Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Nnnna akkor gyerünk. :)

 

TCW mozifilmről aszondja:

 

"Ez a rajzfilm olyan szar, hogy azt nehéz szavakba önteni. Szerencsére nem kellett fizetnem, hogy megnézhessem ezt az iszonyatot. Nem bírtam végignézni, kb a 3/4-nél teljesen elegem lett, nekem leginkább "Büdöske" tett be, Jabba kicsike fiacskája. Ez olyan szánalmas! Hogy lehet ennyire lebutítani a Star Wars-ot?! Miért nem csinálnak filmet/rajzfilmet pl. a Jedi Knight: Dark Forces II-ből? Mekkora játék volt! Azám! Nekem már tele van a tököm a Clone Wars-al, egyáltalán nem érdekel. Remélem egyszer Lucas is képes lesz elszakadni ettől, és a tv sorozat nem erről a 1000 x lerágott csontról fog szólni. Milyen tuti lenne egy Knights of the old Republic korszakban játszódó tv sorozat, vagy az expanded universe - szerintem - egyik legjobb trilógiáját megcsinálni, a The Thrawn Trilogy-t.... Igen, Star Wars rajongó...hm..... szerű vagyok, egyre kevésbé..."

 

:lol: Csak nehogy ilyen agyilag zsibbadt emberek kezébe kerüljönek az SW jogok, mert akkor tuti meghal az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van. Mostanában szerintem sincs semmi szükség a Saga idővonalán kívüli események megfilmesítésére. Lucas kijelentette, hogy számára a Star Wars Anakin története, illetve (az élőszereplős sorozatból kiindulva) az, ami valamilyen módon hozzá köthető.

Ezzel tulajdonképpen egy 45 éves időintervallumot határozott meg, amiben mozoghatnak a készítők. És ez elegendően nagy idő, hogy rengeteg új dolgot mutassanak meg, tágítva ezzel a rálátásunkat a Saga epizódjai közötti időkre. Persze előbb-utóbb valószínűleg kikerül a Lucas elveit osztók kezéből az irányítás, de remélhetőleg majd csak akkor, amikor már ebben a 45 évben kimerülnek a lehetőségek. És hát nem pont így említi, de Ep7-8-9??? Amíg Lucas él, biztos nem lesz. Utána meg felér egy kegyeletsértéssel...

És hogy sok a Clone Wars? Nekem nem sok. Igaz a TCW-n kívül csak a CW-t láttam, a képregényeket, regényeket nem olvastam. Talán az ő esetére is rá lehet húzni, hogy így jár, aki mindent befal, amire ráírják, hogy Star Wars... Akármilyen jók az említett művek, be lehet sokallni, ha sokat olvasunk/nézünk ugyanarról a szűkebb témáról...

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem csinálnak filmet/rajzfilmet pl. a Jedi Knight: Dark Forces II-ből? Mekkora játék volt! Azám! Nekem már tele van a tököm a Clone Wars-al, egyáltalán nem érdekel. Remélem egyszer Lucas is képes lesz elszakadni ettől, és a tv sorozat nem erről a 1000 x lerágott csontról fog szólni. Milyen tuti lenne egy Knights of the old Republic korszakban játszódó tv sorozat, vagy az expanded universe - szerintem - egyik legjobb trilógiáját megcsinálni, a The Thrawn Trilogy-t

Jedi Knight, Thrawn trilógia, igen, mindkettő remek alap egy sorozat pilot filmjéhez... jo hosszú sorozat lenne belőle, meg ugye a Star Wars eddig is az adaptálásokról szólt... az író elfeletkezett arról, hogy ez nem egy önálló mű, hanem egy sorozat része.

Másrészt, a Clone Wars 1000x lerágott csont? A közelében sincs az ep6 után történt időszak lerágásához képest, ahol lassan már a csont is elfogy, annyira nem tudják már fokozni azt, hogy mit írjanak bele. Az már nem is Star Wars. Hány mű készült már az egyes érákból, és aztán számolja össze, hány készült a Clone Warsban. Jujj, van már két egész sorozat, meg pár képregénysorozat, néhány önálló képregény, meg néhány könyv. Már a Rebellion érában (ami öt évet ölel fel) az ep4 idejében legalább annyi minden történt az EU szerint, ami önmagában meg tudná tölteni a TCW-t cselekménnyel. Arról nem beszélve, hogy durván harminc évig azt sem tudtuk, mi a fenét takar az a kifejezés, hogy Clone Wars.

És még mindig vannak lukak, hiszen az ep1-2 közötti tív év, és az ep3-4 közötti 19 év sincs túlságosan előszedve (ezt ugye majd a sorozat pótolja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze előbb-utóbb valószínűleg kikerül a Lucas elveit osztók kezéből az irányítás,

Katie Lucas épp a múlt héten bizonyította be, hogy alkalmas az örökség átvételére. :lol: Bár az is igaz, hogy egy forgatókönyv alapján kicsit merész ezt kijelenteni, de én bízom benne. Mégis csak Lucas vére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katie Lucas épp a múlt héten bizonyította be, hogy alkalmas az örökség átvételére. :) Bár az is igaz, hogy egy forgatókönyv alapján kicsit merész ezt kijelenteni, de én bízom benne. Mégis csak Lucas vére.

Azért azt ne felejtsük el, hogy más animációs filmet és más élőszereplős filmet rendezni, főleg húsz perces helyet akár két órásat is. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt ne felejtsük el, hogy más animációs filmet és más élőszereplős filmet rendezni, főleg húsz perces helyet akár két órásat is. :lol:

Nem pont a rendezésre gondoltam, mert Katie író. :) A szellemiséget mindenképpen megőrzi és ez a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, ami igaz, nekem sem a klónos sztorik a kedvenceim, még ha csípem is a TCW-t. Annyi más benne van még a SW-ben.

Valószínűleg ezért is nem jött be Lucenotól annyira a Labyrinth, viszont a Dark Lord meg nagyon is.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars keretein belül valóban sok mindenről lehet mesélni. Nyilván egyéni kérdés, kinek melyik korszak tetszene a legjobban akár egy rajzfilmen is - én pl. olyan korszakot nézek a legszívesebben, ami a mozifilmekhez közel áll (és mellesleg ilyen SW könyveket is olvasok szívesen).

Ebből a szempontból a Clone Wars éra nagyon adja magát, hiszen két olyan epizód között történik, amelyek időben nincsenek túl távol egymástól, viszont közben sorsdöntő változásokon mennek át a legfontosabb SW karakterek. Én részemről mindig is kíváncsi voltam arra, hogy lett Obi-wan és Anakin igazi jóbarát. Igaz, a TCW erről eddig csak mértékletesen nyilatkozik, és egyéb nagy karakterfejlődést sem láthattunk eddig még, de egyrészt bízom benne, hogy ez a természete a rajzfilmnek még erősödni fog :lol:, másrészt ezzel a dologgal megint úgy jártam, mint anno a prequellel úgy általában: olyan is tetszik benne, amit egyáltalán nem is vártam tőle, pl. az, hogy gyakran vicces :).

De persze szívesen vennék egy filmet a Dark Lord-ról is, mert azt is nagyon jó volna látni, hogy szenved Vader a kezdet kezdetén, és hogy kezdi felépíteni magát, mint könyörtelen hadúr. Ilyen film persze biztos nem lesz. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Quarronnak is 'tetszik' a TCW. Egy másik helyen folyamatosan dicséri. :peace:

 

"Én nem egy fáklya fényén akadnék le, hanem hogy az E114-ben a kutaszdroid nem adta le a drótot, mielőtt levadászták volna, sőt a megsemmisülését sem vette észre senki. No de hát ez nem is nagy csoda, ha Anakin és klónok között sincs rádiókapcsolat, sőt, a droidbázis és tankok között sem. A droidok pedig most már nem egyszerűen infantilisek, hanem primitívek is, hiszen a hátulról támadó jedik ellenére is csak előre tüzelnek, tökéletesen eredménytelenül, mert pár guruló rókamangusztát sem képesek eltalálni. Persze-persze, ez gyereksorozat (de mivel ez a official, akkor ezek szerint SW valóságnak számít) , és nem lehet, vér, meg erőszak, de valahol mégis csak szánalmas, hogy ilyen struccpolitikával mesélnek egy háborúról, ahol valamikor réges-régen nagy totálban lövöldözték az arccal is rendelkező emberkéket (sőt még édibédi macit is), és egy fekete ipse rutinszerűen fojtogatta a főtiszteket. Ah, hová lettek a SW tökei? "

 

Az utolsó kérdésére én szívem szerint azt felelném neki, hogy benne vannak az ánuszában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hibbant, az sw nem egy krimi, hogy folyton vér van és szörnyűség.

 

Én egyetlen alkalomal emlékszem véres jelenetre a filmekből, mikor a Cantinában belekötnek Benbe és Lukeba.

A sokkolók azok Vader folytogatásai, számomra azért, mert utálom azt a ropogós hangot, mint mikor az ember rálép egy kefires dobozra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és Jango, Gree és a másik klón lefejezése, Darth Maul kettészelése, Darth Vader megcsonkítása és élve égetése az számára smafu? (Bár azokra valószínűleg azt mondaná, hogy átesett a ló túlsó oldalára.)

A klón közelről keresztüllövése? Obi-Wan és Anakin megkínzása? Az a nem egy hátbaszúrás? A sok klón halála, melyek a szanaszéjjel lövéstől a felzabálásig terjednek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Véletlen belenéztem az sw.hu CW topikjába. Mindent alulmúl de komolyan. Véletlen se menjetek oda ha jót akartok magatoknak! Kis 16 évesek osztják az észt Lucasról, plusz 30-40 -es szüzek akik még írni se tudnak. Ez már tényleg a legalja. Pedig 10 éve még volt ott értelem is. Ma már csak a hülyeség maradt (egy-két embert leszámítva).

  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem idegelem magam mások véleményén. Szíve joga, hogy mit mond, ha mocskosszájú akkor úgyis törlöm.
Így van. gondoltam beírok, de inkább nem töröm meg a több éves jó szokásomat. :( Az általad is emlegetett blogok színvonala alatt járnak sajnos. A véleménnyel nincs is baj, de amikor elkezdenek okoskodni a 16 évesek az már több a soknál. Na meg az alábbi idézetet érdemes elolvasni:

 

"Szerintem amit írtál apszolut ígaz az SW-t mi rajongók tölöttűk meg tartalomal. Valóban Lucas anno csak egy űrmesét akrat csinálni és fogalam sem votl mekkora siker lessz.Csak tudod régen még tudodtt meséelni ma meg már kcsit meg fáradt és ez a baj. Sőt érgen még akrt meséleni mos tmeg már sokszor az az érzésem csak a kassza csörgését figyeli. Ettől még születhetnek az Sw berkein belűl nagyon jó művek csak figyelni kellne az eredti koncepcióra."

 

Általános iskola második osztályt ez hogy végezhette el? Az ilyen ne okoskodjon hanem maradjon csendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véletlen belenéztem az sw.hu CW topikjába. Mindent alulmúl de komolyan. Véletlen se menjetek oda ha jót akartok magatoknak! Kis 16 évesek osztják az észt Lucasról, plusz 30-40 -es szüzek akik még írni se tudnak. Ez már tényleg a legalja. Pedig 10 éve még volt ott értelem is. Ma már csak a hülyeség maradt (egy-két embert leszámítva).

Volt szerencsém olvasni. Pár napja kíváncsiságból elolvastam vajon ők mit szólnak a TCW-hez. Túl sokat szívbajoskodnak a történetek miatt, hogy mennyire zavaros nekik, meg minden. Pedig mindent ki lehet magyarázni és hozzá lehet igazítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer ennek a srácnak már megjegyeztem, hogy írjon minimum helyesen, és ő azt mondta, hogy általában a kislányával ül a géphez, vagy valami ilyesmi. A kislánya pedig gyakran "besegít" neki gépelni. :)

Ez jó indok, kár, hogy megtanultam írni, így nem foghatom rá a kislányomra... Mármint ha lesz, és segít, és nem fog tudni jobban írni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.