Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kathleen Kennedy januárban talán bejelenti, hogy ki lesz a rendező, tavasszal kezdődnek az előkészületi munkák.

 

Mégis csak összejön a film 2015-re.

 

Érdekelne milyen előkészületi munkákra gondol. A művészeti részlegnek már vagy egy éve kellene dolgozni a film látványvilágán.

 

Lehet, hogy már dolgoznak, csak teljes titokban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A művészeti részleg ahogy Ody is írta, nagyjából egy éve már dolgozhat a projecten. Az EPI esetében ez egy pár fős csoport volt Doug Chang vezetésével és már akkor ötleteltek, amikor Lucas még írta a forgatókönyvet. Ugye voltak ilyen kis making of filmek anno a Fókuszban. Az egyikben magyarázta Doug Chang, hogy Lucas minden héten bejött a "műhelybe" és bár még nem volt kész a forgatókönyv, de ötleteket merített a rajzokból és instrukciókkal látta el a rajzolókat. Ezt úgy kell elképzelni, hogy tudod, lesz a történetedben egy nagy darab lény, de még mást nem találtál ki róla, ezért megkéred a művészeidet, hogy random kezdjenek ötletelni és rajzolgatni és a rajzaikból kristályosodik ki számodra is a saját karaktered.

 

A másik része a dolognak, hogy ugyan Arndt írja a forgatókönyvet, de ez csak annyit jelent, mint a Birodalom Visszavág vagy a Jedi Visszatér esetében, amikor is Lucas írt egy scriptet és abból más írta meg a forgatókönyvet. Hogy mindenkinek tiszta legyen a kép, A Birodalom és a Jedi forgatókönyvét nem Lucas írta, de a történetet, az én vagyok az apád szöveget és minden mást Ő talált k hozzá, csak "lusta" volta forgatókönyvbe tölteni. Tehát Arndt nem most találja ki a történetet, azt Lucas (vagy más) már kitalálta és leírta...Arndt csak a forgatáshoz szükséges formába önti, ezt hívjuk forgatókönyvnek és ez zajlik most, de a történet már készen van és emiatt is mehet már egy ideje a háttérmunka. Azonban a forgatókönyv megírása során is alakulhat a történet, de a gerinc ilyenkor már nem igazán változik meg.

 

Ha jól emlékszem, az EPI idején a fogatversenyen már akkor dolgoztak, amikor még nem is volt forgatás. Az volt ez első animatics, amit megcsináltak, lévén az egész szegmens CGI. Bizonyos vagyok benne, hogy már most is vannak ilyen animatics jelenetek, amihez nem kell forgatás. Ez previzualizáció és minden filmél csinálják. Például az első Transformers filmnél készítettek a forgatás előtt több mint egy évvel egy previz jelenetet, ami az autós üldözés volt és ezzel kampányolt a Hasbro. De a Tronhoz is készítettek bőven a forgatás előtt jó egy évvel ilyen jeleneteket. Nincs ebben semmi meglepő. Ha megvan a történet, nagyjából tudni lehet, hogy milyen szegmensekkel kell számolni és ebben az esetben az animátorok jó előre elkezdenek dolgozni.

 

Egyébként a legrosszabb választás Joe Johnston lenne a rendezői székbe. Félreértés ne essék, a régi trilógia maketteit és látványvilágának, karaktereinek jeletős részét neki köszönhetjük. Ő alkotta meg Boba Fettet, készítette a rombolókat és a végtelenségig lehetne ragozni. Imádom tőle a Rocketeer című filmet, a Jumanjit, a Drágám a kölykök összementeket és tényleg sok oldalú tehetség, de a rendezői képesség a Jurrasic Park III alatt és azt követően teljesen kiveszett belőle. :( A Farkasember egy katasztrofális katyvasz lett, az Amerika Kapitány pedig jó indulattal közepes a Bosszúállókhoz képest. Egyszerűen kiöregedett szegény, de ez az életművén nem kisebbít! Csak jó lenne, ha az új SW filmeket egy pályája eleje-közepe tájékán evező energikus és fiatal rendező készítené.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis összefoglaló Zééé. Remélem ebben a mederben haladnak a dolgok.

Egyetértek, Zééé szépen összefoglalta a dolgokat, hogyan is mehetnek most a háttérben a dolgok:)

A rendező meg már szerintem meg van, nem a januári bejelentés előtt fogják a kalapból kihúzni a győztes személyt :D :D

 

Kíváncsi leszek. Erőteljes, remek rendező kell ide, nem vitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha az ep3-ból indulunk ki, akkor az aktívan forgató stáb nagyon már semerre. Bár ki tudja, ha az új rendező nem akkora CGI-fan, mint Lucas volt, akkor lehet visszatérnek a valós helyszínes forgatáshoz. Mondjuk erre is kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az élőszereplős és animált karakterek, a valós helyszínek/modellek és CGI aránya. Ez nagyon nagyban függ majd a rendezőtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha az ep3-ból indulunk ki, akkor az aktívan forgató stáb nagyon már semerre. Bár ki tudja, ha az új rendező nem akkora CGI-fan, mint Lucas volt, akkor lehet visszatérnek a valós helyszínes forgatáshoz. Mondjuk erre is kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az élőszereplős és animált karakterek, a valós helyszínek/modellek és CGI aránya. Ez nagyon nagyban függ majd a rendezőtől.

Ez abból is adódott, hogy nem volt sok külső helyszín. Kashyyyk -ot pl. élőben vették fel valahol Ázsiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak a tájat. Plusz asszem a Vezúv -ról is készült pár felvétel akkoriban, mert kitört. A filmben is szerepel ha jól tudom. A film zárójelenetét pedig még 2001 körül vették fel az EPII forgatásán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor jól emlékeztem. Ez lesz a kérdés, az új rendező is ezt a megoldást használja-e (ami ellen mondjuk nincs kifogásom, nagyon szép tájképeket csináltak), vagy a statisztákkal, színészekkel forgatnak nagyjeleneteket valódi helyszínen? Mondjuk az valószínűleg bonyolultabb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sose lehet azt tudni, a Prometheus kedvéért is kiruccantak forgatni Spanyolországba, Izlandba és Marokkóba. De majd kiderül, mire lesz pénz, mik lesznek az elképzelések. Csak remélem, hogy a látvány továbbra is fel lesz azzal dobva, hogy a háttérben is apró történetek zajlanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ki: ez az egész egy nagy lutri! Korábban Lucas személye garancia volt egyfajta stílusra és színvonalra. Ezt a tagot viszont most kivonták az egyenletből. Lényegében továbbra is lehet aggódni... Egyelőre azonban még vészjósló hírek nem érkeztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a lutri hogy 2,5 rosszabb esetben 2 év alatt fogják leforgatni úgy hogy még most készült el egy forgatókönyv vázlat féle, amiben vannak helyszinek, katrakterek, űrhajók, meg elképzelések, csak éppen a Lucasfilmes kreatív stáb szétszéledt(pl:Ben Burtt hangmérnök),Rick MacCallum a star wars filmek forgatásának nagy szervezője, Lucas jobbkeze (aki mindenben a keze alá dolgozott), felmondott, a Lucasfilm maga 7 éve semmilyen élőszereplős star warst nem forgatott. Ez a helyzet aggasztó abban az esetben, ha meglévő 6 résztől teljesen eltérő (karakterek, helyszinek, űrhajók) filmet fognak csinálni, ezt 2,5 év alatt (mindent újra kitalálni) csak a minőség rovására , kapkodva lehetséges szerintem. Van egy másik lehetőség a készülő új film sztorija szervesen kapcsolódik (időben közel) a már meglévő 6 részhez. Ebben az esetben nem kell annyira kreatívnak lenni. Az ILM, Lucasfilm arhívum tele van makettekkel, modellekkel, a merevlemezek is tele vannak digitális karakterekkel, űrhajó modellekkel, matte painting-ekkel. Ebben az esetben gyorsabb lehet a munka. Egy 3. lehetőség, hogy az idő rövidsége miatt több trükkcég (ma már ez bevett szokás), fog a munkálatokon dolgozni, reméljük nem vegyes szinvonalon. Szerintem a 6 rész történéseihez közvetlenül kapcsolódó (6 rész előtt, közte, után) cselekményszál lesz. Nem fognak egy KOTOR-t leforgatni.

Bár lehet, hogy a Z-nek van igaza és már rég kész van minden ami az élőszereplős forgatásokhoz kell, amit kiszivárogtattak csak porhintés. Ez az Disney-s Iger elég nagabiztos volt, valószinű minden szavát 10-szer is átgondolta, mielőtt nyilatkozott. Reménykedjünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még 2009 decemberében volt pletyka:

 

"Thomas Dolby kotyogta ki véletlenül a blogján egy Kaliforniában tett látogatása után, hogy az új film készülőben van. A leírtak alapján az egyik barátja, Paul Sebastien számolt be neki a nem is olyan sokára érkező Star Warshoz kapcsolódó televíziós műsorokról, online játékokról és a harmadik trilógia felvezető darabjáról."

 

Ha ez igaz, tényleg csak forgatókönyvebe kell önteni a sztorit és mehet a forgatás! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Lucas remélhetőleg tényleg előkészítette az új trilógiát, minden szinten, csak nehezére esett konkrét forgatókönyvet írni. Mondjuk Lucasrol köztudott, hogy nem szeret írni, kínszenvedés neki. Tehát ennek az Oscar díjas forgatókönyv írónak nem kell agyalni, készen kapja a karaktereket, helyszíneket, eseményeket, csak frappáns dialógusokat, dramaturgiát, egy jó forgatókönyvet (amiből regényt is ki lehet adni) kell írnia.Mondjuk furcsa is lett volna a Disney-t úgy megkeresni, hogy nem mutat be Lucas egy könnyen, rövid idő alatt megvalósítható SW projectet, amitöl dölni fog a pénz a Disney-hez. Lehet hogy ez a vásárlás feltétele is volt a Disney részéről, hogy addig nem veszi meg a lucasfilmet, amig ki nem rukkolnak valamivel előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forgatókönyv vázlat évtizedek óta kész lehet. Lucas teljesitménye pedig elképesztő, ami az SW világ megteremtését illeti de szigoruan véve mint filmes -tehát mint rendező- szerintem egyáltalán nem felülmúlhatatlan. Lucas nem attól volt zseni hogy ő volt a kora csúcsrendezője. Nem véletlen, hogy a Jedi visszatér és a Birodalom visszavág is jól elvolt más rendezők kezei alatt. Én nem érzek itt semmi lutrit, pláne addig nem amig nem jelentik be a rendező nevét. A jelenlegi tudásunk szerint pedig Lucas és az örökségét kezelő Kathleen keze ott van a produkció gyeplőjén. Eddig is ez számitott igazán. Én maximálisan bizakodó vagyok továbbra is.

 

Külső forgatás kapcsán: attól is függ mik a helyszinek. Ha ilyen Felucia, meg Utapau szerű egzotikus helyeken fogunk végig járni akkor nyilván alap hogy nem lesznek külső forgatási helyszinek, mert nincsenek ilyen helyek a Földön. Én egyébként remélem hogy ebbe az irányba megyünk: minél kevesebb földi táj és minél több idegen/fura hely annál jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forgatókönyv vázlat évtizedek óta kész lehet. Lucas teljesitménye pedig elképesztő, ami az SW világ megteremtését illeti de szigoruan véve mint filmes -tehát mint rendező- szerintem egyáltalán nem felülmúlhatatlan. Lucas nem attól volt zseni hogy ő volt a kora csúcsrendezője. Nem véletlen, hogy a Jedi visszatér és a Birodalom visszavág is jól elvolt más rendezők kezei alatt. Én nem érzek itt semmi lutrit, pláne addig nem amig nem jelentik be a rendező nevét. A jelenlegi tudásunk szerint pedig Lucas és az örökségét kezelő Kathleen keze ott van a produkció gyeplőjén. Eddig is ez számitott igazán. Én maximálisan bizakodó vagyok továbbra is.

 

Külső forgatás kapcsán: attól is függ mik a helyszinek. Ha ilyen Felucia, meg Utapau szerű egzotikus helyeken fogunk végig járni akkor nyilván alap hogy nem lesznek külső forgatási helyszinek, mert nincsenek ilyen helyek a Földön. Én egyébként remélem hogy ebbe az irányba megyünk: minél kevesebb földi táj és minél több idegen/fura hely annál jobb.

Még új vagyok, itt bénázok az ikonokkal. Na mindegy. Szerintem Lucas nem tehetségtelen rendező, nekem a THX 1138, amihez még nem volt oriási stábja, csak gyakorlatilag önmaga volt, elég szuggesztivra sikerült. Bár kellet a korabeli nézőnek egy két füves cigi, hogy a sztori átjöjjön, de azért mai szemmel is elég ütős kis képi világot és mondanivalót tett le az asztalra annak idején, biztosan olvasta az 1984-et. De ez nem baj. Söt minap néztem meg az Új reményt. Mintha a két Lucas között (prequell, klasszikus) ég és föld lenne. Mondhatnák, hogy egy gyenge népmesei sztori (a legkisebb fiu elindul a királylányért, meg a fele királyságért), de sokkal kevesebb kompromisszumot kötött történetileg, mint az előzmény trilógiánál. Nincsnek felesleges karakterek( Jar-Jar), nincs benne infantilis humor (gegek). Szóval nagyon jól sikerült. Lucas mára nagyon elkurvult (lásd EP I) bár ezt valamellyest helyre hozta az EP II-III-al, de biztos meg van fáradva, és a végére már unta is a prequelt. Az EP III vége egy kicsit összecsapottnak tűnik. Tényleg egy jó rendező kellene, mint ahogy a Birodalom, meg a Jedi is csodálatos lett egy más rendező kezte alatt. Képzeljétek el milyen tutti lett volna a prequell ha nem Lucas rendezi. Reméljük az új részekbe sem fog belekotyogni nagyon, nem hagyják neki azt az infantilis humort belevigye a sztorikba. Egyébként a Disney meg szokta venni a rajongók elvárásait, ezért sikeres a Bosszúállók is.

 

Az idézetet és a mondanivalód légyszíves, tedd egy postba. Köszi! - Dzséjt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincsnek felesleges karakterek( Jar-Jar), nincs benne infantilis humor (gegek). Szóval nagyon jól sikerült. Lucas mára nagyon elkurvult (lásd EP I) bár ezt valamellyest helyre hozta az EP II-III-al, de biztos meg van fáradva, és a végére már unta is a prequelt. Az EP III vége egy kicsit összecsapottnak tűnik. Tényleg egy jó rendező kellene, mint ahogy a Birodalom, meg a Jedi is csodálatos lett egy más rendező kezte alatt. Képzeljétek el milyen tutti lett volna a prequell ha nem Lucas rendezi. Reméljük az új részekbe sem fog belekotyogni nagyon, nem hagyják neki azt az infantilis humort belevigye a sztorikba.

 

Hát ezt egy sw-rajongói fórumon leírni bátorságra vall. Ahogy Bomarr is írta mi minden sw-filmet egyformán szeretünk többek között az EP1-et is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Higgyétek el nem bántani akartam, hiszen azért is nagy tiszteletet érdemel, hogy megajándékozta star wars-al a világot. Átformálta az életemet. Lehet hogy nem Ő változott meg, hanem Én a hosszú várakozás alatt (klasszikustól a prequell trilógiáig). Ezentúl építő jellegű leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.