Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nos, hát ti tudátok, mi mindig megszívtuk a chrommal, és mi se jelöltük be hogy telepítse a toolbart, még is fel tette, meg egy csomó update-ot is. + a chromeon nem lehetett se filmet nézni, se játszani, de még böngészni is alig, annak ellenére, hogy a flash player mindig friss volt. Ja meg nekem lassú is volt a chrome, meg érdekesen nekem a firefox se működött rendesen, az opera sem, lassú volt, akárcsak a safari, most ez a maxthon 4 ami szuperál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra meg a legtutibb a Chrome, semmi olyat nem tapasztaltam az évek során, amit leírtál.

 

Hosszú ideig Firefoxot használtam, de az az utóbbi időben szerintem jócskán veszített a korábbi ázsiójából.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A toolbarok csak a felhasználó hülyesége miatt kerülnek fel a gépre.

Most azt akarod mondani hogy én hülye vagyok? Nekem mobilnetem van, nem hiányzik hogy a sok hülye toolbar meg update zabálják az adatforgalmamat. Tudok bánni rendesen a telepítésekkel, gondosan ügyelek arra, hogy a custom-al telepítsek, és én sohasem izélom be hogy telepítse fel a toolbart. Azt mégis ott van. És akárhányszor letöröltem a toolbart (amit magátol rakott fel, és ráadásul csökkentett módban töröltem ki) akkor is ott volt, ezért újra kellet húzni a gépet, nem telepítettem a chrome-ot és utána már nem volt ilyen problémám. Ha valóban nem ilyen a chrome (mert sokan állítjátok hogy nem, akkor biztos van benne valami) akkor nekem miért csinálja ezt állandóan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszú ideig Firefoxot használtam, de az az utóbbi időben szerintem jócskán veszített a korábbi ázsiójából.

Én mostanában tértem rá a Chrome -ra, előtte Firefox -oz használtam de sajnos az utóbbi hónapokban sűrűn kifagyott, meg elég lassú is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akkor nekem miért csinálja ezt állandóan?

 

Nekünk meg miért nem csinálja soha? ;)

 

Egyébként érdekes ez, kinek melyik böngésző jön be. Valakinek adott böngészővel olyan gondjai akadnak, ami másnak sosem, és viszont. Ez az informatika.

Azért mert neked szarakodik a Chrome (nem vagyok meggyőződve a user error teljes kizárásáról.. bocsi, ez nem sértés volt) még nem kell mindenkit lebeszélni róla, mert tetszik vagy sem, az egyik legjobb böngésző jelenleg!!

 

Ody, Chrome-ot használok közel 3 éve, és eddig egyetlen egyszer fagyott ki, lassulást meg sohasem tapasztaltam. Ellenben a Firefoxal az utóbbi időben szinte folyamatos volt a crash illetve a lassulás.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azt akarod mondani hogy én hülye vagyok? Nekem mobilnetem van, nem hiányzik hogy a sok hülye toolbar meg update zabálják az adatforgalmamat. Tudok bánni rendesen a telepítésekkel, gondosan ügyelek arra, hogy a custom-al telepítsek, és én sohasem izélom be hogy telepítse fel a toolbart. Azt mégis ott van. És akárhányszor letöröltem a toolbart (amit magátol rakott fel, és ráadásul csökkentett módban töröltem ki) akkor is ott volt, ezért újra kellet húzni a gépet, nem telepítettem a chrome-ot és utána már nem volt ilyen problémám. Ha valóban nem ilyen a chrome (mert sokan állítjátok hogy nem, akkor biztos van benne valami) akkor nekem miért csinálja ezt állandóan?

Nem azt mondja, hogy hülye vagy, hanem hogy a te hülyeséged az oka a gondjaidnak. És igaza van. A közhiedelemmel ellentétben minden program csak azt csinálja meg, amire a user kéri, és persze, amire képes. A programok nem működnek maguktól! Nem csinálnak semmit maguktól! A leghülyébb és legidegesítőbb kijelentés egy felhasználótól, amikor azzal jön, hogy "a számítógép magától csinálta". Anyád, az szült volna meg téged magától... :angry: És meg is mondom, hogy hol hibáztál TE, nem a gép: felengedtél egy toolbar vírust a gépedre. Azok általában azok a toolbarok, amik nem hajlandók törlődni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondja, hogy hülye vagy, hanem hogy a te hülyeséged az oka a gondjaidnak. És igaza van. A közhiedelemmel ellentétben minden program csak azt csinálja meg, amire a user kéri, és persze, amire képes. A programok nem működnek maguktól! Nem csinálnak semmit maguktól! A leghülyébb és legidegesítőbb kijelentés egy felhasználótól, amikor azzal jön, hogy "a számítógép magától csinálta". Anyád, az szült volna meg téged magától... :angry: És meg is mondom, hogy hol hibáztál TE, nem a gép: felengedtél egy toolbar vírust a gépedre. Azok általában azok a toolbarok, amik nem hajlandók törlődni.

puff... kössz, olyan vagy, mint az internetszolgáltatók. Bármi is a gond, te vagy a a hülye. Úgy állnak hozzá, hogy a felhasználó hülye. Valóban nem csinál semmit sem magától a gép, de mi a helyzet a vírussal? Azt magától teszi fel, nem de? És én írtam, hogy egy vírus miatt kellet törölnök a chrome-ot, és a vírustól (valószínűleg) totál belemászta magát a chrome a gépembe, és azért húztam újra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt nem vírusról beszéltél korábban, hanem hogy mindenki messziről kerülje a Google Chrome-ot, mert magától tesz fel toolbarokat és tele szemeteli magától a gépet, stb...

 

Egyébként az sem igaz, hogy a Chrome-ot ennyire körülményes eltávolítani!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

puff... kössz, olyan vagy, mint az internetszolgáltatók. Bármi is a gond, te vagy a a hülye. Úgy állnak hozzá, hogy a felhasználó hülye. Valóban nem csinál semmit sem magától a gép, de mi a helyzet a vírussal? Azt magától teszi fel, nem de? És én írtam, hogy egy vírus miatt kellet törölnök a chrome-ot, és a vírustól (valószínűleg) totál belemászta magát a chrome a gépembe, és azért húztam újra...

Sikerült egyébként vírusmentesíteni a gépet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt nem vírusról beszéltél korábban, hanem hogy mindenki messziről kerülje a Google Chrome-ot, mert magától tesz fel toolbarokat és tele szemeteli magától a gépet, stb...

 

Egyébként az sem igaz, hogy a Chrome-ot ennyire körülményes eltávolítani!

Igen, mert ha nekem fertőzött lett a chrome egy vírustól, akkor másnak is az lehet.

Ha vírust kapott a gép, akkor ennyire körülményes.

 

Sikerült egyébként vírusmentesíteni a gépet?

igen

 

És amúgy az újratelepítés előtt csinált olyanokat, hogy... tessék, itt van ez, ezt még a 2. újratelepítés és az 1. újratelepítés között volt, én írtam ki a gyakorikerdesek.hu-ra:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdesek__4167005-telepitsem-ujra

Ezek a problémák a chrome után jelentkeztek, majd mikor kitöröltem (ahonnan csak tudtam) utána is meg voltak a maradványai, mint pl. itt:

http://kepfeltoltes.hu/130321/2218991596_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

itt látható, hogy a chrome meg az updateja még mindig ott van, holott már mindenhonnan kitöröltem, ahonnan csak tudtam, na mindegy, tehát újrahúztam 2.jára is, azóta úgyahogy normálisan működik a gép, de a chrome-ot nem raktam fel. Amúgy meg, én akarok venni egy új gépet, inkább már egy PC-t, és a nyáron már dolgoztam majdnem 200ezret, és 300ért összedobtam már egy configot, azt a kicsit több mint 100at augusztusban simán összedobom. Amúgy ez a jelenlegi laptopom:

http://kepfeltoltes.hu/130728/laptop_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és ilyet szeretnék:

Processzor: AMD FX-8350=48360 Ft (bruttó)

Videó kártya: Asus GTX 660 2GB=61532 Ft (bruttó, és az összes többi is bruttó innentől kezdve)

Memória: Adata 8GB 1333Mhz + adata 2GB 1333Mhz=16801Ft+5311Ft=22112Ft

Memóriahűtő: Corsair Dominator Airflow Fan CMX AF1=5548Ft

Alaplap : AsusM5A99X evo R2.0=31608Ft

Tápegység: Corsair 600w Gs600 2013-07-25=21763Ft

Monitor: LG 20EN33S-B=27981Ft

Billentyűzet: Logitech K200=2968Ft

Egér: Media-tech MT1101 viper sárga gamer egér=1656Ft

Optikai meghajtó: Samsung SN-208DB/Bebet=4765Ft

Háttértár: Toshiba 1TB 32MB sata3 DT01ACA100=14502Ft

Oprendszer: Microsoft winddows7 home premium 64 bit magyar=25648Ft

Processzorhűtő: Scythe shuriken Rev.B=8010Ft

Számítógépház: M-tech NoBo9A-BK RED oldal ventillátorral, táp nélkül=15239Ft

Webkamera: Logitech C170 webcam=3490Ft

Hangszórók: ACME NI-51=2390Ft

WIFI: TP-LINK TL-WN721N=1990Ft

Összesen: 299562 Ft (bruttó)

Szerkesztve: - Klónok Háborúja
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha vírust kapott a gép, akkor többnyire minden körülményes, nem csak a Chrome. Továbbra sem értem, hogy miért kellett mindenkit óva inteni a Chrome használatától korábban??

 

Plusz az is érdekes, hogy évek óta nem nyeltek be a gépeim vírusokat. Pedig a "fostalicska?" MSE (Microsoft Security Essentials) van rajtuk (Windows 8-ban immár egybe építve a Defenderrel és alapból a rendszer része). Még csak harmadik cég által készített, külön feltelepített irtóra sem volt szükségem.

 

És egyébként is, vírusokat el lehet távolítani újratelepítés nélkül is, csak legvégső esetben érdemes a teljes rendszer újraépítés mellett dönteni!

 

És amennyire meg tudja a vírus támadni a Chrome-ot (nálam sosem volt ilyen) ugyan úgy meg tudja a Firefoxot, vagy bármi mást. Ezért nem a Chrome-ot kell ostorozni!!!

 

--------------

 

Csak azt tudom mondani, amit korábban is, NEM A CHROME OKOZTA!

 

--------------

 

Az új konfigodat már egyszer beírtad... és már reagáltam is rá korábban!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

puff... kössz, olyan vagy, mint az internetszolgáltatók. Bármi is a gond, te vagy a a hülye. Úgy állnak hozzá, hogy a felhasználó hülye. Valóban nem csinál semmit sem magától a gép, de mi a helyzet a vírussal? Azt magától teszi fel, nem de? És én írtam, hogy egy vírus miatt kellet törölnök a chrome-ot, és a vírustól (valószínűleg) totál belemászta magát a chrome a gépembe, és azért húztam újra...

 

Dzséjtnek is igaza van. Igen bármi gond van a géppel azt tuti a user csinálta(kivéve bizonyos hardverhibát). A számítógép valójában egy ostoba eszköz, csak azért működik mert az ember ír rá programot. Anélkül kuka. Ő nem tud dönteni, minden egyes lépést le kell programozni. Hid el hogy a felhasználók 90 %-a hülyeséget csinál. Tudod hány olyan gépet láttam már hogy tele volt rakva toolbarokkal a böngésző? Mikor meg kérdezem hogy ez hogy került azt mondja az ember hogy magától mert ő aztán nem rakta fel. Ez azért van mert eme userek még annyit sem hajlandók megtenni a saját érdekükben hogy elmenjenek egy alapfokú angol tanfolyamra. Mivel nem tudnak angolil el sem olvassák a telepítő amit kiír csak hallották valahol hogy a Next-et kell nyomkodni. Még elvileg ez sem lenne baj ha egyszer tenné meg. Nem. Rendberakom a gépét két hét múlva hív hogy a gép rossz és teli szájjal szidja a Windowst(ezt is hallotta valahol hogy sikk szidni a Microsoftot, és azért szidja mert azt hiszi hogy akkor érteni fog hozzá), de magát nem. Megyek újra és amit mondtam hogy ne tegye meg azt megtette. Na ez már gáz. Na én ezeket hülyének hívom. Már bocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha vírust kapott a gép, akkor többnyire minden körülményes, nem csak a Chrome. Továbbra sem értem, hogy miért kellett mindenkit óva inteni a Chrome használatától korábban??

 

Plusz az is érdekes, hogy évek óta nem nyeltek be a gépeim vírusokat. Pedig a "fostalicska?" MSE (Microsoft Security Essentials) van rajtuk (Windows 8-ban immár egybe építve a Defenderrel és alapból a rendszer része). Még csak harmadik cég által készített, külön feltelepített irtóra sem volt szükségem.

 

És egyébként is, vírusokat el lehet távolítani újratelepítés nélkül is, csak legvégső esetben érdemes a teljes rendszer újraépítés mellett dönteni!

 

És amennyire meg tudja a vírus támadni a Chrome-ot (nálam sosem volt ilyen) ugyan úgy meg tudja a Firefoxot, vagy bármi mást. Ezért nem a Chrome-ot kell ostorozni!!!

 

--------------

 

Csak azt tudom mondani, amit korábban is, NEM A CHROME OKOZTA!

Persze hogy nem, azért, mert nekem először a chrome használatánál jelentkezett a vírus, és utána terjedt át mindenfelé. Tehát hogyha nem lett volna chrome-om akkor lehet hogy nem terjedt volna el a vírus, vagy lehet hogy nem is lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjtnek is igaza van. Igen bármi gond van a géppel azt tuti a user csinálta(kivéve bizonyos hardverhibát). A számítógép valójában egy ostoba eszköz, csak azért működik mert az ember ír rá programot. Anélkül kuka. Ő nem tud dönteni, minden egyes lépést le kell programozni. Hid el hogy a felhasználók 90 %-a hülyeséget csinál. Tudod hány olyan gépet láttam már hogy tele volt rakva toolbarokkal a böngésző? Mikor meg kérdezem hogy ez hogy került azt mondja az ember hogy magától mert ő aztán nem rakta fel. Ez azért van mert eme userek még annyit sem hajlandók megtenni a saját érdekükben hogy elmenjenek egy alapfokú angol tanfolyamra. Mivel nem tudnak angolil el sem olvassák a telepítő amit kiír csak hallották valahol hogy a Next-et kell nyomkodni. Még elvileg ez sem lenne baj ha egyszer tenné meg. Nem. Rendberakom a gépét két hét múlva hív hogy a gép rossz és teli szájjal szidja a Windowst(ezt is hallotta valahol hogy sikk szidni a Microsoftot, és azért szidja mert azt hiszi hogy akkor érteni fog hozzá), de magát nem. Megyek újra és amit mondtam hogy ne tegye meg azt megtette. Na ez már gáz. Na én ezeket hülyének hívom. Már bocs.

Egyáltalán nem vagyok hülye, valszeg a vírus rakta fel a sok toolbart a chrome-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utoljára kérdezem meg, erre hivatkozva:

 

"valszeg a vírus rakta fel a sok toolbart a chrome-ra."

 

Tehát akkor miért is kell sárba gyalulni a Chrome-ot, ha vírus szívózott vele? Bármi, ismétlem BÁRMI képes szarul viselkedni, ha megfertőződik valami féreggel vagy vírussal, NEM CSAK A CHROME. Más dolog, hogy nekem sohasem volt ilyen, és vírusom sem hosszú évek óta!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

puff... kössz, olyan vagy, mint az internetszolgáltatók. Bármi is a gond, te vagy a a hülye. Úgy állnak hozzá, hogy a felhasználó hülye. Valóban nem csinál semmit sem magától a gép, de mi a helyzet a vírussal? Azt magától teszi fel, nem de? És én írtam, hogy egy vírus miatt kellet törölnök a chrome-ot, és a vírustól (valószínűleg) totál belemászta magát a chrome a gépembe, és azért húztam újra...

Ez azért van, mert ez a szakmánk mottója: a "felhasználó hülye". És ez így is van, és mi számtech-szakik így is állunk hozzá, mert ha nem így tennének, beleőrülnénk. A vírus sem magától megy ám fel a gépre, ahhoz is te járulsz hozzá, amikor e-mailokat, nem ellenőrzött oldalakat látogatsz, gyűjtőhelyeket (mint a vírustenéyszet Startlap), stb-ket látogatsz, és persze, amikor nem megfelelő a védelmed. A vírusellenőrző programot és a tűzfalprogit napra készen kell tartani, és ÉSSZEL netezni. És semmiféle vírus nem fog a gépre felmenni, még akkor sem, ha Internet Expolert használsz (amit amúgy te tégy). És akkor nem kell olyan valótlan következtetések miatt elijesztened másokat a világ jelenlegi legjobb, legmegbízhatóbb, legsokoldalúbb, legbiztonságosabb böngészőjétől.

 

Igen, mert ha nekem fertőzött lett a chrome egy vírustól, akkor másnak is az lehet.

Uhh... :facepalm: És ha a számítógéped alkatrészhiba miatt leáll, akkor már más se kapcsolja be a számítógépét, mert az is leállhat alkatrészhiba miatt? Igen, előfordulhat, hogy beesik másnál is egy vírus, de az még akkor sem azért van, mert Chrome-ot használ, hanem mert nem megfelelő a védelme, és/vagy agyatlanul netezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utoljára kérdezem meg, erre hivatkozva:

 

"valszeg a vírus rakta fel a sok toolbart a chrome-ra."

 

Tehát akkor miért is kell sárba gyalulni a Chrome-ot, ha vírus szívózott vele? Bármi, ismétlem BÁRMI képes szarul viselkedni, ha megfertőződik valami féreggel vagy vírussal, NEM CSAK A CHROME. Más dolog, hogy nekem sohasem volt ilyen, és vírusom sem hosszú évek óta!

Azért mert éppen a chromban böngésztem, mikor jött a vírus, tehát ha annyira biztonságos lenne a chrome, akkor nem jött volna vírus. Egyébként amúgy is az egész windows egy retek sz*r csak kár hogy másik oprendszerhez nem értek, talán a mac OS X-hez egy aprókát, mert olyan van a sógoromnak, de arra is csak annyira értem, hogy netezés, meg ha kell, akor le tudok tölteni programot és telepíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan a megoldás.

 

Vegyél Apple-t! ;) És le van a gond! :):D Persze megint más dolog, hogy nekem sosem kéne :P Nálam a mottó: PC mindhalálig! :)

Vagy válts Linuxra. Ajánlom az Ubuntu disztribúciót. 6 havonta jön ki az új build és egyre jobb. Kezelni sem nagy cucc, ez a leg felhasználóbarátabb Linux disztró, csak felejtsd el a "fos" win kezelését, mert teljesen más rendszer. És azon még vírust sem kapsz, szinte biztos... bár egyes userek még erre is képesek. :) (Tudni illik vírussal fertőzni egy Linuxot)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és/vagy agyatlanul netezik.

Abban biztos lehetsz, hogy nem netezem agyatlanul, mert mobilnetem van, és mióta 2.jára újra lett telepítve, azóta nem megy orba-szájba az adatforgalmam. 30 giga van, és idáig a max amit használtam belőle, az 8 giga. Úgy hogy még néha töltögettem is le.

 

Megvan a megoldás.

 

Vegyél Apple-t! ;) És le van a gond! :):D Persze megint más dolog, hogy nekem sosem kéne :P Nálam a mottó: PC mindhalálig! :)

Adsz pénzt apple-re? 3kilóból nem fogok venni :D annyi túl kevés

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert éppen a chromban böngésztem, mikor jött a vírus, tehát ha annyira biztonságos lenne a chrome, akkor nem jött volna vírus.

ÚÚÚúúúúúúúúúúúúúr Isteeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!!!!!!!!!!!!!!!!

facepalm.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.