Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Remélem semmenyire. Nagyon nem örülnék neki. Mindenki mást szívesebben látnék a fő-fő szerepben.

Remélem in is, hogy nem ez a Bodega gyerek lesz Luke "fia" mint fő fő főszereplő, mert akkor falra kell másznom seggel az ég felé. Tele a zrityom ezzel a kényszeres négerkedéssel. Semmi baj, hogy van néger az SW-ben, Lando, Mace stb. mind nagyszerű karakterek....csak ez a kényszeres megfelelés a kozmopolita oltár előtt, ezt ne hozzuk már be az SW világába.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mondta, hogy a fő-főszereplő Luke fia kell, hogy legyen? Amennyire tudom, a családi kapcsolatokról egyelőre nem lehet tudni semmit. Én eltudnám fogadni Bodegát főszereplőnek.

 

Egyébként meg mások azt mondják, hogy Hollywood rasszista, talán el kellene dönteni, mi az igaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként meg mások azt mondják, hogy Hollywood rasszista, talán el kellene dönteni, mi az igaz. :)

Ez egy marhaság. Nézd meg akármelyik amcsi filmet, afroamerikai főgonoszt egyben sem találsz, színesbőrű csak jóságos szereplő lehet, mert ha nem, az már rasszizmussal ér fel - ami pedig az USA-ban főbenjáró bűn. Egyébként ha nem Luke fia lesz a főszereplő, az azért lenne problémás (szerintem), mert eddig mindkét trilógiában egy ifjú Skywalker volt a főtengelyben, ha pedig ez megszakadna, az elég fura lenne. Engem zavarna, dehát én csak egy vagyok a több százmillió fan közül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül a Vanity Fair-en olvastam olyat, hogy neki kellene a központi hősnek lennie, de ott se írták, hogy Luke fia lenne. Azt amúgy se értem, hogy azért mert bedobnak valakik ilyen abszurd híreket, miért kell egyből minden afroamerikai szereplőnél bedobni, hogy 'na hát ő lesz Luke fia, vagy Obi lánya'.

Egyébként a szereplőknél én a legjobban Adam Driverre leszek kíváncsi. Nagyon karakteres ez a színész, miatta kezdtem el nézni a Girls-t, remélem az SW megdobja majd a karrierjét. :)

 

Nézd meg akármelyik amcsi filmet, afroamerikai főgonoszt egyben sem találsz, színesbőrű csak jóságos szereplő lehet

 

OFF

Ez ebben a formában nem igaz. Rengeteg filmet tudnék mondani, ahol az afroamerikai színész a negatív szereplő. Ott volt például Roger Moore első Bond szereplése, a Live and Let Die, ahol Yaphet Kotto volt a fő gonosz. A Rocky első, illetve harmadik része is beleillik ebbe a képbe, ahol Carl Weathers és Mr. T voltak Stallone ellenfelei. Ha már Sly, akkor az 1993-as Pusztító is jó példa, ahol Wesley Snipes alakította az antagonistát. A 2001-es Kiképzés is jó példa a "fehér hős" - Ethan Hawke vs. "gonosz fekete" - Denzel Washington vonalra. A régi Conanben Arnold vs. James Earl Jones szintén hasonló felállás, de igazából Sam Jackson egyik Tarantino filmben sem, de talán főleg a Jackie Brownban nem éppen az ügyeletes jóságos színes bőrű szereplő! A Black Hawk Downban sem az a tendencia, hogy a csúnya gonosz bácsik irtják a szegény jóságos szomáliaiakat. Ehhez lehetne kapcsolni egy igazán friss filmet a Phillips Kapitányt is. :) De a képregény adaptációkban is volt már példa fekete ellenségre, a Daredevilben például Michael Clarke Duncan, míg - az idén májusban debütáló - új Pókemberben Jamie Foxx alakította az ellent...

Sokszor tapasztalható, hogy nagyon "polkorrekt" akar lenni Hollywood, de azért az barokkos túlzás, amit írsz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az emeber a saját rasszát szeretné főszerepben látni, akkor már rasszista?

 

Mindenki jobban vonzódik a saját rasszához, nincs ez másként a négereknél sem. A Star Wars alapvetően nem afro film, tehát jogos, ha a főszereplők tekintetében az elvárásaink is ehhez igazodnak. Lehet belőle afro filmet csinálni, csak nem biztos, hogy jó ötlet. Nekem mindegy, ha telerakják japánokkal meg kínaiakkal, vagy arabokkal, vagy négerekkel....nincs vele problémám, de a főszereplő az legyen fehér, a főbb szereplők pedig 99 százalékban legyenek azok. Lehetnek köztük idegen lények, akárkik - akármik, de a hollywoodi fajpolitikáját a hülye sztereotíp rasszaival ne hozzuk be az SW világába. Egy-egy néger főbb mellékszereplő mindkét oldalon bőven elég aztán csókolom és ezzel tudjuk is le a kötelező négerpolitikát. Amúgy az Új Fantasztikus 4-esben lesz a Fáklya néger....természetesen a kötelező négerpolitika jegyében, más oka nincs. Johnny Storm "mindig" fehér volt, de ugye az nem járja, hogy csak fehérek legyenek a "jófiúk" és ezzel van tele az ember zrityója. Nem kell és nem is szabad egy karaktert sem a rasszpolitika oltárán feláldozni. Ennél a Bodegánál már az elején szó volt róla, hogy a Disney erőltette, hogy néger szereplő legyen, mert az most kötelező. Érdekes, hogy az sosem kerül elő, hogy japán legyen, vagy indián. Bár annak sem örülnék, mert alapvetően hibás elgondolásnak tartom a készítsünk filmet mindenkinek mentalitást. A legrosszabb filmek azok, amik mindenkinek meg akarnak felelni miközben a legjobbak pedig azok, amik rétegcsoportokat céloznak meg és pofátlanul odamondják a dolgokat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.