Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De akkor nem tagadták volna le egyértelműen, hogy az a Tatooine lenne.

 

Egyébként nem tudom. Erősen hajaz rá, ez tény. Ez gondolom kellett a nosztaliga faktor miatt is. Másrészt engem lehet az zavart volna egy picit, ha megint a Tatooinról indítunk. Mindig minden jelentős dolog ezen a bolygón történik? :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért olyan elképzelhetetlen 2 sivatagos bolygó? Földön sem csak egy sivatag van! Sőt, ennek az új bolygónak, lehet, hogy csak egy része sivatag... ahol az események jelentős része játszódik majd. Engem nem érdekel, hogy a messzi messzi galaxisban legalább két sivatagos bolygó van.

De ugye az megvan, hogy a Galaxis nem a Föld, és Star Wars meg nem az élet, és az eddigi Star Wars filmekben minden új bolygón volt valami új, ami jellegzetessé tette. Jakkuban az eddig látottak alapján a Tatooine-hoz képest semmi új nincs, és semmi igazán jellegzetes. Mert ugye már van két sivatagos bolygónk, Tatooine mellett ott van Geonosis is. De gondolom nem mondok újat, hogy a vak sem keverné őket össze.

A trailerben látható a képek viszont simán lehetnének tatooine-i képek is, a roncsok akár ott is a homokba fúródhattak volna. Nem a véletlen műve, hogy eddig nem igazán kételkedtünk abban, hogy ez nem a Tatooine. Ez eleddig szimplán rohadtul fantáziátlan. Márpedig engem érdekel, hogy fantáziátlan lesz-e az új Star Wars a bolygók terén (őszintén szólva, semmilyen földi világot nem akarok látni, nem akarok Tatooine 2.0-t, Hoth 2.0-t, Endor/Yavin 2.0-t, én az ep1-2-3 és a TCW fantáziával teli, idegen világait akarom látni), vagy sem (sajnos az eddigiek alapján ez gyenge pontja lesz a filmnek). Ha téged nem érdekel, váljék egészségedre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőő... Több állat jelent meg az ő két filmjében, mint addig az összes Star Trekben együtt (mivel állat legfeljebb ló volt). És baromi sok új humanoid idegent is behozott. Egy maszkmester szerint több maszkot készítettek csak a 2009-es filmhez, mint az első négy Star Trek mozihoz. Szóval szerintem ezen a téren nem lesz gond. Én inkább azon aggódom, hogy túlzásba viszik az új fajokat és alig fogunk látni a régiek közül, mert sajnos ez jellemző volt az Abramsféle Trekeknek. A paci ezen fele pedig nem lenne nyerő.

 

Én is így gondoltam, de mivel nem vagyok nagy ST fan és jelentősen keveset láttam mind a régi filmekből(illetve 1t sem) mind a sorozat részekből nem mertem ezzel érvelni :)

 

Én remélem hogy nem a Tatooine. Túl kicsi lenne már a galaxis. Jeges bolygóból is legalább kettőt kaptunk és szerintem az például teljesen rendben volt (most igy fejből meg nem mondom a nevét de a TCW első évadában volt az egyik).

 

Orto Plutonia :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Geonosis is egy sivatagbolygó, még sem lehet összekeverni a Tatooine-nal még álmunkból felkeltve sem. :)

De ahhoz CGI-zni kéne meg szűrökkel babrálni. Abrams mondta hogy ő viszont ezt a western hangulatot, illetve azt a kézzel tapinthatóságot szeretné megidézni ezzel a helyszinnel, amiről elhiszed hogy tényleg ott van. Ebbe ez aligha férne bele. Nyilván nem túl szerencsés dolog, mivel láthatóan kreativ oldalról nem sok minden lett belerakva ahhoz képest hogy új bolygó, de szerintem érdemes adni egy esélyt ennek az ötletnek. Én a TCW első évada előtt simán azt mondtam volna hogy marhaság még egy jégbolygóval előjönni, aztán pont a Trespass lett a leghangulatosabb rész abban az évadban.

Azt meg nehezen hiszem hogy az új név csak trollkodás lenne.

 

Ha helyszínekről van szó újszerűség fronton az MSW-n többször leírt egzotikus városban érdemes bizni. Én legalábbis azt teszem. A leírások alapján elég pazar lesz. Márha ez pont nem kamu :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ugye az megvan, hogy a Galaxis nem a Föld, és Star Wars meg nem az élet, és az eddigi Star Wars filmekben minden új bolygón volt valami új, ami jellegzetessé tette. Jakkuban az eddig látottak alapján a Tatooine-hoz képest semmi új nincs, és semmi igazán jellegzetes. Mert ugye már van két sivatagos bolygónk, Tatooine mellett ott van Geonosis is. De gondolom nem mondok újat, hogy a vak sem keverné őket össze.

A trailerben látható a képek viszont simán lehetnének tatooine-i képek is, a roncsok akár ott is a homokba fúródhattak volna. Nem a véletlen műve, hogy eddig nem igazán kételkedtünk abban, hogy ez nem a Tatooine. Ez eleddig szimplán rohadtul fantáziátlan. Márpedig engem érdekel, hogy fantáziátlan lesz-e az új Star Wars a bolygók terén (őszintén szólva, semmilyen földi világot nem akarok látni, nem akarok Tatooine 2.0-t, Hoth 2.0-t, Endor/Yavin 2.0-t, én az ep1-2-3 és a TCW fantáziával teli, idegen világait akarom látni), vagy sem (sajnos az eddigiek alapján ez gyenge pontja lesz a filmnek). Ha téged nem érdekel, váljék egészségedre.

+1!!! Egyelőre ezt én is így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig minden jelentős dolog ezen a bolygón történik? :)

Szerintem elég túlzás lenne azt állítani még egy ep7-es tatooine-i jelenés után, hogy mindig minden jelentős esemény itt történne, hiszen azért éppen elég jelentős esemény történt a Naboon, a Coruscanton, a Geonosison, a Kaminón, az Endoron. De a Skywalkereknek fontos része a Tatooine. Én pedig nem látok sok különbséget vagy értelmet abban, hogy bevezetnek egy Tatooine 2.0-t, amin azért mégis csak van egy másik Skywalker. Most ez tényleg jobb, hogy nem a Tatooine, de egy másik totál ugyanolyan sivatagbolygó, csak nem nevezik Tatooine-nak? Szerintem ez a fantáziátlanság netovábbja.

Szóval nagyon remélem, hogy Jakku azért többet fog mutatni néhány roncsnál, vagy azok a roncsok nagyon jellegzetesek legyenek. Mutasson valami olyat, ami biztosítja, hogy nem keverem össze a Tatooine-nal. Építészetében, állatvilágában, akármiben. Vagy ahogy írtad, éppen abban, hogy nem csak egy éghajlattal bír.

 

Én remélem hogy nem a Tatooine. Túl kicsi lenne már a galaxis. Jeges bolygóból is legalább kettőt kaptunk és szerintem az például teljesen rendben volt (most igy fejből meg nem mondom a nevét de a TCW első évadában volt az egyik).

Orto Plutonia, számomra nem is a TCW legjobban sikerült bolygója. De ott legalább sikerült sziklákkal, némileg jellegzetes állatvilággal különbséget tenni. Ha ott is csak néhány Venator és Keselyűdroid roncsa jelentené a különbséget, még ennyire sem tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abafar kimaradt a sivatagos listáról. Tudjátok, 5. évad D-Squad story.

Igaz, ami igaz. És az is eléggé eltért a másik kettőtől. :)

 

Én azért egy premier utáni sörbe fogadnék hogy csípni fogjátok :)

Az esély megvan rá, ha tudnak valami újat adni, valami egyedi jellegzetességet. A roncsok jó kiindulópont, bár az a bajom vele, hogy ez csak a Birodalom korszakától számíthat egyedinek, mivel az előtt nem igazán voltak Birodalmi csillagrombolók és T-65 X-Szárnyúak (tök jó, hogy mostantól típuskülönbséget kell tenni, melyik X-Szárnyúra gondolunk :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ugye az megvan, hogy a Galaxis nem a Föld, és Star Wars meg nem az élet, és az eddigi Star Wars filmekben minden új bolygón volt valami új, ami jellegzetessé tette. Jakkuban az eddig látottak alapján a Tatooine-hoz képest semmi új nincs, és semmi igazán jellegzetes. Mert ugye már van két sivatagos bolygónk, Tatooine mellett ott van Geonosis is. De gondolom nem mondok újat, hogy a vak sem keverné őket össze.

A trailerben látható a képek viszont simán lehetnének tatooine-i képek is, a roncsok akár ott is a homokba fúródhattak volna. Nem a véletlen műve, hogy eddig nem igazán kételkedtünk abban, hogy ez nem a Tatooine. Ez eleddig szimplán rohadtul fantáziátlan. Márpedig engem érdekel, hogy fantáziátlan lesz-e az új Star Wars a bolygók terén (őszintén szólva, semmilyen földi világot nem akarok látni, nem akarok Tatooine 2.0-t, Hoth 2.0-t, Endor/Yavin 2.0-t, én az ep1-2-3 és a TCW fantáziával teli, idegen világait akarom látni), vagy sem (sajnos az eddigiek alapján ez gyenge pontja lesz a filmnek). Ha téged nem érdekel, váljék egészségedre.

 

Fogalmazzunk úgy, hogy kevésbé érdekel mint sem a film egésze és az érzés, amit majd kivált belőlem. Persze tökéletesen elfogadom az érvelésedet. Emlékszem, hogy erre már többször is hivatkoztál, és hogy mennyire szívügyed az idegen világok (valóban idegen és fantáziadús és nem a Földre hajazó bolygók) megléte egy filmben/sorozatban. Megjegyzem nyilván én is örülök, ha egy bolygó elüt a földi tájaktól és látszik, hogy van benne fantázia. Legjobb példa a StarGate, főleg a CSK-1 de az Atlantisz esetében is gyakori volt az erdő erdő hátán bolygó... meg egyébként is, a bolygók jelentős része akár a Föld is lehetett volna, semmi idegen nem volt benne, vagy esetleg valami nagyon minimális. Oké, ezek egy mozifilmhez képest jóval kisebb költségvetésű tévé sorozatok, de a kreativitást és a fantáziát nem feltétlen mérik pénzben. És emlékszem, hogy te is többször utaltál a témában a StarGate sorozatokra. Teljesen érthető. Én nem is akarom a magam nézőpontját másra erőltetni.... annyit mondtam, hogy engem nem fog különösebben zavarni, ha másik bolygó de mégis nagyon Tatooinra hajaz. De továbbra is tartom azt az állításomat, hogy okozhat még meglepetés az a bolygó. Amiket eddig a teaserekben láttunk tényleg eléggé tatooinos volt, ezzel egy pillanatig sem vitázom, mint ahogy egyáltalán nem is vitáztam ;)

 

Bomarr +1

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az esély megvan rá, ha tudnak valami újat adni, valami egyedi jellegzetességet. A roncsok jó kiindulópont, bár az a bajom vele, hogy ez csak a Birodalom korszakától számíthat egyedinek, mivel az előtt nem igazán voltak Birodalmi csillagrombolók és T-65 X-Szárnyúak (tök jó, hogy mostantól típuskülönbséget kell tenni, melyik X-Szárnyúra gondolunk :D).

Plusz esetleg a történelmével is kavarhatnának. Nem tudom hogy ez végül kánon maradt-e mert nem követtem de azt tudom hogy eredetileg úgy volt hogy Kaminot például egy globális éghajlatváltozás miatt lepte el a víz. Érdekes lenne ha a kérdéses romhegyeket termelő csata előtt mondjuk még ez a Jakku is egy élhető világ lett volna, aztán a bevetett fegyverek jellege miatt változott volna meg a klima és emiatt sivatagosodott el. De ezt most csak igy hasból mondom, igazából mindegy csak ha Rey valami érdekeset mesélne a Jakkuról biztos hogy tudna olyan nyomot hagyni bennünk ami miatt élesen elkülönitenénk a Tatooine-tól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút Bomarral értek egyet. Bevallom, hogy én már az első teaser után sem voltam benne biztos, hogy ez a Tatooine, még ha kísértetiesen hasonlít is rá. Simán lehet két hasonló bolygó, a kulcs nyilván az, hogy legyen saját karaktere az új planétának. Bár rögtön tudok mondani még egy hasonlóságot: Kylo Ren amikor fojtogat, mintha mögötte egy párologtató gép lenne, nem?

 

Ettől függetlenül, nem várom el, hogy alapvetően a karakterek felvázolására használt két teaser olyan mélységet adjon egy bolygónak, ami alapján meg tudjuk állapítani, hogy tuti Tatooine koppintás lesz, vagy épp nem. Én bizakodó vagyok: ha echte ugyanolyan lenne, mint a Tatooine, aligha nem az lenne, tehát valami nagyon fontos különbség biztos lesz közöttük, ami miatt úgy döntöttek, hogy behoznak egy új bolygót.

 

Zoli! Köszönet az összefoglaló cikkért! Én biztos nem tudtam volna így összeszedni. Bár egy kicsit nekem is furcsa volt, hogy a helyenként még csak erősen spekuláció szagú fejtegetéseket kész tényként kezelted. :) Azzal együtt, hogy szerintem nagyon jó százalékban betalált az írás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jakku:

Szerintem ez egyelőre némi gyenge pont. Akár a Tatooine--ról van szó más néven, akár egy teljesen más, de nagyon Tatooine-szerű bolygóról, mindenképp elég fantáziátlan lenne. Engem nagyon egyik se zavarna, de kicsit azért bármelyik igen. :) Az viszont tény, hogy egyelőre csak egy kicsiny szeletét láttuk, szóval sokféleképp lehet még egyedivé tenni. Más tájakkal, más lényekkel (intelligens és/vagy nem), háttértörténettel stb..

 

Új fajok:

Én is úgy gondolom, hogy annyira nem hiányoznak ezek. Állatokszerűségekből felőlem jöhetnek újak, úgyis kb. csak érdekességképp és színesítésnek vannak. Értelmes fajokból viszont nem szívesen látnék már újakat. Így is van bőven már a SW-ban és rengetegről alig tudunk valamit. Inkább a már létező, de eddig vajmi kevés szerephez jutó fajokból legyenek domináns képviselők, mintsem megint behozzanak olyan újakat, amik aztán nem kapnak elég teret, csak beállnak a sorba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetes, hogy a Földön sem egy sivatag van, és így a messzis-messzi galaxisban sem egy sivatag bolygó létezik (ahogy a Geonosissal semmi probléma sincs, és megvalósításában, színeiben, és ami talán a legfontosabb, hangsúlyozásában teljes mértékben eltér a Tatooine-tól). A valóságtól elszakadva egy kicsit, a Mese szempontjából (ami nekem fontosabb) viszont érdekesebb kérdés az, hogy megéri-e végül is "főbb szerepbe" helyezni egy (eddigi képeken, felvételeken legalábbis) a Tatooine-re kisértetiesen hasonlító új sivatag bolygót, miközben a történet jelenlegi mozgatórugója is valahova oda pattan ki (ha tartom magam ahhoz az elképzelésemhez, hogy Jakku=Tatooine), hogy ennek a Tatooine-nak azért még is csak van egy valamennyire meghatározhatatlan vonzása, mert bár gazdaságilag és politikailag sosem volt és lett központi fekvés a galaxisban, a Kiválasztott innen indul el, a fia itt nő fel, és egy ismeretlen gonosz most itt kutatja egy rég volt Erőhasználó egykori ereklyéjét... Ha csak ennyi szerepe is van ebben a részben, akkor is érhet minket egy olyan érzelmi ív, ami mellett nehéz elmenni, és még nehezebb kijelenteni, hogy márpedig ezen a bolygón történik minden, elég belőle, mikor lássuk be semmi, a galaxis számára kézzelfogható esemény a Tatooine-on nem történt. Csak de. Igen. Mégis. Történt. De az számomra a mese sajátja, így, ezzel a sok véletlennel együtt. Szóval ehhez a témához részemről csak annyit, hogy teljes mértékben eltudok fogadni egy új sivatagos bolygót, akkor is, ha nem lesz jelentős különbség a Tatooine-hoz képest, mivel azonban látványosan nem szakadunk el a Skywalker "hagyatéktól" ebben a részben sem, így a Tatooine-nak is velünk kell maradnia, ez olyan izé... Erő dolog.

 

-----

 

Fuu, visszaolvasva, sajnos zagyva, de nem tudom átfogalmazni. Röviden: nem tudom kijelenteni, hogy minden a galaxisban csak a Tatooine-on történik. Egyértelműen jelentéktelen bolygó, gazdaságilag és politikailag, van azonban egy különös vonzása, az Erőt és a Skywalkereket tekintve, mesés módon mindig eljutunk ide. Kár volna ezt az ívet veszni hagyni, bár eltudom fogadni, ha az ilyen jellegű mesés vonalnak nem szavaztak pontot a forgatókönyvben.

Szerkesztve: - Forceuser
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még rettenetesen keveset láttunk a bolygóból és ha már Geonosis-Tatooine jelentős különbségeit nézzük na már most ahova Padmé lezuhan EP2-ben az szerintem semmiben sem különbözik a Dűne-tengertől, így lehet, hogy a Jakku-n is van a Tatoonie-hoz hasonló rész és mit ad isten pont ezek vannak a trailerbe, de többi része markánsan elkülönül tőle és akkor mindenkinek meg lesz az öröme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyire biztos ez a május elsejei trailer? Azt tudjuk már mi lesz benne? Telejsen új jelenetek vagy az új teaser bővítettje?

Mind jó kérdés!

Engem is ezek foglalkoztatnak, mert hihetetlen hogy 2 előzetest is kaphatunk 2 héten belül, és hihetetlen hogy 3 előzetes lenne 7-8 hónappal a premier előtt.

Persze nem bánnám..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyire biztos ez a május elsejei trailer?

 

Ezer százalék. Az Avengers 2 elött mutatják be. Már novemberben igérték.

 

 

A sivatagos bolygóról meg annyit hogy engem nem zavar hogy nem a Tatooine. Majd a film után kiderül milyen célja volt a behozatalának.

 

Viszont ami annyira nem jönne be hogy Kylo Ren egy Solo-gyerek. Azt már ellőtték hogy egy Skywalker(anyja lévén az) átáll a sötét oldalra. Újat kérnék.

 

Amire meg én várnék megnyugtató magyarázatot az Anakin fénykardjának áthelyeződése a Bespinről a Jakkura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, öregek: korábban szó volt róla,hogy ebben még Ők a főszereplők és a 8tól veszik át a stafétát. Ez áll még?

Valami rémlik hogy ezért is kellett a forgatókönyvet átírni..hogy is van ez?

Ez már nem áll. Egy cáfolt kémjelentésben szerepelt. Mark Hamill megerősítette, hogy a régi trió csak mellékszereplő lesz és elsősorban a kontinuitás miat lesznek a filmben. Az igazi főszereplők az új arcok lesznek. Ezt a két teaser és a megerősített kémjelentések is igazolták: majdnem 30-40 percet kell majd várni mire az első régi trilógiás arc felbukkan.

 

Új trailer tuti lesz, viszont én arra számítanék, hogy lesz pár visszaköszönő jelenet benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már nem áll. Egy cáfolt kémjelentésben szerepelt. Mark Hamill megerősítette, hogy a régi trió csak mellékszereplő lesz és elsősorban a kontinuitás miat lesznek a filmben. Az igazi főszereplők az új arcok lesznek. Ezt a két teaser és a megerősített kémjelentések is igazolták: majdnem 30-40 percet kell majd várni mire az első régi trilógiás arc felbukkan.

 

Új trailer tuti lesz, viszont én arra számítanék, hogy lesz pár visszaköszönő jelenet benne.

Aha, sejtettem, köszi.

Hallottál valamit az új trailerről, vagy csak remény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új trailer tuti lesz, viszont én arra számítanék, hogy lesz pár visszaköszönő jelenet benne.

Szuper! Remélem ez már mélyebb lesz és valódi újdonságokat is fogunk látni mint pl. valóban újszerű idegen bolygókat, ja és jöhetnének párbeszédek is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodtam, hogy Boyega motivációit talán az alapozná meg leginkább, ha a véres kezű rohamosztagos barátja azért halna meg, mert szembeszegült a paranccsal. Ha mondjuk a falu népének ellenállása miatt sérülne meg, akkor Boyega kevésbé lenne talán kiakadva a First Orderre vagy Kylo Renre. De lehetne mondjuk az, hogy Ren saját maga végzi ki a parancs megtagadót, és ez sokkolja Boyegát (a falu elleni tettekkel kiegészülve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.