Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Én se dohányzok az asztmám miatt, meg amúgy se tenném, elég káros szokás.

Az utóbbi napokban megtört az anti-alkoholista felfogásom :) Szent Este unicumoztam, meg mazsolaboroztam apummal. Vendégségbe is megkínáltak meggyborral, meg musttal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se dohányzok az asztmám miatt, meg amúgy se tenném, elég káros szokás.

Az utóbbi napokban megtört az anti-alkoholista felfogásom :) Szent Este unicumoztam, meg mazsolaboroztam apummal. Vendégségbe is megkínáltak meggyborral, meg musttal :)

Phobos... Hát mi történt veled? Elrontott a Jézuska? Mustantól akkor az eddig is valós iszákos felvételeid ultra valóssá fognak válni :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi napokban megtört az anti-alkoholista felfogásom :) Szent Este unicumoztam, meg mazsolaboroztam apummal. Vendégségbe is megkínáltak meggyborral, meg musttal :D

Látod-látod, ennyi azért kell néha :)

 

Hogy kell inni? :)

Ahogy illik, lehúzod, oszt kész :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nyaranként az elmúlt években dohányoztam, ez olyan szezonális nálam. Mondjuk tegnap koncertre muszáj volt vennem egy dobozzal, de most egy darabig megint nem fogok.

 

Az elmúlt egy hétben többet ittam mint máskor 1 éven át, szilveszterig azt hiszem türtőztetem magam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma kaptam a hírt, hogy meghalt a szomszédunk.

 

Fiatal kora óta dohányzott. 2008 tavaszán nagyon sok problémája volt, céges, családi, egészségügyi egyéb. Volt jónéhány stresszben eltöltött hónapja, a stressz ugye egyrészt egyébként is tönkreteszi az immunrendszert, másrészt sok dohányos ilyenkor pláne a cigarettához menekül. Szeptemberben két deci folyadékot szívtak le a szívburok alól, abban találtak áttét-sejteket.

Láttam CT-felvételt róla, a jobb hörgőn látványos volt az eredeti daganat, csak úgy lehetett volna kiszedni, ha a fél tüdejét is eltávolítják. Egyedül a bal tüdőfél még csak-csak elég lehetett volna, ha az egészséges, de dohányosról lévén szó..... Utánaolvasott, a maximális túlélésre másfél év.

Volt mindenféle kezelésen. Amikor legutoljára láttam (idén nyáron), még megvolt a haja, viszont (kezelés után!) a primer daganat minden dimenzióban 2-2 centit nőtt.

Onnantól kezdve, hogy volt diagnózis, már nem szívott semmit, csak a palackozott oxigént. És rosszul viselte, főleg, amikor ismerősök kérdezték tőle, hogy hogy van. Nagyon nem szívesen nézett szembe azzal, hogy 55 évesen meg kell halnia, egy pár éve végzett meg egy egyetemista gyerekkel, egy szívbeteg férjjel, meg a családi vállalkozással, aminek ő volt a motorja. Szerette az életet, és szeretett volna élni még.

Azt tudjátok, hogy októberben voltak az államvizsgák, utána szusszantam. November 25 (Katalin.nap) kapcsán próbáltam többször odatelefonálni, hogy mikor mehetnék át névnapozni. Nem vették fel a telefont. Anyám pedagógus, neki is zűrös idő az iskolakezdés. Ő is november közepe tájt kezdett telefonálgatni.

Ma a lánya véletlenül fölvette a telefont. Tőle tudtuk meg, hogy meghalt. November 12-én. Csak a család tudott róla, az ismerősök nagyon túlnyomó többsége akkortájt már feléjük sem nézett. Valami kifogása, gondolom, mindenkinek van. Nem is tudtunk róla. Hogy a család nem értesített, azt meg tudom érteni.

 

Nagyon sokat köszönhetek neki, életszemléletet, macskászatot, konyhai trükköket, jó tanácsot, bátorítást. És nagyon sajnálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma kaptam a hírt, hogy meghalt a szomszédunk.

 

Nekünk tavaly halt meg szintén szomszéd, szintéb rák. Csak ő gége.

Tesóm 24 évesen szokott rá cigire, azóta gyakrabban beteg, főleg légutinyavalyák, mégsem szokik le. Pedig eleinte nagy volt a szája, h csak keveset szív, bármikor leszokik. Most már nem mond ilyet.

Kolléganőm fél tüdejét kivették, szerencséje volt. Igazából nem tudom, hogy érvelhetnek a dohányosok azzal, h nem igaz, h a cigi rákot okoz.

Legkevésbé a dohányos kismamákat értem meg. Van olyan, aki lombikbébi beültetés után is cigizik. Nem értem igazán.

A legszomorúbb, h mások is szívják, másokra is káros. Igazából nem tudom, h lehet rájuk hatni. H lehet egy dohányzó tizenévesre rászólni, h élete egyik legrosszabb döntése, ha rászokik. Vagy a kismamára, h a babáját károsíthatja. A tinédzsert értem, azok halhatatlannak képzelik maguk, de a kismama?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.