Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az Ellenállás támaszpontja nem a Yavin-on, hanem a D’Qar-on van.

 

Most egy világ omlott össze bennem, biztos voltam benne, hogy a Yavin 4 Leiáék bázisa, a képek alapján is, meg valahol logikus is lett volna.... Remélem, hogy kiderül, hogy igen is a Yavinon járunk, és ugyanígy biztos vagyok enne, hogy a Jakku kapcsán is lesz valami trükk.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most egy világ omlott össze bennem, biztos voltam benne, hogy a Yavin 4 Leiáék bázisa, a képek alapján is, meg valahol logikus is lett volna.... Remélem, hogy kiderül, hogy igen is a Yavinon járunk, és ugyanígy biztos vagyok enne, hogy a Jakku kapcsán is lesz valami trükk.....

Azt nem reméled, hogy a Hoth-ot alakították Starkiller bázissá? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a Starkiller bázis működése:

"Starkiller base is the name given to the ice planet by the First Order after converting the planet into a weapon capable of destroying an entire star system. The base itself is commanded by General Hux. As seen on the official Force Awakens poster, the large red eye like opening leads the planets core. The planet itself appears to be protected by an energy shield.

 

It is yet to be determined whether or not the planet can be positioned mechanically, or if it has to wait for a full planetary rotation before it is position to fire. The energy required to fire the weapon most likely uses the heat generated by the planet core. Even though the planet surface is cold, the internal temperature of the planet is most likely composed of molten hot metals, much like our very own Earth. The surface of the planet would provide training grounds for troops stationed, as well as large hanger which undoubtedly houses thousands if not millions of spacecrafts.

 

The very name Starkiller Base is most likely derived from what the weapon is actually capable of doing. Firing an energy beam directly into a sun, causing the sun to go supernova."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyersfordítás:

A Starkiller bázis a neve annak a jégbolygónak, amit az Első Rend átalakított egy olyan fegyverré, ami egy egész csillagrendszer elpusztítására képes. A bázist Hux tábornok irányítja. Ahogy az Az ébredő Erő pszterén is látható volt, egy vörös szem nyílik a bolygó magjára. A bolygót egy energiapajzs védi.

Az még nem derült ki, hogy a bolygót mechanikusan pozicionálják a tüzeléshez, vagy meg kell várni, míg magától átfordul. A fegyver valószínűleg a bolygó magjából származó hőt használja fel. Bár a felszín fagyott, a belseje igen forró, olvadt fémmel teli, hasonlóan a Földhöz. A felszínen képzik ki az ott állomásozó katonákat, valamint fellelhető egy hatalmas hangár, ami több ezer, ha nem több millió hajónak ad otthont.

A Starkiller (csilkaggyilkos) bázis név valószínűleg a fegyver valódi képességéből származik. Közvetlen a becélzott napba lő bele egy energiasugarat, ezzel szuper novává alakítva azt.

 

A működését én is így képzeltem el, legalábbis a szuper nova részt, ez valahogy olyan evidens. Ha el akarsz pusztítani egy naprendszert, robbantsd fel a napját. A bolygómagos megoldás is tetszetős, akárcsak az, hogy itt nem egy bázist építettek, hanem egy bolygót alakítottak át. Plusz nem rossz ötlet, hogy ez mozgásképtelennek tűnik. Így azért jobban elüt a Halálcsillagoktól, mint azok egymástól. Innét nézve ez nem is egy űrállomás, hanem egy bolygó, amire rászereltek egy bazi nagy ágyút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a fordítást Dzséjt. Nem is annyira copy szagú így már, inkább továbblépés féle, ami valamilyen szinten kézenfekvő.

Nyilván nem lesz felrobbantva a bolygó, elég tönkretenni a mechanikus részeket az ellenállás részéről.

Abszolút illik a saga-ba. Ez max annyira lehet innentől copy, mint a Baljós árnyak droid vezér hajója.

Azt is érte sok fika, hogy Death Star csata 2.0?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.

A Starkiller (csillaggyilkos) bázis név valószínűleg a fegyver valódi képességéből származik. Közvetlen a becélzott napba lő bele egy energiasugarat, ezzel szuper novává alakítva azt.

 

A működését én is így képzeltem el, legalábbis a szuper nova részt, ez valahogy olyan evidens. Ha el akarsz pusztítani egy naprendszert, robbantsd fel a napját.

 

 

Napzúzó, copyright by Kevin J. Anderson... :)

 

 

A bolygómagos megoldás is tetszetős, akárcsak az, hogy itt nem egy bázist építettek, hanem egy bolygót alakítottak át. Plusz nem rossz ötlet, hogy ez mozgásképtelennek tűnik. Így azért jobban elüt a Halálcsillagoktól, mint azok egymástól. Innét nézve ez nem is egy űrállomás, hanem egy bolygó, amire rászereltek egy bazi nagy ágyút.

 

Ez csak abból a szempontból kérdéses, hogy ha nem tud mozogni, akkor mit tud elpusztítani a saját napján kívül... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez csak abból a szempontból kérdéses, hogy ha nem tud mozogni, akkor mit tud elpusztítani a saját napján kívül... :hmm:

Meglátjuk milyen célzórendszere és lőtávolsága lesz.

Lehet, hogy fényévekre "ellàt"..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó ez a Starkiller bázis, így látva a rendeltetését én is inkább továbblépésnek gondolom. De vajon honnan volt az Első Rend -nek pénze ezekre a technikákra? :hmm: Elvileg szét voltak verve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napzúzó, copyright by Kevin J. Anderson... :)

 

Ez csak abból a szempontból kérdéses, hogy ha nem tud mozogni, akkor mit tud elpusztítani a saját napján kívül... :hmm:

A Napzúzó meg másolata tucatnyi másik sci-finek. Ilyen téren már a Halálcsillag is csak másolat volt. ;)

Szerintem szimplán át tud lőni a hipertéren. Ezért ígérkezik ez félelmetes fegyvernek: egy egész rendszert eltörölhet bárhol, bármikor.

 

Tényleg jó ez a Starkiller bázis, így látva a rendeltetését én is inkább továbblépésnek gondolom. De vajon honnan volt az Első Rend -nek pénze ezekre a technikákra? :hmm: Elvileg szét voltak verve.

Hát, lehet megpattantak Palpatine pénzével, vagy simán rabigába hajtották pár bolygót és onnan nyertek erőforrást. Rabszolgákkal és rablással sokat lehet spórolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel itt egy bolygót alakitanak át, ez azért jóval kevesebb anyagot kiván. A Halálcsillag sokkal ambiciózusabb volt ilyen szempontból hisz az konkrétan egy holdnyi bázis volt, amely egész a magig be volt rendezve. Itt meg egy nagy fegyver bele van épitve egy bolygóba. Maga a bázis amennyire tudjuk nem is túl nagy. A technológia persze egyértelműen fejlettebb, hisz ez már csillagot is rombol, de hát 30 évvel vagyunk a Jedi után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó minőségű kép a filmből. Észrevettétek, hogy az egyenruhás Birodalmi tisztek között rengeteg nő van? Szerintem az a kettő is nő akik ezen a képen vannak.

 

EP7_IA_38828.jpg

 

Bomarr. Szerintem sokkal nehezebb és nagyobb tudás kell egy bolygót ilyetén átalakítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel itt egy bolygót alakitanak át, ez azért jóval kevesebb anyagot kiván. A Halálcsillag sokkal ambiciózusabb volt ilyen szempontból hisz az konkrétan egy holdnyi bázis volt, amely egész a magig be volt rendezve. Itt meg egy nagy fegyver bele van épitve egy bolygóba. Maga a bázis amennyire tudjuk nem is túl nagy. A technológia persze egyértelműen fejlettebb, hisz ez már csillagot is rombol, de hát 30 évvel vagyunk a Jedi után.

Mondjuk szerintem egy napot mindkét Halálcsillagot el tudott volna pusztítani. Elvégre olyan energia volt a szuperlézerben, ami egyetlen másodperc alatt szétrobbantott egy bolygót. Ilyen erő egy napot is simán szétkap. Viszont a relatíve kicsi lőtáv - a célbolygó közelében kellett lennie -, és a lassú mozgékonyság ennek gátat szabhatott, hiszen, ha így olt ki egy csillagot, akkor az az állomást is elpusztítja (hogy követ el egy Halálcsillag öngyilkosságot? :D).

Ezzel a fegyverrel viszont ilyen probléma nincs, ha több száz fényévekről is ki tud lőni egy csillagot. A Halálcsillagban rejlő lehetőségek a Starkillernél már kibontakozhatnak.

 

Az nagyon klassz lenne ha a hiperűrőn át tudna lőni. :) Bár ezt elképzelni se tudom miként lehetne kivitelezni.

Lehet képes valahogy utat nyitni a hiperűrbe, vagy csak szimplán felgyorsítja a lézernyalábot a fénysebesség több százszorosára vagy ezerszeresére. Abrams tuti megoldja, elvégre simán kitalált szuper fekete lyukat létrehozó buborékot is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet képes valahogy utat nyitni a hiperűrbe, vagy csak szimplán felgyorsítja a lézernyalábot a fénysebesség több százszorosára vagy ezerszeresére. Abrams tuti megoldja, elvégre simán kitalált szuper fekete lyukat létrehozó buborékot is. :)

Nem a belépéssel van bajom hanem a kilépéssel. :) Az ugye mindig irányított. Honnan tudja a lézernyaláb hogy most akkor itt kell kilépni a hiperűrből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudni mennyi anyag van az egyenlítői részen. Amint láthattuk az mesterséges, szóval oda pakolhattak cuccot rendesen. Egyébként egy bolygó sokkal nagyobb mint a Halálcsillag, így elvileg oda is kellett nyersanyag. Arra is kíváncsi leszek mi lesz a gyenge pontja (ha lesz egyáltalán). :) Egy Halálcsillaggal fel lehetne robbantani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a belépéssel van bajom hanem a kilépéssel. :) Az ugye mindig irányított. Honnan tudja a lézernyaláb hogy most akkor itt kell kilépni a hiperűrből?

Erre a magyarázat maga a célpont lehet. Emlékezz, az ep4-ben a Falcon navigációs komputere komoly számításokat végzett, nehogy a hiperűrben belerohanjanak egy csillagba vagy szupernovába. Illetve a Rebels trailerben már láthattuk

 

ahogy az Interdictor kirántja a korvettet a hipertérből a gravitációs generátoraival.

 

Szóval, megfordíthatják a dolgot: míg az űrhajók navigációs számítógépei azt számolják ki, hogyan kerüljék el a csillagok és szupernovák gravitációs tereit és egyéb hatásait, a Starkiller bázis az számolja ki, hogyan tudják egy csillagba beleirányítani. Aztán, ahogy a plasmanyaláb megközelíti a célpontot, a csillag gravitációja szimplán kirántja a hiperűrből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagyon klassz lenne ha a hiperűrőn át tudna lőni. :) Bár ezt elképzelni se tudom miként lehetne kivitelezni.

 

 

Nem a belépéssel van bajom hanem a kilépéssel. :) Az ugye mindig irányított. Honnan tudja a lézernyaláb hogy most akkor itt kell kilépni a hiperűrből?

 

Én úgy képzelem, hogy valamiféleképpen irányba fordul a "célzószem" és akkor ammerre megy arra mindennek kampec.

Mint a koordináták kiszámítása hiperűrugrásnál. És akkor ami a nyaláb útjában van; bolygó, vagy szupernova, annak jóccakát'! ;)

 

szerk.:mire végeztem és elküldtem, látom már Dzséjt is párhuzamot volt a Falcon párhuzamos jelenetével...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.