Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Több féle abszint van, ha jól emlékszem, és eltérő erősségűek. Tehát attól, hogy megittál egy csomó abszintot, még nem biztos, hogy a legerősebbe kóstoltál bele. Van kék (25%) zöld (50%) piros(75%) és fekete (90%). Vagy valami ilyesmi, most csak hasra ütés szerűen írtam a százalékokat :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmehetnél művésznek. Bár azok asszem' a piros abszintot itták. Az még erősebb. Néhol be is tiltották mert szerintük az már méreg. :)

Ha a bohémekre gondolsz, ők zöld abszintot ittak. Annál is inkább, mert azokban az időkben csak olyan volt.

Az abszint mérgező része az ürömolajban lévő tujon és fellandrén idegméreg. Az előbbi hallucinációt okoz (bár a mai abszintban már bizonyítottan nincs akkora mennyiség, hogy ez bekövetkezzen), az utóbbi kis mennyiségben izomrángásokat, nagyobban heves görcsöket okoz. Rendszeres fogyasztása pedig a központi idegrendszer leépüléséhez vezethet. Valószínűleg ezek miatt az 1850-es évekre egyre többször jelentkezett - a függőségen túl - az ingerlékenység, és a hallucináció. Ráadásul ahogy az ital egyre mérgezőbb lett, több készítő is az olcsóbb, de piszok mérgező metilalkoholból kezdte készíteni. Ezért is tiltották be 1930-ra szinte mindenhol (kivétel Spanyolországot, Portugáliát és Csehországot), na meg azért, mert egy alkoholista abszintosan lemészárolta az egész családját. Egészen 1991-ig volt fenn a tiltás, eztán az EU újra engedélyezte, de a tujon szintjét 35 mg/l-re korlátozták, illetve több gyártó is átállt a fehér ürömől a feketére, mert az nem tartalmaz tujont. 1991-től létezik a fekete és a vörös abszint, illetve az eredeti zöld is több árnyalatban lelhető fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több féle abszint van, ha jól emlékszem, és eltérő erősségűek. Tehát attól, hogy megittál egy csomó abszintot, még nem biztos, hogy a legerősebbe kóstoltál bele. Van kék (25%) zöld (50%) piros(75%) és fekete (90%). Vagy valami ilyesmi, most csak hasra ütés szerűen írtam a százalékokat :D:)

Zöldet ittam, de biztos hogy nem 50%-os volt, 80% volt ha jól emlékszek. De ahány márka annyi jelzésmód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen 1991-ig volt fenn a tiltás, eztán az EU újra engedélyezte, de a tujon szintjét 35 mg/l-re korlátozták, illetve több gyártó is átállt a fehér ürömől a feketére, mert az nem tartalmaz tujont. 1991-től létezik a fekete és a vörös abszint, illetve az eredeti zöld is több árnyalatban lelhető fel.

Ezt pl. nem tudtam, pedig nemrég nézegettem egy kicsit a történetét, mivel tavaly ittunk Pernod-t, ami az abszinthoz hasonló pia, és az nagyon ízlett. Bár azt hígítva kell inni, úgy nagyon kellemes ital :) Mindenesetre szívesen megkóstolnám az abszintot is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spicc ha jól tudom 80% fölötti alkoholtartalmú. De lehet, hogy 90.

Érdekes, hogy viszont ha valaki éppen csak elszédült az italtól, arra azt mondják, hogy spicces. :) Ebből én arra következtetnék, hogy a spicc valami enyhe dolog, pedig nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy viszont ha valaki éppen csak elszédült az italtól, arra azt mondják, hogy spicces. :D Ebből én arra következtetnék, hogy a spicc valami enyhe dolog, pedig nem...
Szerintem Bomarr pontosan erre a spiccre gondolt, tehát a becsiccsentésre, nem arra a lentebb tárgyalt atombombára. :) És ezzel egyetértek én is: egy enyhén becsípett állapot vállalható és hangulatos is. :P Nem fáj megélni sem, a másnap sem, és még a visszaemlékezés sem kínos. :o

 

Olvastam az absztinenciaügyi intelmeket, és kicsit meglepődtem rajtuk. Nyilván én sem támogatom a rendszeres hétvégi okádásokat, de egy jó sör vagy pár pohár szép bor megivásától elég hosszú út vezet az idült alkoholizmusig... Ennyi erővel mindentől óvni kéne az embereket, csakhogy mindenkinek a jellemén múlik, hogy milyen függőségekbe esik vagy nem esik bele, attól meg senkit nem lehet megóvni. Az internet is elég durva függőséget tud okozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy én az abszintot egyáltalán egy korty erejéig is megkóstoljam az kizárt.Az már méreg, és úgy gondolom az alkoholizmus felé vezető út.

Mint lentebb elhangzott, ma már nem méreg :)

Az absztinencia tényleg fölösleges, egy-két pohár ital nem árt, sőt, valamiből hasznos is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint lentebb elhangzott, ma már nem méreg :)

Az absztinencia tényleg fölösleges, egy-két pohár ital nem árt, sőt, valamiből hasznos is :)

 

De ez olyan mint a tiszta szesz.Vagy a Dianás cukor.Az ember ha már iszik legalább minőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval, nyaralás megvolt, de csak egy este tartottunk ivós estét hárman csajok :D Húgom a szokásos vodkás narancsot kortyolgatta, de barátnőnk meg én Edelweisst ittunk két üveggel mindjárt, és csavartunk bele némi citromot ;) Fincsi volt így is :D Utána persze figyelni kellett a víz felett a vékonyka stéget, amin mászkáltunk, de jelentem az éjszakai időpont ellenére nem estünk bele a Balcsiba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval, nyaralás megvolt, de csak egy este tartottunk ivós estét hárman csajok :D Húgom a szokásos vodkás narancsot kortyolgatta, de barátnőnk meg én Edelweisst ittunk két üveggel mindjárt, és csavartunk bele némi citromot :lol: Fincsi volt így is :lol: Utána persze figyelni kellett a víz felett a vékonyka stéget, amin mászkáltunk, de jelentem az éjszakai időpont ellenére nem estünk bele a Balcsiba :lol:

 

 

Aranyos lehet 3 lány becsicsentve. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
Egy nő csöppet sem űdítő látvány ha így leissza magát, de most nem értem, hogy hogy jön össze a két dolog. :) Máskülönben nem jópofa, hanem ídétlen.

Magasról teszek amúgy, hogy Kimi hogy issza le magát, csak emellett hozzná is az eredményeket a Forma 1-ben.

Csak sose volt arról szó, hogy bárki leinná magát, csak egy-két üveg/pohár (mellesleg pasiban éppúgy ronda). Nem azért, de nem az jött le a smiley-ból, hogy idétlen, meg aztán szoktad is emlegetni, hogy tud ám élni, még hozzá úgy, mintha Te ezt valami pozitív dolognak tartanád. Nem kicsit voltál félreérthető. Ha meg magasról teszel rá, akkor minek kell emlegetni? Egyébként meg ha másnak is eszébe jutott, hogy összehozza a két dolgot, akkor talán csak Te nem fogod a dolgot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sose volt arról szó, hogy bárki leinná magát, csak egy-két üveg/pohár (mellesleg pasiban éppúgy ronda). Nem azért, de nem az jött le a smiley-ból, hogy idétlen, meg aztán szoktad is emlegetni, hogy tud ám élni, még hozzá úgy, mintha Te ezt valami pozitív dolognak tartanád. Nem kicsit voltál félreérthető. Ha meg magasról teszel rá, akkor minek kell emlegetni? Egyébként meg ha másnak is eszébe jutott, hogy összehozza a két dolgot, akkor talán csak Te nem fogod a dolgot :)

Arról se volt szó, hogy én ezt durván nehezményeztem volna :)

Nem azért, de ilyen és ehhez hasonló linkek, videók mástól is érkeznek hatalmas hahotával. Értő közönség rögtön vágja, hogy ez nem a mocskos részegség elfogadására teszik ki az emberek. De ne kelljen már viccet, poént magyarázni, mert az megalázó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.