Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De nem mindegy, hogy zsigerből rendez valaki, vagy erőlteti.

 

Egyébként nem mindegy, de Shakespeare a maga idejének Lucasa, Peter Jacksona stb-je volt. Ha azt vesszük a star wars is tele van intrikával, árulással, csatákkal, a jó rossz harcával, mentor-tanitvány, szülő gyermek kapcsolatttal, konfliktussal. stb. Branagh-nak nem kellet annyira megeröltetni magát, ráadásul kosztümös film is volt. Egyébként az EP I. első vázlataiban Obi Want Branagh játszotta volna. Az a helyzet, hogy aki eddig külsősként star warst rendezett az mind halott. Szerintem 77-ben és 80-ban is éppolyan nehéz volt rendezőket találni a Birodalomhoz, meg a Jedihez. Lucas megoldotta, és jól oldotta meg. Szerintem most is jól fog választani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wachowskiéktől a Mátrix-trilógia és a Felhőatlasz után azért furcsa lenne egy Star Wars. Merőben más stílusú és hangulatú film. Éppen ezért nem lenne jó pl. Guy Ritchie vagy Nolan sem. Jó rendezők (bár finoman szólva egyikük sem a szívem csücske), de nem a Star Wars-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wachowskiéktől a Mátrix-trilógia és a Felhőatlasz után azért furcsa lenne egy Star Wars. Merőben más stílusú és hangulatú film. Éppen ezért nem lenne jó pl. Guy Ritchie vagy Nolan sem. Jó rendezők (bár finoman szólva egyikük sem a szívem csücske), de nem a Star Wars-hoz.

 

Pedig Ők a filmkészítők új generációja. Tarantino,,Rodriguez, Snyder is furcsa SW csinálna. Valószínübb egy konzervatívabb rendező kiválasztása. Rajongó kezébe nem adnám, mert meg fogja erőszakolni a SW-t. Nem szeretnék egy klón császáros hülyeséget a vásznon látni. Inkább az foglalkoztat, hogy ha az EU ki van zárva a Disney szerint, akkor miről fog szolni, és a legfontosabb mi, vagy ki lesz az új gonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önmagában attól, hogy valaki jó rendező még nem biztos hogy rááll a keze egy űroperára. Nolan például konkrétan ezért mondta vissza. Elmondása szerint az SW óriási hatással volt rá, de az ő stilusa már eltávolodott ettől a műfajtól. Az ideális jelöltnek, amint megtudja, hogy SW-t rendezhet felcsillan a szeme és máris örömmel veti bele magát. Olyan kell aki valahol maga is rajongó és aki szivvel lélekkel áll neki a projektnek. Egyébként Kathleen elmondása szerint maguk is egy ilyen rendezőt keresnek (illetve valószinüleg már meg is van az illető)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önmagában attól, hogy valaki jó rendező még nem biztos hogy rááll a keze egy űroperára. Nolan például konkrétan ezért mondta vissza. Elmondása szerint az SW óriási hatással volt rá, de az ő stilusa már eltávolodott ettől a műfajtól. Az ideális jelöltnek, amint megtudja, hogy SW-t rendezhet felcsillan a szeme és máris örömmel veti bele magát. Olyan kell aki valahol maga is rajongó és aki szivvel lélekkel áll neki a projektnek. Egyébként Kathleen elmondása szerint maguk is egy ilyen rendezőt keresnek (illetve valószinüleg már meg is van az illető)

 

A szívvel-lélekkel ez alap hogy úgy kell rendeznie. De Lucasrol tudni kell nem nagyon köt kompromisszumokat, nem enged kreatív beleszólást sem a színészeknek, sem a rendezőknek (több anekdota van arról milyen konfliktusai voltak a Birodalom és a Jedi forgatása alatt, amelyek ordítozásig fajultak a rendezőkkel és a stábbal), ezt jobb ha észben tartja bárki is aki elvállalja. A rendezőnek szakmai és rajongói alázattal kell elvállalnia, mert a Lucasfilmnél nincs demokrácia. Lucas mottója, amit a prequell alatt gyakorolt is: ".....hát nem érted, ezt Én építettem, az én szabályaim szerint, itt csak én fenyegetőzhetek. Itt Én Isten vagyok."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy a Star Wars filmek történetében először itt nem Lucas lesz a kvázi isten a produkcióban, hanem a volt alelnöke, Kathleen Kennedy, aki egyben a Lucasfilm vezetője is. Persze nyilván nem adja neki Lucas az örökségét, ha azt véli hogy Kathleen szétcseszi az egészet és a tanácsait teljesen figyelmen kivül hagyja, de most elsősorban az a kérdés, hogy hogy dolgozik Kathleen és mekkora szabadságot enged az alá tartozó kreativoknak. Azt fontos látni, hogy Lucas azért lépte meg ezt a merész lépést (vagyis hogy lemondott az SW jogairól), hogy még életében koordinálhassa a "Lucas nélküli Star Wars franchiset". Ennek pedig semmi értelme úgy hogy ha minden marad a régiben. Inkább úgy képzelem, hogy hagyja hogy érvényesüljenek az új emberek, de igyekszik rajta tartani az úton őket és megadni azokat az irányjelzőket, amiktől a Star Wars Star Wars marad. Ilyen szempontból nem is a sequel trilógia lesz a fő próbatétel, mert ez még valószinüleg Lucas évtizedek óta kiérlelt történetéből fog megszületni és valszeg nagyon hű lesz a régi filmekhez... a kérdés hogy milyenek lesznek az utána jövő filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj, hogy jelenleg úgy néz ki, hogy Lucas minél jobban ki akarja magát vonni az egészből. Nem hiába lépett vissza kreatív tanácsadó szintre.

Én ezt úgy képzelem el, hogyha valamiben nem biztosak, akkor megkérdezik majd az öreget, meg majd az öreg is rákérdez dolgokra, de nem fog mindennap ott lenni a forgatáson, és nem fog mindenbe beleszólni. Ő már "elengedte a SW kezét".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas mottója, amit a prequell alatt gyakorolt is: ".....hát nem érted, ezt Én építettem, az én szabályaim szerint, itt csak én fenyegetőzhetek. Itt Én Isten vagyok."

Őszintén szólva itt ebben a kérdésben Lucas-szal értek egyet. Nagyon jó, hogy a prequel alatt ezt a mottót gyakorolta. Minden joga megvolt hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyan lenne alkalmas aki érti az sw-lényegét azaz valamilyen szinte rajongó.

 

Önmagában attól, hogy valaki jó rendező még nem biztos hogy rááll a keze egy űroperára. Nolan például konkrétan ezért mondta vissza. Elmondása szerint az SW óriási hatással volt rá, de az ő stilusa már eltávolodott ettől a műfajtól. Az ideális jelöltnek, amint megtudja, hogy SW-t rendezhet felcsillan a szeme és máris örömmel veti bele magát. Olyan kell aki valahol maga is rajongó és aki szivvel lélekkel áll neki a projektnek. Egyébként Kathleen elmondása szerint maguk is egy ilyen rendezőt keresnek (illetve valószinüleg már meg is van az illető)

 

Erre gondoltam én is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Ep VII gyártását rábizza a Lucasfilmre a Disney, tehát hagy mozgásteret a Lucasfilmnek (Lucas és Kennedy), mivel a Disney is ingoványos terepre lépett a SW megvásárlásával. Nem nagyon akarnak beleszolni hogy a Lucasfilm milyen filmeket fog csinálni, hiszen a Disney nem tud SW-t csinálni, foggalma sincs róla hogy kell. Másrészt a Disney nagyon jól tudja, hogy a net tele van már most olyan szatírikus karikatúrákkal, képekkel, szövegekkel, melyek értelmében a rajongók gyűlölik s Disneyt és féltik a SW-t, hogy valami írtó gyerekes dolgot fognak vele művelni, csak hogy a 6 évesek is megnézjessék. Ők a pénzt fogják adni, az alkotói szabadsága Lucasnak maximálisan megmarad, mert bíznak Lucasban és a SW-ban, egyébként joggal. Lucas nem szokott tévedni, ráadásul mindíg nyereséges, nem kicsit, nagyon. Nem érdekük a kreativitás korlátozása, nagy kérdés a Lucas utáni élet, amikor már az Öreg nélkül kell boldogulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis hír 5 nappal ezelőtröl, magyarúl. Sajnos engem cáfol. Lucas elég konkrét, és meglepően boldog. http://www.premierfilm.hu/hir/george_lucas_nem_sok_dolgom_lesz.html?qs=0101102722983

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú ebben mondjuk van pár téves infó (Spielberg is sokáig az esélyesek között volt? Konkrétan sose volt esélyes csak tisztázta, hogy miért nem ő lesz... stb.). Viszont igen, erről beszéltünk: Kathleen Kennedy az új Lucas, aki viszont Lucas jó barátja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a cikkre reagálva, Vaughn nem visszamondta? Vagy csak én tudom rosszul?

 

Az IMDB szerint 2013-ban a Kick/Ass 2, 2014-ben az új X-Men miatt be van táblázva, bár csak producerként. Lehet hogy ráérne rendezni, bár egy fenékkel 3 lovat........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IMDB szerint 2013-ban a Kick/Ass 2, 2014-ben az új X-Men miatt be van táblázva, bár csak producerként. Lehet hogy ráérne rendezni, bár egy fenékkel 3 lovat........

 

 

Most néztem meg az Abrams féle star trek filmet újra (szeretem a treket is mérsékelten, nem fogható a SW-hoz), és meg kell állapítanom, hogy az az ember egy zseni. Hamvaibol hozta vissza az ST-t. Nagyon szomorú vagyok hogy nem rendez star wars-t. Egyszerűen rajta kívül nem tudok elképzelni olyan rendezőt( Lucason kívül), aki földön, vizen ,levegőben, űrben egyszerre játszódó többszálon futó cselekménnyel bíró sci-fit tudna rendezni. Mert vannak jó, fiatal, lelkes, tehetséges rendezők, de azoknak nem volt rá lehetőségük, hogy űrcsatákat rendezzenek, a szóba jöhető rendezők szuperhősőkkel foglalkoznak, vagy még azokkal se. Nem szeretném ha a következő SW filmek valami bolygón játszódó kamara darabok lennének.Nekem a sci-fi az a nagybetűs ŰR-ben játszódik. Nagy űrcsatákat akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy ezt olvastátok-e már. Nem friss keltezésű, de egy eléggé reális elemzés, értékelés. Különösen a 6 részes saga (ezen belűl az EP IV: A New Hope) forgalmazási, audio-vizuális jogainak jelenlegi helyzete az érdekes. Ne nagyon reménykedjünk 9 részes Blu ray díszdobozokban, vagy estleg a klasszikus részek teljes felújításában. Jó olvasgatást. http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2012/11/05/az_evszazad_uzletet_kototte_a_disney/

 

 

Igen már volt, méghozzá ebben a topikban. Ráadásul a felvásárlással ott foglalkozunk és nem itt. :) Át is rakom oda az írásod.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg az Abrams féle star trek filmet újra (szeretem a treket is mérsékelten, nem fogható a SW-hoz), és meg kell állapítanom, hogy az az ember egy zseni. Hamvaibol hozta vissza az ST-t. Nagyon szomorú vagyok hogy nem rendez star wars-t. Egyszerűen rajta kívül nem tudok elképzelni olyan rendezőt( Lucason kívül), aki földön, vizen ,levegőben, űrben egyszerre játszódó többszálon futó cselekménnyel bíró sci-fit tudna rendezni. Mert vannak jó, fiatal, lelkes, tehetséges rendezők, de azoknak nem volt rá lehetőségük, hogy űrcsatákat rendezzenek, a szóba jöhető rendezők szuperhősőkkel foglalkoznak, vagy még azokkal se. Nem szeretném ha a következő SW filmek valami bolygón játszódó kamara darabok lennének.Nekem a sci-fi az a nagybetűs ŰR-ben játszódik. Nagy űrcsatákat akarok.

J. J. tényleg nagyszerű munkát végzett, és nem kétlem a SW-szal se lenne másképp, de ha egyszer nem meri elvállalni akkor... :(

 

Egyébként figyelmedbe ajánlanám Whedontól a Serenityt. Olyan igazi űr-cowboy-os sztori, és bár karakterek kihasználásában nem olyan erős mint a későbbi filmje a Bosszúállók, de drámában és látványban nincs hiány (főleg hogy van benne egy egész jó kis űrcsata is, habár nem túl hoszú). Számomra az a film bizonyítja hogy Whedon nagyon jó SW-t rendezne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. J. tényleg nagyszerű munkát végzett, és nem kétlem a SW-szal se lenne másképp, de ha egyszer nem meri elvállalni akkor... :(

 

Egyébként figyelmedbe ajánlanám Whedontól a Serenityt. Olyan igazi űr-cowboy-os sztori, és bár karakterek kihasználásában nem olyan erős mint a későbbi filmje a Bosszúállók, de drámában és látványban nincs hiány (főleg hogy van benne egy egész jó kis űrcsata is, habár nem túl hoszú). Számomra az a film bizonyítja hogy Whedon nagyon jó SW-t rendezne

 

Hát lehet hogy nem véletlenűl tart a rajongóktól, ugyanis a ST-ben egy kicsit átírta a treki szentírást, emiatt ment az anyázás rendesen és 150 milliós költségvetése ellenére a moziban kb 385 millióig jutott a bevétel világszinten. A rajongók megbüntették a Paramount-ot és Abramst, Bár már csinálja a második részt. A Serenity nekem nagyon bejött, meg is van, de csak most tudatosult bennem, hogy a rendezője ugyanaz mint a Boszzúállóké. Teljesen korrekt. Üdvözölném ha ő rendezné, van érzéke hozzá.Van egy sötét vonala is a filmnek amikor a kapitány ráparancsol a társaira, hogy cicomázzák kia hajót a barátok, ismerősök lemészárolt hulláival, hogy az álca meglegyen. Az az azért kemény. Most azon golndolkodom, hogy ki lehetne a Disney-nél amolyan házirendező féle. Felkérheti esetleg a John Carter, Tron, Karib tenger, Bosszúállók, Perzsia Hercege, Karácsonyi ének, Pixaros filmek rendezőit (kivéve Brad Baird) Én nem mondom hogy ezeket fogja felkérni, csak ezeknek ismeri a munkáját. De tényleg Whedonnal járnánk jól.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb Empire magazinban van egy interjú JJ Abrams-al. Abban azt mondja, hogy a Disney megkereste őt, hogy lenne e kedve megrendezni az új Star Wars filmet. De ő nem vállalta. Hatalmas SW rajongó ugyan, de jobban szeretne izgatott fanként beülni a mozi székbe, és várni az új filmeket. Persze a valódi ok az , hogy az új Star Trek filmekkel van most elfoglalva.

A két frencsájz riválisként futhat 2015-ben a mozikban, mert esélyes, hogy a Star Trek trilógia záró darabja meg akkor nyáron érkezik. Ez furcsa lesz számára is, mint mondja

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra sem :)

 

Bár sosem voltam Trek rajongó, J. J. elérte, hogy megkedveljem valamennyire mégis ezt a világot. Bár csak és kizárólag az új film(ekre) korlátozódik jelenleg ez a dolog nálam, a sorozatokba nem hiszem, hogy belevágnék... a 2. rész is nagyszabásúnak ígérkezik és várom is, de az új SW film azért mégis más kategóriába esik. :)

 

Ám belegondolva, ha valóban 2015-ben jön a Trek 3 (amire nagy esély van) tényleg komoly verseny alakulhat ki a két film között... ismerve, hogy a Trekes közösség sem elhanyagolható. De számomra nem kérdéses e verseny végkimenetele! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt lenne a legboldogabb, ha nyáron Star Wars és Star Trek filmet nézhetne egyhuzamba :D:P :P

2015 nyara, szó mi szó, kellemes lesz :):yes:

Én is örülni fogok, hogy két ilyen film kerül a mozikba 2015-ben :D

 

Ő mit is tett le az asztalra a Firefly -on kívül? Ráadásul nekem az egész cucc kb. egyszer nézős, semmi extra.

Pl. A bosszúállókat, elég sokat volt szó erről idén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.