Ugrás a kommentre

Jar Jar Binks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gondolom sokan meglepődtök, mi a jó istent akarok ezzel a topiccal, de szerintem J.J.B-t nagyon sokan ok nélkül alázzák, és magának a karakternek a mélyebb megismerésével, talán jobban megérthető lenne, miért kap az SW univerzumban szerepet egy ilyen szeleburdi figura, akinek látszólag semmi haszna nincs. A könyvet segítségül hívva jobban érthető, miért vette szárnyai alá Qui-Gon Jinn.

 

Idézet a műből:

"Obi-wan csüggedten hunyta be a szemét. Ez egy várható katasztrófa volt. De nem ő idézte elő, hanem Qui-gon. Ő nem szólhatott bele. Végül is Qui-Gon döntött úgy, hogy magukkal hozzák Jar Jar Binkst. Nem azért mert képzett navigátor vagy mert a tehetség legcsekélyebb szikrája pislákolna benne bármely tekintetben, hanem azért, mert Qui-Gon, aki örökösen semmibe veszi a tanács előírásait, valami más elképzeléstől vezérelve úgy vélte, ez a fickó hasznos lehet...."

Aki a filmet látja, egyből arra gondol, hogy csak a gyerekek miatt kellett Jar Jar, de szerintem aki a könyvet olvasta az nem lehet ebben biztos. Ha Qui-gon látott benne valamit, akkor az már magában is említésre méltó... Nagyon kíváncsi vagyok a második részben milyen szerepet fog betölteni JJB.

 

Van itt még egy idézet, amely szintén jól érzékelteti Qui-Gon Jar Jar iránti megérzését.

 

"A gunga tovább motyogott, és közben úgy bámészkodott az ablakon keresztül, mintha valami útjelző táblát keresne, így legalább azt a látszatot kelthette, hogy tudja, mit csinál. Obi-wan a fogát csikorgatta. Maradj ki ebből, mondta magának szigorúan. Maradj ki ebből!

- Na most már elég!- ripakodott rá Jar Jarra. Képtelen volt visszafogni magát.

- Mester, miért hurcolunk magunkkal egy ilyen szánalmas létformát, amikor semmi haszna?

Qui-Gon elmosolyodott.

- Talán most haszontalannak látszik, Obi-wan, de méllyebre kell látnod!

- Már épp elég mélyre néztem, de ott nincs semmi látnivaló!- Obi-wan kivörösödött a bosszuságtól.

- Ez egy szükségtelen ballaszt.

- Talán pillanatnyilag az. Ám idővel ez változhat.

Figyelj rám ifjú padavan! Oly titkok rejteznek az Erőben, melyeket felfedni nem könnyű. Az Erő határtalan, és mindenre kiterjedő, s minden élőlény része annak. Azonban nem mindig nyilvánvaló, mi a rendeltetésük. Néha csupán a rendeltetés létét érzékeljük, a mibenléte pedig csak később nyilvánul meg."

 

Ez az okfejtés nagyon találó, és az életre is igaz! Nem lehet mindenki lángész és hős! Talán ezt akarták ezzel a figurával bemutatni! Tolerálni kell embertársainkat akkor is, ha azok esetleg nem olyan eszesek, vagy talpra esettek is mint azok akik kinevetik, lehurrogják őket.... Kíváncsi vagyok, Ti milyen érzésekkel viseltettek Jar Jar iránt, és itt most őszinte válaszokra várok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bírom nagyon a figurát.Egy kedves jólelkü, kicsit ügyefogyott de azért szeretnivaló figura.Szerintem annyira azért nem lüke.Elfogadják pl Coruscant-on a politikusok is, és szerintem a karakter által megismerjük a Köztársaságnak egy naív báját a sötét idők elött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar alapvetően nagyon jó karakter, csupán 1-2 helyen érzem azt, hogy túlzásba vitték (nyelvöltés Watto boltjában, néhány kirívó bénázás a csatában)

Viszont én úgy látom, a karakter szimbólum értékű, hiszen az első részben megismert naiv, örökvidám alak a RoTS végén már szomorú, letört figuraként jelenik meg. Szóval én a Köztársaság alakulását látom Jar Jar-ban megjelenni (ebbe beletartozik, hogy sikerült rávenni, hogy ő mondja ki a Közt. halálos ítéletés is..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csupán 1-2 helyen érzem azt, hogy túlzásba vitték (nyelvöltés Watto boltjában, néhány kirívó bénázás a csatában)

 

Ez nagyon igaz! Én is kedvelem a fickót, de néhol a kevsebb több lett volna. Viszont a kígyót békát kiabálókat sem értem, és pont azért, mert:

a karakter szimbólum értékű, hiszen az első részben megismert naiv, örökvidám alak a RoTS végén már szomorú, letört figuraként jelenik meg. Szóval én a Köztársaság alakulását látom Jar Jar-ban megjelenni

 

:57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar-t én is nagyon birom.

Még az ökörködéseit is, nyelvöltögetéseit is. Esetlenségét és ostobaságát. Ha jól emlékszem az ep4 idején R2-t és 3PO-t is utálták, hasonló okok miatt, mint manapság Jar JAr-t. Az utálók, csak többet mondják Jar JAr-t mert nem találnak más indokot.

Jar Jar még egy kicsit ostoba is, Palpi-ék simén beugratják. Ő a köztársaság halálának a kimondója, gyakorlatilag.

 

Én Jar Jar-nak, még a Nabooi csata ököködéseit is imádom. Őszintén megmondom, szerintem azok nélkül hihetetlen unalmas lenne az a csata.

Csak egy sima csim- bum nem lenne mit nézni. így látunk csimbummot is és egy kis poént is. Az AAT-vel a "körzőzést" imádom, és mikor beleakad a droidba és véletlenül mindenkit lelő, nekem az is szívmelengető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar-t én is nagyon birom.

Még az ökörködéseit is, nyelvöltögetéseit is. Esetlenségét és ostobaságát. Ha jól emlékszem az ep4 idején R2-t és 3PO-t is utálták, hasonló okok miatt, mint manapság Jar JAr-t. Az utálók, csak többet mondják Jar JAr-t mert nem találnak más indokot.

Jar Jar még egy kicsit ostoba is, Palpi-ék simén beugratják. Ő a köztársaság halálának a kimondója, gyakorlatilag.

 

Én Jar Jar-nak, még a Nabooi csata ököködéseit is imádom. Őszintén megmondom, szerintem azok nélkül hihetetlen unalmas lenne az a csata.

Csak egy sima csim- bum nem lenne mit nézni. így látunk csimbummot is és egy kis poént is. Az AAT-vel a "körzőzést" imádom, és mikor beleakad a droidba és véletlenül mindenkit lelő, nekem az is szívmelengető.

 

Egyetértek veled.Az a csata Jar Jar miatt is nagyon jó.Engem nem idegesít az ügyefogyottsága, hanem szórakoztat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most meredeket mondok, de szerintem Jar Jar Bink mi vagyunk. Az átlagember. Ő nem egyensúlyra hívatott kiválasztott, királynő, hercegnő, Sith Nagyúr, bölcs Jedi lovag, vagy éppen az utolsó Jedi. Hanem egy egyszerű, hétköznapi figura. Olyan helyzetkbe csöppen, ami neki nem megszokott, amit nem ért, amibe ő nem tartozik. Gondoljunk csak bele, ha mi hirtelen egy teljesen idegen közegbe találnánk magunkat, mi sem biztos, hogy a céltudatosság és a magabiztosság mintapéldái lennénk. Ki tudja, milyen Jar Jar a maga természetes közegében.

Persze, csinált "egy a kettő icipici baleset", de hát ez is csak a hétköznapiság jele, mert mi is elkövetünk néha egy-két ici-pici balesetet. Persze, Jar Jar tetteit felnagyította Lucas, így elég görbe tükröt mutat felénk, de szerintem ő az a hétköznapi lény, aki akár mi is lehetnénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Jar Jar funkcióját tekintve inkább a burleszk-humor képviselője, semmint az átlag-emberé... bár nyilván nézőpont kérdése. De szerintem Jar Jar karaktere túlzottan szélsőséges és karikirozott ahhoz, hogy az átlag lakost ezzel akarják bemutatni... ilyen szempontból például sokkal átlagosabbnak érzem Shmi-t, akinek aztán tényleg nincsenek se természetfeletti képességei, se elég szerencséje ahhoz, hogy boldogan leélhesse az életét.

 

Jar Jar Binks karaktere egyébként alapjában véve nekem is tetszik, mind addig amig nem viszik túlzásba. Mint többször irtam, az ep.1 végi csatában betöltött szerepe például egyáltalán nem zavar. Megszoktam. Viszont amikor a pod lebénitja a nyelvét, majd elkezd bénázni a fogat egyik turbinájával, az már picit több a kelleténél... ugyanakkor az ep.3 végi feltünése kifejezetten drámai, jó értelemben véve: egy ilyen boldog és naiv szereplő lehajtott fejjel megy a Naboo-i éjszakában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont amikor a pod lebénitja a nyelvét, majd elkezd bénázni a fogat egyik turbinájával, az már picit több a kelleténél...

 

Már C3Po is megmondta: "very odd indeed" :)

 

ugyanakkor az ep.3 végi feltünése kifejezetten drámai, jó értelemben véve: egy ilyen boldog és naiv szereplő lehajtott fejjel megy a Naboo-i éjszakában...

 

Ez zseniális! Totál ellentéte az EPI-es önmagának.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön ez a karakter.Emlékszem mikor elősször láttuk a filmet a moziban a gyerekemmel együtt voltunk.Jar Jar kis idétlenkedésein óriásiakat kacagtunk :) Akik körülöttünk ültek elősször a Gungan-en majd azon nevettek ahogyan mi nevettünk :D:D

Nekem a Gunganek a ROTJ ewokait juttatja az eszembe.A film végi harc pedig az Endori ewok harcot.Pl.:mikor Jar Jar megpörgeti az energiagömböt a feje felett majd hátraesik olyan mint mikor Wicket megpörgeti a parittyáját majd fejbevágja vele magát :):):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont amikor a pod lebénitja a nyelvét, majd elkezd bénázni a fogat egyik turbinájával, az már picit több a kelleténél...

 

Bennem ott mindig nagy feszültség van. Atyaég ez az idióta beszorult, és mindjárt beindítják a motort, és az bedarálja, húzza már ki.

Aztán jön Padmé,... végre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem ott mindig nagy feszültség van. Atyaég ez az idióta beszorult, és mindjárt beindítják a motort, és az bedarálja, húzza már ki.

Aztán jön Padmé,... végre.

 

Ez nálam is így van. :39: PAdmén kívül láthatóan senkit sem érdekelt. Anakin is nyugodtan készülődött a motor beindítására, Jar Jar meg ott szenvedett a motorban. :)

 

Amúgy nem lett volna jó, ha bedarálja a nagyfülűt, mert akkor tutira tönkremegy a turbina. Emlékezzünk hogy járt Ody Mandrell a pit droiddal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem lett volna jó, ha bedarálja a nagyfülűt, mert akkor tutira tönkremegy a turbina. Emlékezzünk hogy járt Ody Mandrell a pit droiddal. :)

Aki ismeri az Insider Guid multimédiás CD-t, az láthatott egy ilyen mutatványt Jar Jartól, amint beszívta Ody hajtóműve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az, hogy Obi-wan mit érez JarJar iránt az két jelentből nagyon kedvesen lejön:

 

 

Az egyik, mikor először megpillantja.

 

 

OBI-WAN : What's this?

QUI-GON : A local. Let's go, before more of those droids show up

 

Szerelem első látásra :) , mondjuk Qui-gon válasza se semmi a vele együtt futó "legyintő" ábrázatával.

Nem is értem mit sugall ez :) , mindenesetre kiakasztanak, jó értelemben.:D

 

 

A másik, mikor Qui-gon épp megy, hogy Anakint is felszedje:

 

OBI-WAN : Why do I sense we've picked up another pathetic life form...?

 

A korai Obi koránt sem lovagi erénye ám mindenképpen vicces hozzáálása. :)

 

Az, hogy én mit érzek JarJar (és Lucas) iránt, az akkor derült ki mikor megláttam a 2. rész-ben ellibegni az ajtóig, és örömmámorban kitörni a belépő Ani láttán: széles vigyorban törtem ki…:) :)

Szinte láttam magam előtt Lucast, amint titkos mosollyal a szája sarkában beteszi a filmbe, a Sarlacc gödör előtt JarJar babákat áldozók kedvéért. :lol: Makacs fricska a fanyalgók orcájába. Nesztek. :) :57:

 

Az amcsi társadalom egy szeletét is látom benne, ami úgy sejtem nem nemzeti öntudat erősítése, Lucas talán nem a "öngúnynak" szánta ezt, nekem azzá vált. :D

 

Mindenesetre JarJar kimenetele a történetben is azt láttatja velem, amit mindenhol fennen hangoztatok, hogy az erő áramlatok a Sithek-nek kedveztek, Qui-gon hallgatott erőre…s végül JarJar karakterét jól a maga hasznára fordította a Sith nagyúr. Összetett folyamtok ezek, mégis nyilvánvaló az egész. Kivülről. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm szisz. :39: Ezzel rá is térhetünk Jar Jar szerepére. Mert az van neki a történet szempontjából, méghozzá nem is kevés! Először a nabooi embereket és a Gungan népet hozza össze, azután, pedig szinte megbuktatja a Köztársaságot. Sok cécótól menekült volna meg az egész história, ha Jar Jar nem kerül elő a mocsárbéli számüzetéséből. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm szisz.  :39: Ezzel rá is térhetünk Jar Jar szerepére. Mert az van neki a történet szempontjából, méghozzá nem is kevés! Először a nabooi embereket és a Gungan népet hozza össze, azután, pedig szinte megbuktatja a Köztársaságot. Sok cécótól menekült volna meg az egész história, ha  Jar Jar nem kerül elő a mocsárbéli számüzetéséből. :evil:

 

És mennyivel laposabb lett volna így utólag végiggondolva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki ismeri az Insider Guid multimédiás CD-t, az láthatott egy ilyen mutatványt Jar Jartól, amint beszívta Ody hajtóműve :)

 

Azok hatalmas poénok. :evil:

 

Hihetetlen hogy elfelejtettem ezeket, pedig láttam. Mikor új volt ezt a CD-t ki sem lehetett venni a gépből, Nagyon jó volt újra megnézni. JAr Jaros Poénokat is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Anno még tetszett, de most már nem.De ha nem lenne, hiányozna!

Akkor ez most hogy is van :): :!: :D:D

 

Én teljesen értem. Nekem anno nem tetszett, most már bírom. Ha nem lett volna most szegényebbek lennénk egy hatalmas fricskával, Lucas papa részéről. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen sw karakter, akivel nem tudok kibékülni.

Anno mikor az ep1-et vártam, már számoltam a perceket a bemutatóig, és mikor megláttam, padlót fogtam.

Tényleg olyan volt, mintha sw paródiát néztem volna, hirtelen nem értettem, hogy ilyen tényleg lehet egy sw filmben? Úgy jöttem ki a moziból, hogy ezt sajnos a 10 éves korosztálynak készítették.

Azóta már sokszor megnéztem, és rájöttem, a csalódottságba belejátszott a klassic-hoz való viszonyításom. A prequel újszerűsége akkor még nem volt tiszta számomra, de azóta már "megszoktam" ezt a karaktert, de a véleményem az, hogy ha kihagyták volna, vagy csak egészen más szerepet szánnak neki, jobb fogadtatása lett volna az ep1-nek.

Az ep2-ben már sokkal elfogadhatóbb, higgadtabb az ábrázolása, így sokkal szimpatikusabb is, beleérteve a naivságát, aminek ismert következményei is értelmet nyernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.