Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszi mindenkinek! :)

 

Nute: mindkettő magyar földön játszódik, csak az egyik a jövőben. Bár a terjedelmi korlátok miatt ez csak néhány sablonos high-techi-techi cuccban merült ki, mint röpülő kocsik. Az igazi nagy durranásokat (mint például a kiber-mági) ki lettek vágva. :(

 

Pildi: bezony, és hazánkban az egyetlen mód a könyvszakma túlélésére (ha csak valahogy tönkre nem megy a közeljövőben az Alexandra és a Libri, vagy növesztenek gerincet...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nathan Archer: Betondzsungel

Kiváló. Eddig a legjobb Predator történet, amit valaha olvastam. Jól ötvözi a filmes elemeket és kellőképpen pergős a cselekmény is. Érdemes lenne megfilmesíteni is akár, habár a Predator 2 nagyrészt ugyanilyen. Igazából nem nagyon lehet eldönteni, hogy a Betondzsungel, vagy a Predator 2 született-e hamarabb, mert amikor a képregény megjelenésével párhuzamosan készült a film.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: bezony, és hazánkban az egyetlen mód a könyvszakma túlélésére (ha csak valahogy tönkre nem megy a közeljövőben az Alexandra és a Libri, vagy növesztenek gerincet...).

Off, bár kapcsolódik. Pont ma olvastam, hogy márciusban tárgyalja a parlament azt a tervezetet, ami szerint a kereskedelmi szerződések esetében max. 30 napra fizetni kell (eddig ez csak a mezőgazdasági termékek esetében volt így, ha jól tudom). Az EU tett/tesz közé ezzel kapcsolatban egy direktívát, abban 60 nap szerepel, de nálunk szigorúbb szabályt szeretnének tekintve a magyar fizetési "morálra". Elvileg akkor az Alexandrának is fizetnie kellene 30 napon belül a kiadóknak. Roppant mód kíváncsi leszek, hogyan fog működni a gyakorlatban. És a késedelmes fizetésre kötelező lesz a kamat, plusz a behajtási költségek megtérítése, bár utóbbiak a PTK szerint is jár(ná)nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekesen hangzik, bár a Balekszandra eddig is megtalálta a kiskapukat, ezután is megfogja. Nem tudom, hogy a törvénytervezet erre kitér-e, de például ezek a nagy terjesztők a kiadóktól bizományiba veszik át a könyvet, nem úgy, hogy X darabot megvesznek. Aztán fogyás alapján perkálnak. És itt a gond, hogy elsumákolják az elfogyott példányok számát, sokszor ki sem rakják a polcokra, eldugják őket, stb.

Ezzel a törvénnyel úgyhogy lehet, hogy pont a kiadóknak tesznek keresztbe, hiszen ők kötelezően ki kell, hogy fizessék az írókat, szerkesztőket, stb... Csak nem lesz miből, továbbra sem.

 

A legnagyobb változást amúgy az hozná, ha végre a kiadók és a terjesztők érdekvédelmi szervezete különválna, és nem egy bandába tartozna a két fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azoktól, akik olvasták a Katedrálist

 

 

Végre lehetőségem volt a kezembe venni, és már a 750. oldalnál járok. :) Tetszik, viszont ezt mindenképpen meg akartam kérdezni, mert egyszerűen nem tudok rájönni az okára: Jancsi ugye elmegy megkeresni az apját, akiről annyit tud: "chersburg-i János". Na most ad1) már azt sem értettem, hogy miért nem Chersburgben kezdi keresni, ad2) amikor véletlenül eljut egy tök ugyanilyen nevű faluba, még mindig nem esik le neki a tantusz ad3), amikor már mindenki számára (így az olvasó számára is) tök evidens, hogy az apja miatt bámulják, még akkor sem találja ki az alapvetően nagyon okos gyerek.

 

Ennek így mi értelme illetve magyarázata van?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Az árnyék tanúja.

 

Egész jó volt, de egy ennél egy picit összetettebbet vártam volna Paul-tól. Ennek ellenére összességében véve elégedett voltam a történettel. Cale és Jak most már kedvenc FR szereplőim lettek. A csaták nagyon szépen kidolgozottak, a cselekmény pedig dinamikus. Vérbeli, akciódús fantasy.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, sajnos nem emlékszem már rá pontosan, így nem tudok segíteni A katedrális-ügyben, hátha valaki más.

Mindenesetre elég furán jön így ki, ahogy leírtad. Még megnézni sem tudom, mivel a kötetem évek óta kölcsönben van, érzésem szerint már sose kapom vissza :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, sajnos nem emlékszem már rá pontosan, így nem tudok segíteni A katedrális-ügyben, hátha valaki más.

Mindenesetre elég furán jön így ki, ahogy leírtad. Még megnézni sem tudom, mivel a kötetem évek óta kölcsönben van, érzésem szerint már sose kapom vissza :(

 

Én is már vagy 20 éve olvastam, alig emlékszem már rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Igen ezért is nem tetszett a 4es, és kíváncsi leszek a fogadtatására, de leginkább a legújabb könyv ami miatt félek, mert abban gyakorlatilag semmi sem történik és azt is nagyon hosszan. :D Nehéz lesz fent tartani az érdeklődést ha nem nyúlnak bele erősen. De ne legyen igazam. Kezdem úgy érezni, hogy az író már teljesen kezdi elveszti az irányítást az egész történet, szálak és karakterek között. Mindenesetre jó hogy ennyire szétbontják, lehet még pár évig nézni, de ki tudja mikorra írja meg a folytatást.

 

Martin azt mondta, hogy a történet íve szerint a főszereplők indulnak egy főhelyszinről, az első könyv Dereséből (minusz Targaryenek), aztán szétszélednek és ez a széttartás egy ponton megáll, hogy újra egymásba forrjanak a szálak és elérjünk a hetedik könyvben a végső konfliktushoz. Az ív fordulására a következő könyvben lehet számítani tehát igen pont most tartunk ott amikor a legkuszábbnak tünik az egész :)

Viszont azt nem hiszem, hogy a legutolsó könyv megfilmesitésén unatkoznánk, ugyanis (Sárkányok tánca megaspoiler)

 

kizártnak tartom, hogy megjátszák azt amit a könyv, vagyis hogy hosszan felvezetik Deres (vagy inkább Deres romjainak) az ostromát és nem mutatnak belőle semmit csak majd a következő évadban. Szerintem a hatos évad fináléjában Stannis letámadja a várat... csak ehhez ugye tényleg nem ártana ha kijönne a hatos könyv.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredeti Sherlock Holmes történetet olvasott már valaki? Nagyon erőteljesen fontolgatom, hogy megveszek egy gyűjteményes kötetet, csak tartok attól, hogy esetleg amiatt, mert régen íródott, kevésbé olyan könnyen fogyasztható. (Mondjuk az Aranyember is régi volt is kifejezetten élveztem. :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Martin azt mondta, hogy a történet íve szerint a főszereplők indulnak egy főhelyszinről, az első könyv Dereséből (minusz Targaryenek), aztán szétszélednek és ez a széttartás egy ponton megáll, hogy újra egymásba forrjanak a szálak és elérjünk a hetedik könyvben a végső konfliktushoz. Az ív fordulására a következő könyvben lehet számítani tehát igen pont most tartunk ott amikor a legkuszábbnak tünik az egész :)

Viszont azt nem hiszem, hogy a legutolsó könyv megfilmesitésén unatkoznánk, ugyanis (Sárkányok tánca megaspoiler)

Hát én csak remélni tudom, hogy tényleg így lesz, mert és ő látja a végét rendesen, mert nekem innen úgy tűnik, hogy

Hogy már teljesen elvesztette a koncepcióját és csak bedobál szereplőket, és akit csak lehet, (vagy nem,) kinyír. Ez az elején még tetszett, de mostanra már túlzásba vitte szerintem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még ez a sorozat van meg ebben a kiadásban, neked is? :)

4f70245018277.jpg

Nekem is ez van meg és most hogy belinkelted, egyből el is kezdtem olvasni és még mindig nagyon jóóó. :D Egy hete néztem meg a Sherlock 2. évadát újra, szóval most eléggé rá vagyok hangolva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez van meg és most hogy belinkelted, egyből el is kezdtem olvasni és még mindig nagyon jóóó. :D Egy hete néztem meg a Sherlock 2. évadát újra, szóval most eléggé rá vagyok hangolva :D

Na igen, engem is az csigázott fel teljesen. :D Szukits oldalán láttam ilyen két 600 oldalas kötetből álló gyűjteményt, amiben az összes benne van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lisa Smedman: A prófécia örökösei. Nagyon jó könyv lett, az egyik legjobb Forgotten Realms amit olvastam. Larajin története már a Vihartoronyban nagyon érdekes volt. Most sikerült még nagyszerűbbé tenni. Lisa Smedman kiváló szerző. Remélem, hogy a további Sembia könyvek is megjelennem majd egyszer.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Remélen jó topicba írom ezt, és írhatom egyáltalán, ha nem, akkor elnézést kérek :(

Kijött az első nyomtatott regényem, amelyet a "6852 - A Polgárháború Éve" címmel láttam el. Az oldal valamennyi követőjének szeretettel ajánlom, mivel az egyik legjobb műről van szó, amit valha alkottam, és pont az SW ihletett meg rá - mi más :P - Véletlenül sem szeretnék túlzottam reklámozni, ezért, akit érdekel, az látogassa meg ezt a linket, ahol tájékozódhat a műről, és ha akarja, akkor meg is veheti. (akinek túl sok lenne a nyomtatott ára, de mindenképpen el akarja olvasni, annak a figyelmébe ajánlom a korábban kiadott, E-book veziót)

Ennyi szerettem volna írni, remélem, nem bánjátok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.