Ugrás a kommentre

4x10 - Carnage of Krell


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez is lehet, de nekem nem egyértelmű. Annyiból, amit Krell mond, nem lehet eldönteni. :)

Számomra azért egyértelmű, mert kijelenti, hogy nem Dooku bábja. Szerintem Krell tiszteli a grófot, és minden vágya, hogy találkozhasson vele és a tanítványa legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra azért egyértelmű, mert kijelenti, hogy nem Dooku bábja. Szerintem Krell tiszteli a grófot, és minden vágya, hogy találkozhasson vele és a tanítványa legyen.

 

De Krell a szeparatistákban képzelte el az új rendet, és azt mondta, ő áll majd az élén, szóval a grófot is egyszer ki akarta nyírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most volt időm felirattal végignézni a rész, és egyszerűen le vagyok nyűgözve. Az Umbara-szál részei közül a Carnage of Krell és a Darkness on Umbara volt az átlagnál messze-messze jobb epizód. Az elején a kivégzés nagyon jól megmutatta, hogy a klónok nagy része nem engedelmeskedik az ésszerűtlen parancsoknak, tulajdonképpen Dogma-n kívül senkiben sem volt látható hajlandóság Jesse és Fives kivégzésére. Sokakkal ellentétben én Fives-t sosem szerettem annyira, nem a szívem csücske, bár tény és való, hogy nagyszerű katona. A kivégzést inkább Jesse miatt sajnáltam volna. :oops:

Ezután következett Krell és Rex egymásra vicsorgása, hát az valami hatalmas jelent volt. :lol:

Aztán jött az a jelenet ami számomra hihetetlenül szomorú volt. A klón bajtársak irgalmatlanul lövik egymást. Rossz volt látni, ahogy egymás után kapják a fejeseket illetve a hasba lövéseket. Rex arckifejezése a csata végeztével mindent elárult, sok mindent láthatott az öreg százados, de itt úgy láttam nagyon cudarul érezte magát.

Waxer halála drámai volt, a kigördülő könnycsepp pedig újfent bizonyította, hogy azért elég erős érzelmeik vannak a klónoknak, és nem minden olyan fekete-fehér ahogy azt eddig gondoltam.

Azt viszont nem értettem, hogy miért kell éjjellátó a klónoknak? Legalábbis nekem éjjellátó készüléknek tűntek, és eddig nem volt rá szükségük. Lehet, hogy az Umbara-n besötétedett? :)

Az aknavető nagyon praktikus fegyver volt, jó volt látni végre valami új fegyvert, még akkor is, ha a bevetés körülményei sajnálatosak voltak.

Ezután jött a nagy leleplezés, ez a mocsok Krell bizony áruló. Érdekes, hogy a rész előtt kikerült információk alapján sok fontos győzelmet aratott nagy veszteségek árán. Dooku lehet direkt feladott néhány jelentéktelen bolygót miután látta, hogy a klónok Krell irányítása alatt már hatalmas veszteségeket szenvedtek és ezzel mutatva a Köztársaságnak, hogy Krell sok csatát nyer, ergo egyre több, fontosabb csatát bíznak rá. Ha jól értettem régebb óta kapcsolatban állhatnak, ez az Umbara pedig egy végső próba lehetett neki. Bár ez csak egy elmélet. :)

Azért azt el kellett ismernem a rész nézése közben, hogy egy nem mindennapi párbajozóról van szó. Azok a mozdulatok hihetetlenek voltak, egyszerűen nem győztem kapkodni a fejem. Hozzávetőlegesen tuti meghalt egy 40-50 klón, bár ehhez tényleg hozzájárul, hogy buta taktikát alkalmaztak Rex-ék. Az irányítóteremben is volt olyan butus klón aki egyedül támadt Krell-re. Valószínűleg a bosszú fűtötte őket, de lett volna idejük egy hatásosabb ötletet összeeszkábálni. Az elég harmatos érv, hogy többen vannak, nem hinném, hogy nincsenek tisztában egy jedi (volt jedi) képességeivel.

Tup hatalmasat nőtt a szememben, látszik, hogy rafinált klón, ráadásul nem is olyan elvakult, mint Dogma. Nagyon szépen kelepcébe csalta Krell-t, nyugodtan mondhatjuk, hogy ő ártalmatlanította. Előléptetést neki! :cool:

Krell vallatása során tágra nyílt pupillákkal néztem az öreget, magamban elkönyveltem, hogy valamit azért jól látott (Köztársaság belülről esik szét, jedik elvesztik a háborút), de teljesen félreértelmezte. Szavaiból kitűnik, hogy egy végtelenül öntelt, és egocentrikus mocsok.

Azt meg, hogy Dogma lövi hátba Krell-t le mertem volna fogadni, be is jött volna.

A rész végéről én is hiányoltam a sokak által várt jedi (pl: Obi-Wan) véleményét, de sajnos elmaradt.

A rész egyik nagyszerű tulajdonsága, hogy kényes témákat feszeget( klónok feltétlen nélküli hűsége, bajtársiasság, és azt is, hogy a "jedik" sem végtelenül jók).

Még a rész végén is elég erősen elgondolkodnak ezek az ízig-vérig katonák, hogy egyáltalán miért harcolnak.

 

Nagyszerű rész volt, a következő trilógia sem fog remélem csalódást okozni, bár ezek után nehéz lenne, ha minimálisat nem esne a színvonal. :P

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól értettem régebb óta kapcsolatban állhatnak, ez az Umbara pedig egy végső próba lehetett neki. Bár ez csak egy elmélet. :)

Egyáltalán nem áltak kapcsolatban. Krell csak szeretett volna csatlakozni a szepikhez, és úgy vélte az umbarai megszállás szabotálása, megakadályozása majd jó belépő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe -mindentől függetlenül-, hogy mikor Krell először bukkant fel nekünk az egyik első trailerben,

tavasszal, páran azt tippelték, hogy Dooku új orgyilkosa lehet Ventress és Opress után.

Először legyintettünk mikor kiderült, hogy Jedi, majd mégis majdnem ez lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én hiányolok az Umbara kvadrológiából:

 

- Miért viselnek az umbaraiak sisakot?

- Szerettem volna látni a fővárost, kicsi részletet mutathattak volna.

Szerintem a sisak pusztán látványelem volt, és nem is gondoltak bele a modell tervezők, hogy milyen hülyén jön ez így ki. Egy apró baki.

A fővárost meg azért nem láthattuk, mert pont arról szólt a történet, hogy Krell mindent megtett, hogy az 501esek ne jussanak el odáig :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem áltak kapcsolatban. Krell csak szeretett volna csatlakozni a szepikhez, és úgy vélte az umbarai megszállás szabotálása, megakadályozása majd jó belépő lesz.

Ez egyáltalán nem 100%-ig biztos, mert annyiból, ami Krelltől elhangzott, a másik verziót sem lehetett kizárni. Az, hogy MÉG nem Dooku bábja, nem jelenti azt, hogy nem is lépett kapcsolatba vele. Honnan vette olyan biztosra, hogy Dooku maga mellé veszi az umbarai siker után? Csak reménykedett benne? Nem hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Krell a szeparatistákban képzelte el az új rendet, és azt mondta, ő áll majd az élén, szóval a grófot is egyszer ki akarta nyírni.

Biztos végezni akart Dookuval, miután az megtanította egy-két dologra, és mihelyt úgy érezte, hogy erősebb nála.

Azt nem mondanám, hogy a szeparatistákban képzelte el az új rendet. Nem tartom kizártnak, hogy előre látta a Birodalom születését (mondja is, hogy előre látta a Köztársaság és a Jedik pusztulását) és annak vezetője akart lenni. A monológjából számomra ez derült ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyáltalán nem 100%-ig biztos, mert annyiból, ami Krelltől elhangzott, a másik verziót sem lehetett kizárni. Az, hogy MÉG nem Dooku bábja, nem jelenti azt, hogy nem is lépett kapcsolatba vele. Honnan vette olyan biztosra, hogy Dooku maga mellé veszi az umbarai siker után? Csak reménykedett benne? Nem hiszem.

 

Így van, az elhangzott szövegből csak az szűrhető le, hogy a gróf még nem fogadta kegyeibe. Ettől még nyugodtan kapcsolatban lehettek egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sisak pusztán látványelem volt, és nem is gondoltak bele a modell tervezők, hogy milyen hülyén jön ez így ki. Egy apró baki.

A fővárost meg azért nem láthattuk, mert pont arról szólt a történet, hogy Krell mindent megtett, hogy az 501esek ne jussanak el odáig :)

 

Nem hiszem hogy látványelem lett volna, hiszen mindig beszartak mikor megrepedt a sisakjuk és jött ki belőle a gáz.

Fővárost valamely rész elejei kis bejátszásban mutathatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem áltak kapcsolatban. Krell csak szeretett volna csatlakozni a szepikhez, és úgy vélte az umbarai megszállás szabotálása, megakadályozása majd jó belépő lesz.

Én is így gondolom, szerintem pont ez jön le Krell mondókájából.

 

Fővárost valamely rész elejei kis bejátszásban mutathatták volna.

Az első részben mutatják messziről. :) Egyébként itt nem a főváros bevételén volt a hangsúly, hanem a klónok vs. Krell ellentéten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell szerintem egyértelműen a sötét oldal befolyása alatt áll. Dookuval szerintem sincs még kapcsolatban ekkor. Később tervezte.

Hasonló lehetett a "megvilágosodása" mint Dookué. Szerintem még nem állt a sötét oldal befolyása alatt. Maximum elindult az úton. A szemében lobogó tűz nem lehetett véletlen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell szerintem egyértelműen a sötét oldal befolyása alatt áll. Dookuval szerintem sincs még kapcsolatban ekkor. Később tervezte.

 

 

Szerintem is. Ugyanaz volt mint Anakin a Jedi-Templomban. Ugyanúgy gyilkolt.

 

Felmerült egy kérdés. Miért várta meg Krell hogy felérjenek hozzá a klónok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még nem állt a sötét oldal befolyása alatt. Maximum elindult az úton. A szemében lobogó tűz nem lehetett véletlen.

Hogyhogy elindult azon az úton? Klónokat kaszabolt, szúrt le, gerinceket tört hidegvérrel, szemrebbenés nélkül. Nálam ez már eléggé sötét oldali viselkedés, ahogy az is, ahogy a hatalomról áhítozott Rex előtt.

Anakin Ep2-es mészárlására mondanám azt, hogy elindult azon az úton, mert az anyja halálát bosszulta meg, valamilyen szinten egy természetes emberi érzést engedett szabadjára. Nem kedvtelésből, vagy a saját célja érdekében gyilkolt. Krellnél szerintem már érezhetően többről van szó. A háború kifordította önmagából és egy érzelemmentes gyilkológéppé alakította, aki már sokkal inkább Sith (inkább Sötét Jedi), mint Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyhogy elindult azon az úton? Klónokat kaszabolt, szúrt le, gerinceket tört hidegvérrel, szemrebbenés nélkül. Nálam ez már eléggé sötét oldali viselkedés, ahogy az is, ahogy a hatalomról áhítozott Rex előtt.

Anakin Ep2-es mészárlására mondanám azt, hogy elindult azon az úton, mert az anyja halálát bosszulta meg, valamilyen szinten egy természetes emberi érzést engedett szabadjára. Nem kedvtelésből, vagy a saját célja érdekében gyilkolt. Krellnél szerintem már érezhetően többről van szó. A háború kifordította önmagából és egy érzelemmentes gyilkológéppé alakította, aki már sokkal inkább Sith (inkább Sötét Jedi), mint Jedi.

Semmiképp nem lehet sith. Az szerintem nem úgy működik, hogy ha sötét dolgokat tesz valaki akkor már sith. Oda elég hosszú út vezet. Krell szerintem még az elején járt ennek. Egy őrült Jedi, de semmi több. Szerencsére...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmiképp nem lehet sith. Az szerintem nem úgy működik, hogy ha sötét dolgokat tesz valaki akkor már sith. Oda elég hosszú út vezet. Krell szerintem még az elején járt ennek. Egy őrült Jedi, de semmi több. Szerencsére...

Nem is írtam, hogy Sith, csak azt, hogy sokkal inkább Sith-ként, mint Jediként viselkedik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét Jedi, vagy Renegát Jedi. Mindenesetre már nagyban merített a szenvedélyéből, és jediként, mint mester már sokat tudott az Erőről. Ezáltal könnyen elbízhatta magát, és úgy gondolta simán elintézi őket, plusz jól is szórakozik. De a szepik oldalán hogyan állhatott a Birodalom mellett, hisz Dookut és a többi vezér is meghalt, szerintem nem a Birodalmat gondolta az új rendnek, ráadásul annak élén látnia kellett volna Palpit. Szerintem nem tudta mit látott egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig oltári ez a rész. Pár nap után is ugyanakkorát üt, mint a premieren.

 

Érdekes volt, hogy Rex nem tudta lelőni a tábornokot. Mindazok ellenére sem amit Krell művelt. A rész végi polemizálás a háború végéről és Rex hezitálása számomra azt vetíti előre, hogy a kapitány le fog lépni a seregből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét Jedi, vagy Renegát Jedi. Mindenesetre már nagyban merített a szenvedélyéből, és jediként, mint mester már sokat tudott az Erőről. Ezáltal könnyen elbízhatta magát, és úgy gondolta simán elintézi őket, plusz jól is szórakozik. De a szepik oldalán hogyan állhatott a Birodalom mellett, hisz Dookut és a többi vezér is meghalt, szerintem nem a Birodalmat gondolta az új rendnek, ráadásul annak élén látnia kellett volna Palpit. Szerintem nem tudta mit látott egyáltalán.

Talán a Renegát Jedi a legjobb megfogalmazás, mivel itt már tuti nem a világos oldal jámbor követője.

Nem hiszem, hogy Krell konkrétan látta volna a Birodalom születését és felemelkedését, de az könnyen elképzelhető, hogy meglátta, amit a Jedik legtöbbje nem: hogy a Köztársaság az utolsókat rúgja és kezd átformálódni valami egész mássá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig oltári ez a rész. Pár nap után is ugyanakkorát üt, mint a premieren.

 

Érdekes volt, hogy Rex nem tudta lelőni a tábornokot. Mindazok ellenére sem amit Krell művelt. A rész végi polemizálás a háború végéről és Rex hezitálása számomra azt vetíti előre, hogy a kapitány le fog lépni a seregből.

 

Gondolod, hogy visszamegy Cut Lawqune farmjára? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.