Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem se baj, ha a szerencsének köszönhető, ha valami megmarad.

Mennyire látszik, hogy az EU utálók mennyire szeretnék, hogy az egészet húzzák át. :D Bár szerintem is valamennyit, mint pl: a Dark Empire-t, vagy a Jedi Herceget ki kellene dobni a kánonból. :evil:

 

Az külön érdekes kérdés, hogy a Post Return of the Jedi EU korszakot kedvelők mennyien vannak? És, ha áthúzzák az egészet, akkor ők gyakorolhatnak-e negatív hatást a bevételekre? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt akarom, hogy áthúzzák, hanem azt, hogy a film írója ne olyasvalamihez igazodjon, amihez képtelenség igazodni. Használhassa szabadon a fantáziáját, írja meg a saját sztoriját, ne kösse gúzsba a kezét az, hogy nem ismer harminc évnyi könyv, képregény és játékfelhozatalt, ne kelljen minden ötleténél googliznia, minden mondata után a wookiepediát feltúrnia, nehogy véletlen valamelyik EU történetét ignorálja. Akkor inkább menjen a kukába az egész, mert a történet minőségére megy a dolog, ha megkötik az író kezét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez természetes :) Részemről csak ezzel együtt szeretném azt, hogy ami utána nem mond ellen és nem törli a történet, arra mondhatjuk azt, hogy létezik, és akár bele is illeszthető az egészbe. Ha pedig nem így lesz, arra még mindig ott van az, amit még a kezdet kezdetekor a könyvek topikban írtam :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se baj, ha a szerencsének köszönhető, ha valami megmarad.

Mennyire látszik, hogy az EU utálók mennyire szeretnék, hogy az egészet húzzák át. :D Bár szerintem is valamennyit, mint pl: a Dark Empire-t, vagy a Jedi Herceget ki kellene dobni a kánonból. :evil:

 

Az külön érdekes kérdés, hogy a Post Return of the Jedi EU korszakot kedvelők mennyien vannak? És, ha áthúzzák az egészet, akkor ők gyakorolhatnak-e negatív hatást a bevételekre? :hmm:

 

A jedi herceget a világon sehol nem tartják az EU részének, csak a wikipédián van esetleg felsorolva. De a Dark Empire-t miért utálod ennyire?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU kezelése szerintem is rendkívül egyszerűen fog történni, ahogyan már többen is írták.

Simán nekiugranak az új trilógia cselekményének kidolgozásának és lényegében összerakják azt, amit a készítők most szeretnének. Ez azokon a pilléreken nyugszik majd, amiket anno Lucas is nagy vonalakban elképzelt. Ebből összeáll a főszál és a jelentősebb mellékszálak, ami bizonyos mértékben át fogja írni/értelmezni az EU alkotásait, ami a fejesek közül senkit nem fog érdekelni.

Ami marad marad, ami nem az megy és kész. Aligha fognak külön energiákat mozgósítani azért, hogy igazodjanak bizonyos EU alkotásokhoz, de azért sem, hogy mindenképp eltöröljenek közülük bármit is. Teljes mértékben csak a 6 filmből fognak kiindulni, a TCW esetleg szóba jöhet, de az időbeli távlat amúgy se sok teret engedne az ottani fejleményeknek.

Az még elképzelhető, hogy a kisebb lyukakat az EU-ból nagyobb mértékben merítve töltik ki, ahogyan az a TCW esetében is történt. Gondolok itt néhány kisebb mozzanatra, jelentéktelenebb mellékszereplőre és hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Október november környékén reméljük már jönnek a hivatalos infók..

Bad Robot főhadiszállásán vajon mennyi kis remek concept art figyelhet.

Jó lehet most ott tevékenykedni :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Október november környékén reméljük már jönnek a hivatalos infók..

Bad Robot főhadiszállásán vajon mennyi kis remek concept art figyelhet.

Jó lehet most ott tevékenykedni :)

Sok szeretettel várjuk már a hivatalos infókat. Idestova 10 hónapja tudjuk, hogy lesz Ep VII, de gyakorlatilag a rendező és az írók kilétén valamint John Williams visszatérésén kívül semmi hivatalos infót nem kaptunk. A forgatás meg néhány hónap múlva kezdődik. Szóval ki vagyunk már éhezve a SW morzsákra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daniel Mindel lesz az operatőr, aki többek közt a John Carter-t és J.J. Abrams Star Trek filmjeit is fényképezte!

Ráadásul hagyományos 35mm-es kamerával forgatják majd a filmet! Ez azért érdekes. Semmi 3D-s kamera meg digitális cucc.

BST_r1lCMAEOXKc.jpg

http://www.theforce.net/story/front/Report_Episode_VII_To_Be_Shot_Using_35mm_Film_153798.asp

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul hagyományos 35mm-es kamerával forgatják majd a filmet! Ez azért érdekes. Semmi 3D-s kamera meg digitális cucc.

Mi olyan érdekes ezen? Abrams sosem használt digitális kamerákat, a két Star Trek is 35mm-esre volt felvéve (az Into Darkness mégis gyönyörű szép, és remek 3D-s élmény volt). A lens flare "effektek" sem digitális úton kerülnek oda, ahogy sokan hiszik, hanem belevillant zseblámpával a kamerákba a felvétel alatt, és az beleég a filmbe.

Daniel Mindelnek is örülök, csak szóljon rá Abramsre, hogy ne doboljon a kamerákon felvétel közben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi olyan érdekes ezen? Abrams sosem használt digitális kamerákat, a két Star Trek is 35mm-esre volt felvéve (az Into Darkness mégis gyönyörű szép, és remek 3D-s élmény volt). A lance flare "effektek" sem digitális úton kerülnek oda, ahogy sokan hiszik, hanem belevillant zseblámpával a kamerákba a felvétel alatt, és az beleég a filmbe.

Daniel Mindelnek is örülök, csak szóljon rá Abramsre, hogy ne doboljon a kamerákon felvétel közben. :D

Nem tudom, ki hogy van vele, de én örülnék ezeknek a villantásoknak a Star Wars filmekben is. Egy kis újdonság lenne. Mondjuk a berobbanó SW felirat csilloghatna "zseblámpásan", majd jönne a bekúszó szöveg :) Vagy mondjuk amikor egy bolygót mutatnak kívülről, akkor villoghatna a zseblámpa. Én néha hiányoltam is az eddigi részekből. Pl. amikor a Baljós árnyakban a naboo-i hajó megérkezik Coruscant-ra, simán be lehetett volna rakni. Vagy amikor Anakin megérkezik Mustafarra. Szerintem több mint valószínű, hogy Abrams bele fogja néha csempészni az új "J.J. Star Wars-ba". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Süllyedjünk, süllyedjünk csak. Kíváncsi vagyok az ILM-es srácok mitszólnak a filmszalaggal való vacakoláshoz. He-he. Miután Lucas rájuk erőltette a full digitális technológiát.

Ezt most úgy írod, mintha az ILM az ep2-3-on kívül semmit sem csinált volna fennállásának lassan negyven éve alatt. Gondolom ugyanazt fogják szólni, mint eddig, semmit. Ők dolgoztak az Abrams-Trekeken, a Supert 8-en, és a Mission: Impossible III-on (csakhogy az Abrams filmeket hozzam is, és egyiknél nem okozott nekik a 35mm-es film. Nem ma kezdték az ipart és Lucas nem irtotta ki gyökerestül a tudatukból és a technikájukból a múltat. :roll:

 

Hát remélem azért nem süllyedünk vissza a 30 évvel ezelőtti szintre.

Már miért süllyednének? Egyáltalán, miért jelenti ez számodra azt, hogy visszafelé tartanak? Attól, hogy valaki filmszalagot használ, vagy modelleket mer építeni, uram bocsásd meg nekik, díszleteket építenek, még nem jelenti azt, hogy sutba dobnak harminc évnyi technológiai fejlődést. Vagy neked az Into Darkness úgy nézett ki, mint egy olyan film, amit harminc éve csináltak? Mert szerintem trükktechnológiailag jelenleg az egyik csúcs, annak ellenére, hogy 35mm-eresre forgatták, díszleteket és modelleket építettek, maszkokat használtak, zseblámpával lance flareztek, kamerán doboltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért süllyednének? Egyáltalán, miért jelenti ez számodra azt, hogy visszafelé tartanak? Attól, hogy valaki filmszalagot használ, vagy modelleket mer építeni, uram bocsásd meg nekik, díszleteket építenek, még nem jelenti azt, hogy sutba dobnak harminc évnyi technológiai fejlődést. Vagy neked az Into Darkness úgy nézett ki, mint egy olyan film, amit harminc éve csináltak? Mert szerintem trükktechnológiailag jelenleg az egyik csúcs, annak ellenére, hogy 35mm-eresre forgatták, díszleteket és modelleket építettek, maszkokat használtak, zseblámpával lance flareztek, kamerán doboltak.

Nem láttam az Into the Darkness-t, és nem értek a filmes technológiákhoz.

De remélem neked lesz igazad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De remélem neked lesz igazad.

Ne reménykedj, tény: igazam van. Nem azért, mert mindig igazam van (:D), hanem mert röhej a félelmed. Senki sem fog 2014-ben 1980-as évekbeli szinten filmet csinálni, ezt józan paraszti ésszel ki lehet találni. Az aggodalmad annyira abszurd, mintha attól félnél, hogy a Sky City vájogház lesz, csak mert az építkezésnél agyagot is használnak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.