Ugrás a kommentre

Jar Jar Binks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem egy olyan rész nem készült a TCW-ben, amiben Jar Jar nem baromkodott, max. olyan, amiben kevesebbet csinálta. A Blue Shadow Virus-duóban már kifejezetten idegesítő, amikor az idétlenkedése miatt kis híján Padmé halált okozza. Azon a ponton már szabályosan közveszélyessé tették.

Az ep2-ben teljesen korrekt a karakter, komoly, komolyan vehető abban a posztban, amiben volt. A legkirívóbb tette, hogy lelkesen üdvözli Obi-Want. Erre a TCW-ben nyitásból durván visszaminősítették, és később sem finomodott azért olyan túl sokat. Az ep2 szintjét sohasem érte el újra. Ezt nem lehet szépíteni, ez a TCW alkotóinak hibája. Ha úgy kezdik, ahogy The Disappeared I-II-ben ábrázolták, és onnan fejlődik, akkor mára Jar Jar megítélése teljesen más lenne. De az ep2 után a Bombad Jedi jön, aztán a Gungan General, aztán a Blue Shadow Virus és a Mystery of a Thousand Moons (ebben a négyben így vagy úgy, de néha túltesz ep1-gyen), aztán még kapunk egy Shadow Warriort is. Jar Jar a TCW-ben nagyjából négy részben van olyan szinten, ahol kezdeni kellett volna a fejlesztését (Supply Lines, Gungan Attack, The Disappeared I-II).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A koncepció is lehet hibás. A filmek alapján Lucas eredendően nem ebbe az irányba akarta vinni Jar Jart. Persze lehet, mindig is így tervezte, de a filmek már nem adtak neki lehetőséget az ökörködésre, az viszont fix, hogy szerintem a TCW-vel (koncepcióképpen vagy sem), de Jar Jart végleg elrontották, esélyt sem kaphat innentől a javításra. Ott lett volna a lehetőség, de nem éltek vele, innen meg már legfeljebb csak szépíthetnek.

Persze, én még mindig szeretem, és viccesnek is tartom az esetek többségében. Igazából Jar Jart csak az ep1 végén a csatában tartom kicsit soknak, illetve a Virus-duóban, amikor miatta majdnem meghal Padmé, az egy idegesítő pillanat - ott konkrétan azt éreztem legutóbb, hogy mindenkinek jobb lenne, ha Rex agyonlőné Binkset. Ott nagyon elcseszték a figurát. De ezt a kettőt leszámítva nincs vele gondom. Csak ő is lehetett volna több. Viszont, ha már nem lett, legalább végül úgy végezte, hogy az - az eddigiek alapján - azért neki nem nagy tragédia, abból úgyis volt éppen elég része. Talán még annyit tehettek volna, hogy a Bardottára költöztetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jakkui csata idején, szóval egy évvel az endori ütközet és harminchét évvel a naboo-i csata után. Mivel pontosan nem tudni, Jar Jar mikor született, így nem tudni, hány éves, de olyan 50-60 lehet. Mondjuk az is jó kérdés, ez mennyire számít öregnek egy gungánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Múltkor, vasárnap megnéztem az RTL Klubon a Baljós árnyakat. Már nagyon régen, évek óta nem láttam, és azt kell, hogy mondjam, mai szemmel a Jar Jart illető animátori munkával nem teljesen vagyok megelégedve. Annak idején valahogy sokkal élethűbbnek tűnt Binks a filmben, ennyi év után az én szememben már nem annyira, bár azért nem olyan eszeveszettül vészes a helyzet. De például mondjuk Yodát szerintem mérföldekkel jobban meganimálták A klónok támadásában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017-ben már kopottasnak tűnik egy 1999-es trükk, és jobban fest az 1999-es trükknél a 2002-es trükk? Mik vannak? :D:evil: Ez természetes, idővel elavulnak a trükkök, de Jar Jar '99-ben mérföldkőnek számított - nem csoda, hogy jobbnak tűnt, mint mai szemmel nézve, pláne, ha sokáig nem láttad -, hiszen addig nem volt olyan CGI karakter, ami ilyen jelentős szerepet kapott volna. Baromi sok munka volt vele.

És naná, hogy a három évvel újabb trükk jobb, mint a régi. Jar Jarból, Wattóból és Sebulbából sokat tanultak az animátorok, azért sikerült jobban Yoda az ep2-ben, de az ep3-as Yoda még az ep2-esnél is jobb. Maz Kanata meg mindegyiket kenterbe veri, és az a sanda gyanúm, hogy Snoke az ep8-ban még nála is jobb lesz. De a helyén kezelve az ep1 trükkjei a mai napig nagyszerűek. Látszik rajtuk a kor, pláne feltűnő lehet, ha nem nézed meg évi kétszer, mint mondjuk én, ám a helyén kezelve (lassan 20 éves film!) nincs velük gond.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

2017-ben már kopottasnak tűnik egy 1999-es trükk, és jobban fest az 1999-es trükknél a 2002-es trükk? Mik vannak? :D:evil: Ez természetes, idővel elavulnak a trükkök, de Jar Jar '99-ben mérföldkőnek számított - nem csoda, hogy jobbnak tűnt, mint mai szemmel nézve, pláne, ha sokáig nem láttad -, hiszen addig nem volt olyan CGI karakter, ami ilyen jelentős szerepet kapott volna. Baromi sok munka volt vele.

És naná, hogy a három évvel újabb trükk jobb, mint a régi. Jar Jarból, Wattóból és Sebulbából sokat tanultak az animátorok, azért sikerült jobban Yoda az ep2-ben, de az ep3-as Yoda még az ep2-esnél is jobb. Maz Kanata meg mindegyiket kenterbe veri, és az a sanda gyanúm, hogy Snoke az ep8-ban még nála is jobb lesz. De a helyén kezelve az ep1 trükkjei a mai napig nagyszerűek. Látszik rajtuk a kor, pláne feltűnő lehet, ha nem nézed meg évi kétszer, mint mondjuk én, ám a helyén kezelve (lassan 20 éves film!) nincs velük gond.

Sajnos másutt jobban kilóg a lóláb (EpI-II-ben), Jar-Jar szerintem teljesen rendben van még most is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan szokták ekézni az 1-2 látványvilágát, szerintem ma is teljesen korrekt. Nyilván látszik rajta, hogy nem mai csúcstechnológiával készült, de kifejezetten jól öregedik. Vannak sokkal újabb filmek, amiknél a CGI nagyságrendekkel jobban bántja a szemem, és ugyanúgy A-kategóriás filmekről beszélek, akár fantasy-scifi vonalon is. Leginkább engem a hátterek zavarnak bizonyos jeleneteknél, azokon eléggé látszik a "kopottság".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Kedves gyerekek, mea culpa, bocsánat érte, sajnálom, stb. Vaklárma volt, Geszti válaszolt, semmi köze Jar-jar-hoz... pfff. Azt nem értem csak, hogy honnan szedtem, pedig "erősen" emléxem vmi olvasmányra/podcastre amiben ez szóba jött mellékszálként, és bevettem... ezt nagyon benéztem, bocsi. :facepalm::lol2: Tóth Tamás volt a zseni, ahogy írtátok. (Mentségemre talán annyit, hogy lehetne Geszti is, mert tud ilyet, simán) Mellesleg neki is nagyon bejött a szöveg. :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevillant, hogy Boss Nass esetleg azért rakhatta meg Binkset tábornoknak, mert így remélte, hogy végre kinyiffan? :D Ahogy előadja magát az erre is utalhat. :lol:  Jar Jar nem véletlenül esett össze. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Pont most olvasom az Aftermath utolsó részét. Szegény Jar Jar-t én nagyon megsajnáltam. :( Az élete visszakerült ugyanoda, mint ahogy kezdődött 37 évvel ezelőtt. 

Szerintem nem ugyanoda került vissza. Jar Jar az ep1-ben magányosan, a mocsárban élt, céltalanul. Most a városban él, megtalálta a célját - amit nem rátestáltak és amihez ért is -, és társasága is lesz olyanok között, akik elfogadják és szeretik. Jar Jar épp, hogy ezzel ért révbe. Szerintem ez szép búcsú a karaktertől.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szomorú lenne, hogy a hazájában lakik? Szerintem még a legrosszabb körülmények között is jobban szeret Naboo-n lenni, mint Coruscanton. Naboo-n vannak fák, fű, víz, ami egy gungan természetes közege. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A szokásos klikk vadász cím. 

Itt most speciel nem tolták túl. Ahmed Best tényleg azt írta ki az Instagramjára, hogy a Baljós Árnyak után a rázuduló kritikák miatt kis hiján öngyilkos lett. Kifejezetten arról a helyről is fotózott ahol végezni akart magával. Eszerint a New York-i Brooklyn Bridge-ről akarta levetni magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem értettem, miért utálják az ő karakterét, nekem Jar Jar mindig szimpatikus volt.

A Birodalom végében szerintem az szomorú Jar Jar sorsában, hogy

sokan megutálták őt amiatt, hogy a Klónháború kitörése előtt szorgalmazta a különleges jogosítványokat Palpatine-nak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.