell hozáállni. Jar-Jar marha jó volt, igazi komikus volt. Az invázióval sincs gond. A gunganekkel együtt akarták leigázni Naboot. Mivel a miniszter halott, a gungan főnök meg nem megy bele, így elmentek. De az is benne van hogy a piszkos munkát a gunganekkel végeztették volna, ezért jöttek kevés droiddal.

Anakin meg kevés volt ehhez a feladathoz. Egyszerre szűk helyen 4 magmaguard ellen plussz Dooku. Különben a végén csak úgy sikerült elkapni hogy a gróf szorongatta a torkát. Ha nincs Dooku simán legyőzi a pálcás őrőket.

Az meg egy marhaság hogy az EP3-ból az derül ki hogy nem találkozhatnak. Azt mondja Anakin hogy erősebb lett az utolsó találkozás óta. Az lehetett tegnap is.

Grevious meg gúnyosan üdvözli a két lovagot. Anakinnak csak annyit mondd hogy hírnévre tett szert ilyen fiatalon. Ez nem jelenti azt hogy nem találkozhattak.

 

Llew: Te meg mindenáron igazolni akarod hogy a rész rossz. Pedig nem. A kákán is csomót keresel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett ez az epizód, még az alaphelyzettel sincs bajom. Igaz, elsőre elég képtelenségnek tűnt, hogy épp a gungákat sikerült a szepiknek szövetségesül megnyerniük, azonban hamar tisztázódik, hogy cselszövés áll a háttérben, amit gyorsan le is lepleznek. Innentől kifejezetten pörgőssé és izgalmassá vált az egész, Jar Jar ismét túllépte önmagát, és nagyon bírtam, hogy még Grievous előtt sem veszítette el a humorát. :)

Apropó Grievous, ő nagy meglepetés volt számomra (de jó, hogy nem olvasom a spoilereket!), és jó volt a jelenete „Lyonie „-val, az viszont már kevésbé tetszett, ahogy ilyen könnyen elfogták (Tarpals halála persze nem semmiség, de még így is hihetetlenül bonyodalom mentes volt, ahhoz képest, hogy a szeparatista hadsereg fővezéréről van szó), ráadásul épp a gungák kapják el, amely nem egy karizmatikus nép, valljuk be.

Dooku és Anakin párbaj szintén olyan dolog, ami nekem is furcsa, de csak mert nagyon ironikus: Dooku csak elfogni akarja Anakint, pedig abban a helyzetben a halálára is törekedhetne - vajon egyáltalán nem érzi, hogy a fiú milyen veszélyes lesz rá nézve? Vagy ha másért nem, nem lenne-e jó végleg megszabadulni a Jedik egyik ifjú tehetségétől, Grievous-t pedig egyszerűen kiszabadítani? Számomra ez volt a logikátlanság, hiszen ez sokkal inkább illene a Sötét Oldal természetéhez.

 

Szóval lehetett volna jobb is, de szerintem ez az epizód nem akart mást, mint bemutatni egy szórakoztató közjátékot, ami arról szól, hogy nem minden két nép által lakott bolygón van könnyű dolga a szeparatistáknak (ki tudja, hány ilyen hely van, és az egy dolog, hogy mi csak párat ismerünk), és számomra simán belefér, hogy időnként mindkét oldal főszereplői is hibázhatnak. Így nézve egyáltalán nem volt rossz. Nem kell minden résznek akkorát szólnia, mint a nagyágyúnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku és Anakin párbaj szintén olyan dolog, ami nekem is furcsa, de csak mert nagyon ironikus: Dooku csak elfogni akarja Anakint, pedig abban a helyzetben a halálára is törekedhetne - vajon egyáltalán nem érzi, hogy a fiú milyen veszélyes lesz rá nézve? Vagy ha másért nem, nem lenne-e jó végleg megszabadulni a Jedik egyik ifjú tehetségétől, Grievous-t pedig egyszerűen kiszabadítani? Számomra ez volt a logikátlanság, hiszen ez sokkal inkább illene a Sötét Oldal természetéhez.

Ez így van, de Sidious parancsba adta Dooku -nak, hogy cseréljen. :) Lehet, hogy megölte volna, de így nem tehette. Egyébként amilyen könnyen elkapták Grivit, olyan könnyen esett fogságba Anakin is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naboo, Dac, Utapau, Endor, Tatooine, csak pár bolygó, amint két faj él, szóval, ha a stratégia nem is életképes minden világon, éppen elég bolygó van arra, hogy kísérletezni lehessen. Az epizódban tényleg csak a kivitelezés rossz. Ha legalább a klónok ott lennének, meg lehetne magyarázni, hogy miért lépett le a Szeparatista sereg (bocs Ody, az, hogy Palpatine szülőbolygója, nem hiszem, hogy érv, még Palpatine szemszögéből sem... szerintem ott csokizza le a saját világát :D). Tényleg szánhattak volna két részt a témára, jobban kijöttek volna a lépések. Így inkább botladozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grevious meg gúnyosan üdvözli a két lovagot. Anakinnak csak annyit mondd hogy hírnévre tett szert ilyen fiatalon. Ez nem jelenti azt hogy nem találkozhattak.

A magyar szinkronnal tényleg nem ütközik, csakhogy az eredeti szövegből egyértelműen kiderül hogy még nem találkoztak.

(Anakin Skywalker. I expected someone with your reputation to be a little... older. )

 

Te meg mindenáron igazolni akarod hogy a rész rossz. Pedig nem.

Pedig azért ez eléggé átlagon aluli volt. A negyedi évadra már igazán nem ilyen gagyi sztorikat kellene összedobni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, de Sidious parancsba adta Dooku -nak, hogy cseréljen. :) Lehet, hogy megölte volna, de így nem tehette. Egyébként amilyen könnyen elkapták Grivit, olyan könnyen esett fogságba Anakin is.

Ja igen, Sidious-ról elfeledkeztem. :D

Egyiküknek sem válik becsületére ez a könnyű elfogás. Sosem hittem volna, hogy Anakint egyszer fogolycsere alanyaként látom viszont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen, Sidious-ról elfeledkeztem. :D

Egyiküknek sem válik becsületére ez a könnyű elfogás. Sosem hittem volna, hogy Anakint egyszer fogolycsere alanyaként látom viszont.

Pedig ez már majdnem megtörtént az első évadban, amikor is a kalózok fűszerért cserélték el őt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez már majdnem megtörtént az első évadban, amikor is a kalózok fűszerért cserélték el őt. :D

De az nem ugyanaz. :P A kalózok nem részei hivatalosan a háborúnak, seftelnek, ahol és amivel tudnak. Viszont a Köztársaság és a szeparatisták harcában az ilyen fogolycsere, és épp a Kiválasztottal, valahogy komikus. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az nem ugyanaz. :P A kalózok nem részei hivatalosan a háborúnak, seftelnek, ahol és amivel tudnak. Viszont a Köztársaság és a szeparatisták harcában az ilyen fogolycsere, és épp a Kiválasztottal, valahogy komikus. :)

Komikus, de Grivit másképp nem lehet visszaszerezni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ennek a résznek a legnagyobb hibája az volt, hogy nem egy kétrészes történet első fele. A háttértörténetet összecsapottnak éreztem, gondolok itt például a szeparatisták tervére, bár a recept nagyjából itt is fennállt: egy, a népét eláruló elöljáró, befolyása, akinek a szakadárok az új rend felépítése után vezető pozíciót ajánlanak. De azért érzek apró logikai bukfencet a mostani meg a mon calamaris részek között, akkor a gungenek fenntartás nélkül segítettek Padmének és a Köztársaságnak. Persze az is lehet, hogy kronológiailag a két esemény messze áll egymástól.

 

Kezdem megkedvelni Jar Jart, az utóbbi részekben elviselhető volt, bár azt tudom, hogy soha nem lesz a kedvencem. Tarpals (most már tábornok) szerepeltetése nagyszerű volt, még akkor is, ha meghalt, ám dicső, hozzá méltó halált halt. Bár a fogoly kicserélése ezután értelmetlenné tette az egészet... Nass főnököt hiányoltam, de e rész ismeretében akkor ő már nem ül a helyén, és Padmé temetésén nem főméltóságként, hanem mint a szenátornő régi ismerőseként vehetett részt.

 

Otoh Gunga látványa továbbra is pazar. Nálam a rész 6/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval csak kibújt a szög a zsákból. Az én hurráoptimizmusom miért zavar téged még mindig? Ki mondta, hogy ez a rész tökéletes? Miért zavar az, hogy próbálom meglátni a jót? Te folyton kötekedsz velem ha valami pozitívat merek írni a kritikádra vagy máséra. Még így is eltörpül az én véleményem a kritikus írások mellett, amiből alább van bőven. Szóval nem értem mi a probléma.

Sőt, csak azért írogatok ide időnként, hogy hátha valamit magadra veszel. Nem az zavar, hogy neked tetszik, az rendben. Hanem, hogy neked muszáj minden negatívumként felhozott érvet megmagyarázni, hogy nem is úgy van. Leírod a véleményed, remek, de aztán elkezded mások hozzászólását darabokra szedni belemagyarázásokkal. Ha erre én leírom, hogy szerintem miért hülyeség az, hogy a történtek szembe mennek a korábban látottakkal, az mitől lenne kötekedés? Régen rossz, ha ezt annak veszed.

 

Nincs a résszel semmi baj. Nekem nagyon bejött. Ahogy Ody írja pozitívan kell hozzáállni. Jar-Jar marha jó volt, igazi komikus volt. Az invázióval sincs gond. A gunganekkel együtt akarták leigázni Naboot. Mivel a miniszter halott, a gungan főnök meg nem megy bele, így elmentek. De az is benne van hogy a piszkos munkát a gunganekkel végeztették volna, ezért jöttek kevés droiddal.

Anakin meg kevés volt ehhez a feladathoz. Egyszerre szűk helyen 4 magmaguard ellen plussz Dooku. Különben a végén csak úgy sikerült elkapni hogy a gróf szorongatta a torkát. Ha nincs Dooku simán legyőzi a pálcás őrőket.

Az meg egy marhaság hogy az EP3-ból az derül ki hogy nem találkozhatnak. Azt mondja Anakin hogy erősebb lett az utolsó találkozás óta. Az lehetett tegnap is.

Grevious meg gúnyosan üdvözli a két lovagot. Anakinnak csak annyit mondd hogy hírnévre tett szert ilyen fiatalon. Ez nem jelenti azt hogy nem találkozhattak.

 

Llew: Te meg mindenáron igazolni akarod hogy a rész rossz. Pedig nem. A kákán is csomót keresel.

Gyönyörű kezdés. Neked tetszik, tehát nem lehet rossz. Bravó. Miért kéne pozitívan hozzáállni? Hogy rózsaszín szemüvegben ne lássuk a hibákat? Egyszer megnéztem, nem tetszett. Nem fogom újranézni időnként, hogy hátha jobb lesz majd. Vagy azért mert Star Wars máris álljak hozzá pozitívan? Ennyire ne legyünk már elvakult rajongók. Attól, hogy szeretem az SW-t had lássam már meg a hibáit. És itt volt több is, ahogy mások is jelezték.

Az invázióval több gond is van, ezt páran részleteztük. Az, hogy téged ezek nem zavarnak, nem jelenti, hogy nem léteznek. Direkt visszanéztem a hsz-ed miatt, semmivel nem volt szűkebb a hely, mint a Duel of Droidsban. Max sötétebb volt a terem, meg volt a kettő közt egy rövid folyosó. Persze Anakinnak a fogságba kell esnie, tehát követi Dookut logika miatt át kellett rajta mennie, ahelyett, hogy levágta volna a két hátramarad droidot, aztán ment volna a másik kettő és Dooku után.

Nem igazolni akarom, hogy rossz. Az egy dolog, hogy nekem nem tetszett, de ettől függetlenül több helyen logikátlan a saját univerzumán belül a történet.

 

 

 

Naboo, Dac, Utapau, Endor, Tatooine, csak pár bolygó, amint két faj él, szóval, ha a stratégia nem is életképes minden világon, éppen elég bolygó van arra, hogy kísérletezni lehessen.

Értelmes lényekre gondoltam, akik nem csak kőbaltát tudnak készíteni, hanem saját politikai, gazdasági, katonai hatalommal rendelkeznek, és fejlett társadalomban, de elkülönülve élnek a bolygó más hasonló népétől. Vagyis az ewokok, buckalakók és jawák nem játszanak. Marad a mon calamari-quaaren, illetve részben a nabooi-gungan páros, bár utóbbiak önállóan nem hiszem, hogy kijutnának a bolygóról. Az Utapaun is együtt él a két faj, külön nem nagyon boldogulnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelmes lényekre gondoltam, akik nem csak kőbaltát tudnak készíteni, hanem saját politikai, gazdasági, katonai hatalommal rendelkeznek, és fejlett társadalomban, de elkülönülve élnek a bolygó más hasonló népétől. Vagyis az ewokok, buckalakók és jawák nem játszanak. Marad a mon calamari-quaaren, illetve részben a nabooi-gungan páros, bár utóbbiak önállóan nem hiszem, hogy kijutnának a bolygóról. Az Utapaun is együtt él a két faj, külön nem nagyon boldogulnának.

ŐŐőőőő... és miért ne játszhassanak az ewokok, jawák és buckalakók? Csak mert törzsekben élnek és nem űrutazók? A gunganok sem azok! Mert gaffit és kőbaltát használnak? A gunganok is használnak lándzsát. De, az ewokok agyoncsapták a Birodalmat, a buckalakók egy törzse pedig visszaverte harminc modern civilizációból szökött ember támadását, elég durván. Ha valami jellemző a Star Warsra, az, hogy nem csak a csillagutazó, lézerstukkert forgató szupercivilizációk számítanak. És erről nem csak ebben a részben van szó, de ott van a Tresspass, és a Jedi Crash-Defenders of the Peace. S bár ez a rész akkor is gagyi marad, de a szándék megvan benne arra vonatkozóan, hogy a Szeparatisták mindig a primitívebb fajokat veszik célba, az ilyen közösnépes bolygón is. Igaz, senki sem akarja majd az Endort vagy a Tatooine-t elfoglalni a buckalakóktól, a jawáktól vagy az ewokoktól, de hasonló világokból a Galaxisban még éppen elég lehet.

 

Amúgy egy apró megjegyzés a droidok visszavonulására. Végül is egy formában magyarázható. A Köztársaságban is számtalanszor mondják, hogy nincs kapacitásuk ebbe és abba a rendszerbe egységeket küldeni. Nos, ez a másik oldalra is igaz lehet (pláne, hogy a geonosisi gyárat kétszer is elvesztették). Grievous mehetett csak annyi droiddal, hogy a gunganokkal együtt hatékony legyen, de nélkülük már bajos lett volna támadni. Grievous meg egy ideje szerintem nem engedhet meg magának vereséget, hiszen megpróbálták már emiatt kicsinálni. Mondjuk még így is támadhatott volna, főleg a gunga hadsereg lett volna könnyű célpont... Túl könnyen feladták ezt a bolygót mindennemű magyarázat nélkül. Ezt akárhogy csűrjük-csavarjuk, baj, a szeparatisták mindenképpen nagyot hibáztak... Mondjuk nem az első eset lenne tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa:

az, hogy nem mozdult előre a story, ne lepjen meg,

gyakorlatilag nem lehet más a sorsa ennek az egész sorozatnak.

Főleg a részben lévő főszereplők miatt is.

Előremozdulás, -bár inkább csak karakterek halálát lehet itt érteni, mert mást nem nagyon lehet csinálni-

Talán a Ventress-Opress szálban várhatunk.

Illetve tavaly majdnem volt előremozdulás a Mortisban,

de azt megfűszerezték jó adag kétellyel homállyal misztikummal, végül abból sem jött ki semmi.

 

Szerintem ez a sorozat "csak" sw hangulat, kaland, és szórakozás keltésére hivatott.

Ez kb meg is van, sőt még jelen cikk érthetetlen című része is belefér a fent leírt kritériumokba.

Nem egészen így értettem a dolgot, Csoli, de igen, teljesen igazad van. Ha úgy vesszük, az egész sorozat lényegében egy nagy hűhó a semmiért az EPIII. tükrében, de ha végig azzal a mentalitással nézzük, hogy tudjuk, mi fog történni, nem fog sok izgalmat nyújtani. Én egyébként arra gondoltam, hogy azért minden történet haladt valahová, elindult egy A pontból a B pontba. De a Shadow Warrior esetén pedig elindultunk az A pontból és ugyanoda jutottunk vissza, anélkül hogy bármi érdemi történt volna, Tarpals halálán kívül persze...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ŐŐőőőő... és miért ne játszhassanak az ewokok, jawák és buckalakók? Csak mert törzsekben élnek és nem űrutazók? A gunganok sem azok! Mert gaffit és kőbaltát használnak?

Azért mert sem a szepik, sem a később a birodalmiak nem veszik őket számításba. A fejlettségük miatt kb. mintha nem is léteznének, vagy nem lennének többek állatoknál. Ha arra érdektelenek, hogy ellenségként számításba vegyék őket, akkor lehetséges szövetségesként még kevésbé jönnek szóba. Mellesleg a jawákban mekkora katonai potenciál van azon kívül, hogy jó céltáblák?

 

Ha valami jellemző a Star Warsra, az, hogy nem csak a csillagutazó, lézerstukkert forgató szupercivilizációk számítanak. És erről nem csak ebben a részben van szó, de ott van a Tresspass, és a Jedi Crash-Defenders of the Peace.
A néző, illetve a történet szempontjából valóban számítanak, de mindegyik rész azt támasztja alá amit az előbb írtam. A szepik a többször bebizonyosodott a helytelen hozzáállásu ellenére lenézik, megvetik, figyelmen kívül hagyják őket. Ennél fogva nem fognak rájuk alapozni egy támadási tervet.

 

az ewokok agyoncsapták a Birodalmat, a buckalakók egy törzse pedig visszaverte harminc modern civilizációból szökött ember támadását, elég durván.
Az első ugye a meglepetés, meg a lebecsülés ereje. Többször nem nagyon jött volna össze.

A másodikat honnan is tudjuk? Nem filmes és TCW-s példákat ne keverjünk most ide. Illetve ha mégis, egy törzsi csetepatét szökevényekkel ne hasonlítsunk egy szervezett, jól felszerelt hadsereg esetleges támadásához. Vajon mihez kezdtek volna egy sandtrooper szakasszal?

 

Amúgy egy apró megjegyzés a droidok visszavonulására. Végül is egy formában magyarázható. A Köztársaságban is számtalanszor mondják, hogy nincs kapacitásuk ebbe és abba a rendszerbe egységeket küldeni. Nos, ez a másik oldalra is igaz lehet (pláne, hogy a geonosisi gyárat kétszer is elvesztették). Grievous mehetett csak annyi droiddal, hogy a gunganokkal együtt hatékony legyen, de nélkülük már bajos lett volna támadni. Grievous meg egy ideje szerintem nem engedhet meg magának vereséget, hiszen megpróbálták már emiatt kicsinálni. Mondjuk még így is támadhatott volna, főleg a gunga hadsereg lett volna könnyű célpont... Túl könnyen feladták ezt a bolygót mindennemű magyarázat nélkül. Ezt akárhogy csűrjük-csavarjuk, baj, a szeparatisták mindenképpen nagyot hibáztak... Mondjuk nem az első eset lenne tőlük.
Jó felvetés, csakhogy ha ez a magyarázat, akkor az megint egy hajánál fogva előrángatott ok lenne az alkotók részéről, mivel eddig nem láttunk rá példát, hogy a szepik szűkölködnének erőforrásokban vagy droidokban. A geonosisi gyár elvesztése sem rázat meg őket nagyon. Sőt, gyakorlatilag a minden eddig látott csatában elszenvedett veszteség ellenére újra és újra rengeteg droidot tudnak felvonultatni. Mindig csak a Köztársaság részéről kerül elő a kevés katonánk van probléma, mert ez így is van. Szóval ez a kevés droid megint csak az önmagukkal szembe menés lenne.

Abban, hogy a közös akció bukása után, meg a szórakozást megelégelve Grievous kirombolt a hajóból, abban benne volt az is, hogy nem csak a gungan főnököt, hanem az egész bagázst lerendezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másodikat honnan is tudjuk? Nem filmes és TCW-s példákat ne keverjünk most ide.

Nem filmes? Érdekes, pedig esküdni mernék rá, hogy az ep2-ben Cliegg Lars azt mondta, hogy: "Thirty of us went out after her. Four of us came back." Filmes, még ha nem is láttuk, és ahol egy primitív törzs lemészárol huszonhat technikával felvértezett jóembert, azt vehetjük durva elbánásnak. Persze csak farmerok voltak, de valószínűleg siklókkal és robogókkal mentek és lézerpuskával támadtak, míg a taskeneknek csak botjaik és bantháik vannak, talán néhány zsákmányolt lézerpuskával, bár mikor Anakin bepipul, nem látni ilyen fegyvert - persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is, de három buckalakó eljövetelből eddig kettőnél nem az volt az általános.

Ami a rohamosztagosokat illeti... nos... hányszor is sikerült eltalálniuk azoknak a mesterlövészeknek az előlük szaladgáló két méteres szőnyeget és társait? Jelentős túlerővel szemben is mindig alulmaradtak (plüssmacik kalapálták el őket néha szó szerint!), nem hiszem, hogy pont a buckalakók ne gyűrnék le őket. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem filmes? Érdekes, pedig esküdni mernék rá, hogy az ep2-ben Cliegg Lars azt mondta, hogy: "Thirty of us went out after her. Four of us came back." Filmes, még ha nem is láttuk, és ahol egy primitív törzs lemészárol huszonhat technikával felvértezett jóembert, azt vehetjük durva elbánásnak. Persze csak farmerok voltak, de valószínűleg siklókkal és robogókkal mentek és lézerpuskával támadtak, míg a taskeneknek csak botjaik és bantháik vannak, talán néhány zsákmányolt lézerpuskával, bár mikor Anakin bepipul, nem látni ilyen fegyvert - persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is, de három buckalakó eljövetelből eddig kettőnél nem az volt az általános.

Ami a rohamosztagosokat illeti... nos... hányszor is sikerült eltalálniuk azoknak a mesterlövészeknek az előlük szaladgáló két méteres szőnyeget és társait? Jelentős túlerővel szemben is mindig alulmaradtak (plüssmacik kalapálták el őket néha szó szerint!), nem hiszem, hogy pont a buckalakók ne gyűrnék le őket. :lol:

Bocs, hogy nem emlékszem kívülről mind a hat filmre. Ettől még lehetek rajongó? Vagy van valami alapkövetelmény?

Harminc kövér puskás farmertől még Wattó sem ijedt volna meg.Nem nevezném komoly erőnek. Attól, hogy van fegyverük nem lesznek harcosok, míg a taskenek inkább azok. A sikló nem előny, mert Larsból sem néztem volna ki, hogy egy száguldó robogóról képes mesterlövészkedni. Jól bepiáltak, meg felhergelték egymást, hogy majd ők megmutatják a buckalakóknak, aztán hamar szembesülhettek vele, hogy nem úgy megy az ahogy Móricka elképzeli. :lol:

Az Endoron nagy volt a meglepetés ereje, mint írtam. Egyszer eljátszható lehetőség. Meg valami elfuserált díszzászlóalj lehetett (tudom, hogy Palpi mást mond). A droidokat kereső sandtrooper csapat sokkal keményebbnek tűnt. Na, meg Ben mondta róluk, hogy milyen jó lövészek. Mellesleg a jawák elleni támadásnál elég sok lövésnyom volt, és a buckalakókra akarták terelni a gyanút, ami elég ha csak kézifegyvereik vannak. Luke egyszerű helybeliként simán elhitte, hogy a buckalakók voltak, vagyis annyira nem lehetett ritka náluk a lőfegyver.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, hogy nem emlékszem kívülről mind a hat filmre. Ettől még lehetek rajongó? Vagy van valami alapkövetelmény?

Nem! Nem lehetsz! Mint látod, oda írtam, nagy betűkkel, piros színnel, hogy nem lehetsz, sőt, egyenesen elküldtelek innét, mert ide csak azok járhatnak, akik nyolc nyelven - köztük goa'uldul, tündéül és huttul - fel tudják mondani visszafelé a hat film teljes szövegállományát. Ez mind oda van írva... csak senki nem látja, mert speciális "csakLlewláthatja" márkájú tintával írtam... :roll::pfff:

Végy egy mély levegőt, és próbáld meg elhinni, hogy nem mindenki csak a te támadásod miatt van itt és nem csak azért gyártja az elméleteket, mert nem tetszik neki, hogy neked nem tetszik valami. Pláne nem az, aki majdnem ugyanazt írta le a részről, mint te. ;)

 

Harminc kövér puskás farmertől még Wattó sem ijedt volna meg.

Ki is írta azt, hogy "nem filmes és TCW-s példákat ne keverjünk most ide"? Mert Cliegg a komáik testfelépítéséről egy szót sem szólt, és ha valami, ez tényleg nincs se a filmekben, se a TCW-ben. ;) Lehetett akár 29 szép szár ex-kommandós is, akik a Tatooine-on élték békés nyugdíjas éveiket. :D De ez már off. A lényeg, hogy van még és lehet még elég olyan világ, ahol egyszerre két értelmes faj él (űrutazó, nem űrutazó), amely miatt érdemes azt a taktikát alkalmazni, amit a Dacon és a Naboon látták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javasolnám a smileik mellé egy szarkazmus tábla felvételét is.

A jópofa így párban egy embertől ez a hú, nem is emlékszik rá lecseszés, aztán meg a gúnyolódás, hogy nem is úgy gondoltad szöveg. Hisz örülhetnék, hogy valamiben egyezett a véleményünk.

Tintával meg ne írj a monitorra, nem tesz neki jót.

Az is kimondottan szórakoztató, ahogy mindenféle elméleteket gyártotok a Dooku nem úgy pislogott képsorra alapozva (nem volt ilyen, csak elméleti példának írom), illetve a történteket magyarázó kb. minden alapot nélkülöző háttér politikai, meg katonai történésekre, aztán belekötsz abba, hogy Lars kinézete alapján általánosítottam a többi farmer kinézetére.

Azt már tényleg csak minden komolyság nélkül mondom, hogy a Tatooineon szerintem hamarabb találni nyugdíjas fejvadászt, de még nyugdíjas jedit is, mint ex-kommandóst.

 

Hogy off is legyen:

A lényeg, hogy van még és lehet még elég olyan világ, ahol egyszerre két értelmes faj él (űrutazó, nem űrutazó), amely miatt érdemes azt a taktikát alkalmazni, amit a Dacon és a Naboon látták.

Tényleg nem a vita kedvéért, de pont azt láttuk, hogy nem érdemes. Főleg így, hogy a szepiknek igazából még a "szövetséges" nép sem számít. Vagy csak rövid sikereket érhetnek el, hisz harmadik félként nem tudják magukat megingathatatlan bizalmi státusz bedolgozni (nem is akarják), vagy alapjaiban omlik össze a terv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.