Ugrás a kommentre

4x10 - Carnage of Krell


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem hittem volna, hogy a vége ilyen jó lesz. :) Remek volt, egyszerre nagyon kiábrándító és felemelő, tele jó kis felvetésekkel.

Krell egyszerűen kiábrándító volt, amilyen dolgok kiderültek róla még ahhoz képest is, amit eddig mutatott. És nem azért, mert áruló; azt már minimum lehetett sejteni, hogy se nem igazi Jedi, se nem normális teljesen, így a Sötét Oldal hatását feltételezni egészen kézenfekvő volt. Viszont meglepő volt, hogy ezzel együtt is mennyi aljasság lapult benne: az, hogy egymás ellen uszította az „ostoba” klónjait, és utána még ki is nevette őket, kifejezetten aljas húzás volt, ennél már csak az volt rosszabb, hogy kigúnyolta azt az egyetlen egyet is, aki hűséges maradt hozzá végig.

És Rex ennek ellenére nem tudta a végén lelőni… Rex eddig is nagyszerű karakter volt, bármelyik epizódban, ahol szerepelt, példamutatóan viselkedett, de most már biztos, hogy ő jóval több, mint egy átlagos klón. Nemcsak jó parancsnok, hanem értelmes ember is, aki tud választani jó és rossz között. Kizártnak tartom, hogy végrehajtsa a 66-os parancsot. Nagyon jó kérdés, amit a végén feltesz: mi lesz velük a háború után? Főként mi lesz közülük azokkal, akik nem tudnak feltétlenül azonosulni minden paranccsal?

 

Az első résztől kezdve furcsa volt látni, ahogy felcserélődtek a korábban már ismert leosztásból származó szerepek: a klónok az igazak, a hűséges katonák, egy Jedi tábornokról pedig először azt látjuk, hogy rossz vezető, aztán meg kiderül, hogy a rossz oldalon áll, és jutalom reményében feláldozza a csapatait. Nagyon erős ellentét ez, egyelőre nem is lehet nagyon hová tenni. feloldani pedig azzal lehet leginkább, hogy ahogy vannak renegát Jedik, úgy vannak az átlagosnál másabb klónok is, akik a létrehozásuk céljából nézve selejtnek számítanak, mert túl emberiek. Ahogy az előbb is kérdeztem: velük vajon mi lesz a háború után?

Cut Lawqune - ez jó gondolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első résztől kezdve furcsa volt látni, ahogy felcserélődtek a korábban már ismert leosztásból származó szerepek: a klónok az igazak, a hűséges katonák, egy Jedi tábornokról pedig először azt látjuk, hogy rossz vezető, aztán meg kiderül, hogy a rossz oldalon áll, és jutalom reményében feláldozza a csapatait. Nagyon erős ellentét ez, egyelőre nem is lehet nagyon hová tenni. feloldani pedig azzal lehet leginkább, hogy ahogy vannak renegát Jedik, úgy vannak az átlagosnál másabb klónok is, akik a létrehozásuk céljából nézve selejtnek számítanak, mert túl emberiek. Ahogy az előbb is kérdeztem: velük vajon mi lesz a háború után?

Cut Lawqune - ez jó gondolat.

Szerintem a háború végét se nagyon érik meg. minél többször merül fel bennük ez a dilemma, annál nagyobb a baj. Egyébként jobban belegondolva ezt a szálat mélyebben boncolgatva, inkább a 66 -os parancs ellen szól. És pedig azért, mert ha ilyen hűségesek és okosak, ha nem teljesítenek minden esztelen parancsot, akkor a 66 -ost se kellett volna végrehajtani pont azon okból, amiért most "fellázadtak". Így még inkább ordító szükség van arra, hogy tovább építsék ezt a vonalat. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranézve a részt, egyre biztosabb vagyok benne, hogy ha Krell megélte volna a 66-os parancsot, a klónokat szépen megizzasztotta volna. :D Nem semmi, ahogy kitör a toronyból, majd amit az erdőben művel...

Attól függ. A 66-os parancs váratlanul érte volna, itt viszont szerintem már azóta számít a klónok támadására, hogy egymásnak eresztett két csapatot. Sőt, ekkor szerintem már azzal is számolt, hogy egyszer csak becsoszog Obi-Wan és ő szeretné majd letartóztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként jobban belegondolva ezt a szálat mélyebben boncolgatva, inkább a 66 -os parancs ellen szól. És pedig azért, mert ha ilyen hűségesek és okosak, ha nem teljesítenek minden esztelen parancsot, akkor a 66 -ost se mellett volna végrehajtani pont azon okból, amiért most "fellázadtak". Így még inkább ordító szükség van arra, hogy tovább építsék ezt a vonalat. :)

Hoppá-hoppá. Öröm ezt olvasni.

 

 

Sőt, ekkor szerintem már azzal is számolt, hogy egyszer csak becsoszog Obi-Wan és ő szeretné majd letartóztatni.

Pedig az milyen látványos lett volna, másrészt mekkora alapozás az Ep III-as Grievous elleni küldetésnek. Obi-Wan a négy penge szakértő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ. A 66-os parancs váratlanul érte volna, itt viszont szerintem már azóta számít a klónok támadására, hogy egymásnak eresztett két csapatot. Sőt, ekkor szerintem már azzal is számolt, hogy egyszer csak becsoszog Obi-Wan és ő szeretné majd letartóztatni.

Krellt ismerve, eleve gyanakvóbban viszonyult volna a klónokhoz. A Jedik nagy része embertársként kezelte a klónokat, gondolom nem sűrűn fordult meg a fejükben, hogy egy nap hátba lövik őket. Krell nem ilyen volt. Én bőven kinézem belőle, hogy a gyanakvásának hála előre megérezte volna a klónok árulását. De ez már sosem derül ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranézve a részt, egyre biztosabb vagyok benne, hogy ha Krell megélte volna a 66-os parancsot, a klónokat szépen megizzasztotta volna. :D Nem semmi, ahogy kitör a toronyból, majd amit az erdőben művel...

Iszonyat jól harcolt Krell. Nagyon brutális a harcmodora. Félelmetes még nézni is.

 

Hoppá-hoppá. Öröm ezt olvasni.

Persze ezt nem hibaként írtam. :) Viszont ha nem lesz folytatása ennek a szálnak (amit kétlek), akkor kicsit érthetetlen lesz a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a háború végét se nagyon érik meg. minél többször merül fel bennük ez a dilemma, annál nagyobb a baj. Egyébként jobban belegondolva ezt a szálat mélyebben boncolgatva, inkább a 66 -os parancs ellen szól. És pedig azért, mert ha ilyen hűségesek és okosak, ha nem teljesítenek minden esztelen parancsot, akkor a 66 -ost se kellett volna végrehajtani pont azon okból, amiért most "fellázadtak". Így még inkább ordító szükség van arra, hogy tovább építsék ezt a vonalat. :)

Ezek után nehéz lenne ezt a vonalat nem tovább építeni. :) Úgymond nyílt kihívás az Ep3-mal szemben. És minél többet gondolok erre, annál jobban hiszem, hogy nem lesz más megoldás, mint hogy a klónok egy részét, és talán épp Rex-et és társait, a különbözőségük miatt egyre inkább kiábrándítja a háború, és eljön majd a pillanat, amikor már nem fogják teljesíteni a parancsot, és lelépnek, mert talán rájönnek, hogy az egész már nem a Köztársaság védelméről szól. Mire a 66-os parancshoz érünk, ők már nem lesznek a seregben.

 

 

Attól függ. A 66-os parancs váratlanul érte volna, itt viszont szerintem már azóta számít a klónok támadására, hogy egymásnak eresztett két csapatot. Sőt, ekkor szerintem már azzal is számolt, hogy egyszer csak becsoszog Obi-Wan és ő szeretné majd letartóztatni.

Szerintem nagyon élvezte az egészet, a klónok hülyítésétől kezdve a kaszabolásig. Nem pusztán jópontot akart szerezni Dooku-nál, hanem kiélvezni a saját felsőbbrendűségét (ahogy ő hitte). Erre írtam, hogy ez még annál is visszataszítóbb, hogy áruló lett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után nehéz lenne ezt a vonalat nem tovább építeni. :) Úgymond nyílt kihívás az Ep3-mal szemben. És minél többet gondolok erre, annál jobban hiszem, hogy nem lesz más megoldás, mint hogy a klónok egy részét, és talán épp Rex-et és társait, a különbözőségük miatt egyre inkább kiábrándítja a háború, és eljön majd a pillanat, amikor már nem fogják teljesíteni a parancsot, és lelépnek, mert talán rájönnek, hogy az egész már nem a Köztársaság védelméről szól. Mire a 66-os parancshoz érünk, ők már nem lesznek a seregben.

Érdekes amit mondasz, és van itt még valami amire eddig gondosan ügyeltek. Nevezetesen Cody. Most már igen csak sok klón közel állhat hozzánk, megismerhettük jellemüket, gondolkozásukat. Kivéve Cody -t. Ez azért nagyon érdekes, mert ugye majd ő lő rá Obi-ra, de eddig gondosan kerülték. Ahol szerepelt semmi extrát nem mutatott, nem ismerhettük meg gondolatait, nem volt főszereplő igazából. Egyedül a Rookies -ban volt több szövege, de igazából nem ismerjük sokkal jobban mint előtte.

 

A klónok egyediségét egyébként a neveik és tetoválásaik is csak még jobban kihangsúlyozzák. mivel ezek az EPIV -re teljesen eltűnnek, lennie kell majd egy paradigmaváltásnak velük kapcsolatban. Én ezt a sorozattól várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cody biztos nem véletlenül van mellőzve. Belőle nem csinálhatnak Rex-féle klónt, így jobb, ha minél kevesebbet tudunk meg róla - egyelőre. :)

Pontosan. Vagy ilyen pl. a most látott Appo, aki majd az 501 -esek parancsnokaként szintén részt vesz a 66 -osban. Alig szól valamit, nem ismerjük meg a véleményét. Mindig Krell mellett van. Gyakorlatilag kimarad az egészből. A hangsúly a renitenseken van. Elég lesz őket kivonni a rendszerből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után nehéz lenne ezt a vonalat nem tovább építeni. :) Úgymond nyílt kihívás az Ep3-mal szemben. És minél többet gondolok erre, annál jobban hiszem, hogy nem lesz más megoldás, mint hogy a klónok egy részét, és talán épp Rex-et és társait, a különbözőségük miatt egyre inkább kiábrándítja a háború, és eljön majd a pillanat, amikor már nem fogják teljesíteni a parancsot, és lelépnek, mert talán rájönnek, hogy az egész már nem a Köztársaság védelméről szól. Mire a 66-os parancshoz érünk, ők már nem lesznek a seregben.

Szó mi szó, érdekes lenne a klón seregen belül egy efféle lázadó csoport.

 

Pontosan. Vagy ilyen pl. a most látott Appo, aki majd az 501 -esek parancsnokaként szintén részt vesz a 66 -osban. Alig szól valamit, nem ismerjük meg a véleményét. Mindig Krell mellett van. Gyakorlatilag kimarad az egészből. A hangsúly a renitenseken van. Elég lesz őket kivonni a rendszerből.

Viszont ott volt Gree, aki ugye majd Yodára szegez fegyvert. Nála, mikor szembe állították Argyusszal, elég erőteljesen eljátszották, hogy számára a parancs szent és sérthetetlen. Szóval tuti készülnek valamire a készítők ezzel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhetőnek tartom, hogy a 66-os parancsra Palpatine úgy rendezi a sorait, hogy a Dogma féle klónok kerüljenek magasabb pozícióba (ez Appo gyors előléptetését is magyarázná Rex-el szemben az 501-eseknél), a Rex-hez és Fives-hoz hasonló "gondolkodó" és potenciálisan rizikós klónok viszont ki legyenek szűrve.

Tényleg érdekes, hogy a 66-osban részt vett katonák jellemét eddig nem igazán formálták a sorozatban, főleg nem a Rex-ékéhez hasonló irányba. Cody, Bly, Gree, vagy Appo elég "minta" klónoknak mutatkoztak eddig. Gondolom nem véletlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkodtam egy kicsit, és változott a nézőpontom.

 

Szerintem azért téves elképzelés egy lázadó csoportot feltételezni, mert a filmekben egyetlen klónnak sincs problémája a kiadott paranccsal. Szerintetek azért, mert Palpatine a Clone Wars utolsó évében minden Jedi mellől eltávolította a parancsok megtagadására képes klónparancsnokokat? Aligha. Vagy egyesével végigment az összes klónon a seregben, és kiselejtezte az engedetleneket? A Clone Wars alapján a sereg jelentős részét ki kellett volna akkor dobni az ablakon...

 

Egyrészt, nem hiszem, hogy Palpatine-nak olyan sok ideje volt ez idő tájt ilyesmire, másrészt pedig a jediknek sem tetszett volna, ha Palpi eltávolítja mellőlük a támaszukat, csak azért, mert nem teljesítenek egy-két erkölcsileg aggályos parancsot.

 

Az a baj, hogy a legtöbb klónnak egyéniséget ad a sorozat, és ez nem attól függ, hogy az adott klón jelen van-e az Order 66 végrehajtása során, vagy sem. Ha lennének ilyen "lázadó" csoportok a klónseregen belül, akkor azok nem csak a Jedik illetve a fenti parancsokat kérdőjeleznék meg, hanem a klónparancsnokokét is. De amint látjuk az EpIII során, mikor Cody vagy bármelyik parancsnok kiadja a parancsot, hogy "lelőni", senki sem tiltakozik. Pedig a sorozat alapján egy-két embernek minimum kellene.

 

A filmek alapján a klónok a parancsok végrehajtásának körülményeivel fikarcnyit sem foglalkoznak, egyszerűen csak megteszik, amit mondanak nekik. Nem hinném, hogy ez alól lennének gyártáshibás kivételek, egyszerűen el kell fogadni, hogy a TCW-ben ez másképp van, hogy legyenek szerethető és a néző által elfogadható karakterek a klónok között is, ami azért fontos, hogy tudjunk értük aggódni.

 

Aki abban reménykedik, hogy erre az ellentmondásra a későbbiekben születik feloldás, az álomban ringatja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Gondolkodtam egy kicsit, és változott a nézőpontom...

 

....Aki abban reménykedik, hogy erre az ellentmondásra a későbbiekben születik feloldás, az álomban ringatja magát.

 

Ha gondolod olvasd vissza a 2011.11.20 19:20-as hsz-emet.

Ott láthatod, hogy mindenben egyetértek veled.

Az a hsz, és az a körüli hsz-ek Ody-val, végig ezt a témát boncolgatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki abban reménykedik, hogy erre az ellentmondásra a későbbiekben születik feloldás, az álomban ringatja magát.

Ezt miből gondolod?

Én sehol nem látok olyan ellentmondást, amit ne lehetne megmagyarázni. Ha Cody vagy Bly lépne Rex nyomdokaiba, még azt mondom oké. De jelenleg még nem erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért téves elképzelés egy lázadó csoportot feltételezni, mert a filmekben egyetlen klónnak sincs problémája a kiadott paranccsal. Szerintetek azért, mert Palpatine a Clone Wars utolsó évében minden Jedi mellől eltávolította a parancsok megtagadására képes klónparancsnokokat? Aligha. Vagy egyesével végigment az összes klónon a seregben, és kiselejtezte az engedetleneket? A Clone Wars alapján a sereg jelentős részét ki kellett volna akkor dobni az ablakon...

Alapból ott hibádzik ez, hogy nem csak Palpatine intézheti ezt el. Sőt, az öregre pont az a jellemző, hogy semmit nem végez maga (nem ő távolította el Valorumot, nem ő jelöltette magát, nem ő kérvényezte a korlátlan hatalmat, nem ő törte ki a háborút, stb). Mi több, látszólag pont az ellentettjét akarja mindig, mint ami történik. Csak úgy manipulálja a dolgokat, hogy más megtegye, amire szüksége van, és mindezt úgy, hogy az a másvalaki teljesen helyesnek véli a lépést. Ennél fogva Palpatine kihozhat olyasmit, hogy a Jedik maguk távolítják el maguk mellől a Rex féléket.

Ami meg a sereg jelentős részét illeti, az a baj, hogy távolról sem ismerjük a klón sereg jelentős részét. Még az 501-esek jelentős részét sem, még egy század jelentős részét sem. Eddig annyit tudunk, hogy a Torrent században van néhány renitens. Ennél fogva az is lehet, hogy egyszerűen Rex százada szériahibás. De ez az egy század 144 katonát jelent, és szerintem összesen nem ismerünk még ennyi katonát a TCW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi okunk van azt hinni, hogy Rexék mások mint a többiek?

Számomra egyértelmű ezen történetszál alapján, hogy Rex és követői nem hajtanák végre a 66-os parancsot. Nyomós indok nélkül legalábbis kizárt. Cody-ék mégis ezt tették. Hogy csak Rex-ék "mások", vagy több ilyen klón is van, az még nem egyértelmű, de biztos vagyok benne, hogy a készítőknek valami célja van ezzel. Ha arra oda tudtak figyelni, hogy Anakin és Grievous ne találkozzon egymással, akkor érdekes lenne, ha ekkora ellentmondásba hoznák magukat a szófogadó és a hezitáló klónokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Donát nézetét, de azt hiszem ez nem meglepő.

 

Arra is hiába vártok, hogy a klónok álláspontját nagyobb perspektívából megismerjük. Túl sokan vannak, így értelemszerűen csak a többi főszereplő környezetében lévőket mutathatják be, és ha már van Rex karaktere, akkor nyilván az ő csapatát leginkább. A többi jedi klónjai közül senkit nem ismerünk jobban. Se Plo Koon, se Ki-Adi emberi közül. Obi-Wan mellett is csak Wexar és Boil tűnt ki, de Rexékhez képest ők is elég felületes személyiséget kaptak csak.

 

Egyszerűen rajtuk keresztül mutatják be az átlagot. Márpedig ez alapján az látszik, hogy a filmekkel szemben igen is gondolkoznak, van szabad akaratuk. A névtelen tucatklónok simán követték Rexet és megtámadták Krellt a toronyból kiugrás után. Nem egy féltucat tétován bambuló klón szált szembe Rex-szel, hanem egyedül Dogma tartotta fel őket. Szóval most akkor vagy az elit 501-es állománya iszonyatosan selejtes, vagy tényleg ilyen szinte mindegyik, amivel az írók apránként olyan csapdába terelik magukat, ahonnan már nem fognak tudni kijönni egy huszárvágással.

 

Négy évadban szétszór max. egy tucatnyi rész alatt jutottunk el oda, hogy megismertük a klónokat és ekkorát fejlődött a személyiségük. Ilyen tendencia alapján nem számítok arra, hogy a hátra lévő ki tudja hány évadból majd az utolsó párban teljesen ráfekszenek erre a szálra és kreálnak egy olyan teljen hihető magyarázatot, ami majd választ ad, hogy a klónok a mostani szintről miért fejlődtek vissza a filmekben látható biodroid szintre. Maguk ellen kéne dolgozniuk, a saját maguk által létrehozott "probléma" megszüntetése végett, ami összességében értelmetlen és energiapazarló lenne.

A tömeges szökés vagy a karakterek halála sem megoldás, mert a látottak alapján saccra minimum a klónok 30-40%-át érinti a "hiba", ami a ~3 millió körüli alapszámhoz képest rettentő magas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat további történetei ismeretének hiányában, erről körülbelül annyi értelme van beszélni, mint Maul esetéről. Majd meglátjuk, mi lesz, addig kár bármit is előre leírni - persze nem tilos. :)

Ha jól tudom, itt senki nem sorozatíró, nem nehéz elképzelnem, hogy az írók előállnak valamivel, ami eszünkbe sem jutna. Persze lehet ezt nevezni álomba ringatásnak, vagy a sorozatba vetett túlzott bizalomnak, én mégis megvárnám, mi lesz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napokban beszélt Filoni az Umbaras részekkel kapcsolatban hogy az epizódban azt akarták bemutatni , hogy klónoknak is vannak érzéseik, mintha testvérek lennének, hogy milyennek is kellene lennie egy katonának, milyennek egy jó katonának. Követnek parancsokat de nem mindig értenek egyet vele.

 

http://www.youtube.com/watch?v=N6qJDh__tt0&feature=feedu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi okunk van azt hinni, hogy Rexék mások mint a többiek?

Ott van pl. Rex és Dogma. Már ők ketten is gyökeresen eltérőek. dogma vakon követi a parancsokat, és ha Krell nem alázza meg nyíltan, bármit megtett volna a tábornokért. Ráadásul maga Krell is kimondja, hogy találkozott már defektes klónokkal.

 

Egyébként vicces amikor a filmek klónjairól úgy beszéltek mintha ismernénk őket. :D Az egész SW sagában ha volt 4-5 mondatuk. Itt csak abból ítéltek, hogy nem szegültek ellen a 66 -osnak, holott a sorozat alapján talán kellett volna. ez azonban még nem akkora ellentmondás amit ne lehetne feloldani a későbbiekben. De ha nem lesz rá magyarázat, akkor se fogok forgolódni az ágyamban éjszakánként, hideg verejtékben...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok jelenleg megismert egyénisége, és az, hogy van jellemük meg értékítéletük akár a parancsok helyességéről is, talán túlzás a filmek ismeretében, és hogy kinek mennyire az, ezen vitatkozunk. De az az igazság, hogy gondoljatok csak bele, enélkül mennyivel szegényebb lenne ma már a TCW. Én is szeretnék valami szép lekerekítést, levezetést, de ha nem lesz, akkor is örülök, hogy voltak és még biztosan lesznek is ilyen részek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán miért hiszitek azt hogy a klónok agyatlan barmok? A filmekben sem voltak azok. Codyra rá lehetett bízni az Ep3-ban Utapau megszállását. Azaz Rexék nem selejtes klónok. Azt Lama Su sem mondta hogy nincsenek érzelmeik, és nem tudnak gondolkodni.

Lassan már az a nézet kerül előtérbe hogy ugyanolyanok mint a droidok. Pedig dehogyis. Embert klónoztak aki még jó harcos is volt.

Teljesen normális Rexék viselkedése a filmek tekintetében, legalábbis szerintem.

Azt is hozzá kell tenni hogy a klónok csak Fivest és Jesset nem lőtték le. Szerintem bajtársaiknak csak a többi klónt tartják a Jediket nem. Dogma csak lelőtte Krellt. Én ezt tartom a mostani ismereteink szerint az egyik magyarázatnak a 66-os parancsra. Jedit kinyírnának.

Van egy második is. Mégpedig a tudatalatti. Tudatosan nem teszik meg, nem is tudnak róla, de ha Sidious aktiválja akkor gondolkodás nélkül(ez a lényeg), megteszik. Biztos hallottatok a cola-kisérletről az 50-es években mikor egy film alatt pár képkockaára kólásüveget raktak, a tudat nem fogta fel de a tudatalatti igen, az emberek a szünetben a büfében megvették az összes kólát.

Na ilyesmire gondolok a klónok esetében most.

Aztán ha lesz rá más magyarázat akkor megrágom azt is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok jelenleg megismert egyénisége, és az, hogy van jellemük meg értékítéletük akár a parancsok helyességéről is, talán túlzás a filmek ismeretében, és hogy kinek mennyire az, ezen vitatkozunk. De az az igazság, hogy gondoljatok csak bele, enélkül mennyivel szegényebb lenne ma már a TCW. Én is szeretnék valami szép lekerekítést, levezetést, de ha nem lesz, akkor is örülök, hogy voltak és még biztosan lesznek is ilyen részek. :)

De épp azt mondom, hogy a filmekből nem tudunk meg semmit a klónok egyéniségéről! A semmit a valamivel nehéz összehasonlítani. :) Itt azon megy a vita, hogy a 66-ost miért hajtották végre zokszó nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nem lesz rá magyarázat, akkor se fogok forgolódni az ágyamban éjszakánként, hideg verejtékben...

 

És én se, pont ezt akartam kifejezni az előbbivel. Szerintem jobb, ha elfogadjuk, hogy ez egy szükséges ellentmondás a sorozat és a film között, ami nélkül - ahogy előttem Pildi is írta - jóval szegényebbek lennénk a sorozat nézése közben. De elvárni az íróktól, hogy ezt megoldják: szerintem naivitás. Ezt nem lehet, de megkockáztatom, nem is kell megoldani, mivel a rajongóknak kell rájönniük, hogy ha egy sorozat főszereplői érzelemmentes gépek lennének, igencsak gyorsan elbukna a sorozat - egyrészt izgalom, másrészt empátia hiányában.

 

Hogy egy példát mondjak: a koliban mindig a Rexes bögrémből iszom. :) Mennyivel jobb úgy gondolni Rexre, hogy "egy tök szimpatikus figura", mint hogy " egy klón, aki minden parancsot teljesít, és semmit sem tudunk meg róla". Egyértelmű, melyik hozza a sorozatot közelebb az emberekhez. A filmben ugyanakkor, ahol a klónok mellékszereplők csupán, semmi ilyesmire nincs szükség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jobb, ha elfogadjuk, hogy ez egy szükséges ellentmondás a sorozat és a film között,

Majd a sorozat befejeztével elfogadom, addig nem. :) Olyan ez mint a Mortis trilógia. Lesz folytatása. :)

 

Egyébként elfogadom amit írsz, de itt szerintem inkább a klónok árnyalásáról van szó. Aztán, hogy lesz-e valami hozadéka, az a jövő zenéje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.