Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Apropó az op rendszer árát beleszámoltad? :D Szerintem kellene bele egy CD/DVD lejátszó is.

 

Megoldható Pendrive-ról is és HDD-ről is :)

 

Más: drivereket hogy érdemesebb frissíteni? Kukázzam össze gyártó honlapjáról (ha megtalálom), vagy Driver programmal keressem meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is, köszi szépen.

 

Amelyiket kerestem, nem találtam meg, viszont ezt kipróbáltam, ránézésre egész jól működik, és nem az itteni dátumokat mutatja. Fontos szempont még szerintem, hogy személyre lehet szabni valamennyire, így nem kell mindent nézni, listák közt kutakodni. Íme.

 

Egy - két másik oldal, de itt nem tudtam személyre szabni, az meg nekem kényelmetlen.

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhhh Frenkie nagyon felcsigáztál. :) Köszi szépen a teljes körű tanácsadást! :peace: Személyes ismeretségünk okán is egyértelműen rád bízom majd a dolgot, így ha Te azt mondod erre a konfigra, hogy teljesen jó akkor azt el is hiszem. Mindenképpen megbeszéljük ha aktuális lesz. :) Egyébként tényleg nem drága ennyiért az a sok szép és jó amit felsoroltál. :)

 

Apropó az op rendszer árát beleszámoltad? :D Szerintem kellene bele egy CD/DVD lejátszó is. Jake! Nekem vadi új gép kell és nem használt.

 

 

A dvd-írót tényleg elfelejtettem, de az kb 5000 ft. Az oprendszer árát nem számoltam bele mert az ingyen van.

 

Más: drivereket hogy érdemesebb frissíteni? Kukázzam össze gyártó honlapjáról (ha megtalálom), vagy Driver programmal keressem meg?

 

 

Nem kell frissiteni hacsak nincs nyomós okod rá. Ha mégis akarod akkor gyártó honlapja. De mit akarsz frissíteni? A VGA-drivert?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amelyiket kerestem, nem találtam meg, viszont ezt kipróbáltam, ránézésre egész jól működik, és nem az itteni dátumokat mutatja. Fontos szempont még szerintem, hogy személyre lehet szabni valamennyire, így nem kell mindent nézni, listák közt kutakodni. Íme.

 

Egy - két másik oldal, de itt nem tudtam személyre szabni, az meg nekem kényelmetlen.

Köszi szépen, beszámolok, amint kipróbáltam őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most valami fura történt :)

 

Office 2007 van a gépen, aminek egy nagyon idegesítő tulajdonsága hogy ha a file-t bezárom (Word esetén a szöveget amit épp írok) akkor zárul vele a program is. Viszont. Most az előbb akartam nyomni egy ctrl + S kombót, de félrenyomtam, és bezárta a dokumentumot. A Word bezárása nélkül. Van valakinek ötlete hogy ez milyen kombóval sikerülhetett? A ctrl megvolt, a betű hozzá talán R vagy T lehetett, de mindkettőnek megvan a saját "jelentése" (az R jobbra igazítja a bekezdést ahol épp áll a kurzor, a T valamit a tabulátorral csinál) . Nem volt másik file nyitva, szépen úgy nézett ki mint egy normális word két .doc file között.

Apró kényelmesség lenne, de használnám :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek utánanéztem, s találtam egy Ctrl+W-t. Ha egyebet nyitok meg, azt bezárja, gondolom az Office-nál is működhet (pár oldal szintén megerősítette ezt).

Amúgy meg lehet oldani azt is, hogy egér használatával csak a doksit zárja be, a programot ne (elméletileg legalábbis).

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb linkelt sorozatkövető Cliffhanger programot valamiért nem találom a Playen. Mindegy, helyette letöltöttem a Series Calendar nevű appot, kicsi és egyszerű, widgetként is működik. Elég nagy méretű a widget, de elfér egy asztalon egy szimpla naptárral pluszban. Azért jó volna, ha nem abc-ben, hanem időrendben sorolná fel a követett sorozatokat.

 

Más. Egyszer-kétszer kinyilvánítottam már, hogy nem tartom túl sokra a tableteket (a véleményem nem változott azóta sem). Ellenben meg lehet találni a maguk helyét. Öcsémmel dumáltunk az e-book olvasókról, és a végén arra jutottunk, hogy helyette akár vehetnék egy tabletet is, kevésbé formátumfüggő, hasonló ár, és több mindenre lehet használni. Ha valaki ért hozzájuk, tudna ajánlani esetleg 30 ezer körül/alatt egy-két példányt (esetleg valamivel többért, úgyis változik az ár)? Nem kell kamera (úgyis lesz telefonminőségű, minimum előlapi, de nem volna szükséges), nem kell GPS, 3G (wi-fi meg talán mindegyikben alap), alapvetően nem internetezéshez lesz, viszont az USB talán nem ártana, és az nincs mindegyikben. Ha jól néztem, ebben a kategóriában a kétmagos processzor már szinte alap, 1 G RAM is, 8 G tárhely. Ha esetleg a képernyő IPS, az nem hátrány, sőt inkább előny. Annyi gyártó és típus van ebben az árkategóriában, hogy ember legyen a talpán, aki egy-két modellt ki tud nézni magának... mert nem ért hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb linkelt sorozatkövető Cliffhanger programot valamiért nem találom a Playen. Mindegy, helyette letöltöttem a Series Calendar nevű appot, kicsi és egyszerű, widgetként is működik. Elég nagy méretű a widget, de elfér egy asztalon egy szimpla naptárral pluszban. Azért jó volna, ha nem abc-ben, hanem időrendben sorolná fel a követett sorozatokat.

 

Más. Egyszer-kétszer kinyilvánítottam már, hogy nem tartom túl sokra a tableteket (a véleményem nem változott azóta sem). Ellenben meg lehet találni a maguk helyét. Öcsémmel dumáltunk az e-book olvasókról, és a végén arra jutottunk, hogy helyette akár vehetnék egy tabletet is, kevésbé formátumfüggő, hasonló ár, és több mindenre lehet használni. Ha valaki ért hozzájuk, tudna ajánlani esetleg 30 ezer körül/alatt egy-két példányt (esetleg valamivel többért, úgyis változik az ár)? Nem kell kamera (úgyis lesz telefonminőségű, minimum előlapi, de nem volna szükséges), nem kell GPS, 3G (wi-fi meg talán mindegyikben alap), alapvetően nem internetezéshez lesz, viszont az USB talán nem ártana, és az nincs mindegyikben. Ha jól néztem, ebben a kategóriában a kétmagos processzor már szinte alap, 1 G RAM is, 8 G tárhely. Ha esetleg a képernyő IPS, az nem hátrány, sőt inkább előny. Annyi gyártó és típus van ebben az árkategóriában, hogy ember legyen a talpán, aki egy-két modellt ki tud nézni magának... mert nem ért hozzá.

 

 

Megpróbálok neked holnap este nézni valamit. Mikorra kéne? Sajnos ez a hetem nagyon be van havazva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megpróbálok neked holnap este nézni valamit. Mikorra kéne? Sajnos ez a hetem nagyon be van havazva.

Hetek, de az is lehet, hogy 2-3 hónap kérdése, szóval nem sürgős :)

Három napig túrtam a netet infok után. Ismertebb márkában az ember ne nagyon gondolkodjon ilyen árfekvésben. Az Acernek van egy modellje 35 ezer körül. A 0,5 G RAM még csak nem lenne gond amellett, amire én használnám, ellenben a kijelzője csak TFT, ami gond, mivel szeretném kivinni magammal, és több helyen is azt olvastam, hogy az ilyen típusú kijelzőknek fakóbbak a színei, és napfényben nem látszanak olyan jól. Nem mintha kitenném a napsütésnek közvetlenül, de mégis. Sajnos ezt kipróbálni nem tudom, mármint a kinti fényben való működését.

Samsungnak van még pár modellje, ez a példány jónak tűnik 35 ezer körül, nagyon szimpatikus számomra, persze a kijelző megint... a fenébe a kamerákkal meg a GPS-szel, helyette lehetne jobb kijelző! De egyikben sincs. Pedig csak mobiltelefon szintű cuccokat pakolnak bele, az pedig van a mobilomban is, hrrr... Persze kérdés, hogy egy rosszabb típusú kijelző egy márkás készülékben nem kb. ugyanolyan, mint egy jobb egy noname-ben... vagy esetleg jobb is.

A noname márkák közül talán ezekben érdemes gondolkodni: Alcor, Prestigio. Az első esetben van egy típus, amiről több helyen is olvastam, hogy a 30 ezer alatti kategóriából a legjobb, mert IPS a képernyője... és egész jó kivitelezés. A Prestigio modelljeiről is többnyire pozitívan nyilatkoznak, egy-két modell szóba jöhet azok közül is (7 és 8" is). Meg kell sasolnom pár modellt üzletben, ha a közeljövőben Pesten járok.

Kb. erre jutottam eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A noname márkák közül talán ezekben érdemes gondolkodni: Alcor, Prestigio. Az első esetben van egy típus, amiről több helyen is olvastam, hogy a 30 ezer alatti kategóriából a legjobb, mert IPS a képernyője... és egész jó kivitelezés. A Prestigio modelljeiről is többnyire pozitívan nyilatkoznak, egy-két modell szóba jöhet azok közül is (7 és 8" is). Meg kell sasolnom pár modellt üzletben, ha a közeljövőben Pesten járok.

Kb. erre jutottam eddig.

 

Noname-ek meg sokszor teljesen átszabják az Androidos rendszereket, olyat is hallottam, hogy a Google Play-t is kiszedték belőle és nem lehetett visszarakni rá csak rootololás után. Szóval ezekkel is vigyázni kell :) MyAudio-t is megnézheted amúgy, magyar a cég és jókat hallottam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudnátok ajánlani olyan programot/honlapot, amely segítségével méretes gif animációkat (akár 90-100 MB) képes vagyok jócskán lekicsinyíteni (1-2 MB)? Nézelődtem honlapokon, de mindenütt "túl nagy" az átalakítani kívánt fájl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Photoshoppal kivitelezhető? Bár elég minimális szinten ismerem/kezelem, de szoktam használni a programot. Eddig viszont nem találkoztam a lenti feladatot megoldandó opcióval. :hmm:

 

Készíteni lehet GIF-et vele, méretet csökkenteni szerintem pluginnal maximum mert én se találtam olyan opciót eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb linkelt sorozatkövető Cliffhanger programot valamiért nem találom a Playen. Mindegy, helyette letöltöttem a Series Calendar nevű appot, kicsi és egyszerű, widgetként is működik. Elég nagy méretű a widget, de elfér egy asztalon egy szimpla naptárral pluszban. Azért jó volna, ha nem abc-ben, hanem időrendben sorolná fel a követett sorozatokat.

 

Más. Egyszer-kétszer kinyilvánítottam már, hogy nem tartom túl sokra a tableteket (a véleményem nem változott azóta sem). Ellenben meg lehet találni a maguk helyét. Öcsémmel dumáltunk az e-book olvasókról, és a végén arra jutottunk, hogy helyette akár vehetnék egy tabletet is, kevésbé formátumfüggő, hasonló ár, és több mindenre lehet használni. Ha valaki ért hozzájuk, tudna ajánlani esetleg 30 ezer körül/alatt egy-két példányt (esetleg valamivel többért, úgyis változik az ár)? Nem kell kamera (úgyis lesz telefonminőségű, minimum előlapi, de nem volna szükséges), nem kell GPS, 3G (wi-fi meg talán mindegyikben alap), alapvetően nem internetezéshez lesz, viszont az USB talán nem ártana, és az nincs mindegyikben. Ha jól néztem, ebben a kategóriában a kétmagos processzor már szinte alap, 1 G RAM is, 8 G tárhely. Ha esetleg a képernyő IPS, az nem hátrány, sőt inkább előny. Annyi gyártó és típus van ebben az árkategóriában, hogy ember legyen a talpán, aki egy-két modellt ki tud nézni magának... mert nem ért hozzá.

 

Néztem párat ami talán megfelelne és mégsem noname.

 

http://gsmotthon.hu/tablet/samsung-sm-t210-galaxy-tab-3-7.0-wifi-8gb

 

Ez most akciós:

 

http://www.digitalweb.hu/Lenovo-IdeaTab-7-A2107A-4GB-WiFi-Dual-3G-GPS-table

 

Sajnos ennyi pénzért nem lehet csodát tenni. Ami még lényeg hogy a tableteknél ahogy megyünk felfele a kijelző méretén brutálisan nőnek az árak. Ugyanazon típusból a 7 és a 10 collos között van hogy 20-30000 ft különbség is van és csak a kijelzőjük méretében különböznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem. Egy barátomnak routert kéne venni és családi házban lakik. Sok routert állítottam már be de azok mind lakásokban voltak. Van itt valaki aki családi házban lakik és lent van a router a földszinten? A lényeg hogy lent lenne a router és az emeleten is használni szeretnék a wifit, meg a teraszon ami a szobától kb 10 méter. Erre jó egy átlagrouter vagy komolyabb kell?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem. Egy barátomnak routert kéne venni és családi házban lakik. Sok routert állítottam már be de azok mind lakásokban voltak. Van itt valaki aki családi házban lakik és lent van a router a földszinten? A lényeg hogy lent lenne a router és az emeleten is használni szeretnék a wifit, meg a teraszon ami a szobától kb 10 méter. Erre jó egy átlagrouter vagy komolyabb kell?

 

10 méter annyira nem vészes, emeleten is lehet egy átlagosat használni tudomásom szerint. Nem lehet valahogy letesztelni egy kölcsönnel?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg nem lehet probléma. Én a laptopommal simán be tudom fogni a folyosó másik végén lévő lakásban található routert is, közepesen erős jelet produkálva. Az bőven 10 méteren és jó pár falon kívül van. :)

Sőt, anno a kikötőben a portáról fogtam az irodában lévő router jelét teljesen stabilan, igen erősen, pedig az legalább ötven méterre volt. Hasonlóan tudtam fogni a nyomdában is a routert a portáról, ami szintén kábé ennyi méterben, csak ott az emeleten volt, egy másik épületben, eldugva egy kis irodában. Igaz, ott elég gyengus is volt a jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg nem lehet probléma. Én a laptopommal simán be tudom fogni a folyosó másik végén lévő lakásban található routert is, közepesen erős jelet produkálva. Az bőven 10 méteren és jó pár falon kívül van. :)

Sőt, anno a kikötőben a portáról fogtam az irodában lévő router jelét teljesen stabilan, igen erősen, pedig az legalább ötven méterre volt. Hasonlóan tudtam fogni a nyomdában is a routert a portáról, ami szintén kábé ennyi méterben, csak ott az emeleten volt, egy másik épületben, eldugva egy kis irodában. Igaz, ott elég gyengus is volt a jel.

 

Köszönöm neked is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyire számít, de a mobilom "látja" a szomszéd wi-fijét. Tekintve, hogy vidéken és ott is külterületen lakunk, a szomszéd itt nem 10 métert jelent, hanem annál jóval többet/többszörös távot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.