Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Látom Zééé beszóltál az armand nevű trollnak a tfn -en. :D Hamill igen is jól néz ki. :P

 

Én mindenhol működök! :D Nekem is tele a zrityóm ezekkel az emberekkel. Hamill szerintem is szuper formába hozta magát.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

En mostegy cseppet nem vagyok kepbe ,jelenleg SW vadaszatot tartok ebay-en Hasbro es Kenner.Es talaltam valami erdekeset" Star Wars CUSTOM Rey EPISODE VII THE FORCE AWAKENS es hasonlo figurak .Ez a Rey akkor ez most nem Jaina Solo es a Sith az nem Jacen? most akkor mi van ?Valaki tudna nekem valamit ezekrol mondani es hogy hogy kaphatoak mar a figurak ? igaz csak kanadaban meg kenner is raadasul,de total nem vagyok kepben ,kerek segitseget leci koszi es mivel eredeti a csomagolas es a figurak sem gagyi hazi sufnituning csak mellekesen ,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azt tudtátok, hogy (a Trónok Harcában is kardozó lovagló) Tóth Gyula volt Kylo Ren dublőre? (már ha ugye tényleg Adam Driver az, ami eléggé valószínű)

http://www.imdb.com/name/nm4115620/?ref_=ttfc_fc_cr218

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na rájuk aligha lehet ráfogni hogy megveszekedett régi trilógia mániások lennének, úgyanis olybá tűnik hogy piszok rég nem látták őket :D (mondjuk a legtöbb kérdés elég geek volt, a Dagobah volt talán az egyetlen aminél meglepő volt hogy nem tudják a választ) Mókás videó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra szinte biztosan nem lesz benne, habár még a Rebels indulása előtt az egyik készítő azt mondta, hogy egy Rebelses szereplő benne lesz majd az ep7-be, de nem kizárt hogy kamu volt illetve valószínűbb, hogy ha igaz is akkor valami jelentéktelen mellékszereplő lehet az, de jobb esetben is max Chopperre számítanék. Habár ki tudja lehet Max Von Sydow kiborg karaktere épp Ezra lesz, pont ezen gondolkodtam a minap, hogy nem lenne elképzelhetetlen, de ennek is max 1% esélyt adok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ezra meg fog halni a Rebels-ben, hisz az ep4-ben nem látunk egy jedit sem a lázadásban. Úgy lenne logikus, ha Kanan és Ezra is eltűnne/meghalna addigra. Max von Sydow viszont inkább Kanan legyen, ha úgy alakul :P . Hiszen

Max von Sydow karaktere a pletykák szerint egy háborús veterán lesz, aki a klónháborúkban is harcolt, ez pedig sokkal inkább illik Kanan-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TiM kapcsán merült fel a karakterek topicban, de engem is elgondolkodtatott Luke szerepe.

Kicsit elültek a pletykák ezzel kapcsolatban, síri csend van helyettük, de valóban rengeteget ki lehet hozni a figurából.

Egy Skywalker gyerek aki Jedi lett és -reméljük- makulátlanul az is maradt..

Eddig Yodát, de méginkább Obi-want tartottuk a "nagybetűs" Jedinek, de szerintem, ha lehet ilyet mondani én Luke-tól azt várom,

hogy egy igazán beragadt "caps lock"-kal lehessen csak a jediségéről beszélni.

Egy nagyon erős és nagyon bölcs karakterre számítok. Túl Yoda beletörődő stílusán és Obi-wan hiányosságain.

Egy nagy-nagy alakot az erőben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom Luke-tól, hogy a jedik (és a korábbi Rend) hagyományait tiszteletben tartva, de egy új irányvonalon elindulva építkezzen. Járjon utána a régi idők jellemzőinek, tartsa meg a pozitív dolgokat és hagyja el a felesleges kötelmeket, tanuljon az egykori melléfogásokból. Ha tisztán a világos oldalon marad, akkor elvárnám valamiféle jedi közösség kiépítését. Ha az új rezsim támogatja, akkor azzal együttműködve, amúgy elvonulva, a háttérben szervezkedve.

 

Ha nem szervezi újjá a Rendet, akkor viszont kóstoljon bele a sötétségbe is. Ha az eredményeivel túl akar mutatni Yoda-n vagy Obi-n, akkor ahhoz szerintem egy szinttel magasabbra kell lépnie. Nagyon nem szeretném azt látni, hogy ugyanaz az áldott jó, naiv, ámbár bölcsebb és szakállasabb Luke köszön be, aki a világosságban többet ér el a nagy elődöknél. Nekem illúzióromboló lenne. Ha nem "csak" közéjük akar tartozni, hanem akár túl is szárnyalni őket, ahhoz több kell.

 

Merüljön el a jedik mellett a sithek történelmében is, tanuljon tőlük is, sajátítsa el a sötét oldal praktikáinak egy részét is. Találja meg a közös nevezőt és igazolja az Erő egységességét. Olyat még nem láttunk, hogy valaki felülemelkedve a "rossz" és "jó" oldalon, egységes egészként legyen kapcsolatban az Erővel. Hiába járták meg többen mindkét oldalt, egy időben csak az egyiknek voltak elkötelezve.

Ez lenne az igazán nagy dobás, a Mortis-terminológiára reflektálva, így lenne betöltve az Apa szerepe és érhetnénk el a csúcspontot. Ebben Anakin/Vader is a segítségére lehetne. Ráadásul így a korábbiaknál mélyebben be tudnák mutatni az Erőt, a sithek történelmét, a sötét oldal működését is, meglehetne egy erős misztikus oldal.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merüljön el a jedik mellett a sithek történelmében is, tanuljon tőlük is, sajátítsa el a sötét oldal praktikáinak egy részét is. Találja meg a közös nevezőt és igazolja az Erő egységességét. Olyat még nem láttunk, hogy valaki felülemelkedve a "rossz" és "jó" oldalon, egységes egészként legyen kapcsolatban az Erővel. Hiába járták meg többen mindkét oldalt, egy időben csak az egyiknek voltak elkötelezve.

Ez lenne az igazán nagy dobás, a Mortis-terminológiára reflektálva, így lenne betöltve az Apa szerepe és érhetnénk el a csúcspontot. Ebben Anakin/Vader is a segítségére lehetne. Ráadásul így a korábbiaknál mélyebben be tudnák mutatni az Erőt, a sithek történelmét, a sötét oldal működését is, meglehetne egy erős misztikus oldal.

 

Nekem tetszene ez amit írsz, bár nem tudom meglépnének-e ilyesmit. Eddig nagyon érmeszerű volt az Erő.

A világos oldal és a sötét igyekezett elkülönülni egymástól és kioltani egymást.

A 3-ban az érmefeldobásból, mondjuk fej lett(sötét oldal). A 6-ban egyértelműen írás(világos oldal).

Yoda tanításai Luke-nak nem engedtek arra következtetni, hogy a sötét oldal keverhető lenne a jóval. "ha egyszer elindulsz a sötétség ösvényén örökké uralni fogja a sorsodat"

Persze erre Anakin is ellenpélda, mert van visszaút, de itt jön képbe Palpatine, aki papolt az "erő átfogóbb ismeretéről" de Ő maga nemigazán preferálta a világos oldalt.

A konkrét praktikákban mondjuk nincs sok különbség a Sith villámok kivételével a két oldal közt. inkább csak az erőhasználat célja ami elválasztja a két oldalt.

Szóval nem tudom, lehet a rajongók zömének szemében midichlorián-szerű szentségtörés lenne egy az erőben mixelődött karakter pláne ha az Luke, de egyik gondolatból jön a másik, sokáig lehetne erről beszélgetni..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke -tól én is sokat várok, szerintem mindenkinél nagyobb utat futhat be.

Biztos, hogy nem véletlen a nagy titkolózás..Készülnek vele rendesen..

 

Még annyit az előző fejtegetésemhez, hogy a teaserben is egyértelműen külön említik a két oldalt,

olyannyira, hogy a "világos oldal" itt először van így kimondva sw mozgóképen így csodálkoznék, ha pont kevernék a filmben a kettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda tanításai Luke-nak nem engedtek arra következtetni, hogy a sötét oldal keverhető lenne a jóval. "ha egyszer elindulsz a sötétség ösvényén örökké uralni fogja a sorsodat"

Persze erre Anakin is ellenpélda, mert van visszaút, de itt jön képbe Palpatine, aki papolt az "erő átfogóbb ismeretéről" de Ő maga nemigazán preferálta a világos oldalt.

Pont ezért lehetne valaki (praktikusan Luke) korszakalkotó, ha képes lenne ezen felülemelkedni. Yoda csak azt mondta, amit tudni vélt, amit hitt, amit korábban tapasztalt. Vader-rel kapcsolatban is tévedett (pont Luke mutatott rá), szóval nem szentírás az ő szövege se.

Sidious egyértelműen manipulációs céllal papolt erről Anakin-nak, hisz tudta mennyire hiú és nagyravágyó a fiú. Meg ugye a jediknél már megismerte a világos oldalt, így jól hangzott, hogy az átállással csak kiteljesíthetné tudását a sötét oldalon és átfogó ismeretei lehetnének. Lehet anno Dooku-t is tömte ilyenekkel. :)

 

A konkrét praktikákban mondjuk nincs sok különbség a Sith villámok kivételével a két oldal közt. inkább csak az erőhasználat célja ami elválasztja a két oldalt.

Azért a villámok nem annyira elhanyagolhatóak. :) A TCW-ben voltak azért érdekességek. Sidious és Dooku "sötét mágiája" pl., de ott van Talzin (és az éjnővérek) is. Egyrészt nagyon kíváncsi lennék rá mégis mik voltak ezek, másrészt viszont lehet inkább soha nem látnám viszont ezen momentumokat, pláne nem élőszereplős filmen. :)

A világos oldalon meg ott vannak az Erőszellemek (gonoszéknál meg Talzin utazásai a létsíkok közt), ez szintén domináns különbséget jelent. Meg Yoda csak úgy "puszta kézzel" képes elnyelni energiát, legalábbis Sidious Erővillámainál mintha így tett volna. Vannak ott azért masszív különbségek.

Ettől függetlenül szerintem is az Erő használatának célja és az Erő elérésének módja (kvázi az Erőhöz fordulás mikéntje) a lényegi faktor. Pont ez eredményezheti a különféle praktikákat is, hiszen ugyanazon eszközhöz másképp nyúlva merőben más eredmény lehet. Ahogyan egy hangszernél se mindegy hogyan szólaltatod meg (pl. hegedűt vonóval vagy pengetve :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom, hogy Luke-ban meglehet az a fajta egészséges kételkedés akár Yoda akár a talált korábbi tanítások felé, ami akár elindíthatja egy ilyen drasztikus változás ösvényén. Mindenképpen új lenne, eltérő az eddigiektől. Lehet, hogy az Egyensúlyt pl. úgy értelmezi az Erő, hogy ha a Sith-ek kihalnak, akkor lehetőség van olyan Erő használók elterjedésére, akik mindkét oldalt uralni tudják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.