Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csak így a semmiből...BUMM!!! :clap: Mindjárt ki is bővítem a szekciót a címmel. Egyébként ez a cím két dologra utal:

1. Az Erőről kb. eddig semmit nem tudtunk, most ebbe fogunk belemászni de keményen.

2. Az, hogy kimaradt az Episode VII remélem nem azt jelenti, hogy egy merőben más SW -t akarnak csinálni mint az előző hat rész?!? Úgy értem az alapjai ne sérüljenek.

 

Egyébként tetszik a cím, nagyon pofás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy kimaradt az Episode VII remélem nem azt jelenti, hogy egy merőben más SW -t akarnak csinálni mint az előző hat rész?!? Úgy értem az alapjai ne sérüljenek.

Nem hinném, inkább csak azt, hogy az OT-re fog inkább hasonlítani, mintsem a PT-re, ami egybevág az eddig kiszivárgott információkkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább úgy vettem észre, hogy egy bizonyos érték felett már ciki számozni. Ez főleg a horror-sorozatoknál érhető tetten, amikből rendszerint mindig egy rakás készül és az első tagok még büszkén viselik a címben hogy ők a második, harmadik rész, aztán hirtelen elmaradnak a számok és jönnek az olyan címek mint a Hallowen H20, meg The Friday 13th: The Final Chapter és társai. Még a videojátékoknál is van egy hasonló trend. A legújabb Assassin's Creed például már csak simán Unity, az ötös epizódszám nélkül.

Szerintem egyszerüen arról van szó, hogy bénán, rókabőrnek hangzik ha valamit úgy mutatnak be, hogy az egy franchise hetedik része. Azt pedig kizártnak tartanám hogy ne lenne benne az úszószövegben. A Birodalom visszavágnál és a Jedi visszatérnél is benne volt, pedig a cimüknek, logójuknak nem volt a hivatalos része a számozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már végképp fura a többi legendás film mellett látni ezt az új címet. :) Ki gondolta volna?

 

EDIT: Még annyit hozzátennék, hogy ha a sztoriról írtok azt inkább a "Történet" topikban tegyétek, mert ott legalább egy helyen lesznek ezek a fejtegetések.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most sikerült megnyugtatnotok, az úszószövegben legyen benne az a lényeg, a promozásból ha kihagyják engem abszolút nem zavar. Ebbe még nem is gondoltam bele amit Bomarr írt a számozásokról, de nagyon igaz.

 

Nagyon örülnék ha tényleg jönne egy teaser még novemberben, ha csak egy képet is látunk az új filmből már elégedett leszek (csak ne olyan legyen mint a Rebels első teasere volt :D ).

 

Tényleg nagyon jó így ránézni a fórumra, hogy mind a 7 résznél van cím :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a címadás valami telitalálat lett! Egyszerre mutatja meg, hogy biza még alig láttunk abból valamit, amire a mindeható Erő képes, és hogy Luke elvonulásával nem volt ki képviselje a Sidiousék utáni hatalmi vákuumban. Remek húzás, és a magyar "Az ébredő Erő" is frappánsan hangzana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉBREDŐ ERŐ és nem az Erő ébredése (maradjunk magyarok és ne legyünk magyartalanok)

 

Ahogy nem a Jedi visszatérése, hanem A Jedi visszatér

 

Kikerült a fejezetszám a filmből? Ekkora baromságot. Ezzel egy gigászi hagyományt törnének meg, mintha csak valami spin off film lenne.

Ha a kúszó feliratban benne marad, akkor nem szóltam.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Sötét erők ébredése (dark force rising) címmel már megjelent könyvben Timothy Zahn által, akkor a legújabb film címe legyen ennek az ellenkezője Az Erő ébredése (the force awaken).

 

Szerencsére a magyar nyelvtant nem ilyen ad hoc módon alakítottták ki. "Hamán Józsi azt mondta, akkomán legyen nejaz hanem a másike"

 

Nekem nagyon tetszik a cím. :) Szerintem a legjobb magyar fordítás Az ébredő Erő lehetne.

 

10 pont

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Sötét erők ébredése (dark force rising) címmel már megjelent könyvben Timothy Zahn által, akkor a legújabb film címe legyen ennek az ellenkezője Az Erő ébredése (the force awaken).

De ez csak a regénycím magyar fordításánál működik, hisz az eredeti cím felemelkedésről szól. Az ep.7 címe ráadásul nélkülöz mindenféle pozitív vagy negatív előjelet: az Erő része a sötét és a világos oldal is. Nem derül ki, hogy ami "felébredt" az jó vagy rossz-e. Talán egyszerre mindkettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda ellentét amúgy.

Anakin mindig is a legnagyobb Jedi akart lenni és megmutatni a világnak, hogy mit is tud.

Luke meg már a legnagyobb Jedi, de esze ágába sincs fitogtatni tudását a galaxis népe számára, inkább elvonul a világ elől.

Micsoda kontraszt apa és fia között.

 

Zseniális J.J. zseniális... ha ez lesz a sztori, és jól oldod meg. Mivel nekem bejön.

Ezt az ellentétpárt nagyon szépen megfogalmaztad, egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik az új cím, jól illik az eddigiekhez. Előzetesen ködös, misztikus, aki nem ismeri a filmet, annak nem mond sokat. Az igazi értelmét majd csak a film megnézése és feldogozása után nyeri el.

 

ÉBREDŐ ERŐ és nem az Erő ébredése (maradjunk magyarok és ne legyünk magyartalanok)

Nem igazán látom, hogy miért lenne annyira magyartalan az "Az Erő ébredése" cím.

 

Ha a kúszó feliratban benne marad, akkor nem szóltam.

Szerintem ez szinte garantált, legalábbis remélem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán látom, hogy miért lenne annyira magyartalan az "Az Erő ébredése" cím.

 

 

Mert ahogy csoli1138 leírta, nem birtokos szerkezet van az angol szövegben.

 

Force awakens - ébredő erő

 

Rise of the Force - az erő ébredése

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig sem volt minden cím tükörfordítás, de nekem tetszik mindkét verzió.

 

Főleg a Csillagközi Invázió nem! :D

 

Egyébként igazad van, hiszen a JEdi Visszatér után a 3. résznek a Sith bosszút áll címet kellett volna adni, ehelyett teljesen kifordítva többes számba helyezték a sithet.

 

A Csillagok Háborúja is furcsány festene eredeti fordításban, ha Csillagháborúk címen futna.

 

A Baljós Árnyak pedig Fenyegető rém lenne.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ahogy csoli1138 leírta, nem birtokos szerkezet van az angol szövegben.

Ja, akkor az a baj, hogy szerintetek pontatlan lenne a fordítás. Az azért nem ugyanaz, mint a magyartalanság. ;)

 

Mondjuk az Ep.6-nál pont úgy van, hogy Return of the Jedi, mégis kiemelted, hogy nem lett volna jó az "A Jedi visszatérése" cím. :) Egyébként utóbbival maximálisan egyetértek, szerintem is jobban hangzik az "A Jedi visszatér". ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez csak a regénycím magyar fordításánál működik, hisz az eredeti cím felemelkedésről szól. Az ep.7 címe ráadásul nélkülöz mindenféle pozitív vagy negatív előjelet: az Erő része a sötét és a világos oldal is. Nem derül ki, hogy ami "felébredt" az jó vagy rossz-e. Talán egyszerre mindkettő.

 

 

Valószínűsíthető, hiszen ismét előtérbe kerülnek az erővel bíró személyek. De viszont a valhallások elég szabadon fordították a címet, a szukits meg ugyanígy kiadta. Talán még az agave-soknak igazuk lesz abban, hogy újra kellene fordítani az sw könyveket. Igaz, hogy csak az eredeti trilógiát fogják felújítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is Az Ébredő erő tetszene legjobban mint magyar cím.

Legjobb cím lenne...imádnám, de ismerve a hazai címadási szokásokat, valami ilyet kapunk majd:

 

- A titokzatos energia felbukása

- Rejtélyes hatalom

- Megnyilvánuló erő

- A hatalom felemelkedése

- Féktelen energia

- Az energia fellángolása

- Az erő diadalmaskodása

- Felbukkanó izom

- Hatalmasra növekedő hatalom

- Az erő erősödése

- Feltörő akarat

- Felkelő hatalom

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.