Ugrás a kommentre

Jar Jar Binks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pont tegnap kerdeztem egyik kollegat,hogy ;

"- Na varod mar a 7. SW-t?

- Nem.

- Hogy-hogy ?

-A regi trilogia az igazi Star Wars.De az ujak???Ilyen Jar-Jar !?Ez gusztustalan...erre ,hogy ulsz be egy gyerekkel? "

 

Szoval nem nagy kedvence senkinek...

Mikor a 3d Baljós Árnyak-at megnéztem, itt a pécsi Cinema City-ben félig megtelt az egyik nagyterem, pedig hétköznap kora délután mentem. Az egész terem visszhangzott a röhögéstől miinden egyes Jar Jar jeleneten. A leghangosabban az egyik apuka röhögött, annyira hogy az öt éves forma gyereke szólt rá, hogy nem hallja tőle a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy nézem a filmet a Viasaton és hallom a gungák beszédét, hát az is egy zseni volt aki ezt a magyar szöveget így megírta. :D

Úgy emlékszem, hogy a Harry Potter könyvek műfordítója, Tóth Tamás Boldizsár írta hozzá a magyar szöveget, de javítsatok ki, ha tévedek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sosem értettem, miért nem kedveli a Wars-rajongók jórésze Jar Jar-t. Az egyik kérdés bennem éppen ez volt, mielőtt csatlakoztam a fórumhoz, reméltem, hogy találok erre választ.

 

Számomra Jar Jar egyrészt egy mókás figura, amilyen igenis kell egy filozófikusabb, mélyebb filmbe ellenpontként. Remek kontrasztja mind a Sith-eknek, mind a Jediknek, akik az egész történetben halálosan komolyan teszik a dolgukat. Jar Jar egyrészt egy kicsit feloldja megjelenésével a film feszültségeit, így "pihenhet" pár percet a néző, másrészt meg kiemeli a főszereplők fontosságát.

 

Jar Jar figurájáról nekem sokszor egy közmondás jut eszembe: Vak tyúk is talál szemet. Az ő bénázásai, tört angolsága/magyarsága nélkül a filmben nem lenne túl sok humor, márpedig az kell, mert a Baljós árnyak már jóval komolyabb, filozófikusabb film, mint az első trilógia filmjei. Másrészt pedig éppen amiatt, hogy olyan setesuta, tudta elintézni a film végén lévő csata győzelmét a Jediknek. Merthogy vak tyúk is talál időnként szemet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@DarthKirk:

Ha kicsit visszaolvasgatsz, akkor láthatod az elmélkedéseinket a témáról. :) Én továbbra is azt gondolom, hogy Jar Jar-nál az Ep.1-ben túllőttek a célon, a 2-3-ban pedig már csak keveset merték szerepeltetni. Az Ep.1-ben az volt vele a fő bajom, hogy nagyon túltolták a karakterét és folyamatosan szerencsétlenkedett.

Egyetértek abban, hogy kell a könnyedség és a humor, de egyrészt nem feltétlenül ilyen humor (mert szerintem Jar Jar néha elég méltatlan szintet üt meg a SW-hoz képest), másrészt pedig nem mindenhova. Sokszor éreztem azt az Ep.1-ben, hogy egy amúgy fontos momentumba vagy eseménysorba trollkodik bele, ami elveszi az adott jelenet élét és lényegét.

Azért a többi SW-ban is jelen van a humor és a feszültségoldó jelenetek, többnyire mégse ennyire egyszerű (primitív) eszközökkel élnek. 1-2 Obi beszóláson kívül az egész film humorosabb és könnyebb oldalát egyedül Jar Jar-ra húzták fel, ami miatt indokolatlanul sokat volt képernyőn a karaktere, ill. a film ezen aspektusa nagyon egysíkú lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaolvastam, bár az is igaz - és ezért töredelmesen bocsánatot kérek -, hogy a több éve tartó beszélgetés minden egyes szavát nem tanultam be :)

Számomra Jar Jar sem nem sok, sem nem kevés, elnézést, hogy nem értek egyet veled.

Csak leírtam a saját véleményemet, bocsánat :)

 

Hú, azt hiszem, jobb lesz, ha többet meg sem szólalok, mert mindig le vagyok hurrogva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaolvastam, bár az is igaz - és ezért töredelmesen bocsánatot kérek -, hogy a több éve tartó beszélgetés minden egyes szavát nem tanultam be :)

Természetesen nem is kell. :) Jar Jar-ról nem is olyan régen voltak részletesebb értekezések, de nem azért írtam, hogy piszkáljalak vele, hanem csak azért, hogy arra visszautalva ne ismételjem önmagamat és a véleményem. ;)

 

Számomra Jar Jar sem nem sok, sem nem kevés, elnézést, hogy nem értek egyet veled.

Csak leírtam a saját véleményemet, bocsánat :)

Nem kell bocsánatot meg elnézést kérned, nem vagyunk egyformák és eltérhet a véleményünk, rendben van ez így. Ugyanakkor ilyen esetben Te se vedd úgy, mintha mások támadólag lépnének fel, mindenki csak a saját véleményét írja le. ;)

 

Hú, azt hiszem, jobb lesz, ha többet meg sem szólalok, mert mindig le vagyok hurrogva :D

Nyilván bele kell még szoknod kicsit az itteni közegbe, de szerintem nem kell ennyire érzékenyen hozzáállnod a dolgokhoz. Máshol is azt láttam, hogy mintha kissé túlreagálnál bizonyos helyzeteket, ami nem fogja megkönnyíteni a helyzeted. Nyugodtan szólalj meg, amikor szeretnél és fejtsd ki a gondolataid, de az ezekre kapott reakciókat vedd könnyedebben. ;) Hidd el, hogy amiket eddig "kaptál", az még nagyon messze van attól, ami néha napján előfordul egy-egy vitában, véleményütköztetéskor. Ennek ellenére azok is döntő többségében konstruktívak és bőven beleférnek a keretekbe, tehát várnak itt még rosszabb dolgok is, de hidd el, megéri. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, hogy amiket eddig "kaptál", az még nagyon messze van attól, ami néha napján előfordul egy-egy vitában, véleményütköztetéskor.

Ha képet akarsz arról kapni, csak olvasd vissza milyen, ha pb és jómagam belelendülünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máshol is azt láttam, hogy mintha kissé túlreagálnál bizonyos helyzeteket, ami nem fogja megkönnyíteni a helyzeted.

 

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz, milyen másholra. Azért 1 napos múlttal még nem lehet olyan sok túlreagálásom... (szerintem egy sem volt).

Beilleszkedni pedig csak oda lehet, ahová hagyják... Hiába teszem ki a lelkem, ha elutasítás és keménykedés rá a válasz :)

 

Mindegy, maradjunk annyiban, hogy kilógok a csapatból több szempontból is, inkább majd csak olvasgatok :)

 

 

Dzséjt, lehet, csak ti már évek óta ismeritek egymást, én meg idegen vagyok :) Ráadásul nem is az a leoltós, harcolós fajta. Egyszerűen csak elmondom a véleményem, aztán ha valaki egyetért, jó, ha nem ért egyet, hát istenem :)

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek azzal hogy túl van szerepeltetve egy kicsit - valójában csak a csatajelenetből szedném ki - de ettől még egészen zseniális karakternek tartom. Egy naiv, őszinte, ártalmatlan lélek, aki a hanyatló köztársaság legsötétebb óráiban hatalmas átverés áldozata lesz... Élete talán legboldogabb percében, milliók halálos ítéletét mondta ki. :(

 

 

És ilyenkor mindig szomorú leszek amiatt is, hogy semmit nem tudunk az utóéletéről... Pedig engem évek óta ez foglalkoztat leginkább az SW világán belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar szerintem csak a Tatooine-on néhány jelenetben (a Jar Jar vs. eopie szösszenetre mégis mi szükség volt....) illetve a film végi nabooi ütközetben sok, a többi megjelenésekor tűrhető. Igazából Lucas az Ep2-re találta el igazán jól az arányokat Jar Jar szerepeltetését illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz, milyen másholra.

Ezen a topikon kívül leginkább a midichlrian-osra gondoltam.

 

Beilleszkedni pedig csak oda lehet, ahová hagyják... Hiába teszem ki a lelkem, ha elutasítás és keménykedés rá a válasz :)

Mindegy, maradjunk annyiban, hogy kilógok a csapatból több szempontból is, inkább majd csak olvasgatok :)

Dzséjt, lehet, csak ti már évek óta ismeritek egymást, én meg idegen vagyok :) Ráadásul nem is az a leoltós, harcolós fajta. Egyszerűen csak elmondom a véleményem, aztán ha valaki egyetért, jó, ha nem ért egyet, hát istenem :)

Szerintem erősen félreérted akkor a többség írásait és olyanokat látsz ezekbe, ami amúgy nincs bennük. Azért azt is vedd figyelembe, hogy az ilyen és ehhez hasonló kiszólásaid is vannak annyira "provokatívak", mint amiket másoktól magadra veszel. ;)

 

Egy naiv, őszinte, ártalmatlan lélek, aki a hanyatló köztársaság legsötétebb óráiban hatalmas átverés áldozata lesz... Élete talán legboldogabb percében, milliók halálos ítéletét mondta ki. :(

És ilyenkor mindig szomorú leszek amiatt is, hogy semmit nem tudunk az utóéletéről...

Igen, ezek szép gondolatok. Én is kíváncsi lettem volna a sorsára, mert érdekelt a karaktere. Annak ellenére, hogy az Ep.1 "kerékkötőjének" tartom, azért a későbbiek alapján kíváncsi lettem volna rá, mert sok potenciál rejlett benne, amit nem aknáztak ki. Pedig azzal sokat menthettek volna a helyzetén, de szerintem nem merték bevállalni, hogy komolyabban szerepeltessék.

 

Jar Jar szerintem csak a Tatooine-on néhány jelenetben (a Jar Jar vs. eopie szösszenetre mégis mi szükség volt....) illetve a film végi nabooi ütközetben sok, a többi megjelenésekor tűrhető.

Nagyjából szerintem is, csak ez már épp elég. :)

 

Igazából Lucas az Ep2-re találta el igazán jól az arányokat Jar Jar szerepeltetését illetően.

Szerintem kicsivel kaphatott volna több szerepet is, persze normálisan és ügyesen megvalósítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek azzal hogy túl van szerepeltetve egy kicsit - valójában csak a csatajelenetből szedném ki - de ettől még egészen zseniális karakternek tartom. Egy naiv, őszinte, ártalmatlan lélek, aki a hanyatló köztársaság legsötétebb óráiban hatalmas átverés áldozata lesz... Élete talán legboldogabb percében, milliók halálos ítéletét mondta ki. :(

 

 

És ilyenkor mindig szomorú leszek amiatt is, hogy semmit nem tudunk az utóéletéről... Pedig engem évek óta ez foglalkoztat leginkább az SW világán belül.

Még mindig meglep, hogy van olyan ember mint Te, aki ennyire oda van Jar Jar -ért. :D Talán hülyeség, de nekem is évről-évre jobban bejön. Ezek az új Binks awekens trailerek meg csak segítették a rajongásom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig meglep, hogy van olyan ember mint Te, aki ennyire oda van Jar Jar -ért. :D Talán hülyeség, de nekem is évről-évre jobban bejön. Ezek az új Binks awekens trailerek meg csak segítették a rajongásom. :D

 

Nagyon helyes. Minél inkább megkedvelik a rajongók ezt a karaktert, annál nagyobb az esélye annak, hogy még viszontlátjuk őt egyszer.

(És hála az Erőnek van fejlődés ezen a téren) :)

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Jar-Jarral egyetlen egy probléma van: Sok.

 

Az SW Univerzumában nem ő az első, dramaturgiailag nélkülözhető, csak a plusz játékokért legyártott szereplő. A közutálat mégis őt falja fel. Ennek oka az, hogy túl sokat szerepel szegény a Bajlós Árnyakban. Bőven elég lett volna negyed ennyi hülyéskedés és az a fingós poén igazán felesleges volt.

Ki tudja? Talán ha egy-két poénnal kevesebbet kapott volna, talán sokak legnagyobb kedvence lenne. Habár így is van, akinek az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Jar-Jarral egyetlen egy probléma van: Sok.

 

Az SW Univerzumában nem ő az első, dramaturgiailag nélkülözhető, csak a plusz játékokért legyártott szereplő. A közutálat mégis őt falja fel. Ennek oka az, hogy túl sokat szerepel szegény a Bajlós Árnyakban. Bőven elég lett volna negyed ennyi hülyéskedés és az a fingós poén igazán felesleges volt.

Ki tudja? Talán ha egy-két poénnal kevesebbet kapott volna, talán sokak legnagyobb kedvence lenne. Habár így is van, akinek az.

Szerintem nem volt sok belőle, pont annyi szerepet kapott, amennyit érdemelt. Kellett egy ilyen hibbant mellékszereplő az első epizódba Obi-wan és Qui-gon mellé. A klónok háborújában külön szálakat kapott, amik szerintem remekül működtek. Én szívesen látnám a Rebelsben, az Ep. VIII-ban már nem annyira. A Rebelsben azért, mert az a sorozat leginkább a fiatalabb korosztálynak lett címezve, és Jar Jar pont beleillene egy ilyenbe, hiszen ő is e célból lett megalkotva. Én el tudnám őt képzelni a sorozatban. Ráadásul neki nem is volt olyan jelenete a filmekben, amiben látjuk meghalni. Tehát úgy vélem, semmi akadálya nincs ilyen szempontból a visszatérésének. :) Most nem azt mondom, hogy főszereplőt kéne csinálni belőle, de egy-két részben nyugodtan felbukkanhatna.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ezt tudom. Azt hittem, történet szempontjából vagy valami ilyesmi miatt nem szerepelhet. Például amiatt, hogy esetleg meghalt volna a Sith-ek bosszúja és a Lázadók eseményei között.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt sok belőle, pont annyi szerepet kapott, amennyit érdemelt. Kellett egy ilyen hibbant mellékszereplő az első epizódba Obi-wan és Qui-gon mellé.

Szerintem az Ep.1-ben bőven sok volt belőle. Obi-Wan és Qui-Gon mellé egyáltalán nem volt szükség rá, de még csak hasonló karakterre sem. Összességében a filmbe elfért egy ilyen komolytalanabb, idétlenebb figura, aki kedvezhet a gyereknézőknek, de erősen túltolták a dolgot Jar Jar-ral.

 

A klónok háborújában külön szálakat kapott, amik szerintem remekül működtek. Én szívesen látnám a Rebelsben, az Ep. VIII-ban már nem annyira. A Rebelsben azért, mert az a sorozat leginkább a fiatalabb korosztálynak lett címezve, és Jar Jar pont beleillene egy ilyenbe, hiszen ő is e célból lett megalkotva.

Többnyire működtek a szálai a TCW-ban, de azért nekem ott se mindig. Már csak az hiányozna, hogy ő is előkerüljön a Rebels-ben, szerintem abszolút semmi szükség nincs rá. A faját bármikor szívesen látom újra, de őt inkább hagyjuk. Visszatérőből így is van elég, Binks-nél jóval potensebb figurákat mutattak fel már eddig is és van is rá még lehetőség, ha szeretnék. A humorfaktor is rendben van, elég Zeb és Ezra duója, Chopper vagy épp a rohamosztagosok bohóckodása. Ezekkel is sikerül néha túllőni a célon, Jar Jar nem kell.

 

Biztos él még, de nem fog felbukkanni, tudjuk miért. :)

Biztos? Ezek szerint lemaradtam valamiről. Azt se tudom, mennyit él egyáltalán egy gungan, azért nem fiatal már a tag, ha még életben is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.