Ugrás a kommentre

Jar Jar Binks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 3 évvel később...

Lucas,valami olyasmit akart mint a régi trilógiába Chewbacca,de valahogy ez mégis visszafele sült el.

A többi Gunganhez képest eléggé esetlen és beszélni sem tud rendesen ez biztos.Sok kisrácot érdekel Jar Jar ez is biztos,de nekem valahogy mégsem tetszik az ő karaktere.

Nekem valahogy nem illik bele ebbe az univerzumba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas,valami olyasmit akart mint a régi trilógiába Chewbacca,

Szerintem csak annyi köze van Csubakkához, hogy a főhősök mellett van egy idegen lény is. :) Elsőre én se ugráltam örömömben Jar Jar miatt, de ma már teljesen megszoktam, sőt szórakoztatónak is tartom. Ő testesíti meg az ártatlanságot még akkor is, ha kicsit lüke szegénykém. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Srácok, Jar Jar Binks-et miért nem látjuk a IV, V és VI részben? Meghalt, vagy elbújt? Hova tűnt? Erre szeretnék választ kapni, mert én ezt nem értem.

 

Előre is kosss a választ!

Senki se tudja. Padmé halála után valószínűleg visszavonult Naboo mocsaraiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért pár apróságot lehet még róla tudni. A klón háborúk után Jar Jar lett a Naboo és a Chommell szektor szenátora, és az Uralkodó szövetségesének tartották. Egy Holonet jelentés szerint maga Palpatine küldte el egy küldetésre, ismeretlen helyre. Azt is tudni, hogy a szenátori posztról csak hat évvel a yavini csata előtt váltották le, méghozzá Pooja Naberrie, Luke és Leia unokatestvére.

Még az is ismeretes, hogy a Birodalom bukásakor is élt, jelen volt, mikor felszabadult a Coruscant, bár tényleges akcióban sosem vett részt. (Talán jobb is. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért pár apróságot lehet még róla tudni. A klón háborúk után Jar Jar lett a Naboo és a Chommell szektor szenátora, és az Uralkodó szövetségesének tartották. Egy Holonet jelentés szerint maga Palpatine küldte el egy küldetésre, ismeretlen helyre. Azt is tudni, hogy a szenátori posztról csak hat évvel a yavini csata előtt váltották le, méghozzá Pooja Naberrie, Luke és Leia unokatestvére.

Még az is ismeretes, hogy a Birodalom bukásakor is élt, jelen volt, mikor felszabadult a Coruscant, bár tényleges akcióban sosem vett részt.

Na ne már. Jar Jar mint Palpatine talpnyalója? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért pár apróságot lehet még róla tudni. A klón háborúk után Jar Jar lett a Naboo és a Chommell szektor szenátora, és az Uralkodó szövetségesének tartották. Egy Holonet jelentés szerint maga Palpatine küldte el egy küldetésre, ismeretlen helyre. Azt is tudni, hogy a szenátori posztról csak hat évvel a yavini csata előtt váltották le, méghozzá Pooja Naberrie, Luke és Leia unokatestvére.

Még az is ismeretes, hogy a Birodalom bukásakor is élt, jelen volt, mikor felszabadult a Coruscant, bár tényleges akcióban sosem vett részt. (Talán jobb is. :D)

Ez is EU, nem? Azt hittem, azokból idézni irreleváns. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne már. Jar Jar mint Palpatine talpnyalója? :o

Azt hitték mások. Gondolom valójában nem volt az.

 

Ez is EU, nem? Azt hittem, azokból idézni irreleváns. :P

Akkor baromi rosszul hitted. :P A filmekben történteket EU-val magyarázni, a filmekben felvetődött kérdésekre azzal felelni, a filmekkel kapcsolatos vitákban azzal érvelni, ezek azok, amik fölöslegesek és értelmetlenek. ;) Mivel Jar Jar az ep4-5-6-ban egyáltalán nem szerepel, nem is említik, nem kerül senkivel és semmivel reakcióba, nincs hatása az eseményekre, így semmiféle köze nincs ahhoz a három filmhez, Jar Jar sorsa az ep3 végétől kezdve EU, és EU-s kérdésre lazán lehet EU-s választ adni. Márpedig Szkipi EU-s dologra kérdezett rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor baromi rosszul hitted. :P A filmekben történteket EU-val magyarázni, a filmekben felvetődött kérdésekre azzal felelni, a filmekkel kapcsolatos vitákban azzal érvelni, ezek azok, amik fölöslegesek és értelmetlenek. ;) Mivel Jar Jar az ep4-5-6-ban egyáltalán nem szerepel, nem is említik, nem kerül senkivel és semmivel reakcióba, nincs hatása az eseményekre, így semmiféle köze nincs ahhoz a három filmhez, Jar Jar sorsa az ep3 végétől kezdve EU, és EU-s kérdésre lazán lehet EU-s választ adni. Márpedig Szkipi EU-s dologra kérdezett rá.

Akkor baromira félreértettelek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig Szkipi EU-s dologra kérdezett rá.

 

Ez így van, Jar Jar az egyik kedvenc szereplőm, és hiányoltam az utolsó három részben. Ezért érdeklődtem eme humorbonbonokban gazdag figura kiléte felől. :)

 

Kosss a választ mindenkitől!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, Jar Jar az egyik kedvenc szereplőm, és hiányoltam az utolsó három részben.

Ja, a teljes válaszhoz az is hozzátartozik, hogy Jar Jar azért nincs benne az utolsó három részben, mert Lucas a karaktert mintegy húsz évvel az ep4-5-6 után találta ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, a teljes válaszhoz az is hozzátartozik, hogy Jar Jar azért nincs benne az utolsó három részben, mert Lucas a karaktert mintegy húsz évvel az ep4-5-6 után találta ki. :D

Nem biztos, hogy akkor is benne lenne ha most csinálná a 4-5-6 -ot. :) Esetleg egy cameo erejéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudom képzelni, hogy a BR kiadásban benne lesz. Esetleg az Ep6 végén a nabooi ünnepségen. :)

Egy nagyon hasonló hang hallható, már csak látni kellene. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Bár bírom a kajla gungát, valahogy két dolgot nem tudok elképzelni a jövőjéről.

1. A Szenátusban marad. A köztársasági szenátusban sem volt igazán helye, a birodalmi szenátusban meg még annyira sincs. Naivságával, mérhetetlen jóságával és lassú felfogásával nem tudna ott Amidala nélkül "életben" maradni.

2. Hogy valaha is felfogta, mit tett, legalábbis önmagától kétlem, hogy eljutott a dolog a tudatáig. Sajnos Jar Jar nagyon buta lény, sohasem értette meg, mi miért történik körülötte. Ezért is tudta Palpatine kihasználni. Viszont, ha valaki ráébresztette, hogy ő juttatta az Uralkodót trónra, akkor az végzetes lehetett Jar Jar számára, mert azt sem tudom elképzelni szegényről, hogy ezt képes legyen lelkileg feldolgozni. Túlságosan jóságos ahhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek.

 

Én eleve mindig úgy képzeltem el, hogy Jar Jar szenátorhelyettesi pozíciója csak a naboo-i gungan békesség és egyezség része lehetett. Ugyebár az Ep.1-ben azt nehezményezték a gungan-ek, hogy az emberek lenézik őket, primitív lényként vannak kezelve és csak ki akarják használni őket a bajban. Az, hogy egy gungan betölthetett egy olyan felelős pozíciót, mint a szenátor helyettese, azt sugallta, hogy komolyabb megbecsülésnek örvendenek, mint korábban. Persze ez jórészt csak illúzió volt, hiszen Padmé nem az a típus volt, aki sokszor maradt volna ki a fontosabb dolgokból. Ezen kívül Jar Jar se csak a "protekció" miatt került oda, hanem mert elég szerencsétlen volt ahhoz, hogy érdemi szerepe ne legyen.

 

Az egész szerencsétlen helyzet kihasználása stílszerű példája volt Palpatine taktikájának. Minden egyes kiskaput és gyenge pontot maximálisan kiaknázni. Így pont az egyik legfontosabb döntés maradt Jar Jar-ra, akit menetrendszerűen meg is vezettek.

Később már aligha jutott neki bármi komolyabb szerep a Szenátusban, legkésőbb Padmé halálával pedig véget is érhetett a tisztsége. Magától aligha foghatta fel vagy értette meg mi is történt körülötte és konkrétan neki milyen szerepe volt ebben. Azt se hiszem, hogy bárki különösebben nekiállt volna kifejteni neki. A nagy kérdés inkább az, hogy a saját fajtársai körében milyen lehetett a megítélése ekkortájt, hogy volt-e lehetősége visszatérni a többiekhez és ott bárhogyan is boldogulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se érdemes elfeledni, hogy Jar Jar az ep2-3-ban és a TCW-ben sem volt szenátor, csak a gunganok képviselője a nabooi delegációban. Viszont érdekes, hogy az ep3-ban már a gunganok is ott voltak a coruscanti elitben, legalábbis látni belőlük egyet-kettőt az operában. Szóval erősen valószínűnek tartom, hogy érdemei elismeréseként leváltották. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy annyi ideig csak azért maradt meg Amidala csapatában, mert a nő jót állt érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán istenkáromlás, de én szívesen vettem volna egy olyan történetet amiben Jar Jar karakterének mélyebb értelmet adnak. Elég egydimenziós a karakter, és tudom, hogy humorforrás, de egy kis árnyalással sokkal több minden is kihozható lett volna belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, lehetett volna valamit kezdeni vele. Az ep2-re elég komoly karakterré tették, nem csetlik-botlik, ha a TCW ott vette volna fel a fonalat, és nem tér vissza az ep1-hez, akkor akár azt is elérhették volna, hogy sokakkal, akiknek nem tetszik a figura, megkedveltessék. Lehetett volna vele humorizálni, de mértékkel, nem úgy, hogy véletlen lezúzza a hajójukat, felesik a pilótafülkébe, díszvacsorán az asztalon zsonglőrködik, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.