Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem viszont teljesen lényegtelen, hogy férfi vagy nő lesz a főszereplő. Legyen jó és érdekes karakter. Egy karakter érdekességét pedig szerintem a legkisebb mértékben sem befolyásolja, hogy mi a neme. Egyébként tényleg kicsit OFF ez ide de még szerintem belefér és ugyis mindjárt kifullad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem célom mást látni a szavaidba, mint ami mögötte rejlik. Abból, hogy minden érvet nélkülözve számodra egy férfi jobban tud érvényesülni egy nőnél az akciójelenetekben, csak mert nem csíped az amazonokat, nem sok mást enged feltételezni. Egy nő ugyanúgy tud bánni a sugárvetővel, fénykarddal, vagy vadászgéppel, mint nemtársa. A TCW-s dologba nem mennék bele, főleg nem ebben a topikban, de tisztán látszik, hogy csak felszínes ismereteid vannak a sorozatról. Szerencsére az egyik legfőbb jellemzője épp az, hogy rombolja az idióta sztereotípiákat az ártatlan, védtelen nők gyámoltalansága és harcképtelensége kapcsán (mellesleg jóval mérsékeltebben, de a 6 film is). Ha valami, hát épp az SW egyik mondanivalója az, hogy a külső fizikum semmit nem jelent, az Erő nem az izmokban rejlik. Ezért könnyen megeshet, hogy egy pehelysúlyú kislány, egy zöld törpe, vagy egy 83 éves vénember gond nélkül leamortizál akár egy 150 Kg-s izomembert is. De a való életre is jellemző, hogy a nyers erő nem minden. Az Alien széria vagy a Terminátor 2 pedig nagyon jó példák. Nem a művek összehasonlításáról van szó, hanem arról, hogy a sokak által "férfi szerepnek" ítélt feladatokat a női karakterek is gond nélkül végre tudják hajtani, legyen szó horrorról, vagy űroperáról.

Egyébként (a másik hsz kapcsán), emlékeim szerint Leia szorította ki az életet Jabbából, és nem egy rohamosztagost szedett le a 3 film során. Arról nem is beszélve, hogy Padmé sem ódzkodott, ha be kellett piszkolnia a szenátori szerelését. Azért, mert a filmekben nem jutott fénykardpárbaj egy női Jedinek sem, vagy mert a komolyabb akciójelenetek férfiak köré építenek, még nem vonnék le téves következtetéseket. Nem azért összpontosulnak a dinamikusabb jelenetek főként a férfiak köré, mert nőkkel nem működnének, vagy mert harmat módon harcolnak... azért nem, mert George Lucas nem ezt a szerepet szánta nekik. Ilyen egyszerű. De a már említett animációs sorozatból kiderül, hogy nem hímsoviniszta az öregúr és a női karaktereket is kemény akcióorgiákba küldi, akik természetesen gond nélkül helytállnak.

Akkor ezennel meghajolok, legyen igazad, és legyen egy érdekes női főszereplője az új részeknek, aki jól bánik a fénykarddal és más egyebekkel. ;););)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez aztán kemény érvelés volt... Olvasd el a legutóbbi hsz-emet is, ott kicsit bővebben kifejtettem a dolgot.

Olvastam, ugyanaz a véleményem arról is, a többit pedig a srácok remekül leírták, amíg nem voltam itthon.

 

Az az igazság, hogy jelenleg én sem vágtam hanyatt magam az éljenezéstől a "feltételezett" női főszerepló miatt, de ha sikerül egy jó színésznőt kiválasztani a feladatra akkor ez akár működhet is!

Csatlakozom Bomarrhoz, érdekes és jó karaktert kell írni, és akkor mindegy, hogy mi a neme, pláne, hogy "jó" színésznő játssza-e :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom Bomarrhoz, érdekes és jó karaktert kell írni, és akkor mindegy, hogy mi a neme, pláne, hogy "jó" színésznő játssza-e :P

 

Örülök, hogy csatlakozol Bomarrhoz, bár mintha lényegét tekintve én is ugyan azt írtam volna le ;) ;)

Szerintem hiába ír egy remek író király és érdekes női karaktert, ha a színésznő nem jó, akkor megette a fene az egészet, szóval igenis fontos a jó színésznő is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt gondolom, hogy nem mikiwan hibája, hogy így látja a dolgokat, sokkal inkább az évtizedes filmkultúra folyamatos női nimbusz rombolásáé. Sajnos nagyon sok filmben holmi kellékként tekintenek a női fő/mellékszereplőre, aki dekoratív, és ezzel már biztos, hogy eladhatóvá teszi a filmet. Ebből fakad szerintem, hogy a filmiparban több a tehetségtelen színésznő mint színész, mert előbbieket gyakran tehetik be dekoratív szereplőként a filmbe, mint utóbbiakat - bár arra is biztos volt példa.

 

Lényeg a lényeg: attól, hogy az elmúlt években sok ilyen filmet láthattunk, ahol kvázi ledegradálták a nő színésznőket egy még csak kicsit sem burkolt férficsalogató eszközre, még igen is létezik ellenpélda, ahogy azt alább fel is hozta jó néhány ember. De ide lehetne még sorolni a Fekete Hattyút, vagy mondjuk nálam Lara Croft = Angeline Jolie is remekül működött főszereplőként, sőt, akár a Helpet is tudnám említeni, ahol szinte az összes fontosabb szereplő hölgy volt.

 

De hogy ne legyek off: szerintem igen is működhet a női főszereplős elképzelés, főként - ahogy arra Bomarr is rávilágított - hiszen itt az Erővel gyakorlatilag a törékeny alkat sem lehet "kifogás". Teljesen más típusú filmek jönnének, az biztos, de minden a megvalósításon múlik. Attól, hogy női főszereplő lesz (ha így lesz egyáltalán), még ugyanannyi esélye van jó filmnek lenni, mintha férfi lenne az a bizonyos központi karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... kvázi ledegradálták a nő színésznőket egy még csak kicsit sem burkolt férficsalogató eszközre...

 

Pontosan. Nekem egy szó jut eszembe: eyecandy. Amikor is ugye tök mellékes, hogy az adott színész (legtöbb esetben nő) valóban tud-e színészkedni, elég hogy jól néz ki, és már be is vágják az adott produktumba nézőcsalogatóként. Szerintem jó példa erre Megan Fox. Bár nála vannak azért jóval tehetségtelenebb szép "színésznők" is.

 

De én valahogy továbbra sem tartom valószínűnek, hogy valóban női fő-főszereplőre számíthatunk az új trilógiában, ez inkább csak egy felmerült elképzelés a rajongók körében... de majd meglátjuk. Természetesen jól felépített és főszereplők közé helyezett női karakterre (esetleg többre) ahogy a korábbi Trilógiákban itt is szükség lesz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Nekem egy szó jut eszembe: eyecandy. Amikor is ugye tök mellékes, hogy az adott színész (legtöbb esetben nő) valóban tud-e színészkedni, elég hogy jól néz ki, és már be is vágják az adott produktumba nézőcsalogatóként. Szerintem jó példa erre Megan Fox. Bár nála vannak azért jóval tehetségtelenebb szép "színésznők" is.

 

De én valahogy továbbra sem tartom valószínűnek, hogy valóban női fő-főszereplőre számíthatunk az új trilógiában, ez inkább csak egy felmerült elképzelés a rajongók körében... de majd meglátjuk. Természetesen jól felépített és főszereplők közé helyezett női karakterre (esetleg többre) ahogy a korábbi Trilógiákban itt is szükség lesz.

 

A nöknek mindíg is nagy szerepe volt a SW-ban. A prequel-ben Padme esetleges elvesztése motiválta a Anakint a tetteiben, melynek következtében az egész galaxis megszívta. A klasszikus esetében Leia férfi hóseinket Luke-t, Han-t, Vader-t motiválta, szerelmi és rokoni szálakon keresztül, mely szintén óriási hatással volt a galaxisra. Ha Carrie Fisher és Mark Hamill nem lennének már vén csontok, az ep VII-ben akár egy testvér harc kibontakozását is láthatnánk (Luke átáll a sötét oldalra, Leia próbálja visszafordítani), esetleges Luke, Leia fénykardpárbajjal, de ennek nem sok esélyét látom. Én szívesen fogadnék egy fénykardforgató nőt fószerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nöknek mindíg is nagy szerepe volt a SW-ban.

 

Én ezt egy percig sem cáfoltam! Egyetértek azzal, amit velük kapcsolatban leírtál... szó sem volt részemről az ellenkezőjéről.

 

Ám egy Luke átáll a sötét oldalra opciót remélem kihagynak majd... meglehetősen elcsépelt lenne Anakin után. Voltaképpen sohasem tetszett az ötlet, amiben Luke-ot átállítják a sötét oldalra. Pont őt? Na ne, ezt pláne Anakin után ne játszák meg még egyszer. Ráadásul az Uralkodó a VI. részben végig arra játszott, hogy Luke-ot állítsa maga mellé Vader helyére, de Luke ellenállt!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ot csak egyféleképpen lehet a Sötét Oldalra állítani. Ha a halálát követő eltűnése után a ruháját leteszik valami árnyékos helyre. :D

De ezt nyilván senki sem fogja megjátszani. Lucasra a Halálcsillagot leszámítva nem jellemző az önismétlés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ot csak egyféleképpen lehet a Sötét Oldalra állítani. Ha a halálát követő eltűnése után a ruháját leteszik valami árnyékos helyre. :D

De ezt nyilván senki sem fogja megjátszani. Lucasra a Halálcsillagot leszámítva nem jellemző az önismétlés.

Pont ez az. A Halálcsillagot is ismételte, és szinte pont ugyanúgy pusztíttatta el, mint elődjét, ugyanúgy kisrepülőkkel, csak a Jediben nem belelőni kellett egy nyílásba, hanem belerepülni. Meg ha azt vesszük, rengeteg a párhuzam a prequel és a klasszikus trilógia közt is, úgyhogy nem lennék meglepve, ha a sequel arról szólna, hogy egy újabb If You Skywalker Jedivé válását követnénk végig (jól bevált recept). Persze remek női karakterekkel megspékelve. :)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a helyzet ezzel a dagobah-i barlanggal, ami olyan jól leárnyékolta Yoda erejét, hogy az uralkodó egy semleges foltot látott az erőben, nem pedig Yoda erejét. Van erről valami forrás, elképzelés, magyarázat? Ez a sötét oldal valamilyen leképeződése, ráadásul a Birodalom visszavágban, amikor Luke megküzdött a saját sötét oldali énjével (Vader maszk alatt Luke arca), ez valami esetleges jövöképet, sorsvonalat vetített előre Luke számára, hogy az apja sorsára juthat (tudom a Jedi végén nem állt át, nem teljesítette be), de egy lehetséges jövő volt számára, és maradt is szerintem. Lehet hogy a 7. részben lesz szerepe. (valamilyen hiteles gonosz kellene !!!)

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Guillermo Del Toro elmondta, hogy nem fogja rendezni a filmet. Bár volt egy telefon hívása állítólag ez ügyben, viszont sok projektje van, elfoglalt... Gyerekek! Ezek be vannak sz*rva ettől a filmtől! :D Azt még elárulta, szerinte ki lenne az ideális választás: Brad Bird.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brad Bird neve egyre többször hangzik el, de szerintem ő kevés ehhez a grandiózus vállalkozáshoz. Remélem, mégis Abrams lesz, csak húzni akarta a rajongók agyát. :) (a remény hal meg utoljára)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brad Birdnél mondjuk sejteni lehetne, hogy elrontani valszeg nem fogja, mert nem rossz rendező, csak kár hogy olyan bombasztikusan jó sem. Az animációs filmjei mondjuk csúcsak, de az élőszereplőseknél még nem nagyon bizonyitott. Azaz egy szál Mission Impossible engem túlzottan nem vett le a lábamról, amiben mondjuk a forgatókönyv is derekasan benne volt.

Szóval ha ő lesz oké. De azért nem bánnám ha valami nagyobb ágyút találnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem minden lehetséges rendező jelölt szempontjából rosszkor jött egy új SW epizód rendezésének lehetősége. Minden tehetséges, valamire való rendezőnek több évre előre megvannak a maga projektjei, szerződésekben vállalt kötelezettségekkel, amiket nem lehet csak úgy felrúgni (főleg gondolok itt az olyan szóba jöhető rendezőkre, akik sikeres mozi filmek, filmes sorozatok - képregény, szuperhős, scifi, fantasy - rendezését vállalták el az elkövetkezendő évekre). Ha tehetségesek kiesnek, akkor maradnak a középszerűek, a tv-s, klippes rendezők. Ennek a nagy hallgatásnak remélem nem az lesz a vége, hogy benyögnek valamilyen újoncot, vagy középszerűt, vagy begyepesedett őreget. Most olvastam hogy Del Torro is visszamondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan azt hiszed, hogy a választottal nem beszélték le már jó előre? Mi most a Disney-ről és a Lucasfilmről beszélünk, akik nem olyan kispályások, hogy az utolsó pillanatra hagynák a rendező keresését. És pont a Disney lenne híres arról, hogy felcsipegeti a többi stúdió által meghagyott rendezőket?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz többnyire csupa olyan arc jelezte hogy nem fog rendezni akikért egyáltalán nem kár. Hála istennek, hogy Del Toro visszamondta. Neki a személyes, karakterközpontú filmjei a jók, de a nagyszabásúaknál teljesen elszalad vele a ló. A Hellboy filmek tipikusan azok a nagyon üres egyik fülön be másikon ki marhaságok. Az ő visszalépésével csak nyert az SW franchise.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, volt-e már szó róla, de a Kennedy-vel és Lucassal készült videósorozat 5. részében Kennedy arról beszél, hogy számára nagyon fontos, hogy "bármit is fogunk készíteni, az eredeti szellemiséget meg akarjuk őrizni". Szerintem ez jó hír mindenképp. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség, bár tudom sokakat nem érdekelnek a filmes díjak.

 

Kathleen Kennedy, az új Star Wars filmek producere megkaphatja a Lincoln filmért élete első Oscar díját, eddig 8-szor jelölték.

Nyerési esélye most a legmagasabb.

 

 

Azzal, hogy már 8-szor jelölték, bizonyítja, milyen jó kezekben is van a Saga jövője. A szakma egyik legjobbja bábáskodik a SW felett immár, ezt nagyon jó tudni :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Viszont nagy a baj a Clone Wars háza tájékán, hisz könnyen lehet hogy annak az Alfred Hitchcocknak a filmjeire fognak utalgatna, aki soha egyetlen rendezői Oscar dijat se kapott tehát tudományosan kimutatható, hogy egy nímand a rendezők között :(

 

OSCAR FIKA OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Viszont nagy a baj a Clone Wars háza tájékán, hisz könnyen lehet hogy annak az Alfred Hitchcocknak a filmjeire fognak utalgatna, aki soha egyetlen rendezői Oscar dijat se kapott tehát tudományosan kimutatható, hogy egy nímand a rendezők között :(

 

OSCAR FIKA OFF

 

Ötször jelölték a filmjeiért, de csak egy életműszerű díjat kapott 68-ban, azért nem nevezném egy senkinek. Az Akadémi sem mindíg objektív ,olyan rendezők (Scorsese) és színészek (Pacino) is évtizedeket vártak a maguk Oscar-jára akik azért nincsennek tehetség híjján, csak az adott évben volt náluk jobb, szerintük. Hitchcock a maga idejében azért hatásos, de kommersz filmeket csinált, amik mára váltak klasszikussá ebben a Hoteles , Fűrészes, darabolós filmvilágban. Ma már nem is csinálnak igazi, feszültséggel teli thrillereket, a műfaj kiveszett.

Bármilyen ihletet is merítenek, bármilyen SW film vagy sorozat kapcsán tőle az nem lehet annyira rossz ötlet, mert ma nemigen tudna olyan filmeket rendezni senki hollywoodban mint Ő. Talán Tarantino Ő is nagyon tud feszültséget teremteni. OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ötször jelölték a filmjeiért, de csak egy életműszerű díjat kapott 68-ban, azért nem nevezném egy senkinek. Az Akadémi sem mindíg objektív ,olyan rendezők (Scorsese) és színészek (Pacino) is évtizedeket vártak a maguk Oscar-jára akik azért nincsennek tehetség híjján, csak az adott évben volt náluk jobb, szerintük. Hitchcock a maga idejében azért hatásos, de kommersz filmeket csinált, amik mára váltak klasszikussá ebben a Hoteles , Fűrészes, darabolós filmvilágban. Ma már nem is csinálnak igazi, feszültséggel teli thrillereket, a műfaj kiveszett.

Bármilyen ihletet is merítenek, bármilyen SW film vagy sorozat kapcsán tőle az nem lehet annyira rossz ötlet, mert ma nemigen tudna olyan filmeket rendezni senki hollywoodban mint Ő. Talán Tarantino Ő is nagyon tud feszültséget teremteni. OFF

Kéretik hangolni az irónia-detektoron. Az alábbi bejegyzésem úgynevezett viccelődés volt. De leforditom: lesz*rom az Oscar dijat. Ennyit akartam mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kéretik hangolni az irónia-detektoron. Az alábbi bejegyzésem úgynevezett viccelődés volt. De leforditom: lesz*rom az Oscar dijat. Ennyit akartam mondani.

 

Bocs, már megint túl tudálékos voltam. Csak én érzem, hogy a fórumban néha túl sok csörtét vívunk itt egymással (néha én is csodálkozom magamon milyen kioktató a modorom, majd igyekszem változtani)?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, már megint túl tudálékos voltam. Csak én érzem, hogy a fórumban néha túl sok csörtét vívunk itt egymással (néha én is csodálkozom magamon milyen kioktató a modorom, majd igyekszem változtani)?

 

Ezek abszolút nem csörték. Hálistennek értelmes ember vagy aki érti is amit írnak neki. Nyílván még nem értesz egy-két dolgot, nem ismered úgy az itteniek gondolkodásmódját. Idővel majd észre fogod venni ki mikor ironizál, és mikor komoly a dolog. Bár itt vérre menő anyázás hálistennek nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán nem akarok türelmetlennek tűnni, de most már tényleg elkezdhetnék szivárogtatni az infókat. Itt vagyunk elvileg pár hónappal a forgatás kezdete előtt, és szinte SEMMIT se tudunk az egész sequel-ről, csak annyit,hogy lesz, meg hogy kik fogják írni. Legalább annyit közölhetnének már, hogy nagyjából dióhéjban miről is fog szólni... :?:clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.