Ugrás a kommentre

Ranglista

Népszerű tartalmak

A legmagasabb tetszési indexel rendelkező tartalom megjelenítése ekkortól: 2025-03-27 | Terület: Hozzászólások

  1. A következő Tales... minisorozat Tales of the Underworld címmel jön május 4-én!
    8 pont
  2. Az előzetes mellé itt van a poszter is, néhány ismerőssel. A Starwars.com szerint mindkét történet a Birodalom idején játszódik. A szokásos 6 epizód, 3 Bane főszereplésével, 3 pedig Ventressével. In the new trailer for the series, fans get a glimpse at how Ventress and Bane are surviving in the shadow of the Empire.
    5 pont
  3. 1982-ben a Szabad Föld újságban megjelent mozireklám és cikk Yodáról némi hibákkal.
    5 pont
  4. Megvettem még pár kimaradt kiadványt és közben újra megerősödött bennem, hogy mennyire ki nem állhatom a Szukits-ot. Pedig sok erényük van: köszönetet kéne érezzek amiért például a képregényeket ilyen igényesen adták ki. De ez a gyakorlat, amit a kiszállításoknál csinálnak olyasmi amit egyetlen más webáruháznál se tapasztaltam. A szállítási költségek kezelése egyszerüen nevetséges. Egy 28 ezres csomagnál is még pluszba majdnem négyezret fizetek a kiszállításért. Vicc. Pont a napokban több más boltból is vettem pár dolgot és hasonló szállítási árral sehol se találkoztam.
    4 pont
  5. Ez már tényleg nevetséges...
    4 pont
  6. A Katalizátor és a Tarkin után ezt is elolvastam, így már csak az Andor 1. évadának újranézése maradt hátra a második évadra való ráhangolódásból. Megmondom őszintén eleinte elég nehezen haladtam ezzel a könyvvel, pedig nem egy hosszú darab, de számomra kifejezetten nyomasztó volt. Nem csak a börtönös részek kilátástalansága, hanem Jyn egész életének hányattatásai. Ennek ellenére a végére mégis azt kell mondjam, hogy nekem ez a könyv tetszett a legjobban az említett hármasból! A Rogue One továbbra is a kedvenc filmem a Disney érából, de ezeknek a könyveknek az elolvasása után látom igazán azt, hogy mennyi mindent lehet még megtudni erről az időszakról, arról a háttérről ami a film mögött van és így mennyire más lesz majd (az Andor lezárulása után) újranézni ezt a filmet. Jyn, aki a főszereplője a RO-nak tényleg itt vált igazán szerethető és átélhető karakterré és még a film után nem lett a kedvencem most már sokkal előrébb végezne nálam egy Madness szavazáson. Biztos vannak akik még nála is sokkal rosszabbul jártak, de Jyn az egyik legtragikusabb sorsú SW szereplő és megismerni az ő kálváriáját elég kemény volt. Már önmagában az, amit 8 évesen átélt elég lehet egy egész életre, de aztán folyamatosan az volt az érzésem, hogy mikor már egy kicsit egyenesbe jönnének a dolgai és felmerülhetne előtte a boldogság lehetősége, akkor kőkeményen lesújt az élet és újra elveszi tőle mindenét. Persze ez nem teljesen igaz, mert a remény a legfontosabb dolog, amit az anyja hagyott rá teljesen soha nem veszett ki belőle és végül a Rogue One-ban majd láthatjuk is, hogy mennyi mindent el tudott ő érni. Azt mindenesetre remekül bemutatta ez a könyv is, hogy milyen árnyoldalai vannak a lázadásnak és miután a Katalizátor egyik főszereplője volt Lyra, én nagyon sok vonást felfedezni véltem belőle Jyn-ből. Még emlékezett rá, hogy mi mindent tanított neki az apja és amikor Saw mellett volt és látta terrort és azt, hogy meddig képes elmenni Saw a cél érdekében, úgy éreztem viaskodik benne az anyjától örökölt igazságérzete a Sawnak való megfelelni akarással, aki mégiscsak a családja lett azután, hogy 8 évesen elvesztette a szüleit. A Skuhl-on keresztül pedig láthattuk, hogy ezt a harcot a Birodalom ellen nem lehet megúszni, még ha sokan szeretnék is magukat ebben a hitben ringatni. Jyn és Hadderék története nagyon keserédes volt, mert a sok viszontagság után, egy üdítő forrásként hatott ez a történetszál a könyvben, de közben végig lehetett érezni, hogy ennek nem lehet jó vége, mert tudjuk, hogy hova jutott Jyn. A legdurvább mégis az a rész volt amikor a felkelőket kellett elárulnia a Birodalomnak a semmiért. Ahogy ott rájön Jyn, hogy mi történt vele... hát elég nyomasztó volt. Egyébként tökéletesen meg tudom most már érteni miért mondta azt a filmben, hogy a Birodalomból, de a Lázadásból és ebből az egészből elege van. Nagyon jó könyv volt!
    4 pont
  7. Szemben Rex kollégával szerintem pont hogy jobb volt a hetedik rész a szokottnál. Kifejezetten bejött Viszont a sorozat még javában tart. A nagy dobás, a másfél órás nándorfehérvári küzdelem majd csak bő két hét múlva lesz bemutatva. De előtte a csata-epizódot moziba küldik. A jegyet már meg is vettem 16-án lesz a vetítés.
    3 pont
  8. 3 pont
  9. Képletesen beszél egy kiépülő diktatúráról, ami ha túlkerül egy eseményhorizonton, már gyakorlatilag lehetetlen tenni ellene. Ehhez semmi fegyverre nincs szükség, csak jogtiprásokra, propagandára, meg a nép közönyére. Szerintem nem is kell messzire menni, hogy ismerős legyen a helyzet.
    3 pont
  10. Elhitték a pletykákat, ő bajuk. Hivatalosan nem készül semmilyen Empire at War 2, de még pletykák szintjén is nagyon gyenge.
    3 pont
  11. A Köztársaság Fénykora történetét egy egy füzetes képregénnyel fogják lezárni, ami a Star Wars: The High Republic - The Finale címet kapta. Nem tudni, hogy ki fogja írni és rajzolni, de a Fear of the Jedi TP kötetében is ki fogják adni a hagyományos füzetes formátum mellett.
    3 pont
  12. Fokzoódik a bolygóközi helyzet. Timm eléri a mélypontot. Féltékenységi mámora odáig fajúl, hogy meglesi a barátnője "telefonját", és piás durcájában hátbaszúrja a vélt konkurenciát. Mert ahhoz nem volt bátorsága, hogy ha nem képes Bixben bízni, vagy elfogadja a szerepét, mint "barát extrákkal", legalább odaálljon Cassian elé és szájon vágja. Nem ő inkább alkoholból "bátorságot" merítve sunyin feljelent. Ráadásul a semmiért, mert végső soron Bix Cassiant elutasítja, és ezt a szánalmas alakot választja (most komolyan, mi a fütyit lát benne?). A baj az, hogy ennek a lepénynek a tettet végül nem Cassian, hanem ő, Bix, meg nagyjából az egész Ferrix szívja meg. A másik, ami groteszk módon imádnivaló ebben a részben, az Linus Mosk őrmester színrelépése. A hapi egy bizarr színfoltja a Star Warsnak. Még igazán be sem mutatkoztak egymásnak, de a csávó orra hegye már barna. Úgy udvarol Syrilnak, mintha legalábbis az Uralkodó hívta volna raportra, és, ha Karn hirtelen megtorpanna, Mosk nyakig felcsusszanna a s*ggébe. Az őrmi első osztályú birodalmi csicska lenne, nem is értem, hogyan lett csak túlképzett biztosnági őr. Pedig az eligazításon az is megmutatkozik, hogy azért nem feltétlen csak az ülepfényezés vitte előre a karrierje során. Az embereivel tud bánni, a terv, amit felvázolt, érthető, egyszerű, de működőképes. Szóval, még ha nem is klón háborús frontvonalbeli veterán, alapvetően olyan fickónak tűnik, aki már nézett szembe egy sugárvető dolgosabbik végével. És ahhoz is elég intelligenciája van, hogy pár másodperc alatt felmérje, milyen szavakkal lehet levenni a lábáról az úfjú Karnt. Amúgy Mosk-kal kapcsolatban végig az az érzésem, hogy alapvetően abban reménykedett, hogy ha Syril akciója f*szányosan sikerül, akkor abból ő is zsírosan profitálhat kitűntetés, előléptetés és fizetésemelés formájában, ezért is tette neki a szépet. Szóval van benne némi dörzsölt karrierista attitűd is. Persze valószínűleg mindez nem elég ahhoz, hogy ténylegesen vigye is valamire, és pont ezért csap le a fiatal vezetőre, mert teszem azt Hyne már jól tudja, mennyit is ér valójában a jó öreg Linus. Feltehetően az sem véletlen, hogy ennyi idősen még mindig csak őrmester. De legalább megtalálta a zsák a foltját. És színre lépett Luthen Rael is, bár itt még nem tudni, miféle alak ő valójában. Rejtélyes, de elővigyázatos, és persze ő az a bizonyos vevő, aki valamiért találkozni akar Cassian Andorral. Érdekesség, hogy a legelső dolog, amit megtudunk róla még az első részben, az ez, hogy találkozni akar Cassiannal. Ez az évad végi mosolyával egyfajta keretet ad a karakternek, és némiképpen a szezonnak is. Hiszen ebben a sorozatban Luthen a lázadás arca, annak kvázi vezetője, és a célja már az első résztől kezdve Cassian Andor megnyerése az ügynek. És ez éri el azt, hogy Andor lehet a címszereplő és a központi figura annak ellenére, hogy sokszor úgy tűnik, ő csak mellékszereplője az egyes epizódoknak. Ami szitnén brilliáns húzás.
    3 pont
  13. Az egész TCW-TBB egy nagy Tales of the Clones.
    2 pont
  14. Klasszikus rohamosztagosok vannak, a TBB meg TK-osztagosokat használt, ami a klasszikus elődje. Így nyilván utána járunk.
    2 pont
  15. Szerintem Jar Jar lesz xD 😅
    2 pont
  16. Szerintem jót tett az önbecsülésének, hogy megmenthette Dedrát. s ezáltal az önbizalma is helyreállt, amit az előző évadban a Ferrix-i fiaskó, plusz az anyja lenéző anyáskodása totál a padlóra küldött. Szerintem egy új Syrillt fogunk látni a 2. évadban, ami legfeljebb csak nyomokban fog hasonlítani a korábbira.
    2 pont
  17. Szerintem csak ubeséül írta. Boushh (Leia) mondta, hogy jaté, jaté, jodo
    2 pont
  18. Főleg enciklopédiák említik, illetve szintén említették a Rebels 3x18 Secret Cargó című epizódban, amiben a Ghost legénysége Mon Mothmát menekíti, és a végén megalakul a Lázadók Szövetsége a Dantooine fölött (szóval ez a rész és az Andor ezzel foglalkozó szakasza között közvetlen kapcsolat lesz). Magát a Ghormant és az ottani fokozódó helyzetet az Andor első évadában több ízben is felhozták különböző szereplők. Az, hogy a ghormani mészárlás benne lesz az Andor második évadában, maga Tony Gilroy erősítette meg már több ízben is, azt is elmondta, hogy jelentős, több epizódot átölelő eseménysor lesz, amit valamiképpen több szemszögből fogunk látni. Illetve elmondta, hogy mivel a kánonban ez az egész mészárlás nagyon vázlatos, rendkívül nagy szabadságot kaptak annak részletes kidolgozásában. A trailerben is láthattunk már jeleneteket, amikor tömegek gyülekeznek egy téren vagy lövöldöznek rájuk ugyanazon a téren. És ez így is van, még nagyon-nagyon-nagyon keveset tudni a mészárlásról magáról, az odavezető eseményekről meg semmit. Egész pontosan ennyi ismert biztosan: a Ghorman bolygón a Birodalom békés tűntetők százait, vagy talán ezreit mészárolja le két évvel a yavini csata előtt. Mothma eme mészárlás hatására nevezi a Szenátusban gyilkosnak az Uralkodót (azt nem tudni, hogy ezt csak úgy a levegőbe mondta, vagy Sidious kivételesen jelen volt és a szemébe mondta - remélem, az utóbbi valósul meg), majd kell nagyon gyorsan távoznia a Coruscantról és illegalitásba menekülnie. Ezt a menekülést zárja le az említett Secret Cargo (Mothma beszédének egy részlete hallható is az epizód elején, bár a hitelessége megkérdőjelezhető, mivel a birodalmi HoloNeten át nézhettük meg). Minden más spekuláció. Na, ez a morális része. Jogilag ez elég keményen gyilkosság volt. A morális élharcosok szerint is szerintem bőven gonosz tett volt. Mindenttől függetlenül, én is azt mondom, hogy jogos emberölés. Itt olyan információkról volt szó, amivel kapcsolatban nem vállalhattak minimális kockázatot sem. Ezeknek az infóknak mindenképpen el kellett jutnia a Szövetség főparancsnokságára. De ugyanezért nem tudom elítélni azt sem, hogy Luthen beáldozta az Újszeparatista Szövetséget Lonniért. Cassian Tiviktől is hallotta, de semmi sincs a párbeszédben, ami azt jelezné, hogy tőle hall először erről. Én azt tudom elképzelni, hogy a Szövetség értesül a Halálcsillagról Lonni által, vagy legalábbis egy veszedelmes fegyverről, csak nincs forró nyomuk, amíg Bodhi fel nem tűnik. De a szövetségi hírszerzés, így az egyik vezető ügynök, Andor is gőzerővel próbál minden nyomot felgöngyölíteni. Így jut el Tivikhez, aki végre konkrétumokat tud mondani, irányt mutat, amerre el lehet indulni.
    2 pont
  19. Én már gondoltam valami hasonlóra, de így látatlanban nem nagyon tetszik, hogy a szabadság és a lázadás szelleme hazugságra épül. Pláne ha tömeg mészárlást idéznek elő. Semmilyen eszme nem lehet alapja ilyen aljasságnak.
    2 pont
  20. Remélhetőleg az is összejön, ha igazak a pletykák, és a Creative Assembly az Alien: Isolation folytatása mellett egy "Total War: Star Wars"-on is dolgozik. Viszont engem ez a játék is érdekel, egy jó taktikai program remekül működhet az SW univerzumába. És azért jó jel, hogy egykori XCOM fejlesztők is dolgoznak rajta.
    2 pont
  21. Na, én is belevágtam az újrázásba. Bár nem volt tervben, de egy ideje már az Andoron jár az agyam, úgyhogy mégis elköteleztem magam egy újrázás mellett. Amit nagyon imádok a kezdésben, hogy hosszú ideig anélkül képes prezentálni, hogy egy Star Wars alkotást nézünk, hogy bármi feltűnne, ami ismerős lenne a korábbi Star Wars művekből. Sőt még a bárban is olyan idegen lények tűnnek fel, amik eléggé újak és eddig ritkán láthattuk őket, akkor is a háttérben. Igazából, ha nem írták volna ki az epizód elején a címet, még azt is hihetné az ember, hogy egy random sci-fit néz Diego Lunával a főszerepben. Mégis, legalábbis én már az első percektől töményem érzem az SW feelinget. Nem tudom, pontosan mitől. Talán a látvány részletgazdagsága és a futurisztikus város hétköznapiassága. Például, ahogy Cassian sétál le a lépcsőn, egy figura pénzt vesz ki egy ATM automatából. Szükségtelen, mégis nagyszerű részlet, ami egy elegáns mozdulattal ábrázolja azt, hogy itt az emberek nem csak akkor élnek, amikor céltalanul lődörögnek a kamera előtt (ellenpéldaként lehetne hozni az Obi-Wan Kenobit, amikor a rohamosztagosok körbefogják Kenobiékat, de egy halom statiszta még mindig ide-oda mászkál nyugodtan a háttérben, sőt egy még Obi-Wanék és a célra tartó rohamosztagosok között is úgy megy el, mintha nem is lenne veszély). Ráadásul az Andor bír talán a leghétköznapibb nyitánnyal a Star Wars mozgóképes alkotások között. Nem egy csillagromboló kerget egy másik űrhajót, nem egy harcos szerzetes-varázsló okítja a következő nemzedéket, hogy attán szuperkatonákkal kelljen egyedül megküzdenie a fényszablyájával és nem is egy high-tech fejvadász tér be egy züllött kocsmába vagy csicsikál egy szintén high-tech orvosi kapszulában, hogy aztán lássuk, amint kimászik egy szörnyeteg belsőjéből. Nem, itt egy fickó szakadó esőben sétál végig egy hídon egy városban. Ez egy olyan hétköznapi életkép, ami nagy valószínűséggel már majdnem mindegyikünkkel megesett. A poén az, hogy a végén kisül, hogy Cassian annyira hétköznapi, hogy a Star Wars szinte minden hősével ellentétben fegyvertelen. Cassian akár mi is lehetnénk. Mindez nagyszerűen megalapozza a sorozat alaphangját. Hátköznapi, földhöz ragadt, mégis Star Wars. Az pedig, hogy Andor egy kupiba caflat be, majd nem sokkal később egy embert akaratlanul, egyet pedig szándékosan meggyilkos, jelzi azt, hogy bár Star Wars, ez bizony a Rogue One-féle sötétebb, mocskosabb, karcosabb sztorit fogja elénk tárni, nem a fehér lovagokkal és feketemágusokkal teli tündérmesét. Amúgy nem semmi, hogy Cassiant mind a film, mind a sorozat úgy mutatja be, hogy hidegvérrel lepuffant egy fegyvertelen embert. Bár ez alapvetően jellemző a Star Wars hőseire, hisz egyedül Rey-t ütötte meg icicpicit, amikor életében először megölt valakit, mindenki más úgy oltja ki az emberi életet, mintha csak legyeket csapkodnának agyon. Persze nagy segítség, hogy az esetek többségében a gonosz Birodalom arctalan katonáit öldösik, vagy élettelen droidokat, vagy szörnyszerű idegen lényeket, ráadásul minden ilyen eset a "vagy a hős öl, vagy őt ölik meg" szituáció mintapéldája. Ezért is ütős, hogy Gilroy-ék ebben a mesei közegben képesek olyan szituációt kreálni, ahol az emberölésnek így vagy úgy, de komoly hatása van. Abben az epizódban látszik, hogy Cassian végigveszi a lehetésgeit, és talán el is engedte volna Kravast, ha az nem mondja, hogy bemennek együtt. Ott látszik, hogy Andorban átkattant valami, bekapcsolt a túlélőmód. Viszont nagyszerű, hogy mire ide eljutunk, a nagypofájú, rendkívül unszimpatikus Kravas már csak egy barátja hullája fölött térdeplő, ázott, rettegő, egyáltalán nem veszélyes figura. Így a halála ugyan érzelmileg csak annyira ráz minket meg, mint Hyne vezető felügyelőt, mégis érezzük, hogy Cassian a Star Wars hőseihez képest rendkívül messzire ment a saját élete megóvása érdekében. Megjegyzem, miuitán homlokon lőtte Kravast, viszsakapcsol az emberi énje, és akkor már látszik, hogy ez a tett azért őt is megviselte. Valószínűleg ő is először ölt meg valakit. És ez még csak az első 10 per. Az epizód eztán is teli van remek pillanatokkal és karaktermomentumokkal. Még persze nem olyan epikusokkal, mint később azok a híres monológok, de például imádom Bee csendes gurulását az utcán, ahol egy "kutya" telibe hugyozza (ez is mennyire más ábrázolása a droidoknak). De ugyanígy nagyszerű Brasso bemutatkozása. Ő az igazi jó barát, akit, ha felhívsz éjjel kettőkor, hogy megöltél valakit, csak annyit fog kérdezni, vigyen-e ásót. Tudja, hogy Cassian sz*rba tenyerelt, mégis nem csak alátámasztja a sztoriját, de még Andor sebeire is magyarázatot talál ki - erre Cassian nem is gondolt. Komolyan, ez a nagydarab medve olyan haver, akit szerintem, ha Cassian hazaérkezése után Marva felhívott volna, hogy tényleg találkozott-e vele este Andor, Brasso azt is őszintén mondaná, hogy még mindig nála van. De ugyanígy remek karakter Timm és Syril Karn is, még ha ők az érem másik oldalára esnek. Azt mondjuk fel nem foghatom, hogy Bix hogyan jöhetett össze egy ilyen magabiztosság fékezőt benyelt kakaduval. Bár a tény, hogy "heti egy alkalmat" beszéltek meg, azt feltételezi, hogy Bix csak a szükség nagy úr kényszere miatt fanyalodott rá. Ha nincs ló, jó a szamár is alapon. És pont ezzel válik Timm még szánalmasabbá, noha indítékai érthetőek. Pedig egy magabiztosabb férfitól is szánalmas lenne az, amit ez a csávó leművel már ebben a részben is, amikor szó szerint ellenőrzi a csaja minden lépését. És ezt csak tetézi majd. Karn meg... Hú de idegesítő egy bugómócsing ez. A magabiztosságért ez sem állt sorba, de ő mindenki szerencséjére azt hiszi, hogy ő fontos valaki, fontos, amit ő csinál, és amúgy is, fontos, hogy ő fontosan ott van, ahol fontos lennie. Hallgatni a tapasztalt és józan eszű főnökre? Ó, nem, minek azt? Teljesíteni a parancsot? Meg még mit nem, ő fontosabb annál. Meggyilkoltak két alkalmazottat, akik ugyan tilosban jártak, törvénytelen dolgot tettek, mindezt szolgálatban, ja és Karn valószínűleg aznap estig nem is hallott róluk, de fontos, hogy igazság legyen téve, legalábbis az ő igazsága. Hát ennek is meglett az eredménye. Tipikus példája, mit eredményezhet az, ha egy öntelt, de legalább érzelmielg nem felnőtt, agyilag nem kiegyensúlyozott figura van olyan pozícióban, amihez nem élt (hol látunk ilyet nap mint nap?). Hát milyen hisztit levágott, amikor a beosztottjai elkezdtek akadékoskodni a napi valósággal, és nem tették első szóra, amit mondott nekik. Ha nincs tekintély, akkor menjen erőből, kiabálva. Pocsék vezető, de éppen ezért remek kontrasztot ad Andorral, aki több esetben is pusztán a tekitélyével és normális hangerőn, jól megválogatott szavakkal képes elérni bármit. Szóval a nyitás nagyszerű, már-már tökéletes, kivéve a kenari-i részeket. Ahogy egyre többször látom a sorozatot, úgy válnak ezek a részek számomra kizökkentővé. Nagyon idegenek, nagyon távoliak, kilógnak. Eleve ez a benszülött kölykök gyülekezete nem olyasmi, ami magasfokú érdeklődést vált ki belőlem. Elsőre, amikor még nem tudni, hová tartunk, érdekes, és a "vadember" származás alapot ad Cassian hidegvérű gyilkos jellemoldalára. Ugyanakkor az, hogy a Kenarival kapcsolatban mindent csak találgathatunk, de még azt is, hogy a karakterek mi az úristenről pofáznak, nagyon eltávolítja a jeleneteket a nézőktől. Ráadásul most már, hogy tudom, végül semmit sem tudunk meg az itt történtekről, még inkább elértéktelenődtek ezeket a szakaszok a szememben. Nem tudjuk meg, miért csak gyerekek maradtak ott, nem tudjuk meg, miféle baleset volt ott a Birodalom idejében, még a kishúg témája is úgy eltűnik a szériából, mintha nem is lett volna. És három részen át kell egy olyan szálat néznünk, ami csak annyit mond el végül, hogy Cassian egy űr-benszülött. Ezt az első részben is letudhatták volna, sőt összességében annyira keveset ad a karakterhez, hogy ki is hagyhatták volna. Semmivel sem lenne kevesebb a karakter, ha Clem és Marva vérszerinti fia lenne.
    2 pont
  22. @Dzséjt és @Frenkie mestereim! Jelentem, hogy ez az állás: De...vérrel és verejtékkel.. Hű de megkínzott a Geminiben a tépőtövis. Addig egész jól ment. 3 óra után ki kellet lépnem, hogy megvegyek egy NG+ fegyvert az "Iris Downfall" nevű íjat, majd azt teljesen felfejleszteni. Ultra hardon vazeee... Jó azért pár dolog kellett csak hozzá, mert sok minden megvolt már korábbról. És brutál tekercsek is kellenek. Amit megsirattam, hogy nagyon jó lett volna a "Tizek szárnyán" nevű legendás robbanócsúzli is, de azt a sima végigjátszásból nem hoztam magammal, mert bár minden feketedobozt feltártam, és Untallával beszélgettem is, nem szereztem meg, mert nem költöttem el nála a feketedobozokat, nem esett le basszus hogy akkor vagyok csak meg ezzel... Aztán az egész Gemini újra, Tépőtövis végre sikerült! Utána Regalla sem volt könnyű, de a Szingularitásban a Tilda csúcslidérce.... Te rohadt élet.... Visszasírtam a Tépőtövist. De most nem léptem ki. Mármint a küldetésből. A PS-t kikapcsoltam párszor, kontroller majdnem falhoz lett kenve néhányszor. Úgy voltam vele, hogy már elég erős kell legyek. YT-n néztem hogy csinálja más, de nem segített sokat, mert olyan fegyverekkel nyomatták, ami abszolút nem a stílusom. Én íjász vagyok egy jó robbanócsúzlival és egy lidérckesztyűvel. Ezek meg tüskevetővel, nyilvetővel, botlódródokkal bajlódnak, nekem azok vannak, de nincsenek felfejlesztve, szóval az egyetlen félig hasznos dolog amit ellestem, a savcsapda, de volt hogy magamat nyírtam ki vele. Kb 6 órát vett el az életemből. A legidegesítőbb, hogy az energiacsíkja nem látszott(ultra hard?). Be volt kapcsolva pedig néztem a beállítást. Csak az elemi sebzés látszott néha a feje felett. Na egyszer csak sikerült! De fura volt, hogy nem én haltam meg hanem AZ a rohadék. Hát akkor jött a legszánalmasabb, de szokásos ünneplés a nappaliban egyedül (bocs a kutyával), feltartott kézzel a legszebb magyar gólöröm, az "ott van b@zmeg!, király vagyok" 2 db bronz trófeáról beszélünk.. Most már papírom lesz lassan róla, hogy nem vagyok normális.. A 3.-hoz már csak a 125 bajnok token kell, hogy megvegyem az összes NG+ jutalmat(fegyvereket és ruha és arcfestéseket.) és persze maradok ultra hardon, mert megvan már ebből 70, már csak 55 kell, el akarom kerülni a 3. végigjátszást. Szóval Tallneckek, ereklyeromok lázadó bázisok és mellékküldik. 1,2, néha 3 tokenért. Köszönöm, hogy a háttérben kicsit velem voltatok, vagytok. Majdnem megutáltam a héten ezt a remekbeszabott játékot, de hát ez sem új élmény. Folytatom
    2 pont
  23. Hát erről most Artúr, a brittek királya reakciója jut eszembe, amikor meglátta a nyulat:
    2 pont
  24. Nekem Gallion ugrott be róla.
    1 pont
  25. Kilóra lehet, hogy nem volt sok a csata, viszont amit mutattak az világszínvonal volt. Az utóbbi hetekben elég sok olyat sorozat ütközeteit megnéztem, ami a történelmi időkben játszódik és egyelőre a Hunyadi a túlnyomó részét úgy alázza, hogy még nem értünk el az igazi nagy dobáshoz, ami a készítők elmondása alapján az erőforrások nagy részét elvitte (Nándorfehérvár). A várnai csatánál ami különösen tetszett: a két egymást követő beszéd. Először a szultán a saját csapataihoz aztán Hunyadi a keresztény hadakhoz. Nekem annyira bejött ez a rész, hogy hétközben legalább ötször újranéztem csak ezt. A katona statisztákat meg nagyon jól castingolták: kellően autentikusnak éreztem a figurákat, különösen ezt a szakállast Ami miatt még jó rész volt meg fontos is: a törökök most lettek igazán komoly ellenfelek. Eddig Hunyadi csatát csatára nyert, félték a nevét, egész eddig a pontig egy diadalmenet volt az egész. Most lett bemutatva, hogy nagyon könnyen borulhat minden, mert bizony ezek a törökök rohadt erősek. A kétségbeesés Hunyadi ábrázatán meg a többiekén, akik próbálják "hazalopni" majdnem fontosabb is volt mint az egész csata.
    1 pont
  26. Én nagyon örülök ennek. Jó a Tales of sorozat! És remek a mostani két karakter választás!
    1 pont
  27. Ennek örömére a Skyshotime-ról levették az összes TOS és TNG mozifilmet. Elborult egy évad lesz, úgy érzem. De jól csalt a szemem, az egy rohadt holofedélzet? Csak holofedélzetes sztorit neeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!
    1 pont
  28. Aligha, nem stimmel a bőr- és a szemszíne (Petrónak sötétebb bőre volt és rikítóan zöld szenme), a fizimiskája is más (Petrónak keskeny arca van, ennek a figurának kerekebb),
    1 pont
  29. A hír már önmagában feldobott, az előzetes meg szenzációs!
    1 pont
  30. Az a "nem sokkal" és "frissen" két évvel a yavini csata előtt volt hivatalosan, öt évvel, ha a nem hivatalos formációtól számítjuk. Az tény, hogy hatalmas siker, viszont emiatt akkor és ott parádézni iszonyú kockázat. Ha a Birodalom az ünnepség közepén állít be egy csillagromboló flottával, akkor az nekik is nagy siker lett volna a Halálcsillag elpusztítása után nem sokkal, mert kábé az összes megmaradt lázadó egy teremben volt, és elég lett volna azt szanaszét bombázni. Minden egyes elvesztegetett perc a Birodalom malmára hajtotta a vizet. Ünnepelni a Home One-on is tudtak volna a hiperűr bizotnságában. Azt hinni, hogy a Halálcsillag pusztulása után összeomlik a Birodalom, nem idealizmus, hanem idiótizmus. És kétlem, hogy a Szövetség megmaradt vezetőségében lett volna ilyen galaktikus méretű idióta. Szerintem ilyen ostoba fajankót még a Birodalom vezetésében sem lehetett volna találni, pedig ott válogatott idióták egész légiója volt.
    1 pont
  31. Mindent összevetve, nekem inkább az a fura, hogy bár tudták, hogy a Birodalom bármelyik percben megérkezhet a Yavin-rendszerbe, hogy gyorsan és keményen megtorolja a Halálcsillag elpusztítását, a Lázadók pakolás helyett inkább nekiálltak ünnepelni.
    1 pont
  32. Ha jól emlékszem, az is benne volt a novellában, hogy Dodonna tudta, hogy ha győznek is, a veszély nem múlik el és végül mindenképpen ki kell üríteniük a bázist. Ezért nem tért már vissza Mothma a Bázis 1-re, mert a tábornok túl kockázatosnak vélte, plusz úgyis készültek tovább állni.
    1 pont
  33. Talán van esély hogy ők is felbukkanjanak a 2. évadban.
    1 pont
  34. Majdnem kész már a Halálcsillag. Éppen ezért Luthen úgy döntött, hogy kilépni kell az árnyékból. Már nincs hova húzni az időt.
    1 pont
  35. Luthenből ki lehet nézni ilyesmit, de nem gondolom, hogy ettől még a Lázadás eszméje hazugságra épülne
    1 pont
  36. Szerintetek lehetséges, hogy Rael fog állni a ghormani mészárlás mögött? Úgy értem, kiélezi a helyzetet annyira, hogy a Birodalomnak újra ki kelljen mutatni a foga fehérjét, mint aldhani után, ami újra szolgálhatja a lázadás ügyét (végső soron ez a mészárlás sarkallja Mothmát arra, hogy a tettek mezejére lépjen és hívja végül életre a Lázadók Szövetségét). Az ötlet pedig jöhet a Ferrixről. Luthen ott látta, mennyire könnyű a birodalmiakat rávenni arra, hogy a tömegbe lőjjenek. Ám a Ferrix egy kis, eldugott világ volt messze a Magtól. A Ghorman viszont a Kolóniákban van, közelebb egy "látványos erődemonstrációhoz", ráadásul egy ideje már a figyelem középpontjában áll, hiszen az első évadban is említik az ottani problémákat, még a Szenátusban is napirenden van. A trailerek alapján Cassian jelen lesz az esemény során, és hát tudjuk az RO-ból, hogy szörnyű dolgokat tett a lázadásért. Az, ha segít a tömegmészárlásig felidegesíteni a Birodalmat, Luthen utasítására, az elég szörnyű.
    1 pont
  37. Kijött a szinopszis a könyvhöz, jövő kedden végre megjelenik! Csak úgy tudjuk legyőzni azt, ami a sötétségben virágzik, ha kivisszük a fénybe. A titokzatos betegség - amit csak a mételynek hívnak - folytatja a Köztársaság bolygóinak pusztítását. Reath Silas jedi lovag és egy csapat kutató azon fáradozik, hogy találjon végre egy gyógyírt, tudván, hogy fogytán az idejük. Aztán megtudják, hogy a mételyt felfedezték a Wookieek szülőbolygóján, a Kashyyykon. Olyan emberekkel együttműködve, akikben megbízik - mint a régi mestere Cohmac Vitus, az ifjú tudós Avon Starros és a Vessel legénysége, valamint néhány olyanban, akikben kevésbé, mint a Nihil kém Nan és a sötét oldalt használó Azlin Rell - Reath a Kashyyykra tart hogy megállítsa a mételyt. De nem a métely az egyetlen veszély, ami lerohanta a Wookieek bolygóját. A húsevő növényfaj, akiket Drengireknek neveznek a Kashyyykra utaztak, még saját maguk számára is ismeretlen okokból, miközben egy aljas Nihil tudós mozgatja a szálakat. Minden oldalról körülvéve, Reath és csapata a határjaikig lesz tesztelve ahogy megpróbálnak harcolni a békés bolygó megmentéséért. És a megmentésének titka talán magának Kashyyyknak a szívében rejlik.....
    1 pont
  38. A Horizon láz így lett teljes más fronton: Kis táblácskákat is készítettem hozzá: És a márciusi szett is megvan, ez még nem a teljes ez csak a Shell walker, a Fűrészfoghoz is akarok majd talapzatot, de elfogyott az anyagom. Elég nagyok a dögök.
    1 pont
  39. Az, hogy ő egy kenari származású férfi, és nem egy "őshonos" ferrixi, fontos mozzanat a történetben, hiszen Timm ez alapján azonosítja be, hogy őt keresik a morlanai biztonságiak
    1 pont
  40. Ez tényleg nem semmi, gratulálok. Mindig lenyűgöz, hogy van valakinek annyi türelme, hogy ilyen nehézségen nyomja. Nekem néha már a normál fokozathoz sincs. Most a Final Fantasy VII Rebirth-szel játszok, és levettem a nehézségi szintet easy-re, pedig már lassan a végén járok. Oké, sokak szerint ez nem épp könnyű játék normálon sem, valahol a Jedi: Fallen Order fölött van kicsivel, de akkor is. Szóval gratula ehhez.
    1 pont
  41. 5 és fél óra... közben meg elég lett volna az alábbi képet kirakni.
    1 pont
  42. Szerintem elég nehéz lenne a Rebels epizódját integrálni az Andor egyik epizódjába, viszont az hülyén jönne ki, ha Mothma minden átmenet nélkül kerülne fel a Ghost fedélzetére. Szimpla rádióadásként meg talán a színésznő pazarlása lenne. Meg a múlt tapasztalatai alapján jobb, ha nem nyúlnak bele már megmutatott eseményekbe, mert abból általában retcon sül ki. Annyit viszont megemlíthetnének mondjuk a "kimenekítő" epizód végén, hogy Mothmát a Lothal-szektorba viszik, és ott majd találkozik a Főnix-sejt egy csapatával. Az szép utalás lenne a Rebels-re.
    1 pont
  43. Köszi, tényleg! Nekem előre úgy tűnt az irodájában van, egyenruhában. A színeket itt se vitte túlzásba.
    1 pont
  44. Hunyadi ötödik rész: Hát ez eszméletlen volt! A végén egyébként megvolt az első nagyobbacska csata, bár állitólag még ez is semmi volt ahhoz ami majd később jön. De így is alázta a legtöbb nagy külföldi gigaprodukciót. A Witcherből az első két évadot láttam. Na hát ami csaták ott voltak azokat olyan lazán túlszárnyalta ezen a téren, hogy csuda. Pedig a Witcher elvileg a világ legnagyobb streaming csatornájának lett volna a zászlóshajója. Trónok harca csatái vagy a Viking sorozatnál mondjuk Párizs ostroma azért nem lett lepipálva - ezektől azért messze vagyunk-, de így is óriási kalapemelés. Most már csak azt nem értem mi szükség volt az első három részre. Azok a hárem-jelenetek túl lettek húzva, raádásul jó nagy a kontraszt: most hogy a török szultán jobbnál jobb jelenetekben tűnik fel, látható, hogy a szinész óriási. Kár volt ennyit visszafogni. Így igazán érdekes, amikor egy óriási birodalom uralkodójaként tünik fel. Hunyadinak meg kicsit az a milánói szála volt fölösleges az elején. Ő is most van igazán elemében, hogy védi Erdélyt, spanol a többi lovaggal meg vágja a törököt mintha nem lenne holnap. Egyetlen nagy hátránya a résznek, hogy még egy hét a következő részig. Minden hiábájával együtt is atomjó szórakozás. Viszont pont a szappanoperás, meztelenkedős első három rész miatt félek sokan már nem fognak eljutni oda, ahol igazán kezd jó lenni a széria. Most igy hirtelen nem is rémlik, hogy volt-e bárki meztelen ebben a részben. A kettes meg a hármas részben meg érzésre az volt a ritkább ha fel voltak öltözve.
    1 pont
  45. A lázadás hajnala No, megpróbálom visszaírni azt, amit anno írtam ide kritika címszóval. Nem lesz pontosan ugyanaz, de megteszem, ami tőlem tellik. Szóval, kellett ez a könyv, mint egy falat kenyér. A Rogue One egy remek film, de sajnos nagy „hátránya”, hogy a benne megismert hősök nem fognak már nagyon történetekben szerepelni. Még az olyan idősebbek, mint Baze vagy Chirrutt igen, de Jyn, aki fiatalabban halt meg, mint Padmé, biztos nem érhet meg sok történetet, ami nagy kár, hiszen roppant szimpatikus nő volt. Éppen ezért örülök minden alkotásnak, ami köré és családja köré szövődik, legyen az olyan egyszerű, mint a Forces of Destiny, vagy éppen az olyan komolyabb könyvek, mint a Katalizátor vagy jelen topikunk témája, A lázadás hajnala. Ráadásul ez a könyv remekül illeszkedik a Katalizátor és a Rogue One vonalába, azaz az olyan történetek közé, amiben nincs fehér lovon érkező lovag, csak szürke, megkérdőjelezhető erkölcsű katonák. Sőt talán ez az SW történetek körében az egyik legszürkébb könyv. Gondolok itt például Saw Gerrera akciójára az Inusagin, ami egy az egyben egy kegyetlen terrortámadás, semmi több. Se szent cél, se erkölcs, se jóság – az a támadás semmivel sem szentebb vagy jobb, mint egy kávéházi robbantás. Meggyilkoltak brutálisan válogatás nélkül mindenkit, akik a látóterükbe került. Saw eddig sem volt a kedvencem, de ezután a könyv után azt mondom, hogy nem halt meg időben. És amikor meghalt, nem szenvedett eleget. Ez az ember semmivel sem érdemelt kevesebbet, mint Darth Vader vagy Darth Sidious. Egy sorozatgyilkos rohadék, akit kerékbetörés után élve kellett volna megnyúzni, hogy aztán szépen felnégyeljék, és talán ezután meghalhatott volna. Szörnyű ember, sőt, „ember”. Tényleg ő a lázadók Darth Vadere. Amúgy nagyon tetszett Jyn kiképzése, szinte mindenre adtak magyarázatot. Hogyan lett olyan jó lövő, miért szokott rá a botokra, miért ért annyira a technikákhoz, hogy egy ismeretlen adótornyot is simán kalibrál. Szépen felépítették a karakterét, és nagyon tetszik, hogy a magánéletbe is szépen elvitték egy békésebb irányba. Mert itt (is) megmutatkozik a Birodalom kegyetlensége és negatív hatásai. Jyn esélyt kapott arra, hogy békés életet éljen. Talált párt magának, egy életformát, amit élete végéig élhetett volna. Erre jött a Birodalom és a Lázadók, és jól elcseszték az egészet. És ez nagyon szép ebben a könyvben, hogy akárcsak a Rogue One, ez szintén szürkévé teszi mindkét felet. A Lázadók terrorakciója az Inusagin vagy éppen a csata a Skuhlon mind ilyen árnyalások. S bizony nem tudhatjuk, hogy a Pontákat végül kik lőtték le, de akármelyik fél is, a kis polgárháború ezzel bizony ártatlanok vérét követelte. Máris más fényben leledzik a dicső lázadás a gonosz birodalom ellen. Korábban valaki említette (Karrde azt hiszem), hogy ez a könyv is a bolygók kizsákmányolásáról szól. Nos, ahogy akkor már mondtam, én ezt üdvözlöm, legalább egységes képet mutat arról, hogyan lett a Birodalom zsarnok uradalom (nem csak bemondják, látjuk), másrészt már elhiszem ennyi után, hogy képesek voltak pár év alatt hatalmas hadsereget építeni. Plusz szerintem ezt a könyvet ez alapján értékelni még hiba is. Miért? Mert egyszerűen nem ez a központi témája. Ez csak egy elem benne, egy elhanyagolható elem. A központi témája Jyn Erso felnövése és fejlődése, rövid életének legfontosabb szakaszainak bemutatása. A bolygók kizsákmányolása annyira jelentéktelen, hogy ha kihagynák, át sem kéne írni igazán a sztorit. Emiatt kár negatív strigulát behúzni a könyv mellé, mert az nagyjából olyan, mintha az ep8-ban kifogásolnánk, hogy vannak benne idegen állatok. Mert nagyjából ennyire fontos. Még megemlíteném azt, hogy a könyv képes rendkívül hétköznapian ábrázolni a Galaxis egyes világait. A Wobani, amiből alig láttunk valamit a Rogue One-ban, itt életre kelt. Megismerhettük a helyi élet kilátástalanságát, a rabok mindennapjait. Sőt általa azt is, honnan jönnek az alkatrészek a csillagrombolókhoz, TIE vadászokhoz, vagy éppen magához a Halálcsillaghoz. Ezzel remek kontrasztban áll a Skuhl, ahol az emberek lassabban, nyugodtabban éldegélnek, ahol az űrhajót nyitva lehet hagyni a ház mellett, beülhetsz egy étterembe, és az embereken kívül más fajú lényekkel is összefuthatsz. Legalábbis, amíg oda nem eszi a fene a lázadást, amit egyből követ a Birodalom is, és egyszer csak azon kapod magad, hogy éjnek évadján rúgja rád a rohamosztag az ajtót. Emellett még maradt idő arra, hogy kicsit bepillantsunk Saw lázadóinak terroristáinak mindennapjaiba. A tervezgetésekbe, kiképzésekbe, vagy éppen az akciókat követő bulikba és a másnapi feszkóoldásba. Na meg kiderült, hogy a lázadóknál sem mindenki szent ember, mármint ezt már persze tudtuk, de itt konkrétan az árulásra gondolok. Ilyet sem sűrűn látni. Na, azt hiszem ennyi. Nem jut más eszembe, amit korábban megemlítettem. Ha van még valami, majd később megírom. Akárhogy is, nagyon tetszett A lázadás hajnala, valóban az egyik legjobb SW könyv az új érában. Érdemes elolvasni, már csak azért is, mert egy olyan hősnőről szól, aki túl korán halt meg, de még így is sikerült nagy dolgokat véghezvinnie. És általa azt is bemutatják, hogy azért az a polgárháború tényleg háború volt, nem csak egy parasztfiú, egy világcsavargó és egy hercegnő mókás kalandja.
    1 pont
  46. Jyn karakterének szüksége volt egy ehhez hasonló, saját regényre, mert a Rogue One után nem valószínű, hogy valaha is reflektorfénybe kerül. Tetszett, ahogy apránként megismerhettük a lány életét azt követően, hogy Saw rátalált a Lah'mun addig, hogy a Wobanin raboskodik. Így lényegében kitöltötték azt a lyukat, amit a RO időugrása generált. Fény derült rá, Jyn hogyan részesült harci kiképzésben, honnan szerezte irathamisító ismereteit, és mi juttatta arra az álláspontra, hogy a Galaxist tépázó háborúban nem igazán van olyan, hogy "jó" oldal. Még a "gumibotok" eredetét is megismerhettük. A "funkcióját" tehát betöltötte a regény azáltal, hogy lényegében láthattuk Jynt felnőni. Engem elsősorban a karakterek fogtak meg (bár Jynt és talán Sawt leszámítva a többiek nem bontakoznak ki komolyabban), valamint annak bemutatása, miként élik életüket a Galaxis átlagpolgárai, próbálva boldogulást keresni a sokszor kilátástalannak tűnő helyzetekben. Volt egy érdekes gondolat, amikor az egyik lázadó az embert, mint fajt hibáztatta a galaktikus méretű erőszakért. Hiszen az ember az a faj, ami a legelterjedtebb a Galaxisban, és mivel folyton terjeszkedni akar, óhatatlanul is konfliktusba keveredik más fajokkal. Nem elégszik meg azzal, amije van. Ez nyilván általánosítás, de van benne valami. A Birodalom legjava és a Lázadók magja is emberekből áll, ami szintén érdekes. Számos bolygó számos faja csupán élni szeretné mindennapjait, de a folyamatos erőszak ellehetetleníti ezt. Akshaya (és bizonyára sok békés nép) hitt abban, hogy őket, mint hangyákat békén hagyja az óriás (Birodalom), de ez naiv gondolat, amit nem csak ez a könyv mutatott már be. A történet ennek a műnek se lesz az erőssége. Igaz, nem unatkoztam rajta, de helyenként érezhető volt a repetatív időhúzás. Lényegében három részre osztható a cselekmény: 1.) Jyn és Saw egyéb lázadókkal együttműködve borsot törnek a birodalmiak orra alá, miközben próbálnak fényt deríteni Galen munkásságára. 2.) Jyn a Skuhlon telepedik le, ahol Akshaya és Hadder társaságában átmenetileg rátalál az olyan idilli dolgokra, mint a békés élet és a szerelem. 3.) Jyn bolygóról bolygóra jár, alkalmi munkákból élve, amely során ékként szorul a lázadók és birodalmiak közé, ami végül a Wobanira juttatja. Illetve ott vannak még azok a jelenben játszódó fejezetek, amelyek a Wobani létesítményeiben zajló kilátástalan, embertelen életet mutatják be. Bár nem lesz a kedvencem, összességében tetszett, kellemes kikapcsolódást nyújtó olvasmány volt. Akinek tetszett a Rogue One és/vagy kedveli Jyn karakterét, annak szerintem érdemes elolvasni.
    1 pont
This leaderboard is set to Budapest/GMT+02:00
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.