Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem most még az egyik ilyen félelmem pont ez a klasszikus trilógia majmolás, ami hosszú távon árthat az új részeknek. Ha ebben a szellemben készítik, akkor az új részek csak feleslegek lesz a saganak. Remélem J.J. azt jól megértette, hogy ilyen gondolkodással csak egy emléket kergetne ő is, amit nem lehet megismételni (ettől egyedülálló), mert most nem abban a világban élünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a hivatalos bejelentés a Lucasfilm részéről, hogy Angliában forog az új Star Wars

http://starwars.com/news/star_wars_feature_film_production_returns_to_the_uk.html

 

 

 

Kathleen Kennedy itt is azt mondja, hogy az új film készültének folyamata az eredeti Star Wars szellemében készül.

 

A pr gépezet eddig csak úgy dübörög (mindenféle jött ment ember, akit kérdeznek az új SW-ről, legyen az belsős vagy külsős), hogy aztán most olyan filmek fognak készülni, mint 1977-ben és a két folytatás.

Érdekes, hogy senki se nyilatkozza eddig, hogy az új film a prequel és az eredeti Star Wars szellemében készül. A prequel mintha szitokszó lenne...

És ezzel hogy a Disney be se mutatja a maradék 3D-s prequel filmet, meg a TCW-t is beszüntették, mintha teljes mértékben szabadulni akarna George Lucas előzmény világától.

Vagy csak ezt én beszélem be magamnak?

Előre elnézést akkor... :(

 

Az eredeti Star Wars szellem nálam a 6 film együtt. Egyébként lehet, hogy van valami igazság abban amit mondasz.

 

Nekem most még az egyik ilyen félelmem pont ez a klasszikus trilógia majmolás, ami hosszú távon árthat az új részeknek. Ha ebben a szellemben készítik, akkor az új részek csak feleslegek lesz a saganak. Remélem J.J. azt jól megértette, hogy ilyen gondolkodással csak egy emléket kergetne ő is, amit nem lehet megismételni (ettől egyedülálló), mert most nem abban a világban élünk.

 

Én is ettől tartok. Nem szeretném, ha az új trilógia középpontjában Luke, Leia Han állna állandóan, amint a Birodalom maradékával harcolnak. Nem azt mondom, hogy ezek az elemek ne jelenjenek meg az új filmekben, csak ne legyenek hangsúlyosak, legyenek új karakterek, új történetek és új szituációk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most még az egyik ilyen félelmem pont ez a klasszikus trilógia majmolás, ami hosszú távon árthat az új részeknek. Ha ebben a szellemben készítik, akkor az új részek csak feleslegek lesz a saganak. Remélem J.J. azt jól megértette, hogy ilyen gondolkodással csak egy emléket kergetne ő is, amit nem lehet megismételni (ettől egyedülálló), mert most nem abban a világban élünk.

Így-így, pontosan! Ha ezt kiküszöbölik, akkor maradéktalanul boldogok lehetünk majd a filmről kijövet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simon Pegg egy angol fazon és elsősorban brit filmekben tűnik fel. Pár éve J.J. csapatának tagja. Mission Impossible filmekben először a III-részben tűnt fel (azt rendezte J.J.) a IV. részben már komolyabb szerepet kapott. (csíptem a karakterét)

 

Fontosabb filmjei:

 

Shaun of the Dead - Haláli hullák hajnala (a kedvenc zombis komédiám)

Hot Fuzz - Vaskabátok

 

Ezekben a filmekben Nick Frostal alkotnak remek párost, és hamarosan jön a Cornetto Trilogy harmadik része is The World's End címmel. (A fent említett két film a Cornetto Trilogy első két része)

 

J.J.-vel közös filmjei továbbá:

 

2009-es Star Trek. Ő alakította Scotty-t. Az új Star Trek filmben értelemszerűen visszatér Scotty szerepében.

 

Játszott a 2005-ös "újelső" Doctor Who-ban is egy epizód erejéig, illetve ő adta a hangját a TCW-ben a Dengar nevű fejvadásznak.

 

És még lehetne sorolni!

 

 

Így már ok. A Vaskabátokban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek lesz-e olyan külső forgatási helyszín mint anno volt Tunézia vagy Guatemala, vagy akár Olaszország. Ha nem az nem túl jó jel lesz számomra. Egyébként az Angliai forgatást jó dolognak tartom mert egy jel, hogy talán azon az úton haladnak tovább amit a hat film már kikövezett.

J. J.-t ismerve, lesz. A Star Trek egy jelentős része is külső helyszínen lett leforgatva, például a USS Enterprise-nál csak a híd és egy folyosó épült meg, a többi része egy sörgyár (a gépház, a hangár). Hasonlóan a USS Kelvinnél is csak a híd épült meg (azt később újrahasznosították a Kobayashi Maru tesztnél), a hangár és gépház pedig egy lekapcsolt erőmű volt. A városi részek is mind valós területek. Szóval szerintem az ep7-nél sem fog csak a stúdióra korlátozódni.

Mondjuk, az ep3-ban ugye már Lucas sem törte össze magát a külső helyszínekkel, az egyetlen, amit nem stúdióban vettek fel, az is az ep2 alatt került rögzítésre (és őszintén szólva, annak is eléggé stúdió szaga van, hála az utómunkálatoknak). Szóval ennek tudatában nem lenne szerintem akkora gond, ha az ep7 nem lenne valós placcokon forgatva. De szvsz ez nem fog előfordulni. Abrams szereti a valós dolgokat, inkább felépített egy díszletet, vagy ha nincs rá keret, keres egy megfelelő helyszínt (az Enterprise gépházát is meg akarta építeni, de a Paramount nem adott elég pénzt, ezért mentek a sörgyárba -> lett így teljesen más a gépház, mint ahogy ő tervezte).

Szóval akár így is érthető az ep4-5-6 "szellemében gyártás." Hogy több lesz a díszlet, a maszk, a valós helyszín. Csak aztán nehogy túl földi legyen. Tatooine szép tunéziai sivatagként, de nekem személy szerint jobban tetszik, amikor mindenféle földöntúli sziklákkal van tele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg pont Kennedy már emlegetett is külső forgatásokat, ugyhogy ez majdnem biztosra vehető. Mondjuk pont az SW olyan hogy szerintem édes mindegy van-e külső forgatás vagy nincs: a prequelek legjobbját az ep.3-at például ahogy alább emlitve lett, egy jelenet hiján stúdióban vették fel. Külső forgatás csak akkor kell ha olyan bolygóra megy a sztori amin hasonló körülmények vannak mint a Földön. Én nem bánnám ha egyetlen ilyen se lenne... szerintem az Endornál, Hothnál sokkal érdekesebbek az olyan "stúdió-bolygók" mint Utapau, Coruscant vagy Kamino.

 

Edit: Egyébként ezt a "régi trilógiás lesz" dolgot hasonlónak érzem ahhoz, mint amikor McCallum majdnem minden új rész elött elmondta, hogy ez olyan lesz mint a Birodalom visszavág és nagyon sötét lesz... ez szerintem inkább a reklám része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, józan paraszti ésszel belegondolva, eleve nem lehet olyan, képtelenség, ahhoz ugyanazokat a technikai megoldásokat kéne alkalmazni. Nuku CG, '70-es, '80-as évekbeli díszlet dizájn, stb. És valahogy kétlem, főleg a Star Warsnál nem sokkal idősebb Star Trek franchise újgenerációs filmjei után, hogy Abrams visszatérne ehhez. Elég csak megnézni a TOS és az Abramsberse Enterprise-t, ami elvileg ugyanaz a hajó. A különbség ég és föld. Úgyhogy szerintem akik az ep7 látványánál az ep4-5-6-ra számítanak, azok az ep1-2-3-hoz hasonlóan nagyon nagyot fognak megint koppanni.

Nekem is tényleg az az egyetlen félelmem, hogy megint jön a Hoth-hoz, Endorhoz, "eredeti" Tatooine-hoz hasonló földi világok. Azért na, ezt kösz, de kösz nem, a Stargate és Star Trek sorozatokban sem szeretem, a Star Warsban így az ep1-2-3 és a TCW után látni sem kívánom. Egyetlen dolog miatt bízom abban, hogy Abrams azért ennél több fantáziával van megáldva: Vulcan elég földöntúlira sikerült a maga módján, és az Into Darkness előzeteseiben látott bolygók is kellemesen mások (az a vörösgazos világ enyhén Utapau beütést kapott). Meg aztán, gondolom Lucas sem tűrné csendben, mint tanácsadó, ha túlságosan felismerhető lenne mondjuk az Amazonas. :) Azért bízom az öreg jelenlétében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, az ep3-ban ugye már Lucas sem törte össze magát a külső helyszínekkel, az egyetlen, amit nem stúdióban vettek fel, az is az ep2 alatt került rögzítésre (és őszintén szólva, annak is eléggé stúdió szaga van, hála az utómunkálatoknak).

Azért volt ott még egy-két külsős felvétel. A Vezúvról ugyebár, és a Kashyyyk hátteréül szolgáló távol keleti felvételekről már nem is beszélve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt ott még egy-két külsős felvétel. A Vezúvról ugyebár, és a Kashyyyk hátteréül szolgáló távol keleti felvételekről már nem is beszélve. :)

Na jó, de ezt minden filmben így csinálják. ;) Még az Avatarban (vagy éppen a Prometheusban) is használtak hasonló felvételeket, pedig Pandora nagyon földöntúli. Ezek a felvételek, ha mást nem, referenciaanyagnak mindenképpen kellenek. Szóval ilyenek 100% lesznek, egyszerűen kihagyhatatlanok. Vagyis hát kihagyhatók, de akkor egy CG világ megalkotása tízszer annyi munka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a külső helyszínek miatt említettem ezeket. az EP3 -ban is volt egy rakat, melyek szinte egy az egyben a filmben is szerepeltek. Azt, hogy minden filmben így csinálják, azt nem tudom értelmezni. Itt most arról volt szó, hogy az EPIII -ban csupán egy külső jelenet volt, ami bizonyítottan nem igaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ezeket nem is egy stáb veszi fel csak kiküldenek pár csókát egy kamerával. Forgatásnak nem is igazán lehet nevezni, hisz amit felvesznek az csak egy elem lesz egy rakás effekt között. Ezt például aligha fogják előre bejelenteni és hogy mit vettek fel ilyen módszerrel az majd szerintem csak a werkfilmből derül ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a külső helyszín miatti aggodalmadat úgy értelmeztem, hogy a színészekkel külső helyszínen történő forgatásra gondoltál (Tunézia és Olaszország felhozása miatt gondoltam ezekre). Mint Mos Espa, a Lars ház, Naboo palota, Endor erdő, stb. Ilyen az ep3-ban vitathatatlanul egy van, és emiatt, ha ilyen nem lenne az ep7-ben, az nem lenne nagy tragédia, se nem meglepő. Már Lucas elindult ezen az úton, ezután nem lenne fair Abramsnak felróni, ha az ösvényen maradna.

Mint "háttér" viszont teljesen biztos, hogy készülnek ilyen felvételek.

De most jól összezavartál, hogy melyik fajta külső helyszínes forgatásra gondoltál. A színészes vagy a hátteres megoldásra? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak olyan minimálisan fognak használni külső felvételeket az ep.7-hez ahogy az ep.3-hoz tették akkor arról aligha fogunk a film bemutatója előtt értesülni. Az ilyen X Béla valahol levesz egy trükk-részletet jellegű dolgokat nem igazán szokták nagy dobra verni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a classic trilógiának az volt a bája és egyben az erőssége is hogy Lucas nem tudott azt tenni a forgatásuk alatt amit akart. Egyszerűen tecnikailag képtelen volt rá. Ettől lett a classic trilógia "életszagú". Amit ott leforgattak az ott is volt, nem volt cgi amin majd úgy kb 20 év múlva röhögni fognak az akkori fiatalok, hogy milyen "gagyi". Szerintem módjával kell bánni a cgi-vel és zöld háttérrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a classic trilógiának az volt a bája és egyben az erőssége is hogy Lucas nem tudott azt tenni a forgatásuk alatt amit akart. Egyszerűen tecnikailag képtelen volt rá. Ettől lett a classic trilógia "életszagú". Amit ott leforgattak az ott is volt, nem volt cgi amin majd úgy kb 20 év múlva röhögni fognak az akkori fiatalok, hogy milyen "gagyi". Szerintem módjával kell bánni a cgi-vel és zöld háttérrel.

Ja. Ma azon röhögnek, hogy milyen műanyag. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abban bízom hogy rengeteg idegen lény lesz benne

Ebben én is reménykedem, hiszen ez rengeteget tesz hozzá az SW hangulathoz. Azt is remélem, hogy a már meglévő, "kihagyhatatlan" fajok mellé (pl. twi'lekek, rodiaiak) újakat is megterveznek (akár legyen jelmez vagy cgi, az mindegy).

 

A prequel bolygói szerintem is sokkal érdekesebbek, viszont nekem a Hoth-tal és a Tatooine-nal sem volt sohasem gondom. A különbség annyi, hogy a prequel trilógiában fejlett vagy a Földötől teljesen eltérő környezetű bolygók szerepelnek, így a cgi ott indokolt volt, míg a Yavin vagy Endor esetében szerintem most is elegendő lenne egy külső helyszínes forgatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a classic trilógiának az volt a bája és egyben az erőssége is hogy Lucas nem tudott azt tenni a forgatásuk alatt amit akart. Egyszerűen tecnikailag képtelen volt rá. Ettől lett a classic trilógia "életszagú". Amit ott leforgattak az ott is volt, nem volt cgi amin majd úgy kb 20 év múlva röhögni fognak az akkori fiatalok, hogy milyen "gagyi". Szerintem módjával kell bánni a cgi-vel és zöld háttérrel.

Tehát sokkal jobb, hogy ma azon röhögnek, hogyan szaggat az AT-AT, milyen gagyi ez és az a báb, mennyire pocsékul van odarajzolva a lézer. Tényleg, valóban jobb, hogy nem volt CG, hanem tényleg ott volt...

Pláne, hogy ez az "amit ott leforgattak, az ott is volt" sem állja meg a helyét már az ep4-5-6 idején sem. Vegyük csak speeder bike üldözést, az erdőben forgatott jelenetekben távolról sem voltak ott a biciklik. :) A hoth-i csatáról nem is beszélve.

 

Külső helyszín = minden olyan felvétel ami nem a stúdióban készült. Mindegy, hogy van benne szereplő vagy nincs.

Akkor nem értem, mit nem értettél a "minden filmes példámmal". Ezen a szinten mindenképpen kell élő felvételt csinálni. Ez olyan, mint azt firtatni, hogy színes lesz-e. Egyszerűen kizárt, hogy normális keretek között forgatott filmnél ne lenne egy valós környezetű felvétel sem. Egyszerűen szükség van rá a trükkökhöz. Tehát már most kizárt, hogy ne lenne az ep7-ben külső helyszínről felvétel, még akkor is, ha erről egy szót sem szólnak. Ez egy bevett szokás és enélkül a film sokkal hosszabb és költségesebb háttérmunkát igényelne. Úgyhogy ezen semmiképpen sem aggódj, szerintem, fölösleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heti hírmorzsák

J.J. Abrams admits he'll probably seek advice on Star Wars Episode VII from Damon Lindelof.

 

Na már kezdtem megijedni, hogy Damon Lindeloftól senki se fog tanácsot kérni :):para:

De akkor J. J. azért kikéri a véleményét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brad Bird elárulta egy interjúban, hogy egyrészt gondolkodik egy HIHETETLEN CSALÁD folytatáson (remek lenne!), másrészt a Disney felkérte őt tavaly a STAR WARS EPISODE VII megrendezésére (remek lett volna), de sajnos nemet kellett rá mondania, mert már nyakig volt a jövőre mozikba kerülő TOMORROWLANDben.

 

Szerintem a későbbiekben számít majd a Disney Brad Bird-re. Így hogy most már kiderült, hogy felkérte őt. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy ilyesmit összehoz SW EP VII címen, az már jó lesz. + J.J. igényes annyira, hogy sz*rhoz nem adja a nevét. Pláne ha ő rendezi és akkora névről van szó, mint az SW.

Az ST -t gyakorlatilag rebootolták. Az SW -nél ilyenről szó sincs, itt minden ezer szállal kell kapcsolódjon a korábbi filmekhez. Ez nem kis feladat, és jóval nehezebb is egyben. Ráadásul Abrams rajongó is, aki lehet, hogy túl jó filmet akar csinálni amibe könnyen bele lehet bukni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2015-ben minden kiderül vagy mindenki derül. :D

 

Amiket leírtál, azokat én is vágom. Ennek ellenére akkor sem félek tovább az Ep VII-től, mint már korábban is mondtam:. ha nem fog tetszeni max elvonatkoztatok tőle, és maradok a Lucas-érában. De az Into Darkness után meg már pláne nem tartok az új SW filmtől, oké, nem ugyan az a kettő (ez evidens) de akkor sem tartok tőle. ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams jó filmkészítő, de az nem minden esetben elég. :) Az SW VII kapcsán az, hogy mennyire jó az új ST film, irreleváns. Tudjuk, hogy Abrams képes jó filmeket csinálni, ez sose volt kérdés. Az sokkal inkább, hogy megbirkózik-e a feladattal az alább leírtak fényében. De igaz, 2015 -ben meglátjuk. Vagy nem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.