Ugrás a kommentre

4x10 - Carnage of Krell


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó kis részt kaptunk megint.

Az elején megijedtem, hogy Fives és Jesse meghal. Már készítettem a zsepit, de szerencsére Tup és a többiek nem végezték ki őket.

Majd jött a klónok egymás elleni harca és Waxer halála, ami eléggé sokkoló volt.

Aztán Krell a klónok ellen. Utálom a fazont, de eszméletlen látványos volt ahogy irtotta a klónokat. Nagyon szorítottam, hogy ne veszítsünk el több ismert klónt.

A végén Krell halálát egy kicsit gyorsnak éreztem, sokkal lassabb és fájdalmasabb halál kellett volna neki.

 

Ami egy kicsit zavart, hogy a Köztársaságnak sikerült elfoglalni a bolygót. Ebbe a történetbe belefért volna egy vereség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis részt kaptunk megint.

Az elején megijedtem, hogy Fives és Jesse meghal. Már készítettem a zsepit, de szerencsére Tup és a többiek nem végezték ki őket.

Majd jött a klónok egymás elleni harca és Waxer halála, ami eléggé sokkoló volt.

Aztán Krell a klónok ellen. Utálom a fazont, de eszméletlen látványos volt ahogy irtotta a klónokat. Nagyon szorítottam, hogy ne veszítsünk el több ismert klónt.

A végén Krell halálát egy kicsit gyorsnak éreztem, sokkal lassabb és fájdalmasabb halál kellett volna neki.

 

Ami egy kicsit zavart, hogy a Köztársaságnak sikerült elfoglalni a bolygót. Ebbe a történetbe belefért volna egy vereség.

Készítetted a zsepit...ez jó. :D

 

Egyébként ha ez a történet az EPIII után játszódik, akkor senki nem szól egy árva szót sem. :) Talán Krell olyasmit látott előre, mint a 66 -os, és ezért is irtotta a klónokat. az viszont biztos, hogy félreértelmezte a látomását. Ma néztem meg az EPIII -at, és bizony Krell mészárlása a legjobb gyógyszer....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készítetted a zsepit...ez jó. :D

 

Egyébként ha ez a történet az EPIII után játszódik, akkor senki nem szól egy árva szót sem. :) Talán Krell olyasmit látott előre, mint a 66 -os, és ezért is irtotta a klónokat. az viszont biztos, hogy félreértelmezte a látomását. Ma néztem meg az EPIII -at, és bizony Krell mészárlása a legjobb gyógyszer....

 

EPIII után is ugyanez lenne a véleményem, mert a klónokat jobban bírom mint a jediket :D

Krell látomását szívesen megnéztem volna, lehet akkor jobban átjönne a karakter. Viszont a klónok mészárlása nem a legjobb gyógyszer, mert ők is áldozatai az egész 66-os parancsnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készítetted a zsepit...ez jó. :D

 

Egyébként ha ez a történet az EPIII után játszódik, akkor senki nem szól egy árva szót sem. :) Talán Krell olyasmit látott előre, mint a 66 -os, és ezért is irtotta a klónokat. az viszont biztos, hogy félreértelmezte a látomását. Ma néztem meg az EPIII -at, és bizony Krell mészárlása a legjobb gyógyszer....

 

Szerintem nem a klónok a hibásak a 66-os parancsért. Ráadásul Krell(már ha tényleg előre látta az ep3 végét) előre itéletet hozott. Ez olyan hogy 1925-ben kiirtanánk a német fiatalokat hogy ne kerüljenek Hitler befolyása alá. A klónok ebben részben százszor emberibbek voltak mint egy Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem a klónok a hibásak a 66-os parancsért. Ráadásul Krell(már ha tényleg előre látta az ep3 végét) előre itéletet hozott. Ez olyan hogy 1925-ben kiirtanánk a német fiatalokat hogy ne kerüljenek Hitler befolyása alá. A klónok ebben részben százszor emberibbek voltak mint egy Jedi.

De az EPIII -ban Obi és Yoda is irtották a klónokat. Akkor ők is rosszak? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Krell szál csúcsa volt. Valahogy sejtettem, hogy nem tudják végrehajtani majd a kivégzést. A végén, mikor Krell ellen fordultak hozat magával az EP3-as 66-os parancs érzését. Krell állati látványosan harcolt. Vlahogy érlelődött bennnem a gondolat, hogy Krell Dooku ügynöke, mert egy Jedi ilyen nem lehet. Krell állati keményen harcolt. Az elfogása kemény áldozatokat követelt. A kivégzése is kemény volt. Jó beillesztjető lesz ez a 66-os eddigi háttéranyagába.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A hétvégén megnéztem az Umbara-tetralógiát. Le vagyok nyűgözve. Olyan atmoszférát, olyan karaktereket, olyan történetet kaptam, amilyet álmodni se mertem. Ez a klónháború, 200%-ig. A bolygó döbbenetesen élő, az ellenség technológiája a legapróbb részletekig ki van dolgozva - és ez még csak a hátteret adja egy sor karakternek, akik egytől-egyig kiválóan működnek. A konfliktusok valódiak, és a nézőben is felébrednek. Krell egyre nagyobb őrültségeket csinál, és egyre jobban drukkolunk a klónoknak, hogy szálljanak végre szembe vele.

A történetet a karakterek mozgatják, ami csak a legjobb történetekre jellemző. Közepes sztorikat úgy szoktak írni, hogy a karaktereket a történet alapján építik fel, ahhoz igazítva. A jó sztorik fordítva működnek: a karakterek jelleméből következnek az események, elkerülhetetlenül, szükségszerűen. Ami itt történik, az egy jó sztori. Az egyik legjobb, amit Star Wars-témában valaha láttam. Számomra ez a klónháború legsötétebb fejezete, az örök éjszakában, a hajnal reménysége nélkül, amikor már nem látni, ki barát és ki ellenség, és mi végre zajlik az egész. Szívfájdító, ahogy a klónok egymást mészárolják. Amikor pedig kiderülnek Krell indítékai, minden gondolatunk a visszájára fordul, mert bár az adott helyzetben áruló volt, hosszú távon valóra vált a látomása, és mindenkiből áruló lett.

 

Ez a négy rész olyan húrokat pendít meg, amelyekhez Lucas csak kesztyűs kézzel nyúlt a mozifilmekben, ami bizonyos nézőpontból a filmekkel helyezi egy szintre ezt a tetralógiát.

 

Mindezek alapján sürge javasolom, hogy Matt Michnovetz, az író vonuljon át abba a szobába, ahol az élőszereplős sorozat tervei készülnek, és vegye kezébe a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, mivel a többi részt nem láttam. :)

Na jó, igazából a Citadel-trilógiát is megnéztem, az is nagyon jó volt, de nem ennyire.

Az évad végi szavazáson kíváncsi vagyok meg tudják-e majd szorítani ezt a részt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor pedig kiderülnek Krell indítékai, minden gondolatunk a visszájára fordul, mert bár az adott helyzetben áruló volt, hosszú távon valóra vált a látomása, és mindenkiből áruló lett.

Bennem nem fordult meg semmi. :) Főleg azért nem, mert Krell rosszul értelmezte a látomását, és csatlakozni akart Dooku -hoz. Ebből az egyenletből hiányzik a jó szándék. Egyébként se tehet egy Jedi olyan dolgokat, amiket Krell tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az érdekes, hogy Krell az egyetlen aki meglátta, hogy mi jön mind ezután és hogy mi is lesz pontosan ennek az egész háborúnak a következménye. Ebben persze az is lehet, hogy a "sötét oldal ködbe burkolozik", viszont mivel benne eleve volt egy hajlam afelé az oldal felé, jobban belelátott és kevésbé volt elötte rejtve a jövő. Amikor pedig szembesült vele az csak még inkább a Sötét oldal felé terelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az érdekes, hogy Krell az egyetlen aki meglátta, hogy mi jön mind ezután és hogy mi is lesz pontosan ennek az egész háborúnak a következménye. Ebben persze az is lehet, hogy a "sötét oldal ködbe burkolozik", viszont mivel benne eleve volt egy hajlam afelé az oldal felé, jobban belelátott és kevésbé volt elötte rejtve a jövő. Amikor pedig szembesült vele az csak még inkább a Sötét oldal felé terelte.

Elég tragikus ez - neki. :) Érdekelne milyen múltja lehetett. Talán még felmerül a sorozatban ez a szál. Mondjuk a következő évadban. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hát gyerekek, ez az Umbara történet még mindig mesés mind történetileg mind látványilag. Hihetetlen, mekkora szemét Krell és milyen aljas módon sikerült beetetnie a klónokat, főleg Dogmát. A legszimpatikusabb Rex, Fives és Hardcase hozzáállása volt.

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a szavazás okán néztem meg újra ezt a részt, és bizony megint elszorult a torkom a végén. Eszméletlen jó rész, a TCW esszenciája. :)

 

Egész eddigi TCW részek közül nálam ez a rész viszi a prímet, a hideg kiráz Krell nevetésétől még most is. Zseniális (és ezt eddig nem használtam 1 részre sem :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nos Krell hangja tekintetében egy nálam vájtabb fülü is megnyilatkozhat, de én azt mondom hogy ez az volt aki a szál 1. és 3. részében, csak kicsit más hangszínnel jött össze.

A rész így is szuper, méltán kapta tőlünk az évad legjobbja címet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos Krell hangja tekintetében egy nálam vájtabb fülü is megnyilatkozhat, de én azt mondom hogy ez az volt aki a szál 1. és 3. részében, csak kicsit más hangszínnel jött össze.

A rész így is szuper, méltán kapta tőlünk az évad legjobbja címet!

Az volt, csak torzítottak rajta egy kicsit, hogy mélyebb legyen. (Hogy miért, azt nem tudom, talán úgy gondolták, így genyásabb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell fénykardjának a hangja hátborzongató. És ahogy irtja a klónokat...az a gerinctörés még mindig durva.

 

Csoda is, hogy a magyar cn ezt kibírta cenzúra nélkül az évadzáróval ellenttben. Ki érti ezt?... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért jó mindet eredeti forrásból nézni. :) Ez a CN -es vetítés csak arra jó, hogy felidegesítsen. :)

 

Meg is volt az eredeti forrásból nekem, hisz tudod...Csak más is van a családban nem csak elvakultak, mint én.

Náluk szóba sem jöhet a feliratos vagy a full angol és bevallom én is jobban élvezem, ha csak nézni kell, és beszippanthat Krell 4 pengéjének örvénye.

Szóval nekem fontos a szinkron is, bár ezt is kitárgyaltuk asszem már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézve 3xra is a részt, nekem olyan benyomásom van mintha az EP 3-at látnám, csak más végkifejlettel. Krell vette át Sidious szerepét aki manipulál, csatát generál a klónok között (CIS - Köztársaság), felhasználja Dogmát (Anakin), Rex pedig Windu, aki meg akarja ölni Krellt. Krell próbál rá hatni Sidiousosan, végül Dogma lövi le. Lehet nem ennek szánták ezt a részt, de nekem így jön le, afféle Mi lett volna ha epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.