Jump to content
Sign in to follow this  
Ody Mandrell

5x15 - Shades of Reason

Recommended Posts

Bizony, közeledünk az ep3-hoz, már sok minden jelzi, hogy abba a coruscanti csata egyre közeleg (főleg a hadigépekben feltűnő ez), és ez bizony azt is jelenti, hogy a sötétség végleg teret nyer, és minden remény kiveszik. Satine és az Új Mandalore bukása érzésem szerint már ennek az útnak az egyik határa.

Ehhez azonban kell még egy megerősítő rész. :) Eddig minden arra mutat amit írtatok, de ez még visszafordítható.

Nos tehát, azért nem írtam eddig erről a részről, mert... Egyszerűen nem váltott ki bennem semmilyen hatást. Mert a bennem élő Star Wars rajongó már egy ideje csendben van. Annak idején nyálcsorgatva bámultam az ötödik évad előzetesét, mit meg nem adtam volna, hogy láthassam a Maul szál folytatását és kb. csak a vállamat vontam. Végignéztem és rájöttem hogy maga a tény, hogy egy ilyen übergiga rész nem vált ki belőlem semmit, amitől normális esetben hanyatt vágnám magam, hát... Ijesztő. Máskor is voltak már olyan időszakaim, amikor épp nem kötött le az SW, remélem, hogy ez is csak egy ilyen időszak és ez hamarosan elmúlik majd. Sok minden váltotta ki, az egyik, hogy abbahagytam a honlapom szerkesztését, mert hogy majd jön egy másik honlap, ami mindent megcsinál helyettem. (Megjegyzem, azóta sem nyitottak meg, szóval k*pják be tövig.) Másodszor pedig a Disney-s bejelentés. Tudjátok, mennyire szeretem az EU-t és hogy számomra az is mennyire az SW szerves része. Persze meg tudom érteni, hogy másoknak ez semmit sem jelent, mert más franchise-oknál én is telibe lesz*rom az EU-t, így tudom, miért nem éreztek velem együtt. De kb. ez az egyetlen olyan franchise, amire ennyire belemélyedtem, amiből kb. lediplomázhattam volna, annyira ismertem. Nagyon-nagyon félek attól, amit a Disney csinálni fog és emiatt talán elfojtottam az SW rajongót magamban. A gondolata annak, hogy mindazt, amivel már 8 éve kitartóan foglalkozom, olvasom a könyveket, képregényeket, játszok játékokkal, egyszerűen csak áthúzzák. Nagyon, de nagyon lehangoló. (Mi sem szemléltethetné jobban, hogy le vagyok hangolva SW téren, mint az, hogy nyár eleje óta egy könyvet sem vettem meg, holott azelőtt kitartóan faltam őket.) Persze előbb még megvárom, mit hoz az EPVII., lehet, hogy nem keletkezik akkora "kár", mint amitől félek. Szóval még van remény számomra, sajnálnám, ha egyszerűen meghalna bennem az SW rajongó, nagyon sajnálnám.

Ezért nem éreztem magam méltónak arra, hogy kritikát írjak a Shades Of Reasonről és ez most sincs másképp. De a teljesség kedvéért megteszem, egy epizód sem maradhat ki KisKósa kritika nélkül, ezt megígérhetem. :)

Magáról az epizódról nem fogok annyit írni, mivel hogy egy hete láttam, de amire emlékszem belőle, az szerintem baromi jó volt. A hatalomátvétel okosan ki volt tervelve. Eleinte így néztem, hogy Maul komolyan rá akarja ereszteni a Death Watcht a saját Shadow Collective-jére? Nem lesz ez emberpazarlás egy bolygóért? Azok az bűnözők hasznosak, nem éri meg. Persze okosan megoldották, hogy a Death Watch nem tett bennük kárt, csak elfogta őket. Ami tőlük karakteridegen ugye, de ez a népnek nem esett le. Almec visszatérése meglepett, de tökéletes fordulat. Bár itt látványosan sokkal genyóbbnak van beállítva, mint amilyen eredetileg volt. Egyébként sem volt egy széplélek, de azért na... :D Egyébként milyen ironikus, a fekete piacból láttatta el a bolygót és most a bűnözők uralkodnak Mandalore-on. Ideális a báb pozícióra.

Persze a rész fénypontja akkor is Maul és Vizsla párviadala volt, ami bár kiszámítható volt, mégis izgalmas. Hogy Vizsla elfogadta a kihívást, szerintem nagyon is mandalori. Függetlenül attól ki az ellenség, egy mandalori sosem futamodik meg a harc elől, így Vizsla sem tette. Emlékezetes csatában veszítette életét, mandalorihoz méltóan. Bo-Katan hűsége is dicséretes volt.

Hát, röviden ennyi. :)

Megértelek Kósa. De azért ne add fel a reményt, hátha... :) A Disney -től meg nem kell rettegni annyira, mint ahogy propagálják.

Nyilván ez nem vigasztal téged KisKósa de velem pont az ellenkezője történt. Pont mielött jött a felvásárlás kezdett kikopni belőlem az Sw rajongás. Néztem a TCW-t meg néha a filmeket is megszokásból, de már egyre több olyan film és sorozat került a látóterembe amik jobban lekötöttek. Aztán jött ez a hir és újranéztem azóta szinte minden régi filmet, sokkal jobban élvezem a TCW epizódokat is és iszonyúan várom az ep.7-et.

Valahol elkerülhetetlen volt, hogy sokaknak ez fordulópont lesz a rajongásukban kinek ilyen kinek amolyan irányba... azért remélem majd te is újra rápörögsz a témára :)

Nyilván ez nem vigasztal téged KisKósa de velem pont az ellenkezője történt. Pont mielött jött a felvásárlás kezdett kikopni belőlem az Sw rajongás. Néztem a TCW-t meg néha a filmeket is megszokásból, de már egyre több olyan film és sorozat került a látóterembe amik jobban lekötöttek. Aztán jött ez a hir és újranéztem azóta szinte minden régi filmet, sokkal jobban élvezem a TCW epizódokat is és iszonyúan várom az ep.7-et.

Valahol elkerülhetetlen volt, hogy sokaknak ez fordulópont lesz a rajongásukban kinek ilyen kinek amolyan irányba... azért remélem majd te is újra rápörögsz a témára :)

Nem is kell, hogy vigasztaljon, mert örülök, hogy leírtad. :) (Ahogy Ody és Gunray biztatásának is, annak ellenére, hogy mostanában egy kicsit harapós voltam mostanában.) Engem is jelenleg jobban leköt a kedvenc animém és a Marvel filmek alakulása. Biztos vagyok benne, hogy jó lesz az EPVII., csak nem mindegy, hogy hogyan. Úgy tűnik én is megélem majd azt, amit a Fanboys főszereplői. Persze majd meglátjuk, nem akarom tovább OFF-olni a topikot! :)

Csak én képzelődöm, vagy Bo és csapata tróntermi menekülésekor tényleg a TDKR-ből emeltek át zenei részletet? :hmm:

Azt nem tudom, de nekem akkor volt ilyen érzésem amikor Savage és a két Pyke menekült a bankból. :) Ott hasonló zene hallható, mint amikor Bane menekül a tőzsdéről. :D

Ez is kiváló lett magyarul!

És láss csodát még Satine és Almec is a régi hangján szólalt meg!

Köszönjük! :clap:

Posted (edited )

Nagyon jó volt magyarul.

Az epizód nézése közben jöttem rá, hogy valamilyen szinten Karen Traviss koncepciója is benne van a dolgokban, hisz voltak olyan mandik, akik elfogadták Mault vezetőnek. Almec és Vizsla is elismerte, hogy az erősebb vezetheti a harcosok népét, függetlenül attól, hogy milyen fajhoz tartozik.

Edited by Darth Revan9

Ezt az epizódot vártam a legjobban BD-n. Erre az egész kép elemeire hullott a közepén. Se az ez előtti, se az ez utáni résznek semmi baja, de ez lejátszhatatlan. Vagyis hát, lejátszható, de mindig széthullik. És mindig máshol, szóval elvileg nem a lemez a hibás. :para:

Ezt az epizódot vártam a legjobban BD-n. Erre az egész kép elemeire hullott a közepén. Se az ez előtti, se az ez utáni résznek semmi baja, de ez lejátszhatatlan. Vagyis hát, lejátszható, de mindig széthullik. És mindig máshol, szóval elvileg nem a lemez a hibás. :para:

hát az ilyen qrva bosszantó! Fogadd együttérzédem!

Köszi. :( Sajnos azóta sem javult a helyzet. Nem tudom, mi ez, úgy néz ki, két chapter között hibásan került fel az epizód, mást nem tudok mondani. Az epizódok a BD-n három részre vannak bontva, az elejének kutya baja, a végének kutya baja, de onnantól, hogy elkezdi a Death Watch "felszabadítani" Mandalore-t, odáig, hogy Maul megbeszéli karrierjét Almeckel, nem működik rendesen. :( De mocskos sorsa a poénnak, hogy csak a kedvenc részemmel van ez. :angry:

Köszi. :( Sajnos azóta sem javult a helyzet. Nem tudom, mi ez, úgy néz ki, két chapter között hibásan került fel az epizód, mást nem tudok mondani. Az epizódok a BD-n három részre vannak bontva, az elejének kutya baja, a végének kutya baja, de onnantól, hogy elkezdi a Death Watch "felszabadítani" Mandalore-t, odáig, hogy Maul megbeszéli karrierjét Almeckel, nem működik rendesen. :( De mocskos sorsa a poénnak, hogy csak a kedvenc részemmel van ez. :angry:

Na, most, így majdnem tíz hónappal később újra megnézve az epizódot, már csak Almec és Maul beszélgetése alatt jelentkezett a hiba. Még tíz hónap, és kutya baja sem lesz az epizódnak (szerintem valami szennyeződés lehet a lemezen, ami kopik le róla - bár furcsa, mert az elmúlt tíz hónapot a tokban töltötte).