Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tönkretették a kultikus sisakot. :( Minek behozni a letisztult formákat, ha egyszer pont attól volt cool a Star Wars, hogy minden sisak sokrétegű, éles szögekkel zárt, 80-as éveket idéző alkotás volt.

Nem azt mondom, hogy nem szép, hanem azt, hogy nem annyira cool, mint az eredeti sisakok. Szépség és coolság között nagy az űr.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kultikus hajókat is át fogják alakítani, mint ahogy ezt már láthattuk. Szerintem erre fel lehet készülni. Az SW világ evolúciójába ez bele tartozik. A régi formák megmaradnak a régi filmek védjegyének. Talán mégse fognak szolgaian lemásolni mindent ugyanúgy ahogy régen volt, ennek pedig örülök. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kultikus hajókat is át fogjál alakítani, mint ahogy ezt már láthattuk. Szerintem erre fel lehet készülni. Az SW világ evolúciójába ez bele tartozik. A régi formák megmaradnak a régi filmek védjegyének. Talán mégse fognak szolgaian lemásolni mindent ugyanúgy ahogy régen volt aminek én nagyon örülök.

 

Amolyan egyik szemem sír, másik nevet kategória. Alapvetően ez egy szép sisak, a Legacy képregényt idézi, de a Tron látványvilágát nem kell behozni, mert az Trón, ez meg nem Trón. Bizonyára minden hajót átalakítottak, ez már a romboló folyosóján is látszik. Alapvetően most ez a divatirányzat, hogy a telefonunktól kezdve a TV készülékig minden eszköznek a formavilága letisztult, hiszen maga az Iphone generáció az, ami a nívót ebben a letisztultságban határozza meg. Szemben a 80-as évek pedig a szögletességről szólt, az industriális hangulatról. Mielőtt veleki behozza a prequelt (Naboo fighter és társai), jelzem, hogy az art deco...ez a sisak viszont egyértelműen a XXI. század újhullámos divatját lovagolja meg. Így a Star Wars megint veszít egy csöppet az egyediségéből, hiszen ez a formavilág jellemzi manapság a sci-fi filmeket.

 

Ugyanakkor a sisak bizonyossága annak a teóriámnak, hogy a Birodalom kőkeményen jelen van és volt az elmúlt 30 évben és fejlődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kifejezetten bejövős az új sisakdizájn. Nem várhatjuk el, hogy 30 év elteltével minden ugyanolyan maradjon. Az is fontos, hogy ne visszafelé lépkedjünk, hiszen a prequel-lel ellentétben most előre haladunk az időben. Valami modernebb kell, ami azért őrzi az eredeti hangulatát. Az első verzió számomra abszolút ilyen hatást kelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az új sisak túlzottan idegen formákkal bír elődjeihez képest, az a gond, ha a régi trilógiában látottra hajaz, akkor az. :D Nincs abszolút győztes.

Legyen kellően új, de hordozza magán elődje sajátosságait. A Phase I-es páncélnál ez szerintem jól működött (igaz, ott az volt az előd). Ha ezeknek a kritériumoknak megfelel az új dizájn, részemről elég annyi, ha jól néz ki a maga Star Warsos módján. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az új sisak túlzottan idegen formákkal bír elődjeihez képest, az a gond, ha a régi trilógiában látottra hajaz, akkor az. :D Nincs abszolút győztes.

 

Ha a régi trilógiára hajaz, az sose lehet gond.

 

Szerk.: Úgy látszik, hogy tényleg lesz havas bolygó az EPVII-ben és Han is újra felveszi a Hothon hordott hacukáját.

Egyébként aki látta a többi képet (fél tucat), azt írta, hogy Han két fegyvert fog hordani, legalábbis mind a két oldalán van fegyvertáska.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sok jedi növendék elfér még itt rajta kívül

De hát egy sem lesz. :)

 

Írországban forgattak egy erdőben, ott lesznek azok az ewok szerű lények. Szerintem a filmben a két helyszín közös, ide csak a romok miatt jöttek felvenni pár közelit. Az a teóriám, hogy Luke tényleg remeteként éli az életét ewok 2.0 lények között.

Daisy Ridley rátalál a helyre, meg vele együtt a Boyega után kajtató Birodalom is. Szemtanúk szerint az Írországi forgatáson rohamosztagosok harcoltak ewok (szerű) lényekkel, szóval ha a híreket összerakjuk, akkor egyértelmű, hogy azok a kis lények Luke-ot fogják védeni, talán éppen Istenükként tisztelik és amikor a Birodalom megérkezik erre az erdős bolygóra Daisy Ridley/Boyega karakterét követve, kitör a balhé.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttuk már ezeket az ewok szerű lényeket? Mert úgy írsz róluk. :) És mi van Luke az Endoron telepedett le? ;)

Nem láttuk, de sok mindent nem láttunk, ami most már egyértelműen benne lesz a filmben. Például láttunk egy konceptet Hanról vastag nagykabátban, láttunk a snowtrooper újabb verziójának a sisakját és korábban ezerszer hallottuk, hogy a Birodalom egyik támaszpontja egy hóval fedett bolygón lesz. Nem láttuk a havas bolygót, de sok dolog alátámasztja, hogy benne lesz a filmben.

 

Ennek megfelelően nem láttuk az ewok 2.0 lényeket, de felvettek jeleneteket Írországban, ahonnan kaptunk egy képet egy rohamosztagos statisztáról és aki beküldte a képet, az írta, hogy voltak ott még apró ewokok is, amit később annyiban módosított, hogy azokra hasonlítottak leginkább azok a lények, akik ellen a rohamosztagosok harcoltak. Tudjuk, hogy a szigeten csak Luke és Daisy Ridley karakterével forgattak egy jelenetet, aminek a hosszúsága a pletykák szerint kevesebb mint egy perc lesz. Tehát az egy külső helyszín a közelikhez és minden ami párbeszéd, az a stúdióban kerül(t) rögzítésre....mondjuk a képen látható egyik kőkupolát a stúdióban megépítették és a jelenet hátralévő részét már ott vették fel, de a külső képekhez kimentek a romokhoz. Szerintem az írországi erdős jelenet és a szigetes közelik jelenetek összetartoznak és mivel az írországi rohamosztagos statisztáról már kaptunk képet, így nem nehéz a dolgot összerakni.

 

szerk.: Fogság, remeteség...az most mindegy....bizonyára nem a Birodalom tartja fogságban, sokkal inkább lázasan keresi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy majdnem minden morzsára azt gondolom, hogy "-de jó! ez is jó ötlet! benne lehetne ez vagy valami nagyon hasonló!"

Ilyen simulékony lettem, vagy ennyire "éhes" vagyok? Ej srácok... készül a VII. epizód, ÓRIÁSI dolog ez, Én mondom! :yeah:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért vannak fenntartásaim a havas bolygóval és az ewok szerű lényekkel is. :) De ez csak azért, mert nem szeretném ha sokat másolnának a korábbi filmekből. egyébként pedig igen, egyre kevesebb idő van a premierig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért vannak fenntartásaim a havas bolygóval és az ewok szerű lényekkel is. :) De ez csak azért, mert nem szeretném ha sokat másolnának a korábbi filmekből. egyébként pedig igen, egyre kevesebb idő van a premierig. :)

Nyilván pontosan ezért teszik bele....nosztalgia miatt. Nem hiszem, hogy lesznek benne ewokok, inkább csak olyan lények, amik azokra nagyon emlékeztetnek. Lehetséges, hogy az eredeti Mcquarrie design fog itt is visszaköszönni.

Mondjuk azt tudni kell, hogy az ewokok az OT leggyűlöltebb részei (én imádom őket), éppen ezért szinte bizonyos, hogy a Disney nem követ el olyan öngyilkosságot, hogy a prequel/OT filmekből azokkal az elemekkel operáljon, amik közutálatnak örvendenek. Ennek tükrében ki is merem jelenteni, hogy szerintem sem ewokok, sem Jar Jar nem szerepelnek majd az EPVII-ben. Mondjuk az is biztos, hogy ha csak pletyka szinten is felmerülne Jar Jar cameója, máris esne az EPVII tetszészési indexe úgy 50 százalékot.

 

Szerk.: Itt megerősítették, hogy a jégbolygó lesz a Birodalom központja, ahol az új szuperfegyver épül, de nem csupa hó és jég az a bolygó, mert egy erdős rész is található majd rajta. Továbbá azt írják, hogy a kitweetelt robotkéz az inkvizitor keze, aki félig ember félig pedig robot, fekete köppenyt visel és az arca felét fém maszk takarja.

 

http://badassdigest.com/2014/08/15/exclusive-we-know-whose-star-wars-hand-jj-abrams-showed-us/

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen hangzik, bár ez az inkvizítor is haja kicsit Vader -re. Félig gép félig ember, fekete köpeny, fém maszk. :) Persze meglehet csinálni szuperre, én ebben bízok. Plusz ez a szuper fegyver már megint? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bejövős ez a rohamosztagos sisak, tükrözi a 30 évnyi fejlődést. Csak az nem értem, hogy ezen képek szerint a birodalom él és virul, fejlődik, technikai újítások vannak,van elég erőforrása, emberanyaga, mindene. Most az EP VI végén legyőzték, vagy nem? Azt hiszem sok-sok kérdésem van !!!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.